8 Ekim 2014 Koç Burcunda Ay Tutulması

8 Ekim 2014 Çarşamba günü TS ile yaklaşık olarak 13:52 sularında Koç burcunun 15 derecesinde bir Dolunay, akabinde 13:56 civarı da Ay tutulması gerçekleşecek. Koç, Aslan, Yay burçları üzerinde oluşan Grand Trine,Ay Tutulması ile birlikte uçurtmaya dönüştü ve uçurtmanın ucunda Uranüs ve Ay kavuşum halinde. Yükselen noktası 12 derece Oğlak, alçalan 12 derece Yengeç ve tutulma 3/9.evlerde oluşmakta. Bence Ay tutulmasının en önemli olayı Ay ve Uranüs’ün Alpheratz sabit yıldızı ile kavuşumda olması.

Alpheratz benefic yıldız karakterindedir ve sevgi, mutluluk, bolluk bereket, huzur ve ahenk kavramlarıyla ilişkilidir. Jüpiter’in tutulma anı hem Ay ve Uranüs’e, hem de Sabit yıldıza üçgen açı çekmesi; doğru zamanda yapılacak doğru eylemle hayatımıza damga vurabilecek gelişmeler yaşayabileceğimizin göstergesi gibi.

Ay tutulmaları Dolunayların 10 katı büyüklüğünde enerjiler taşırlar ve tutulma sonrası yeni bir döngü başlamasına olanak sağlarlar. Dolunayların hayatımıza, haritamızda bulunduğu konum konularınca tamamlanmayı ya da sonlanmayı sağlayacak olaylar taşıdığını hep söylerim yazılarımda. Attığımız adımların, aldığımız kararların, her türlü eylemlerimizin olduğu kadar, üstünü örttüğümüz sorunlar, anlaşmazlıklar, yüzleşmekten kaçındığımız gerçeklerin de görünür hale geldiği çok özel olaylar yaratırlar. Normal Dolunaylarda tamamlanma sonrası adım adım yeni başlangıçlar varken, Ay Tutulmalarında somut ve güçlü  enerjilerle olay yaratacağından etkisi bir anda gelir ve bir anda yeni yollar sunar önümüze. Normal dolunaylarda arkanızı dönerek görmek istemediğini her gerçek Ay tutulması anında arkanızı dönüp, olanı yok saymanıza olanak vermez artık. Bir çok kişinin hayatında tutulmalar sonrası yeni başlangıçlar olmuştur.

19 Ekim 2013 tarihinde Koç/Terazi aksında başlayan Ay tutulmaları, 2015 yılının sonuna kadar devam edecek. Bu süreç içerisinde yaklaşık 5 tane Ay tutulması yaşayacağız ki, 19 Ekim 2013’te oluşan Ay tutulması hariç hepsi Tam Ay tutulması. Parçalı Ay tutulması ile Tam Ay tutulmasını ayıran fark, süreç ve enerji yoğunluğudur. Parçalı Ay tutulmasında enerji, bir sonraki tutulmaya kadar adım adım yavaş yavaşken, Tam Ay tutulmasında bütün olarak anında, sarsıcı(olumlu yada olumsuz) ve pataküte yansır hayatımıza. O nedenle 8 Ekim birçoğunuz için önemli bir tarih sayılabilir.

Peki şimdi ne olacak? Ne gibi değişiklikler olacak yaşamımda diyenler için söyleyeceğim tek şey içsellikle ilintili olduğu. Tutulma Mars ve Jüpiter destekli ve Uranüs kavuşumlu olduğundan etki ilk önce bilincinize ve ruhsal kimliğinize olacaktır. Ve içeride olan değişiklik dışarıda kendine bir yol açacaktır. Bu nedenle kendine karşı sorumluluğu üstlenmeyenler pekte öyle sürpriz beklemesinler. Tutulma zemini hazırlıyor ve her birimize yardımcı olabilecek enerjleri de beraberinde getiriyor. Ammaaaa HEP ASTROLOJİYE GÖREMİ YAŞAYACAĞIZ ya da ASTOLOJİYE GÖRE YAŞAMAK ZORUNDA MIYIZ diyenlerin de özgür iradelerine(!) karışamayız tabi

Astroloji insanın kendini bilme, kendini dönüştürme ilmi olmasının yanı sıra zamanı kullanma sanatıdır da diyebilirim. Efem bu yaşa kadar kafana göre yaşadın da o zaman nedir bu hal-i pür melalin diye bir sorarlar adama dimi :)))) Adam olmak istersen zamanın ve işleyişin bir parçası olarak astrolojik verilerine kulak vermek zorundasın EVET! Lakin benim adam olmaya pek niyetim yok, lay lay lom kendimi onaylattırmak için kapı kapı dolaşıyorum dersen çaldığın kapının yanlış kapı olması ihtimali pek bi yüksek. ” buyur kardeşim, yol senin yolculuk senin, burada ne işin var” derler adama. O zavallı EGOCUĞUNUZA bir sus deyiverin de görenler ARİF desin :)))) Değilse de gölge edip, hariçten gazel okumayın ve boş yere bizleri meşgul etmeyin efem!

