Etiket arşivi: neptünyen dolunay

6 Eylül 2017 Balık Burcunda Dolunay

Suyun sınavı var sanki bu dolunayda. Duygular aşırı, duygular karışık, duygular yanılgıya müsait. Karışıklıklar var ama bir tarafta da sorumluluk var.

Neptün dokunduğu kavramı bulanıklaştırmaya eğilimlidir. Sanki tozun dumana katıldığı bir oda düşünün. Toz duman havadayken odanın içindeki objeleri net görebilmek pek mümkün değildir. İşte şuan durum aynen budur! Böyle zamanlarda, yani toz duman birbirine karışmışken, olanları ya da olayları olduğu gibi değil de, görmek istediğimiz gibi algılamaya eğilimli oluruz.

Neptün dokunduğu tüm kavramları yüceltmek ister. Yüceltirken de bir parça bulanıklaştırır. Bu bulanıklaşma gerçeklerden uzaklaştırır dokunduğu alanı. Bu nedenle ayar tutturmakta sorun yaşayabileceğimizi belirtmek isterim. Dolunay duyarlığımızı bir parça arttırarak bir nevi psişik sünger haline getirecek bizleri. Duyarlılık, merhamet, acıma, empati gibi kavramların terazisini bir parça şaşırabiliriz. 6 Eylül 2017 Balık Burcunda Dolunay yazısına devam et

2 Haziran 2015 Yay Burcunda Dolunay

2-haziran-2015-yay-burcuda-dolunay

2 Haziran 2015 TS ile yaklaşık olarak 19:20 civarı Yay Burcunun 11 derecesinde  10 numara 5 yıldız bir dolunay gerçekleşecek. Anın haritasında, 2 derece Yay yükseliyor. Yükselen yöneticisi ile Dolunay yöneticisi aynı, Uranüs’le trine açıda, Ay ve Güneş’le de uyumu iyi. Dolunay Neptün’den T-kare alıyor. Ancak haritada oluşan 2 adet uçurtma, hayatımızdaki inançlara bağlı yanılgılarımızın çözümünü de bulabileceğimize dair sinyalleri veriyor.

Evrenle bağımızın önemli bir parçası ilişkiler… Eşimiz, dostumuz, arkadaşımız, ortaklarımız vs. Bu dolunay daha çok ikili ilişkilerimiz ve ortaklıklarımıza yönelik durumlarımız tahlile açık halde. Dolunay anı oluşan Neptünyen T-kare en çok ilişkilerimize dair geliştirdiğimiz inançsal yanılgılarımızla yüzleşmeye davet ediyor bir çoğumuzu :) 2 Haziran 2015 Yay Burcunda Dolunay yazısına devam et