6 Eylül 2017 Balık Burcunda Dolunay

Suyun sınavı var sanki bu dolunayda. Duygular aşırı, duygular karışık, duygular yanılgıya müsait. Karışıklıklar var ama bir tarafta da sorumluluk var.

Neptün dokunduğu kavramı bulanıklaştırmaya eğilimlidir. Sanki tozun dumana katıldığı bir oda düşünün. Toz duman havadayken odanın içindeki objeleri net görebilmek pek mümkün değildir. İşte şuan durum aynen budur! Böyle zamanlarda, yani toz duman birbirine karışmışken, olanları ya da olayları olduğu gibi değil de, görmek istediğimiz gibi algılamaya eğilimli oluruz.

Neptün dokunduğu tüm kavramları yüceltmek ister. Yüceltirken de bir parça bulanıklaştırır. Bu bulanıklaşma gerçeklerden uzaklaştırır dokunduğu alanı. Bu nedenle ayar tutturmakta sorun yaşayabileceğimizi belirtmek isterim. Dolunay duyarlığımızı bir parça arttırarak bir nevi psişik sünger haline getirecek bizleri. Duyarlılık, merhamet, acıma, empati gibi kavramların terazisini bir parça şaşırabiliriz.

Aynı zamanda aşırılaşmış hassasiyet nedeniyle, bireysel olarak bizi ilgilendirmeyen nerede ne kadar konu varsa içine dalmaya ve daha ileri gidip, söz konusu konularda sorumluluk almaya eğilimli olabiliriz.

Hazır Merkür ve Mars tutulma derecelerini tetiklemişken, Neptünyen bir dolunay yaşanıyorken, geri çekilip, şöyle bir arkamıza yaslanmakta fayda var. Balık burcu dolunayları geri çekilme ve müdahil olmama zamanlarıdır.

Bazı döngülerde, bilinçaltı zihnimiz yüzeye daha yakın hale gelir. Normal zamanda fark edemediğimiz bir eğilimi, yüzeye yakınken daha çok fark edebiliriz. İşte bu noktada bireysel seçim devreye giriyor. Yüzeye çıkan eğilime kendimizi kaptırıp son gaz devam mı edeceğiz yoksa bilinçaltı zihnimizin eğilimlerinin farkına varıp iyileşmeye mi tercih edeceğiz? Seçim bu noktada bize ait. Bu nedenle bu dolunay geri çekilin diyorum, kendinizi dinleyin, kendinizi fark etmeye çalışın, her duyduğunuza inanmayın, hislerinize dayanarak karar almayın, acımak hissini bol keseden dağıtmayın, hayata kurban-kurtarıcı düzleminden bakmayın.

Dolunay Neptünyen, yani bulanık. Bu nedenle her ne olursa olsun karar vermekte acele etmeyin derim. Neptün sıkıntılı açılarında güçlü Merkür açıları dengeleyici vazife görür. Her ne kadar Neptün açıları sıkıntılı olsa da, Merkür Satürn ve Uranüs’le oldukça etkili bağlantılar kurmuş. Merkür Satürn açısı, gözlemle, ölç biç tart, akıl muhakemesinden geçir diyor. Merkür Uranüs açısı ise her zamanki bakış açımız dışında fikirlerden fayda sağlamak anlamında destek veriyor. Merkür kendi yönettiği burçta. Şuan gölge süreçten çıkmadı ancak 9 Eylül itibariyle bir şeyler daha görünür ve net olacak birçoğumuz için. İşte bu yüzden karar vermeyin. Hele Merkür gölge sürecini tamamlasın, mantığımız ne söylüyor bir bakalım.

9 Eylül sonrası disiplinli ve yapıcı olabileceğimiz bir günler başlıyor. Tamamlanmamış işler, dikkat gerektiren konular üzerinde etkili olabileceğimiz bir süreç diyebilirim. Normalde olduğumuzdan daha objektif bir bakış açısına sahip olacağımızdan, önemli işleri bu günlerde organize etmek oldukça fayda sağlayacaktır. Bununla birlikte Dolunayla başlayan geri çekilme süreci hakkında daha doğru değerlendirmeler yapabileceğiz.

Dolunay gizli saklı işleri açığa çıkarabilir. Geçmişte yanlış anlaşılmış ya da yanlış temeller üzerine kurulmuş işlerin doğrusunu ortaya çıkaracak gelişmeler taşıyabilir.

Sanatla uğraşan kişiler için bulunmaz bir nimettir bu dolunay. İlham, esin, hayal gücü şaha kalkmış durumda. Bu durum sanatla ve yaratıcılıkla ilgili işler yapanların eserlerine ziyadesiyle yansıyacaktır. Hayalleri beslemek için iyi ancak dünya sahnesi açısından biraz bulanık.

İçinize dönün, yaratıcılığınıza odaklanın, ibadet edin, meditasyon yapın, bir şekilde arınmaya çalışın. Bu dolunay, dengesizleşen hava ile ilgili olarak, grip, soğuk algınlığı, sinüzit sorunları ile birlikte bağırsak rahatsızlıklarını bir parça tetikleyebilir. Vücudunuzun sinyallerini dikkate almaya çalışarak kendinizi anlamaya çalışın derim.

Sevgilerimle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11 + fourteen =