9 Şubat 2020 Aslan Burcunda Dolunay

9 Şubat Pazar günü, Güneş günü 10:34 civarı Ay saatinde çok kuvvetli bir dolunay gerçekleşecek. Dolunay çok kuvvetli çünkü ateş grubunda bir grand trine oluşmuş durumda. Dolayısıyla natal haritasında ateş burçlarının ilgili derecelerinde grand trinesi olanlar açısından çok ciddi tetiklemeler yapacak bir süreç olabilir. Yükselen Koç, Ay Aslan ve Mars Yay…. Artık çifte bela mı sayarsınız yoksa bulunmaz bir nimet mi o da tamamen sizin bakış açınıza ve enerjinizi yönetme biçiminize kalmıştır.

Grand trine nedir:

Ne güzeldir o trineler, doğal kaynaktır insan için

-mayandaki sağlam özelliklerdir,

-seni gel başar diye kamçılayan iç sesin,

-iç gücündür kimi zaman.

Büyük üçgeni, aynı elementi taşıyan burçlar üzerinde konuşlanmış gezegenlerin birbirine verdiği destek ve sinerji diye tanımlayabiliriz. Bir burçta bulunan gezegen, aynı elementten olan diğer iki burçtaki gezegenlere 120 derecelik açıyla bağlanır ve görünümü oluşturduğu  evlerin temsil ettiği konularca, gezegenin niteliğine göre doğal bir enerji akışı gerçekleşir.

Kişi bu evlerde oluşan görünümün konularınca oluşan akışı yaşamında hisseder ve dışarıdan herhangi bir müdahale gerekmeksizin sistem kendi içinde devinimi sağlayarak  şans faktörü yaratır.

Özellikle Doğum Haritalarında bu açı olanlar hayatlarındaki bu doğal akışın enerjisinden faydalanarak farkındalıkla hareket etmeyi başarabilirlerse müthiş bir durum çıkarabilirler ortaya. Yine bireysel haritalarda var olan diğer zorlu açıların çözümlenmesinde ve dönüştürülmesinde, bu alanda oluşmuş Grand Trinelerin enerjisinden faydalanmak, sonucu önemliği hiçte azımsanmayacak ölçüde etkiliyor.

Büyük Ateş Üçgeni: Girişim, cesaret, istek, azim, eylem. Ateş üçgeni olanlar istek, cesaret ve girişim için bir başkasının iteklemesine ihtiyaç duymaz. Enerji doğal olarak kişinin benliğinde vardır. Bu anlamda yol ve yön gösteren, olay kişi ya da duruma ihtiyaç duyulmaz. Ancak başkalarının liderliği kabul edilemeyebilinir bu açı altında. Gölge yönü kibir ve bencilliktir.

Dolunay beşinci evde, Mars dokuzuncu evde yani ateş üçgeni kendi evleri olan yaşam veren evlerde konumlanmış. Ay dünyaya çok yakın konumda olduğundan etkisi çok yoğun hissedilecek arkadaşlar. Bu noktada Mars deklinasyon sınırını aşmış ve Mars’ı nasıl çalıştırdığımız bu dolunayda oldukça önem kazanıyor. Mars’ın deklinasyonu aşması, eylemin amacını aşmaya yatkın olduğu anlamına gelebilir. Bu nedenle dürtüsel değil, dikkatli hareket etmek, sağlam yol planıyla yola çıkmak gerekir.

Mars klasik astrolojide melafik olarak nitelendirilir. Ancak her zaman söylerim:

Çalıştırma şeklimizdir gezegenin enerjisini melafikleştiren….. Venüs mesela. Benefic olarak bilirsiniz değil mi, şirin şirin bakar size… Açgözlülük de Venüs’ten gelir unutmayın. Yani yeri geldiğinde Venüs’ün melafikliği de Mars’a kafadan fark atar.

Mars tek başına melafik değildir arkadaşlar. Dürtülerini kontrol edemiyorsan, hareketsiz bir yaşamın varsa melafik çalıştırırsın Marsı. Kullanım şeklimizdir onu melafikleştiren. Ateş elementi örneğin. Ateşi ısınmak, yemek yapmak için kullanabildiğiniz gibi ormanları yakmak için de kullanabilirsiniz.

