7 Aralık 2018 Yay Burcunda Yeniay

7 Aralık 2018 Cuma günü saat 10:20 civarı 15°Yay burcunda 2018 yılının son yeniayını yaşayacağız. Jüpiter 9°farkla yeniaya eşlik etmekte. Balık burcunda kavuşuma hazırlanan Mars ve Neptün yeniaya kare açıyla bağlanmış. Kavuşum, anın haritasında 2.evde gerçekleşiyor. Öte yandan Koç burcundaki son döngüsünü tamamlamak üzere gerileyen Uranüs de yeniaya 135°lik açıyla 3.evden eşlik ediyor.

Yükselen Oğlak ve yükselen yöneticileri birbirleriyle olumlu etkileşim kurmuş olsa da Satürn ve Mars’ın konumlandığı alanlar biraz kritik durmakta.  Beraberinde Merkür retrodan çıkmış olsa da gölge dönemini 10 Aralık’a değin sürdürecek.

Yeniaylar yeni başlangıçlar, atılımlar ve girişimler için uygun zamanlardır. Dolunaylarda sonuç alma ve tamamlama/bitişler varken, yeniayda yeni sayfa açma zamanı gelmiştir artık. Bu  yeniay etki süresi açısından diğerlerinden biraz farklı bir yeniay olacak. Çoğu kişi için etki süresi, aşağı yukarı bir yıl kadar geçerli olan bir yeniay var önümüzde. Dolayısıyla yeniay takibinde başlayan sürecin oturması biraz vakit alabilir. Mars ve Neptün’ün konumu, en azından bu ay boyunca yanılgılara açık bir halde olabileceğimize işaret ediyor.

Kendini güvende hissetme ihtiyacı doruk yapabilir. Çevremizdeki insanlar, hayat ortaklarımız ya da etkileşimde bulunduğumuz kişilerle aramızda güvenlik duygumuzu tehdit eden olay ve durumlar yaşanabilir. Esasen yeniay umutlarımızı, hedeflediğimiz şeyleri yaşayabilmenin önünde engel teşkil eden kişisel alışkanlıklarımızla ilgili farkındalıklar taşıyor. Gerçekleştiremediğiniz hedef her ne ise yoluna koyamadığınız ya da hayal kırıklığı yaşatan her ne ise önünüzde iki seçenek var:

Birincisi, öfkelenip, kızmak, takıntılı davranmak, başkalarını suçlamak, duygu sömürüsü yapmak, kendini kurban gibi hissetmek ya da kazanmak için her yolu denemek gibi davranışlarla durumu daha fazla içinden çıkılmaz bir hale getirmek

İkincisi, sizi bu sonuca götüren haz duygunuz, güç tanımınız, gücünüzü yönetme biçiminiz, güvenlik algınız gibi kişisel alışkanlık ve eğilimlerinizi masaya yatırmak-yani ”ben nerede yanlış yapıyorum?” sorusunu kendinize sormak olacaktır.

Bingo! Ve Alıcı Vampirler ki bazılarınız onları Enerji Vampiri olarak bilirsiniz; işte onlar fazla mesai yapacak bu ay.

”Ah neler çektim, neler yaptım bak ben ne kadar iyiyim ama kıymetim bilinmiyor” diyenlere

-30 sene önce hacetlendiği yaralı parmağı, bugün gözünüze sokanlara

-Sürekli hayıflanıp, ısrarla aynı yollardan gitmeye devam edip, hedeflediği sonucu alamayınca kafa ütmekten başka bir şey yapmayanlara

-Kısacası her şeyin sorumlusunu dışarıda arayanlara enerjinizi heba etmeyin!

Çatışmalar, ağız dalaşları, otorite ya da güç savaşları, suçlamalar, enerji sömürüleri, kurban/kurtarıcı yanılsamaları çok olur böyle dönemlerde.

