Akrep Burcunda Ay Mars Kavuşumu

1 Şubat 2015 saat 12:28’de, Ay ve Mars Akrep burcunun 15 derecesinde kavuşuyor .Bu kavuşuma Akrep 14 derecede bulunan Kuzeyin Pençesi Zuben el genubi sabit yıldızı eşlik etmekte. Kuzeyin pençesi kavga, savaş, ayrılık, şiddet temalarını tetikleyen bir Sabit yıldızdır. Kavuşum anı ve etkileri 15 Şubat’a kadar sürecek olan bir sürece girmekteyiz.

Tek kelimeyle tatsızız. Hani şöyle dokunsalar da bi patlayıversek diye pimi çekilmiş bir bomba gibi hali hazırda bekliyoruz. Aradığımızı bulamamak, hayal ettiğimize kavuşamamak, planların yolunda gitmemesi, bazen takdir edilmemek, bazen de umut bağladığımız işlerin ilerlememesi sebebiyle duygusal bir gerginlik taşıyor Ay Mars kavuşumu. İlk etapta Boğa, Aslan, Akrep ve Kovalar ile bu grup üzerinde kişisel gezegeni olanlar gaza gelmeye en meyilli olanlarımız :) Tikkaaaaat!

İçinde bulunduğumuz ruhsal gerginlikler, bir an önce oldurma isteğimizi kamçılıyor. İşte böyle zamanlarda, yani durumu değiştiremediğimizde ya da ne yapacağımızı kestiremediğimiz zamanlarda en iyi bildiğimiz eylem, duruma tepki vermek olabilir. Zannederiz ki vereceğimiz tepkinin dozu bir şeyleri yoluna sokacak. Bu direk sözlü bir tepki olabileceği gibi, üstü kapalı ortaya bırakılmış laflar şeklinde de olabilir. Elbette tepki vereceğimiz ve verdiğimiz tepkiyle, işleri yoluna koyabileceğimiz anlar vardır amenna. Fakat bu bugün ve takip eden 15 gün içerisinde pek mümkün olmayacaktır.

Hiçbir şey başımıza gereksiz yere gelmiyor. Ayağımıza batan çivi, yolumuza çıkan engel, bunların hiç biri boş değil hepimiz biliyoruz. Ayağımıza batan çivinin bile aslında bize gösterdiği bir şey var. Belki geçmişte atladığımız, belki kasıtlı görmezden geldiğimiz, belki de gereken önemi vermediğimiz bir şeyler olabilir şu anki durumun karşımıza gelmesine. İşte tam bu noktada, soframıza gelen sonuca ya da gelmediğinden şikayet ettiğimiz noktaya kafayı takıp otoriteyle ters düşmek, tepkiselliği devam ettirmek, kısacası hazım sorunu çekmektense geriye bir bakış atmamızda fayda var. Evren bazı şeyleri ısrarla vermez sevgili dostlar, ısrarla vermemesinin de bir sebebi vardır. Şu an kızdığımız şeylere ulaşmaya değer miyiz? Bunun için etkin çaba gösterdik mi? Kendimize dürüst müyüz? Beklemeye tahammülümüz var mi? Gerçek bir teslimiyet halinde miyiz? İşte evren bunları sorguluyor olabilir. Çünkü bu soruların çoğuna etkili cevap verebilenlerimiz, kendine, karşısındakine/yanındakine ve evrene dürüst olabilmişlerimiz kazanacak :)

Sabırsızlık ve gereksiz aksiyon ve çıkışlar başımıza ufaktan iş açabilir. Bu gün ve takip eden 15 gün içerisinde acele verilmiş amacını aşan kararlar  Mars’ın retro sürecinde (17 Nisan – 29 Haziran arası) hedefimizi zorlayabilir. Bu hal biraz, kalabalık trafikte saatte 180 km hızla yol almaya benzer. Kafamızda tek düşünce oraya varabilmek olmasın. Bu uğurda her şeyi göze alıp kendimizi feda etmeyelim. O trafikte o hızla gitmek, önünde sonunda bir şeye toslatacaktır bizleri. İşte bu yüzdendir ki, ayağımızın altında hep bir fren pedalı olsun. Sık sık pedala basıp beklemeyi adet edinelim. Beklemek dediysem kenara geçip hiç bir şey yapmadan oturmaktan bahsetmiyorum. Yaşadığımız an neyi gerektiriyorsa onunla uyum içinde hareket etmek esas bahsettiğim. Tepki vermeden hareket etmeden etraflıca düşünelim konu hakkında. Aklımızı sık sık devreye sokarak, sağduyumuza sık sık başvurarak yapalım bunu. İşte bu, içinde bulunduğumuz şartlardan avantajla çıkaracak olan şeydir bizi.

Durumları zorlamak sadece savaş başlatmaya yarayacaktır. Bu savaşın kazananı olmaz canlar unutmayın! İçimizdeki duygusal gergin enerjiyi doğru kanala aktarmakta sürecin rahat geçirilmesine faydalı olabilir. Yürüyün dostlarım, koşun, terletici spor yapın. En yakınınızdaki caddeyi koşarak turlayın, evinizi baştan aşağıya temizleyin mesela. Mutlaka bedeninizi yoracak bir şeyler yapın, köşenizde oturmayın, günlük rutinlerinizin dışında bedensel antremanlar yapın. Mümkün olduğunca erken kalkıp, erken yatmaya özen gösterin. Bu enerjiyi dengelemenize faydalı olacaktır. Unutmayın bu Marsiyen bir enerji: olumlu düşünce, meditasyon gibi eylemlerle başarılı olmaz, enerjinizi boşaltamazsınız. Mars bu eylem ister, hareket ister. Bu nedenle spor yapın.

Sevgilerimle…

 

“Akrep Burcunda Ay Mars Kavuşumu” üzerine 2 düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eleven + 9 =