Niyetimizdir aslolan… Merkez, niyeti her zaman bilir…. Niyete göre muamele eder…. Merkez kandırılamaz ;)

Bu nedenle bu dolunayda önemli olan

1) niyet

2) dürtü kontrolü

3) doğru eylem planıyla hareket

4) her hareketin sorumluluğunu almak

Ay Ashlesha nakshatrasında. Dikkatli olunmadığında çok kolay tehlikeli çalışabilen bir takımyıldızda Ay. Neyse ki 3.padada olması nispeten daha olumlu diyebiliriz. Gizlilik, aldatıcılık, istikrarsızlık, siniri doğru sağaltamama, kabalık, hesapçılık, kandırma/kandırılma vakaları Ashlesha’nın olumsuz yönleri iken;  görünmeyeni sezme/hissetme, sorgulayıcı şüphe, gözlem yeteneği, bağımsızlık, tutkulu davranışlar ve disiplin de olumlu yönleridir.

Sezgilerinizi dikkate almaya çalışmanın faydasını görmeniz olası. Eğer haritanızda bu bölge üzerinde çalışan ya da burayla bağlantı halinde olan bir gezegeniniz varsa görünmeyeni sezme olasılığınız artar.

Bu dolunay gizli şeyleri ortaya çıkarabilir. Bu gizli şeyler de biraz kontrolsüzce ortaya çıkabilir. Kök çakranıza sahip olun derim Malum Mars deklinasyon sınırını epey zorlamış. Kaş yapayım derken göz çıkarmakta var.

Eris Yükselenle kavuşuyor, Pluto kare… Eris ortaya bir yem atar ve kavga başlar. Sonrası gurur, sonrası güç savaşları…. Her yemi gagalamak zorunda değiliz arkadaşlar.

Yok mu bu dolunayın olumlu tarafı? Elbette var. Niyetin salih ise var tabi…

Eğer sezgilerinizi iç görü ile destekleyebilir bağımsızlığınızı koruyabilirseniz, zihinsel becerilerinizle cesaretinizi birleştirerek, korkunuzun üzerine gidebileceğiniz gibi; cesaret gösteremediğiniz bir konuyla ilgili bir girişimde yapabilirsiniz. Pada yöneticisi Satürn: doğru davranışı istiyor bizden. Ve doğru davranışla desteklenmiş hareketlerin sonucunu vereceğini de garanti ediyor gibi… Ne zaman ? Belki şimdi… belki Mart gibi…

Kontrol edilmediğinde kısa süreliğine de olsa yıkıcı çalışabilecekken, kendimizi bilerek ve sorumlulukla hareket ettiğimizde de ihtiyaç duyduğumuz, cesaret, motivasyon ve kararlığı verecek. Doğru hareketlerle çok büyük gelişme gösterebilir ve çok sağlam başlangıçlar yapabilirsiniz arkadaşlar.

Juno/Şans noktası Güneş Mars bağlantıları manidar. Kadersel eş/ortaklık döngüleri tetikleniyor yine. İlk tetik 2019 Ağustos ayında, ikincisi 26 Aralık Güneş tutulmasında, üçüncüsü 10 Ocak Ay Tutulmasında gerçekleşmişti. İşte bu dolunay da dördüncü ayağı, bu tetiklemelerin.

Koç-Aslan-Yay burçları ile İkizler-Terazi-Kova burçları açısından tam da havada aşk kokusu var zamanları… Diğer yönden iş ortaklıkları da hareketlenecek.

Anlaşmalar, sözleşmeler, yeni iş bağlantıları ile daha önce ramak kalmış ama bir şekilde olmamış bağlantılarla ilgili masaya oturma zamanları olabilir. Jüpiter, Satürn ya da Uranüs’ü ateş burçlarında olanlar bir parça daha destekleyici etki alacaklar.

Her ne olursa olsun bu döngülerle başlayan hayat/iş ortaklıkları işin içinde başka faktörler çalışmazsa uzun vadeli olacak, bir parça da dönüştürücü nitelik taşıyacaktır arkadaşlar.

Sevgilerimle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 + 12 =