Ay Düğümleri Burç Değiştiriyor Aslan/Kova

Ay Düğümleri burç değiştiriyor. 12 Kasım 2015’de Başak/Balık eksenine geçen Ay Düğümleri, buradaki seyrini 9 Mayıs 2017’de tamamlıyor. Hepimiz için yeni bir döngü başlıyor artık. Bireysel haritalarımızda Aslan/Kova ekseni hangi evdeyse o ev konularınca, kadersel etkiler yaşayacağız.

Bugün saat 21:09’a kadar doğan bebeklerin Kuzey Ay Düğümü Başak olurken, 21:09 sonrası doğan bebeklerin Kuzey Ay Düğümü Aslan olacaktır.

Ay Düğümleri, fiziksel bir gezegen, asteroid vs. değil, gökyüzü sistemi içindeki matematiksel noktalardır. Kabaca özetlersek, Ayın dünya yörüngesindeki Güneş ekliptiğini kestiği noktalardır. Ay kendi ekseni etrafındaki hareket ederken ekliptiği iki kez keser. Kuzeye hareketi esnasında kuzey ekliptik, güneye hareketi esnasında güney ekliptik kesilmiş olur. Bu yüzden Ay Düğümleri her zaman 180 derece karşıtlık içerisindedir. Kuzey Ay Düğümü 10°50′ 15” Yengeç burcunda ise Güney Ay Düğümü de 10°50′ 15”Oğlak burcundadır. Ay Düğümleri daima geriye doğru hareket eder. Horoskoplarda, horoskop hareket döngüsünün tam tersi olan saat yönünde ilerler. Daha ayrıntılı bilgi için bknz: AY DÜĞÜMLERİ VE YAŞAM AMACIMIZ ( RUHUMUZUN PUSULASI)

9 Mayıs 2017 günü başlayan, yaklaşık 547 gün sürecek Kuzey Ay Düğümü Aslan seyri döngüsü, 6 Kasım 2018 Salı gününe değin sürecek. Bu eksen esasen kalp ve mantık ya da kalp ve akıl arasındaki dengeyi kurmakla ilişkilidir. Kuzey Düğüm Aslan burcunda, kabinin itilimlerine ağırlık vermekle, bireyselliğine sahip çıkmakla ilintilidir.

Ne zaman yolunu kaybetmiş hissedersen kendini, bir çocuğun gözlerine bak derler. Ben de bakmakla takmayın, peşine düşün o çocuğun diyorum. Kuzey Ay Düğümü Aslan içimizdeki çocuğun gözlerinin içine bakmaya, hatta onu besleyip büyütmeye ve peşinden gitmeye davet ediyor bizleri.

Güney Ay Düğümü Kova burcundayken, grup uyumu ya da aidiyet uğruna, ideallerinden , kalbinin itilimlerinden vazgeçişiyle ünlüdür. Bir grup üyesi olmak, atasal bağlılık, parti ya da futbol klübü bağlılığı gibi nedenler uğruna kaybettiğimiz ya da bilinçli olarak beslemediğimiz bireyselliğimizi yeniden kazanmaya koşullandırılacağız.

Aidiyet önemlidir, ancak aidiyet uğruna, bizi biz yapan değerlerden uzaklaşırsak ne olur hiç düşündünüz mü? Sevilmek, değer görmek, önemli olmak uğruna, ait olduğumuz grupların ölçüt ve kriterlerine göre şekil almaya başladığımızda, ihmal ettiğimiz içimizdeki çocuk ve ruhumuz, bir süre sonra veryansın etmeye başlayacak ve öfke içinde boğulacağız belki. Bu nedenle hem bir gruba ait olup, hem de eşsiz varlığımıza nasıl sahip çıkarız, kadersel etkiler bize bunu öğretecek ya da pekiştirecek diyelim.

Güney Kova Düğüm, oldukça gözlemci bir doğaya yatkındır. Etrafını, kolektif alanı gözlemlemek onun işidir. Çoğu zaman tespitleri de doğrudur lakin, gel gelelim kendine gözlemi pek beceremez. Kuzey Aslan Düğümün esas görevi kendini tanımak ve bunun için de ilk iş, kendini kabullenmektir. Dolayısıyla, 6 Kasım 2018’e değin kendimizi tanımakla mükellefiz.

Bastırdığımız duygularımızla yüzleşip, onları ifade etmeyi ve gerekirse o duyguyla birlikte hayata katılmayı öğrenme sürecindeyiz. Aidiyetten çok kendimiz olmakla meşgul olma dönemindeyiz. Demiyorum ki etrafınızı yok sayın. Ama o grubun içinde bireysel olarak nesiniz, işte onu bulmak için çalışın. Aidiyet önemlidir, ancak aidiyet uğruna bulunduğun ortamın şekline girmeye alışırsan içindeki çocuğu ve ruhunu öksüz bırakırsın. Ve eninde sonunda, aslında ne kadar değersiz olduğun gerçeğiyle yüzleşirsin.

2017 yılı boyunca Satürn’den ve 2018 sonuna kadar da Uranüs’ün ateş grubundan hem tutulmalara hemde KAD’ye destek vermesi, kadersel geçişlerin hem sağlam hem daha kolay olacağını göstermekte. Jüpiter nispeten destek vermekle birlikte GAD Kova’nın temsil ettiği değerlere biraz daha dönük hale getirecektir bizleri. Onunda kolayı var Güneşin Terazi burcu geçişinde, yani Eylül ve Ekim aylarında, bu zamana kadar yaptığımız hatalı eğilimler daha bir ortaya çıkar ve aynı aylar içinde dönüşmek daha kolay olabilir.

