5 Ekim 2017 Koç Burcunda Dolunay

5 Ekim 2017 Perşembe günü saat 21:40 civarı 12°Koç burcunda bir Dolunay gerçekleşecek. Dolunay 11. evde, Terazi burcundaki Merkür’e karşıt, Oğlak burcundaki Pluto’ya kare. Bu nedenle bu dolunay kuvvetli bir dolunay olacağa benzer. Satürn Yay burcundaki son transitini sürdürse de şuan 22° üzerinde seyrediyor. Normalde ben, açı payını maksimum 6°ye kadar alırım. Ancak Satürn açık ara da olsa Dolunaya ılımlı açılar veriyor, bunu da es geçemeyerek yapacağım değerlendirmelerimi.

Ne demiştim Dolunay, 16°Oğlak burcundaki Pluto’yla kare açı kuruyor. İlişki krizlerini biraz depreştirecek ve susulan şeyleri sesli bir şekilde ifade etmeyi gündeme getirecek bir Dolunay bu.

kurban/kurtarıcı yanılsamaları üzerine kurulu ilişkiler,

çıkar ilişkisi temelli üzerine kurulmuş ilişkiler bir parça sarsıntı geçirecek gibi.

Pluto dönüştürür! Çürümüş değerleri ortaya çıkarır, krizleri, kadersel olayları ve bu olaylar nedeniyle gelen dönüşümleri gündeme getirir. Yaşadığımız ve olumsuz değerlendirdiğimiz bir olayın bizi büyütmesini, olgunlaştırmasını sembolize eder.

Bu dolunay, ilişkiler alanında büyük dönüşümler taşıyacak hayatımıza. Buradaki ilişkiler tanımından sadece gönül ilişkisi anlaşılmasın. Bu bir ortaklıkta olabilir, komşu ilişkisi de olabilir kardeş ilişkisi de… Temeli sağlam olan ilişkilerde, elbette negatif bir olay vesilesiyle bir dönüşüm yaşamazsınız. Sadece fark etmediğiniz bir şeyi fark edersiniz ve o fark ettiğiniz şey ilişkinizin daha bir sağlamlaşmasına neden olur.

Ancak ilişkilerinizin temelinde kurban/kurtarıcı yanılsaması varsa, çıkar ilişkisi varsa işte o zaman derin şeyler yaşarsınız.

Söylenmemiş sözler söylenebilir

İlişkide bulunduğumuz kişilerden eşitlik talep edilebilir

bizi sıkan konular daha bir gözle görülür olabilir.

Her durumda hayat akışımızı sevimsizleştiren konularla bir şekilde haşır neşir olacağız. İşte bu noktada dikkat!

Uzun süre susan insanın konuşmaya başlaması, bir volkanın patlamasına benzer. Patlamış volkanın sonrası da genellikle bir parça yıkım olur. Sustuklarımızı konuşurken, adaletli olalım. Durumumuzu ifade edelim ama karşımızdakini kontrol altına almaya çalışmayalım.

Bunun için önce kendi içimizde öz eleştiri yapalım. Nerede dozu aştık? Nerede eksik kaldık? bunu tespit edelim ve kelimelerimizi ona göre seçelim. Kim kime baskın gelirse anlayışı bu döngüde çözüm getirmez! Gücümüzün farkına varalım ama o gücü başkalarını baskı altına almak için kullanmayalım!

Venüs ve Mars şuan Başak burcunda kavuşum halinde ve Pluto’ya 120° ile bağlanıyor. Mars Dolunay yöneticisi konumunda Venüs ise Dolunayın karşıt burcunun yöneticisi.

Karşılıklı emek-değer ilişkisi oturmuş ilişkiler daha olumlu dönüşümlere gebe.

Ancak emek/değer ilişkisi oturmamış, kangren haline gelmiş ilişkiler ve bağlantılar bıçak gibi kesilebilir. Ne demiştik Pluto iş başında ve aynı zamanda Dolunayın yücelim yöneticilerinden biri. Adaletli olunmamış, hep bana hep bana denmişse, karşıdaki insanın bireyselliğine, ihtiyaçlarına karşı duyarlı olunmamışsa, kendinden başka hiçbir şey muhatap alınmamışsa keskin sonlanmalar yaşanabilir.

 

Dolunay baskın bir dolunay olduğundan, yaşanan ne kadar negatif tecrübelerle dolu da olsa bir kısım insanı daha iyiye doğru dönüştüreceği aşikârdır. Üzerinize düşeni yapıyor musunuz? Anahtar kelime bu! Gerisini zaten evren bir şekilde yoluna koyacaktır.

Hep ben demişseniz ve hayat ortaklarınızdan biri artık patlama yaşamışsa. Bir parça kulak verin söylenenlere, kendinizi karşınızdaki insanın yerine koyarak düşünün mesela.

  • ”Aynısı bana yapılsa nasıl hissederim?” diye sorun kendinize…

Hep başkaları ve başkalarının durumuna göre eylem planı yapanların ise bir parça sesi çıkacaktır bu dönem. Geçmişten ders alarak hareket edin. Hem şikayet edip, hem aynı anlayışta hareket etmeye devam etmeyin. Ben nerede hata yapıyorum diye kendinize sorup öyle bir ilerleme planı hazırlayın derim.

Venüs Başak burcu seyri analizimi okumadan geçmeyin.

Bknz: Venüs Başak Burcunda

Sevgilerimle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty − two =