Doğum Haritasında Gezegenleri Gerileyenler

Gezegenler gerilerken doğmuş olanlar ne yapacak? Malum Merkür,Mars,Jüpiter,Satürn ve Pluton geriliyor. Değerlendirmelerimi gezegen gerileme hareketini dikkate alarak yapıyorum. Mars gerilemesiyle ilgili bir değerlendirme yapmış, yeni girişimler için uygun zamanlar olmadığını belirtmiştim.

Bknz: Mars Yay Burcunda Geriliyor

Ancak bu hepimiz için geçerli değil. Bir gezegen gerilerken doğan kişi, aynı gezegen gerilerken daha avantajlı sürece girmiş olur. Bu nedenle burç yorumuna girmiyorum diye belirtirim hep. Değerlendirmelerimin daha anlaşılabilir olması adına gezegenlerinizin durumunu bilmeniz açısından bu yazıyı kaleme aldım. Çünkü haritanızda bir gezegenin gerilemesi, gezegen gerilemesi esnasını boş geçirmenize vesile olabilir.

Bireysel haritasında Merkür’ü retro olan biri ” Merkür geriliyormuş, yeni telefon alacaktım almayayım bekleyim bari” demesin :))

Peki gezegen konumunuzu horoskop çıkarmadan nasıl öğrenirsiniz? Horoskop çıkarabilenler, gezegen konumlarını zaten bilir. Bilmeyenler horoskopla uğraşmak yerine ephemeris’ten (gök günlüğü) kolaylıkla bakabilirler.

Google amcaya ya da kullandığınız başka bir arama motoruna:

ephemeris 19.. (doğduğunuz yıl)

yazıp enterlayın. Astro.com sitesi sonuçların en başında geçiyor genelde. Üzerine tıklayınca alttaki resim karşınıza çıkacak. Misal 2 Ocak 1977 yılına bakacak olalım.

gezegen-gerilemeleri-evrenin-kizi

 

ephemeris 1977 olarak arattırdığımızda 1 yıllık gezegen tablosu karşınıza gelecek. Biz 2 Ocak 1977 tarihine bakacağımızdan bu örneği hazırladım sizlere. Gezegen dizilimleri GÜNEŞ AY MERKÜR VENÜS MARS JÜPİTER SATÜRN URANÜS NEPTÜN PLUTO KUZEY AY DÜĞÜMÜ şeklindedir.

Geri hareket sembolü R

İleri pozisyona geçme sembolü D’dir

Tabloya baktığımızda 2 Ocak’ta Merkür’ün geri, Venüs ve Mars’ın düz, Jüpiter’in geri, Satürn’ün geri, Neptün’ün düz, Pluto’nun düz harekette olduğunu görüyoruz. Bu durumda 2 Ocak 1977’de doğmuş kişinin Merkür’ü Jüpiter’i ve Satürn’ü geriliyor demektir.

Merkür gerilerken doğmuş bir kişi: Merkür gerileme zamanlarında yeni bir işe adım atabilir, anlaşma imzalayabilir, girişimlerini başlatabilir veya herhangi bir konuda karar verebilir, elektronik eşya vs rahatlıkla alabilir. 
Venüs gerilerken doğmuş bir kişi: Venüs gerilemesi zamanlarında, daha çok kazanabilir, finansal açıdan daha avantajlı koşullara açık olur, sevgi konularında avantajlı olabilir, evlenebilir örnegin.
Mars gerilerken doğmuş bir kişi: Mars gerileme zamanında isteklerinin peşinden gidebilir, atılım yapabilir, evlilikle ilgili adımlar atabilir, araç, toprak, taşınmaz alıp satabilir. Çünkü Mars’ın gerilediği zamanlarda kişinin enerjisinde artış olur, kendini daha rahat ortaya koyar, ne istediğini bilir ve hedeflerini daha enerjik bir biçimde takip eder.
Jüpiter gerilerken doğan yine diğer gezegen gerilemelerinde oluşabilen koşulların hepsini başlatabilir. Zira gerileyen Jüpiter kişiye devamlılık sağlar

Bu yıl yeni girişimler, evlilik konusunda en şanslı olanlar Merkür’ü Mars’ı ve Jüpiter’i gerileyenlerdir zaten.

 • Merkür’ü haritasında gerileyenler aşağıdaki tarihleri daha avantajla değerlendirebilirler:

28 Nisan 2016 – 22 Mayıs 2016 arası

30 Ağustos 2016 – 22 Eylül 2016 arası

19 Aralık 2016 – 8 Ocak 2017 arası

 • Mars’ı haritasında gerileyenler aşağıdaki tarihleri daha avantajla değerlendirebilirler

17 Nisan 2016 – 30 Haziran 2016 arası

 • Jüpiter’i haritasında gerileyenler aşağıdaki tarihleri daha avantajla değerlendirebilirler:

8 Ocak 2016 – 10 Mayıs arası

 • Satürn’ü haritasında gerileyenler aşağıdaki tarihleri daha avantajla değerlendirebilirler:

24 Mart 2016 13 Ağustos 2016 arası

 • Uranüs’ü haritasında gerileyenler aşağıdaki tarihleri daha avantajla değerlendirebilirler:

28 Temmuz -29 Aralık 2016 arası

 • Neptün’ü haritasında gerileyenler aşağıdaki tarihleri daha avantajla değerlendirebilirler:

13 Haziran 2016 – 20 Kasım 2016 arası

 • Pluton’u haritasında gerileyenler aşağıdaki tarihleri daha avantajla değerlendirebilirler:

18 Nisan 2016 – 26 Eylül 2016 arası

Sevgilerimle

“Doğum Haritasında Gezegenleri Gerileyenler” üzerine 5 düşünce

 1. Merhaba, 1985 mayıs doğumluyum ve doğum haritamda plüton, neptün, uranüs ve satürn geriliyormuş. Yukarıda yazdığınız gibi 2017 yılı içinde bu tür gerilemelerde hangi tarihlerde avantajlı oluruz şeklinde bir yazınız var mıdır? Eğer varsa linkini verebilirseniz çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler.

 2. Merhaba Listede 2 Ocak Merkurde R harfi yok Ocakta ikinci siraya bakılması gerekmiyor mu? Ben mi yanlış anladım nasıl bakılması gerektiğini?

  1. Merhaba, gerileme Aralık ayında başladığından görünmüyor olabilir mesela. Basım hatası da olabilir. Ancak bunu ayırdetmek için şuna bakmalısınız. Normalde derece bir sonraki güne ilerleyerek 2, 3, 4… gibi gider. Tabloda dereceler geriye doğru gidiyor. Basım hatalarına mahal vermemek için bu yöntemi takip edebilirsiniz. Tablo doğru, sadece ocak başına rx konulmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × 1 =