Dönem boyunca öne çıkacak ve sorumlu tutulacağımız şeyleri alt alta sıralamayı uygun buldum bu yazımda. Bu eğilimleri geliştirerek, belirttiğim bırakılması gereken eğilimleri törpüleyebilirsek geçişler oldukça kolaylaşacaktır çoğumuz için.

 • Duygularını bastırmayı bir kenara bırakıp, o duygularla birlikte yaşama aktif olarak katılmak
 • Görev duygusunu bırakıp yaşamdan zevk almak. Bunun içinde zevk veren etkinliklere ağırlık vermek.
 • Acaba etraf ne düşünür? grup ne düşünür? annem ne düşünür?  ya da onların hali ne olur? hezeyanlarını bir kenara bırakıp, bizi mutlu eden şeylerin peşinden gitmek
 • Kendi bireyselliğimizi tanımaya ve geliştirmeye odaklanmak, potansiyel gücümüzü fark edip kullanmak, güçsüzlüklerimizi iyileştirmek için çaba harcamak
 • Harekete geçmek için başkalarının iteklemesini, desteğini beklemeksizin harekete geçmek
 • Kaderimizin, bireysel çabalarımıza göre şekillendiğini kabul etmek
 • Dışarıyı gözlemi bırakmak, kendini gözlemlemek, kendini anlamaya çalışmak
 • Bilgi toplamayı bir kenara bırakıp, hayatın tadı, kokusu beş duyu organıyla algılamak ve zevk alarak yaşamak.
 • Yaşamın içine katılmak, deneysellik
 • Mantığın gerekçelerinden ziyade kalbinin sesine kulak vermek ve sezgilerinden yardım almak. Kalbinin sesinin doğrultusunda ilerlemek
 • Hayat sahnesinde hakkını vererek rol almak, her rolün hakkını vererek hareket etmek
 • Aşırı verici olmayı bir kenara bırakmak. Bu sizi suistimal edilmeye götüren açık kapının kapanmasını sağlayacak. Alıcı olmaya ağırlık vermekte ruhen sizi beslemekle birlikte kazan kazan durumu yaratacaktır.
 • Başkalarının sorumluluğu yüklenmek yerine, kendi bireysel sorumluluğunu almak
 • Kendiniz için bir şeyler yapmak için harekete geçmek ve bunun için yardım almak. (”Ben her şeyi biliyorum zaten. Kim bana yardım edebilir ki? Ne bilgisi var ki sanki?” demeyin!! Herkesi bilirsiniz bu doğrudur da, kendinizi bilmezsiniz kim bilir)
 • Öz saygıyı geçerli kılarak grup içi faaliyetlere katılmak. Eğer kalbinizin sesi, çoğunluğun tersini söylüyorsa, bunu açıkça ve lisan-ı münasiple dile getirmek
 • Duyguları ifade etmek ve iletmek ( Duygularını ifade etmezsen, insanlar neye ihtiyacın olduğunu ya da ne istediğini bilemezler)
 • Başarısızlık korkusunu yenmek, gerekirse başarısızlığa razı olmak
 • Başkalarının beklentilerini karşılamak için yaşamak yerine, iç güdülerinin peşinden gitmek
 • Dürüst olmak ve kendini dürüstçe ifade etmek
 • İnsanların ne istediğini algılamakta ustadır evet. Ancak insanların istediği rolü oynamakta da ustadır. İnsanların istediği rolleri giyinmeyi bırakıp, bireyselliğini kuvvetlendiren roller oluşturmak.
 • Hayatı bir oyun gibi algılamak
 • Hayır demeyi öğrenmek ki bunu öğrenmediği müddetçe suistimale uğrayacaktır
 • Karşılık beklemeyi bırakmak, karşılık beklemeden ya da en azından yaptıklarının hesabını tutmayı bırakarak özden vermeyi öğrenmek
 • Her şeyi biliyorum alaycılığından vazgeçmek. Başkalarından yardım alamaya gönüllü olmak.
 • İnsanları bilgilerine göre sınıflandırmayı bırakmak
 • Zihinsel seçimler yerine ruhsal seçimlere yönelmek
 • Bağımlılık oluşturmadan, insanları kendine borçlandırmadan dostluk ya da işbirliği kurmak. Kendi bireyselliği çerçevesinde işbirliği kurmak
 • Kendinle yüzleşmeyi öğrenmek
 • Başkalarını mutlu etmek için zaman harcamayı bırakarak, önceliği kendi mutluluğunu oluşturmaya vermek
 • Çok bilmişliği kenara bırakıp, bilmiyorum diyebilmek
 • Kendine canlılık ve heyecan veren şeylerin peşine düşmek

Sevgilerimle

“Ay Düğümleri Burç Değiştiriyor Aslan/Kova” üzerine 5 düşünce

 1. Mrb Kuzey ay düğümüm kova.burcum akrep.tutulma aksi kuzeyde aslan güneyde kovaya geçti benimkinin tam tersi.Bu beni nasıl etkiler

  1. Doğuştan Kuzey Ay Düğümü Aslanın değerlerine yatkınsınız zaten. Daha kolay bir dönem olabilir sizin için. Bununla birlikte bırakmanız gereken şeyler gündeme gelebilir.

 2. 01 02 1978 doğumluyum ay dugumu terazi mi oluyor kaçıncı evi okumam gerekecek 1.ve 7. Mi yoksa teraziye göremiyorum bakmaliyim

  1. Doğum tarihinize göre KAD Terazi. Hangi evde olduğunu doğum saatiniz belirler Tülay hanım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 − eleven =