Aralık 2013 Transit Etkileri

2013 yılının son Yeni Ay ve son Dolunay’ını yaşayacağımız bir Aralık ayına daha geldik. Geldik ve koca bir yılı da neredeyse geride bıraktık. Geçen süreç içinde neler öğrendik, neler gördük, neleri bıraktık, nelere kapımızı açtık, peki tüm bunları yaparken neler hissettik? Kimimiz pür neşe içindeyken, kimimiz sorunlarla boğuşuyordu.

Aralık ayı hem yıl sonu olması nedeniyle, hem de Yeni Ay ve Dolunay civarı içinde barındırdığı enerjiler açısından KIYMETLİ bir ay. Jüpiter Venüs karşıtlığı, Chiron Güneş karesi, Merkür’ün seyrini sürdürdüğü Akrep Burcundan Yay burcuna geçişi ve oradada çarçabuk transitini bitirip yılın son haftasında koştururcasına Oğlak burcuna geçişi, Mars’ın bulunmaktan pek bir rahatsız olduğu Terazi burcu geçişi ve Dolunay civarı Uranüs’le gireceği mücadele, derinlere kadar inerek, kolay kolay burun buruna gelmek istemeyeceğiniz kendi gerçeğinizle burun buruna gelmenizi sağlayacak olaylar yaratabilir. ZANNINIZ ve GERÇEK arasındaki fark ve sizin hangisini yaşadığınız hiç bu kadar çıplaklıkla göstermemiş olabilir bu zaman kadar kendini ;) Telaş yok… Vardır OLan herşeyin bir hayrı :)Merkür 5 Aralık’ta Yay burcuna geçiyor. Merkür Yay’da pek rahat hareket edemez, yapaylaşır, sunileşir, ya aşırı huzursuzdur, ya da aşırı rahat. Dolayısıyla iletişimde ve zihinsel faaliyetlerde biraz kontrollü, biraz dengede olmak icap eder :) Tamamlanmamış işleri sorun halinde ilerleyenler için birazcık sorun yaratabilir ki, görülsün diye!

Mars’ın Terazi burcu geçişi yine rahat edemeyenler kervanına katıyor Mars’ı… İp çöp ne varsa ortaya çıkartır bu transitler demedi demeyin canlarım. Hatta çıkartmakla kalmaz, çözdürür de :) 5 ve 19 Ekim itibariyle Koç ve Teraziler için başlayan döngü hız kazanıyor Mars’ın Terazi burcu geçişi ile. 19 Ekim yazımda bahsettiğim nihai sonucu geciktirebilecekler ya da geciktirmeye çalışacaklar için çalışıyor Mars burada. Uygun potansiyele sahip olamayanların da, olmayanı oldurtmaya çalışanların da olduramayacaklarını göz önüne serecek gibi diyebilirim. O yüzden dikkat olun ve gözünüzü dört açın. İkili ilişkiler iş ve ortaklıklarda anlaşmazlıklar, disiplinsiz davranışlar, birbirini tutmayan sözler, belkide bitişler…. Her transit bir ortam hazırlar derinlerdekini ortaya çıkarmak için, esas amacı budur! Kimseyi ters köşe etmeye de niyeti yoktur Yıldızların. Herkes nasiplendiği şeyden nasiplendiğince etkilenir ve yine kendisi ters köşe eder kendini. Dolunay civarı uzun süredir Retro harekette olan Uranüs düz seyrine dönüyor. 15 günde gölge dönem dersek, Yeni yıla dipçik gibi girebiliriz hepimiz. Yeter ki Evrenin sonsuz fırsatlarını görebilelim, negatif durum ve olayların ardındaki hikmeti görelim. Hazır Uranüs’te tam Dolunay zamanı düz seyre geçmişken dönüp bir aynaya bakalım ve Aklımızın aydınlığına başvuralım.

Yeni ay önemli, Dolunay derseniz ona keza…. Yarın bomba gibi bir Yeni Ay Astrolojik değerlendirmesi ile yine burada olacağım. O zamana kadar kendinize iyi bakın canlarım, öperim hepinizi… Sevgilerimle…

Aralık ayı Transit Detayları aşağıdadır.

3 Aralık 2013 Yay Burcunda Yeni ay

5 Aralık 2013 Merkür Yay Burcu Geçişi

7 Aralık 2013 Mars Terazi Burcu Geçişi

17 Aralık 2013 İkizler/Yay aksında Dolunay

17 Aralık 2013 Uranüs Koç burcunda düz seyrine geçişi

21 Aralık 2013 Güneş Oğlak Burcu Geçişi

21 Aralık 2013 Venüs Oğlak Burcunda geri hareket başlangıcı

24 Aralık 2013 Merkür Oğlak Burcu Geçişi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11 + 6 =