Koç/Terazi aksı ikili ilişkileri, ortaklıkları yönetir. Bu aks üzerinde kişisel gezegenleri bulunan kişilerin hayatında ikili ilişkiler ortaklıklarıyla ilgili durum değişiklikleri yaşamaları olasıdır. Özellikle karşıtlık bulunan kişiler biraz zorlayıcı bir süreçle karşılasabilirler. Daha uyumlu açıları olan kişiler daha ziyade olumlu etkileri, hayatlarının ilgili alanlarında hissedebilirler. Ama büyük bir çoğunlk kazançla çıkabilir tutulmalardan. Peki kazanç/kayıp olma durumunu belirleyen ne olabilir? Denge!!!!!!

Daha çok sol beyinin faaliyet kapsamında olan rasyonel zihnin, sınırlarının genişlemesi, sorgulamadan kabul ettiğimiz verilerin üzerinde yeniden düzenlemeler Ay tutulmasının barındırdığı enerjiler. Yeri gelmişken söylemeden geçemeyeceğim, bu dönem başağrıları ve migren atakları yoğunlaşır. Sağ sol beyin dengesi, süreci ağrısız sızısız atlatabilmeniz için çok önemli. Oluşabilecek dengesizliklerde başağrınız yoğunlaşır, paniğe kapılmayın.  Dirençlerinize bakın. Mutlaka reddeden bir nokta var zihninizde. Sağ mı ağrıyor, sol mu? Ağrıyan noktanın temsil ettiği enerjiye kendinizi açın. Sol=irade, sağ=uyum, esneklik gibi…

Sorgulamadan kabul ettiğimiz ve yakın çevremizle şekillenen zihinsel sınırlarımız, bizi belli bir kalıp içinde tutar. Gelenekler, görenekler, aile yapısı, arkadaş çevremiz vb bahanelerle tutunduğunuz ama artık size hizmet etmeyen koşullardan özgürleşmeniz için uygun enerjiler sağlanıyor Ay tutulması anında. Eylül ayı genelinde değindiğim, Kurban-kurtarıcı yanılsamaları ve tabanında bu konuya ait olan yanılsamalarla ilgili zihinsel alışkanlıklarınızın değişime uğraması söz konusu diyebilirim. Koç burcu cesaretin yansımasıdır. Kendi kayığını çekemeyen birine, ”yardım etmiyor kimse” diye kızamazsınız. Dahası kayığını yürütmeye çalışamazsınız. Yapabileceğiniz tek şey nasıl çekebileceğini öğretmektir. Ve işiniz orada biter! Daha ileriye gidemezsiniz! Sistem buna izin vermez. İleri giderseniz ”oyun dışına atılırsınız!” çok net! Doğanın tüm çabalarına rağmen kayığını çekmeye gönlü olmayan da kayıktan olur, bu da net! Şu sıralar elinizden kayıp gidenlere bir bakın neler? Ve neden gitti? Kayıplar varsa paniğe kapılmayın. Kayıplar, zihninizin kısıtlamalarını gennişletmenize olanak tanıyan olaylar taşıyabilir hayatınıza. Bununla birlikte hayatın her aşamasında ilerlemeler kaydedebileceğiniz bir sürece girebilirsiniz. Ufacık parçalara aklın sınırları, kişisellik penceresi dahilinde bakmak yerine, bütün olarak görmeye çalışın mesela. Evrensel yasaların harfiyen uygulanacağı bir Tutulma var önümüzde ve bu bir son takibinde de bir başlangıç taşıyor bireysel haritası uygun olan herkesin hayatında. Artık yaşama farklı bir perspektiften bakma vakti gelmiş olabilir. Şimdi ezber bozma zamanı.

Zihinsel sınırlar, sınırlı algıyı getirir. Yaşadığınız durumu algılama şekliniz bir sonraki ana kader olarak yansır. Kendinize ve başkalarına gerçekçi olduğunuz oranda, içsel yaralarınızdan, egonuzdan, yargılarınızdan özgür, ezberlediğiniz kavramlara bağımlı olma kaygısı taşımadan bütüne bakmaya çalıştığınızda zihinsel sınırlarınızdan bağımsız bir görüş açısına sahip olursunuz. Kim haklı kim haksız kavgası değil, neyin doğru neyin yalnış olduğuyla ilgilenilmesi gereken bir süreç.  Facebook spritüel akımların dediği gibi doğru yanlış yoktur zırvalarına girmeden. Durumu olduğu gibi tahlil etmekten bahsediyorum. Örn: hayata kurban psikolojisi ile bakan birinin aynı yolda ısrarla devam eden psikolojisinin, akış içinde yanlış olması gibi!!!!!!! Son bir ay içinde akış içerisinde karşılaştığınız, ben yapamam, bana çok uzak, benim sınırlarıma uygun değil dediğiniz şeylere iyi bakın. Bana uzak dediğiniz kavram, zihinsel sınırlarınıza dikkatinizi vermenizi istiyor belki. Sınırlama zihninizde!!! Dışarıda değil, elbette sınırlı bakış açınızı değiştirebilirseniz, o çok uzak kavram belki size bir nefes kadar yakın olabilir.

