Ay Koç Burcunda

Ay, 12 Ocak 2019 günü saat 11:17 civarı Koç burcuna girdi. 14 Ocak sabah saatlerinde ilk dördün pozisyonunu almadan evvel çok önemli görünümler yapacak.

12 Ocak akşam saatlerinde Venüs ile üçgen, gece yarısından sonra Mars ile kavuşum yapacak. 13 Ocak yine sabah 07:00 – 09:00 arası Merkür ile kare, öğle saatlerinde Satürn ile kare görünüm yaptıktan sonra akşam saatlerinde nihayet Jüpiter ile ılımlı açılar kuruyor olacak.

Oğlak burcunda gerçekleşen Güneş Tutulması, zorunlulukları, kısıtlamaları gündeme getirirken; ne yapacağını bilememek, hangi yola sapmanın doğru olabileceğine dair kafa karışıklıkları yaratmıştı. Tutulma sonrası Ay ilk dördün pozisyonuna geçmeden gerçekleşecek olan Ay görünümleri oldukça destekleyici pozisyonda, tabi dürtülerimizi kontrol edebildiğimiz takdirde ki, Ay Koç burcunda dürtüselliği ile ünlüdür. Diğer taraftan Ay Koç’un olumlu enerjisi en çok, baskı altında kaldığı zamanlarda ortaya çıkar. Cesaret, girişim, başlangıç konusunda epey hareketli günler, Ay Koç enerjisi ile hayatımızda etkin olabilir.

Bugün akşam saatleri, hoş duyguların oluştuğu bir saat aralığı olabilir. Olumsuz anlamda var olan sorunların üzerini örtme eğilimi verebileceği gibi; olumlu anlamda tutulma sonrası başlayan olay ve durumları yeniden değerlendirmede etkin çözümler bulmaya yardımcı olabilir. Motivasyon eksikliği yaşıyorsanız bu saatlerde kendinizi adeta enerjiyle dolmuş hissedebilir, aradığınız çözümleri kolaylıkla bulma cesareti edinebilirsiniz.

Gece yarısından sonra Mars, sabah saatlerinde de Merkür enerjisi etkin olacak. Plansız, iyice düşünmeden karar verme riski taşıyan saatler olacak bu saatler. Bu nedenle plansız bir işe girişmek riskli olabilir.

İkili iletişimle ilgili zorluklar, sertlikler söz konusu olabilir. Karamsarlık, yalnızlık, sorumlulukların bunaltması gibi hallere yatkın olabilirsiniz. Problem yaşadığınız kişilerle 13 Ocak öğle saatlerine kadar diyalog kurmak ya da uzlaşmak için görüşme yapmaktan kaçınmakta fayda var. Bunun yerine kendi içinizdeki duygulara, düşüncelere konsantre olabilirseniz, normal zamanda fark etmekte zorlanacağınız şeyleri kolaylıkla algılayabilirsiniz. Akışta kalmak, tatsızlıkların üzerinde fazla durmamak etkili bir çözüm olabilir. Duygu ve düşüncelerimizdeki tuzakları fark etmek için 13 Ocak öğle saatlerine kadar bol malzemeye sahip olacağız.

13 Ocak Akşama doğru Ay Jüpiter üçgeni etkin olacak. Ay Alpheratz sabit yıldızı ile kavuşurken, Jüpiter de kavuşuma destek verecek. Ruh halinizdeki rahatlama, iyimserlik tüm işlerde kolaylıkla birlikte etkili çözümleri algılama, araştırma, girişim cesaret gerektiren konuları başlatma ve devamlılık konusunda oldukça etkileyici destekler verecek.

14 Ocak sabahı ise Ay, tutulum sonrası gerçekleşecek ilk dördün pozisyonunda olacak.

  • Ne yapacağınızı az çok biliyor ancak uygulamada motivasyon eksikliği yaşıyorsanız
  • hareket, başlatma, girişimde bulunma konularında motivasyon eksikliği yaşıyorsanız
  • krizlerle başınız dertte ise ve krizleri yönetme konusunda kendinizi beceriksiz hissediyorsanız
  • olayları, olanları geniş perspektiften görme ve değerlendirebilme sorunu yaşıyorsanız 
  • yüzleşme konusunda yetersizlikleriniz varsa
  • düşüncelerinizi içinde bulunduğunuz yaşamsal koşullara adapte etmede tıkanıklıklar yaşıyorsanız, bu günler size aradığınız ya da ihtiyaç duyduğunuz desteği verecek.

Tüm başlangıçlar, tüm girişimler için önemle belirtmek istediğim şey şu: Satürn ve Pluto’nun Oğlak burcunda seyrettiğini unutmadan yapın her ne yapıyorsanız.

Yani doğanın dengesini bozmadan, kendi dönüşümünüze hizmet edecek yolları takip edin. Disiplin sorununuz varsa, gerekli disiplini yaratmak için hareket edin. Disiplin konusunda ileri gitmiş ve kendinize haddinden fazla yük yüklemişseniz de bunları bırakma, esneklik kazanma konularında girişim yapın mesela. Ama her ne yapıyorsanız bunu, doğanın dengesini oynatmadan yapın diyor sembolikler.

Sevgilerimle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 + 3 =