Ay Balık Burcunda – Dehlizlerdeki Benliğimizle Yüzleşme

Dolunay değil, yeniay değil, hayırdır bu yazının manası ne diyenleriniz olabilir. Bugün dünya realitesinde çok büyük sonuçlar yaratacak bir gezegen olayı yok belki. Lakin içsel yaşamımızda büyük bir sıçrayış yaşayabilmemize olanak sağlayan görünümler mevcut.

Neptün, Pluto ve Chiron geri hareketini sürdürürken Ay Balık burcuna girerek duruma göre tehlikeli olabilecek, duruma göre kavrayışlarımızı artırabilecek dinamikler yaratacak. Efem gezegenler gerilerken temsil ettikleri enerjilerin gölge taraflarını daha çok yansıtmaya meyilli oluruz. Söz temsili Pluto geri zamanlarında manüpülasyon, gücünü sahiplenmeme, Neptün gerilediğinde, aşırı hayalperest düşünerek olayı olduğu gibi değil, görmek istediğimiz gibi değerlendirmek gibi… Bu iki gezegen geri pozisyonda olduğundan bu gölge tarafların enerjisine kendimizi kaptırmaya pek bir müsait olabiliriz.Şifa bulmak, kamil insan olmak ya da mutlu olmak adına başlattığımız yolculuk esasında kendimizi bilme serüvenidir. Bunu da Chiron temsil eder. E Chiron’da geriliyor, ne olacak acep? Tekmil gezegenler geri giderken negatif enerjisi artar da Chiron’un artmaz mı?

Chiron geri hareketteyken negatif olarak gücümüzü yanlış kullanma, aşırı uç hedefler, kin ve öfke besleme, olduğundan daha değişik görünmek, bazen acımasızlık, bezen şiddete yönelik davranışlar, toplum çıkarlarını kendi kişisel çıkarlarına göre kullanma isteği daha ağır basar. Chiron Mayıs 2018 tarihine kadar Balık burcunda. Dahası halen sürdürdüğü geri hareketinden düz pozisyona Aralık 2014’te geçerek rahatlatacak. Dolayısıyla Balık burcundaki geri hareketi esnasında, içsel olarak bireysellik hissinin gelişmesinde suçluluk duyguları, başarılamayacak istekler peşinde koşmak, yani hayal dünyasında yaşamak, teslim olmaktan, yeniliğe açılmaktan ve çözülmeler yaşamaktan korku nedeniyle zihinsel ve duygusal kontrole başvurma, kurban – kurtarıcı rolleri gibi gölge özelliklere kendimizi daha çok kaptırabiliriz.

12 Ağustos sabaha karşı dolaylarında Ay ve Neptün Balık burcunda birleşerek Chiron’a doğru yol almaya başladı. Akşam saatlerinden başlayarak gece dolaylarına kadar Chironla kavuşup yoluna devam ederek Koç burcuna geçişe hazırlanacak. Her bir kavuşum yada kurulan açıda özellikle Chiron’un gölge yanlarını yansıtmaya ya da yaşadığımız tecrübeleri gölge enerjisi doğrultusunda algılamaya ve değerlendirmeye meyilli olabiliriz. Ancak Dünya gerçekliğini temsil eden eli sopalı Satürn devrede olduğundan oluşturduğumuz algı sistemin kendi işleyişine cevap vermeyebilir..

Boş işlerle zaman harcama, gereksiz algı bulanıklarıyla aklı bulandırma ve idealizm bu günün etkilerinden Sevgili Dostlarım.

Zaman bağımlılıklardan özgürleşme zamanı. Bağımlılık alışkanlığının kökeninde ayırtedememe yada yanlış ayırtetme yatar. Bugün sevgi anlayışınız ya da dişil enerjiye bakış açınız, romantiklik olarak tanımlama olabilir. Ancak bugünün enerjisi romantik olanı değil, mutlak ve kutsanmış olan sevgiyi ve evrenin gerçek doğasını öğrenme günü. Zira şifa da ancak bu yolla gelebilir.

Olayı fazla didikleme, ufak noktalara gereğinden fazla anlam yükleyerek süreci kaçırma, detaylar konusunda gereksiz enerji harcamak yanı başınızda çözülmesi gereken hal ve durumun doğru sonucuna varılmasından da alıkoyar sizi, bizi, hepimizi. Pluto da devrede olduğundan, bastırdığımız kişisel sorunlarımızdan özgürleşmek için hayatımızda cereyan eden negatif olaylardan, doğru sonucu çıkartmak ve çıkardığımız sonucla orantılı eylem yapmak gerektiğini unutmayalım.

Kendini güvende hissetme eğilimi, sağlıksız davranışlar, psikolojik zayıflıklar su yüzüne çıktığından, doğru zamanda doğru sonucu çıkaramayabilirsiniz. Eğilimlerinizin kökeninde bu tarz sorunlarınız varsa, ona o kadar enerji harcamayı keserek strateji değiştirin. Zira zaman bunların enerjisine kendimizi kaptırarak ortalığı hallaç pamuğuna çevirme zamanı değil, DUYGUSAL DENGE KURMA ZAMANI!!! Çevrenizdeki kadınlardan, içinizdeki dişil enerjiden yarar sağlayabilirsiniz. Bu iki gün, yüzeye çıkabilecek her türlü duygusal ve psikolojik sorunla baş edebilecek güce sahipsiniz. Kendinize güvenizi de artıracak olan budur :)

Karşınıza çıkan olaylara istikrarlı ve esnek yaklaşmaya çalışın. Bilinçaltı dengesi kurmanız şuan daha kolay olduğundan Sistemle bütünlük içinde hareket edebilirsiniz. Aksi takdirde gezegen geri enerjilerine takılı kalırsanız zaten bakış açınız duruma çözüm getirmeyecektir.

” bugün zor bir gün değil, onu zorlaştıran bizim algımızdır!!!!”

Bugün bunu kendimize ve başkalarına itiraf edebilmek için son derece uygun bir gün. Durumları tahlil ederken güvende olmaya  ihtiyaç duymayın ve ego beninizi işe karıştırmayın. Mümkün mertebe zayıflıklarınızı kabul edin. Gerçek dışı fikirlerinizi kapı dışarı atın ve duruma esneklikle yaklaşmaya çalışın. Sizi ilgilendirmeyen konulara kendinizi kaptırarak haddinizi aşmayın. Aldığınız tepkiyle alınganlık yaparak salya sümük moduna girmeyin. Bu içinizdeki çocuğu da uyandıracak ve yaşama hevesini daha canlı kılacak aynı zamanda da sorunların kaynağının başkalarından değil, biraz da sizden kaynaklandığını görmenize olanak sağlayacaktır.

Chiron normal pozisyonda, kendimize va başkalarına koşulsuz kuralsız sunmamız gereken dişil enerjinin de sembolüdür. Anlayış, sevgi, uyum, ılımlılık ve özveri gibi….  Duruma bakış açınızı ayarlarken merkezde bu enerjiler olsun.

Yaşadıklarınızı, hayattan alınan derin darbeler şeklinde algılayabilirsiniz. Durum asla iyileşemeyeceğinizi hiçbirşeyin düzelmeyeceğini düşündürebilir. Unutmayın Chiron geri harekette ve Chiron’un retro dönemleri bizi daha karamsar yapar. Bu karamsarlığa kendimizi kurban mı edeceğiz yoksa silkinip kendimize mi yarenlik edeceğiz. Cevap içinizde!

Öpüyorum hepinizi sevgilerimle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × three =