5 Eylül 2013 Başak Burcunda Yeni Ay / Sultan-ı Yegah

5 Eylül 2013 Perşembe günü TS ile yaklaşık olarak 15:13 civarı Başak Burcunun 13 derecesinde pırıl pırıl, şırıl şırıl bir Yeni Ay gerçekleşiyor. Bireysel anlamda epey hoş şeylere gebe, bireysel haritası uygun olan kişilerde doğduğu ev konumunca yeni başlangıçlar, taptaze havadisler, olaylar havada uçuşacak gibi. Fakat biraz çabayla!  Bol sekstilli, bir Grand Trineli, iki YOD’lu bir yeni aya hazırlanıyoruz. Bu nedenle çabaya dikkat çekmek istedim. Trineler fazla çabaya gerek kalmaksızın doğal bir şans ve enerji yaratırken, sekstil -yani yarım üçgen ya da yarım trinelerde- bireysel çaba sonucu bir enerji akışı gerçekleşir. Biraz aynaya bakacağımız, bakmakla kalmayıp, yapılması gereken şey ile ilgili olarak gerçek bir adım atacağımız bir zaman dilimi olabilir bizim için.Yengeç burcundaki Jüpiter, Balık burcundaki Chiron ve Akrep burcundaki Kuzey Ay Düğümü/Satürn’ün bir süredir Su grubunda oluşturduğu Grand Trine açısı yine bu Yeni Aya daha yakın orbuyla eşlik ediyor. Denge, çaba, azim, sebat anahtar kelimesi bu görünümün. Jüpiterin Ağustos’un son haftasından bu yana Pluto ile oluşturduğu karşıt açının verdiği ruh halinin şifalanması ve uzun vadede hayatı çözümsüzleştiren yapıları çözüme götürecek piyesler düzenliyor bu Grand Trine açısı çoğumuz için. Nasıl mı? Plüto ile Jüpiter karşı karşıya geldi mi, hemi de Oğlak Yengeç aksındaysa, insanoğlu kendini rahatsız eden ne varsa sisteme, ailesine, çevresine, hatta ucundan bucağından kendini ilgilendirmeyen birşey de olsa bir değiştirme arzusu sarar. Devrim damarları kabarır adeta ;) Sorgulamalar ve kurulu düzeni değiştirmek için bir enerji gelir. E nevar bunda? diyebilirsiniz. Buraya kadar herşey normal!

Ancak bütün bu değiştirme isteği kendi görüşünü empoze ettirmek için, kendi istediği gibi şekillendirmek, yön vermek için yapılmaya başlar. Kişi en iyi planı kendisinin yaptığını, en sağlam görüşlerin kendinde olduğunu, herkesin buna uyması gerektiği kanusunda yanıp tutuşan bir arzu taşır. Derken Akım diye başlayan cümleler Karama dönmüştür bile çoktan. Hayırla başlayan şey, döner şerre bu kez! Fanatizm! Fanatizme yatkınlık ve insanları etkileme isteği coşar bu görünüm oluştuğunda. Yani bir şeyi toplum hayrına ya da birilerinin hayrına yapmak değil, yetersizliklerini (ki herkesin olabilir bu gayet doğaldır) davranışlarla, hizmetle örtmeye çalışmak, dikkat çekmeye çalışmaktır. Dikkat çekilmediğinde başlayan veryansının nedeni de budur :))))) Sonucun maddi ve manevi alanda enerjilerin boş yere harcanması ve ziyankarlık olarak kendini göstermesi hiçte zor olmayacaktır. Sahip olduğunuz gücü adam gibi, doğru kullanmaya çalışmak en önemli şeydir bu görünüm için. İşte bu Grand Trine bu gücü adam gibi kullandırtmak için gerekli ortamı hazırlıyor ihtiyacı olana. Öyle bir anda çözülmesini de beklemeyin her şeyin, tanık kalın, kendinize bile. Çünkü bu enerji uzun bir süreci kapsıyor, çözüm bir anda gelip her şeyi gül gülistana çevirmeyecek. Adım adım, kısım kısım çözülecek herşey. Bu yüzden azminizi iyi besleyin ve EVRENE GÜVENİN!

