Abartma ve Azaltma Üzerine Dersler

Venüs ve Jüpiter Aslan Burcunun 7 derecesinde kavuşuyor ve Evrensel Sistem her birimize Abartma ile Azaltma hakkında dersler hazırlıyor. Dersler dediysem öyle hemen korkmayın :) Jüpiter’in evrensel sistemde diğer gezegenler gibi temsil edilen herhangi bir kavramla ilişkisi yoktur. Onun nitelikten çok nicelikle alakası vardır. Bu nedenle biz Astroloji Bilimciler, Jüpiter’i dokunduğu kavramı genişleten, bollaştıran bir yapı taşı olarak görürüz. Bugün Jüpiter Aslan burcundaki Venüs’e dokundu ve algımızı ANLAMA DEĞER VERMEYE yöneltti.

Hepimizin değer verdiği bir takım önemli olgular ve kavramlar vardır. Kimimiz için zenginlik, kimimiz için statü, kimimiz için popülerlik, kimimiz için görünüş, kimimiz için onaylanma, kimimiz için içselleştirilmiş huzur, kimimiz için lüks bir araba…Hayatımızda değer verdiğimiz kavramların anlamını sorgulamaya yönelik nefis mi nefis bir enerji var gökyüzünde. Şöyle ki, onaylanmaya önem ve değer veren birinin uzun soluklu üzerinde çalıştığı ve olmazsa olmaz diye nitelendirdiği projesinin onay alması gibi. Evet onay gelecek lakin, onay işine yarayacak mı yoksa onay için çok bedel ödendiğinin farkına varılarak ”aslında hiçte gerek yokmuş” denilecek mi işte onu evren bilir ;)

Venüs Jüpiter görünümünün temel yansıması Engin Duygulardır. Sığlıktan, dar alandan bağımsız bir enerji alanını ifade eder. Cana yakınlığı, yumuşak başlılığı, uyum yeteneğini simgeler. Eğer Venüs prensibi abartılı değilse bu kavramlarda genişleme göze çarpar. Şimdi Venüs prensibinin abartılı olupolmadığını nereden anlayacağız acaba ki? :) Tabiiki neye değer verdiğimize göz atarak. Bu da Venüs’ün diğer gezegenlerle kurduğu gerilimli açılardan kendisini gösterir. Söz temsili bugün Venüs Mars ile kare açıya girerek dikkatimizin arzularımıza kanalize olmasına neden oldu.

Venüs ve Jüpiter, Akrep burcunda transitine devam eden Mars’a kare çekerek, rekabet, güçlü arzular, hırs, acele kararlarla alakalı güdülerimizi birazcık etkileyerek, isteklerimizi yarışa, haklı olmaya ve kazanmaya yöneltti. Tıpkı elinden gelen tüm hünerleri, işverenince onaylanmamış bir çalışanın, ne kadar çok çalıştığı, neler yapabildiği, ne kadar başarılı olduğunu kanıtlamaya çalışırken şu güzelim enerjiyi heba etmesi gibi…

Her ne durumda olursanız olun, kendinize, değer verdiğiniz şeyin hayatınız için ne kadar anlamlı olup olmayacağını bir kez sorun. Haklı çıkmak uğruna, kaba saba, dediğim dedik, belki biraz da saygısız tiplere aynı yöntemi kullanarak cevap vermeyin. Bu transit anlık isteklerle hareket getirir. Dar zamanda haklı çıkan, geniş zamanda haklı çıktığı şeyden pişman olur.