Hayal kırıklıklarımızı masaya yatırmak epey fayda sağlayabilir. Her ne kadar, hayal kırıklığının kaynağı başkası gibi görünse de esas müsebbibi kendimizden başka birisi değildir kanımca. Ya gücümüzü çok abartmaktan ya da gücümüzü sahiplenmemekten başlar tüm sorunlar.

Aslında görüyoruz gerçeği ve gidişatı… görüyoruz da; görmek istemiyoruz. Gerçek orda tabak gibi karşımızda duruyor, biz başımızı çeviriyoruz. Ya gücümüzü abartıp, zamanla durumu değiştiririz diyoruz; ya da gücümüzü sahiplenmeyip, ”ne yapayım kader!” diyerek, seçim hakkımızı yok sayıyoruz. Her iki önermede de doğal olarak hayal kırıklığı sonuç olarak konuluyor soframıza.

Eğer ileride hayal kırıklığı yaşayabileceğiniz bir adım atmak istemiyorsanız bu yeniay kararlı olun, dik durun, sınırlarınıza sahip çıkın, muğlak konularla ilgili karar vermeyin, ani ve riskli işlerden kaçının.

Bugün güvenlik algınıza bakın. Neyi neden güvenli bulduğunuzu sorgulayın. Nerede güçlü, nerede güçsüz hissettiğinize bakın. Önü sonu belli olmayan, alt yapısı olmayan değerleri/bilgileri, sırf başkaları şak şaklıyor diye, sırf saygınlık kazanmak adına, sırf toplumda bir yerim olsun diye, sırf rahatım bozulmasın diye uygulayıp uygulamadığınıza bakın. Nerede kalabalık varsa orada bir şey vardır diye, ardına kuyruk olup olmadığınıza bakın. Bugün Ahmet’in Mehmet’in neyi neden yaptığı, nasıl yaptığı konularını bir tarafa bırakın. Sadece güvenlik algınıza, kendi değerlerinizi kendinizin oluşturup oluşturmadığınıza bakın.

Kendimizi yenilemeye destek verecek, güvenli bulduğumuzdan ya da alışkanlık haline gelmesinden mütevellit körü körüne tutunduğumuz değer ve yapıları da bırakabilmenin ilk adımlarını atmaya destek verecek bir yeniay var önümüzde.

Niyeti salih olanın yolu açılır derler. Yeniay anındaki yükselen derecesi,  6 Ocak 2019’da gerçekleşecek Oğlak burcu Güneş tutulması derecesinin hemen hemen üzerinde. Sorumluluklarının farkına var, gücünü ve güçsüzlüklerini fark et, yeniden yapılandır, çalış, çabala diyor türkçesi :) Çalışıp çabalayan kazanır, havlu atan şimdiden 1 – 0 yenik başlar 2019’a ;)

Yeniay 1-12 Aralık arası doğumlu Yaylar

1-11 Haziran arası doğumlu İkizler

1-12 Mart arası doğumlu Balıklar

3-13 Eylül arası doğumlu Başaklar üzerinde etkili olacak.

Natal haritasında Yay, İkizler, Balık ve Başak burçlarının 10° – 20° derecesi arasında kişisel gezegeni olanlar da yeniaydan baskın olarak etkilenebilirler.

Doğa olaylarının neden olduğu su baskınları, fırtınalar söz konusu olabilir. Özellikle bina içi eski tesisatlar da bu dönem biraz baş ağrıtabilir.

Bağırsak sorunları, enfeksiyonlar, lenf sistemi sorunları, üreme organları ile böbrek rahatsızlıkları, kan değerlerinde dengesizlikler artış gösterebilir. Mars Neptün kavuşumları bu gibi rahatsızlıkların yanında alerjileri tetiklemesiyle ünlüdür. Mümkün olduğunca beslenmenize dikkat etmenizde ve son kullanım tarihi yaklaşmış gıdaları tüketmemenizde fayda var.

Sevgilerimle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 + seven =