Grand Trine ve sekstillerin iki YOD ile bağlantıda olması, hayatınızda sorun haline gelmiş ve döngüsel olarak devam eden fakat üstte bahsettiğim konularca pek alakası yokmuş gibi gördüğünüz problemlerinizi de bu sayede çözüme kavuşturabileceğinizi söyleyebilirim. YOD, birleşmez açılardan oluştuğu için ilintisini ilk anda değil, herşey tamamlandıktan sonra bağlantılı olduğunu farkedersiniz. Yap-bozu tamamlayıcı bir görev görür yani YOD’lar.

5_eylul_2013_basak_burcu_dolunayi_evrenin_kizi

Kararlı olanlar, kendinden emin olanlar, adalet duygusunu kendine düstur edinmişler, eşitlikten yana olanlar, kişisel çıkarlar tabanlı niyetlerle değil ekip ruhuyla, ekip ruhu için birşeyler yapanlar, olayın görünün yüzünden ziyade perde arkasında kalan ilüzyonu görebilenler, kendine yapılmasını istemediği şeyleri başkasına yapmayanlar, anlayışlı yaklaşımlarda bulunanlar, alçak gönüllü olanlar, başkalarıyla aynı fikirde olmamalarına rağmen SAYGI gösterenler, neyi yapabilip, neyi yapamayacağını gayet iyii bilenler ve yapabilirliklerine göre taahhüt altına girenler(sazan olmayan gruplar), sağduyulu olanlar, geniş görüşlü olanlar, kendine ve çevresine samimi olanlar kazanır dostlarım. Neyi kazanır? Bireysel haritasına göre potansiyelinde ne varsa! Bunları yapmayanlar, yapmak istemeyenler ve yapamadığına inanmak isteyenler de bana hiç birşey sormasınlar, şimdiden hayal kırıklıklarına hazır olsunlar. Evren emeksiz yemek vermiiii :))))

Başak ay döngüleri Hasat zamanına işarettir. Ürün verimsizse dönüp kendine bakacaksın. Olmamışsa istediğin, sürece şöyle bir göz gezdireceksin, amma velakin hasat vakti harmandakine RAZI olacaksın. Şubat ayından bu yana ne ettin? İsyan etmeyeceksin, neyi beslediysen onu misliyle geri alırsın. Zaman ağzını ayırma zamanı değil!

Bknz: https://www.evreninkizi.com/25-subat-2013-basak-burcunda-dolunay-koklenmekkoklenememek/

Mars Aslan burcunda ve enerji Ateş ve hava grupları için tavan yapmış durumda. Olumlu anlamda dengede kullanılırsa yeni başlangıçlar için çok verimli konumdur bu. Ancak kontrol altına almaya çalışmayın sistemi, tepenize iner benden söylemesi. Durumdan vazife çıkarmayın mesela :) Form verme sevdanıza da öyle pek güvenmeyin, altından çapanoğlu çıkabilir. Yeniliklere açın kendinizi, bastırdıklarınızı açığa çıkarın, zayıflıklarınızı hizmetle ya da başkalarını yönlendirerek örtbas etmeye çalışmayın, zira hepimizin zayıflıkları var. Bunları bulup güçlendirmek değil mi amaç? Herkeste olan, herkes için bu kadar doğal olan şeyleri yokmuş gibi göstermek için yan yan bakmakta neyin nesi? Ya da Kurban Psikolojisiyle kafa ütülemek neden? Hayat Kemallettin Tuğcu romanları gibi değil arkadaşlar. Geliyorsa başınıza birşey mutlaka vardır bir sorun, ahlanıp vahlanacağınıza, sağo sola ağzınız dola dola söveceğinize bi dönüp kendinize bakın ve artık Kemallettin Tuğcu romanlarından bi kafanızı kaldırın! Gerçek orada ve tam karşınızda :))))

Burçlara neler var neler. Aşklar, işler, çözülen problemler, bolluklu bereketli kazançlar vs.vs. Ancak ayrıntılar hafta içi sitemizde ve Facebook sayfamızda olacak. O zamana kadar kendinize iyi bakın, öperim hepinizi, sevgilerimleee…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × one =