Bulunduğumuz ortamda, sıklıkla kazanmak için, bazen sevgi için yoğun bir mücadele oluşabilir. Yarışma dürtünüzü bir kenara bırakıp, aklı selim hareket etmeli ve hayatınızı daha anlamlı kılacak değerlere yönelmelisiniz. Ne için mücade ediyorsunuz? İşte bugün değerini abarttığımız şeylerden her zamankinden daha kolay özgürleşebiliriz. Zira Venüs ve Jüpiter, Pluto ve Chiron ile kocaman bir YOD oluşturdu. Arzular, zorlayıcı sevgi ve ilişki krizleri, takıntılar ayaklandı. Bu kombinasyonun ana teması Bırakamamak ve Akışa İzin Vermemektir. Akışa direnmek, bırakmayı bilmemek, bulunduğunuz durumu olduğundan daha da çok zorlamaktan başka bir işe yaramayacaktır. Sizden kopmak isteyen fakat bırakamadığınız her ne ise lütfen kendinize bırakmak için izin verin. Bu bir kişi de olabilir, bir olay da, bir duygu da…. Her türlü reddedilme korkunuzdan, duygusal açıdan doymak bilmeyen yanlarınızdan, sahiplenmekten, kıskançlıktan, haksız rekabet gücünüzden azad edin kendinizi. İçinizdeki zayıf benlik imgeniz, başkalarından gelen itaat, ayrıcalık, takdir vs ile güçlenmeyecek aksine sizi ÖZ kimliğinizden daha çok uzaklaştıracaktır. Akışta oluşan, insanların seçimine saygı gösterin.  Elde etmek istediğiniz şeyi size vermeleri için insanları duygusal tepkilerinizle yönetmeye çalışmayın. Bu tarz manipülasyonlara maruz kalanlarınız da, size bunu uygulayan kişilerin enerjisine kendinizi kaptırarak kendinizi değersiz, suçlu hissetmeyin.

Sorumluluk alanınızda olmayan şeylerle ilgilenmediğiniz için, size katı, mesafeli, soğuk davranan ve sevgisini göstermeyen insanlar karşısında kendinizi suçlu hissetmeyin. Hayatımızın en temel ihtiyacı sevgidir. Sevgi gelmeyen yerde uzun süredir kalma sevdanızdan bir zahmet vazgeçin. Arpa ekilen yerden buğday gelmez! İlla buğday gelsin diye karşınızdakini kontrol altına almaya çalışmayın. Maruz kalanlarınızsa oradan arpadan başka bir tohum gelmeyeceğini görsün mümkünse! Belki de yanlış yerlerde geziniyorsunuzdur kim bilir? Aşk için ölmeyin mesela, aşkla yaşayın! Aşk için ölmelisin gerekirse diyen insanı, tekrar bir gözden geçirin. Gerekirse arkanızı dönüp gidiverin. Çünkü hayatımızda genişleten, enginleştiren, iyileştiren değerlere daha çok ihtiyacımız var :)

 

anlamını abarttığımız şeylerin altında yatan nedenle burun buruna gelebilirsek,  abartma biter, genişleme başlar :)

 

Evvet Sevgili Dostlarım. Eğer bizi olgunlaştıracak, hayatımızı daha kaliteli yaşamamıza olanak sağlayacak  unsur olan DENGE ile hareket edebilirsek Evrenin yardımından fazlasıyla nasiplenebiliriz. Denge dahilinde hareket eden kişiler, arzularından, rekabet düşüncesinden uzaklaşabilmiş bireyler Venüs ve Jüpiter’in sürprizine hazırlıklı olsunlar. Yıldızınız parlayacak yıldızınız! Yeterli dengeye sahip olmadan hareket edenleri anlık bir parlama ve ardından hızlı bir düşüş beklemekte onu söyleyeyim :)

Koç, Aslan, Yay, Terazi, İkizler ikili ilişkiler ortaklıklarla ilgili fırsatlara açıklar. Yeni aşk, yeni iş, yeni çocuk gibi…Sadece bu burçtan olanlar değil, doğum haritasında bu burçlarda gezegen yerleşimi olanlar da fazlasıyla bu fırsatlardan yararlanabilirler.

TEKRAR EDİYORUM

”Aşk için ölmeyin mesela, aşkla yaşayın! Aşk için ölmelisin gerekirse diyen insanı, tekrar bir gözden geçirin. Gerekirse arkanızı dönüp gidiverin. Çünkü hayatımızda genişleten, enginleştiren, iyileştiren değerlere daha çok ihtiyacımız var :)

Öperim hepinizi, sevgilerimle….

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × three =