7 Ağustos 2013 Aslan Burcunda Yeni Ay

7 Ağustos 2013 Çarşamba gecesi Ts ile yaklaşık olarak 00:57 civarı Aslan Burcunun 14 derecesinde bir Yeni ay deneyimleyeceğiz. Jüpiter Satürn Neptün Grand trinesini uçurtmaya çeviren Plüto eşlikli, Güneş Uranüs trineli bir Yeni ay bekliyor bizleri. Sıkı sıkıya yada körü körüne bağlandığımız, e birazda kantarın topuzunu kaçırdığımız karakteristik özelliklerimizden, pekte alışkın olmadığımız alana geçişin biraz şifalandırıcı deneyimlerine gebe gibi :)

Aslan Burcundaki Güneş, Oğlak burcundaki Plüto ve Balık burcundaki Chiron’un oluşturduğu Tanrının Parmağı görünümüne, Güneş’e 120 derece bağlantısıyla eşlik eden Uranüs’e bakılırsa, ilişkilerin oturmamasının altındaki nedenler şaşırtıcı bir şekilde hiç tahmin edilemeyen yerden çözümü hayatımıza taşıyacak gibi. Nasıl dersek?29 Temmuz itibariyle gökyüzünde oluşan Davud Yıldızı, tezahür ettirebilme, tezahür ettirirken de korunmayı getiriyordu. Uzunca bir dönemi, zaman zaman oluşarak etkileyecek bu görünüm ikiliğin dengelenmesinde önemli bir rol oynuyor diyebilirim. Şimdi korkmak ve cesareti ele alalım. Korkanların korkularından arınarak dengeye gelip cesareti deneyimleyeceği. Cesaretinde, cahil cesareti kısmına geçmişlerin dengeye gelip, iç korkularıyla yüzleşebileceği gibi bir dönem. Yani denge!!!

Kavusma-evreninkizi

Yeni Ay gerçek dışı olan ve hayata bakış açımızın sabit bir noktaya takılı kalmasının altındaki sanrıların kökeninin çözüleceğine işaret ediyor. Hayatımızda süregelen sorunların, sorun yaşadığımız önemli erkek ve kadın arketiplerine bağlı olmadığı, bizim yaklaşımımızın etkisinin olduğunu deneyimleyebiliriz. Sadece deneyimlemekle kalmayıp, sorunu şifalandırıcı bir dokunuşla çözebileceğimize de fısıldıyor gökler. Nasıl? Tabiiki bakış açımızı ve buna paralel olarak ta yaklaşımımızı değiştirerek…. Örnek olarak verirsek, belli yaşlara kadar anne/baba yada yaşamımızdaki önemli kadın/erkeklerle sorun yaşadığımızı varsayalım. Böyle bir durumda yapacağımız ilk davranış belki suçlamak olacaktır. Suçlamayı bırakıp, onlara sevgi ile yaklaşmayı öğrenince sorunun birazda kendimizden kaynaklandığını öğrenir ve istersek sevgi ile sorunu çözebileceğimizi görmüş oluruz. Şimdi bana diyeceksiniz ki, seviyom seviyom bişey değişmiyo :))) Neyi seviyon a gülüm? İçsel yaşamda derin güven sorunlarımız, gizlemeye çalıştıklarımızın altında belki kendimizden nefretimiz saklı olabilir. E hal böyle olunca maskeler sandıktan çıkar, başlarız ” kontrol edileceğimizden korktuğumuz için kontrol altına almaya” Egemenlik savaşının altında tek bir neden vardır! O da kendinden nefret!!! Aslında o derinlerde bir yerdedir. Bir baksak göreceğiz de, kim dönüp bakacak şimdi di mi? :))) Öyle daha kendini sevmeden başkasını sevemezsin! Kendine nefretini, kendine sevgiye dönüştürdüğünde de kimseyi sevmene gerek kalmaz, o akar yolunu bulur zaten.

İşte bu Yeni ay evrenin şifalı dokunuşlarıyla dönüşümün keyfini yaşatabilir farkedebilmişlere…. Evvelden beri düşman bellenen düşman değilmiş meğer :) Düşman kendimmişim kendime :) E hadi o zaman, ne bekliyorsun? Bir adım at! KENDİNE!! :)))))

Evet sevgili dostlarım, bu Yeni Ay böyle bir Yeni Ay. Bol sürprizli, bol kahkalı, güzelliklerle bezeli. Koç ve Aslan ve Yay burçları Yeni Ayın en şanslı burçları olmakla birlikte,  diğer burçlarda  bu Yeniay dan nasiplerince faydalanırlar. Yeni Ayın Ramazan bayramına denk gelmesi de ayrı bir hoş. Hepimizin bayramı kutlu olsun, Öperim hepinizi… Sevgilerimle :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × four =