Mağdur bilinci her zaman tutar Sevgili dostlar, hakkı gaspedilmiş, özlük hakları çiğnenmiş, saygı görmemiş, sevilmemiş vs. Tarihe bakın; eylemleri, eserleri, bilinç seviyesine bakmadan sırf mağdur konumunda olduğu için arkasına kitleleri toplayan bir yığın insan var! Neyi savunduğu, nasıl yaşadığına bakılmaksızın sadece mağdur olduğu için 500 sene evvel kalkıp göç etmiş insanları savunan kradan çok kralcılar var! Ve daha ileri giderseniz, yani zihinsel sınırlarınızı aşıp, olaya bütün olarak bakabilme cesaretini gösterebilirseniz, arkasından gittiğiniz mağdurun, öncesinde ve sonrasında bir başkasını mağdur ettiğini gayet açık ve seçik şekilde görebilirsiniz! Ancak zihninizle değil, gönül gözünüzle bakmanız şartıyla :)

 

” Biri sabretmek için dua ettiğinde sence tanrı ona sabır verir mi? Yoksa ona sabırlı olması için  fırsat mı verir? Biri cesaret için dua ederse, yaradan ona cesur olabileceği bir fırsat verir, cesaret vermez! Biri ailesinin daha yakın olması için dua ederse, sence tanrı onlara sıcak sevgiler mi gönderir, yoksa sevmeleri için fırsat mı verir? ”


Kaderinizi, karşınıza çıkan fırsatları değerlendirmekteki beceriniz belirler dostlarım. Sadece o günü bekleyerek, o günün getirilerine ulaşamazsınız! Evrenden durumu düzeltmesini beklemeyin, durumu düzeltebilmeniz için fırsatlar yaratmasını isteyin ve o fırsatı layığıyla değerlendirmeye çalışın. İşte bu tutulmalar bunun için var! Silkinin ve kendinizin farkına varın diye. Transitleriniz karşınıza fırsatları çıkarır. Siz o fırsatları değerlendiremiyorsanız bu transitlerinizin değil sizin sorununuzdur! İnin şu sırça köşklerinizden, bırakın şu kibrinizi de hayata karışın :) Siz hiç birşey yapmazsanız, sonucun hiç bir şey den başka birşey olmasını da beklemeye hakkınız yoktur!”

Tutulma anı verdiğiniz kararlar, yapacağınız başlangıçlar ezberlerinizden mi geliyor? Yoksa şu meşhur ezberlerinize uzak olan ufuklardan mı? Kişisel odaklı kararlar kayıp getirebilir. Aynı tas aynı hamam devam edenlerin işleri bozulabilir. Objektif hareketle karar alanlar, başlangıç yapanların önü açılır ve Evrensel hediyelerden payına düşeni herkes alır. Uranüs ve Jüpiter iş başında :) Kimini indirir tahttan, kimini güldürür bahttan dimedi dimeyin:) Pluton ASC ile birleşiyor, köklü değişiklikler barındırıyor süreç. Bir çoğunuz tutulma sonrasında hayatınıza girecek olaylarla birlikte artık eski siz olmayacak :) Kendinize biraz fırsat verin ve kendi önünüzden çekilin. Bunu sadece kendinize borçlusunuz! Borcunu ödemeyene sistemden pay yok :)

Sabit yıldızın tutulmaya eşliği, doğru zamanda, doğru enerjiyle hareket eden herkesi ödüllendirileceğinin göstergesi. Neyin doğru olduğunun cevabını bireysel haritanız verir.

– Kronik hastalıklarda iyiyleşme, tedavilerin olumlu sonuç vermesi.

– Evlilikler ve ilişkilerin kopması

– Yeni tanışmalar, ilişkiler, evlilikler

– Bebek sahibi olmak

– İş ve kariyer hayatında değişimler

– Finansal kazançlarda artışlar

– Ev, arsa, toprak konusunda gelişmeler

– Taşınmalar, mekan değişiklikleri

– Bekleyen işler ve durumların hız kazanması dönemin olası etkileridir.

Tutulma ve sonrası,  Öncelikle Koç, Aslan ve Yayların hayatında ani şans ve fırsatlar. Ani ilişki başlangıçları, finansal kazançlar ve yaratıcılığın artışı. İkizler ve Teraziler de bu fırsatlardan biraz çabayla yararlanabilirler. Etki 8 Ekim Koç burcunda Ay tutulması ile daha belirginleşerek 4 ila 6 ay arasında değişen bir sürece yayılacak. Balık, Başak, Oğlak e Yengeçler önce bırakacakları kavramlardan özgürleşmek şartı ile tutulmadan karla çıkabilirler. Öpüyorum hepinizi, sevgilerimle….

19 Ekim 2013 Koç burcunda ay tutulması yazımı mutlaka gözden geçirmenizi tavsiye ederim :)

Bknz: 19 Ekim 2013 Koç/Terazi Aksında Ay Tutulması ve Dolunay

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × four =