4 Nisan 2015 Terazi Burcunda Ay Tutulması / DON KİŞOT ARAMIZDA

4 Nisan 2015 Cumartesi günü TS ile yaklaşık olarak 15:01 civarı Ay tutulması takibinde 15:07 civarında da dolunay gerçekleşecek. Bildiğiniz üzere Dolunaylar yeni başlangıçlardan ziyade tamamlanmalar ve sonlanmalar taşırlar hayatımıza. Elbetteki bu sonlanmalar her zaman olumsuz kaygı veren sonlanmalar olmayabilir. Kimi zaman uzunca bir süredir satın almayı düşündüğümüz daireyi almaya karar vermekte bir tamamlanmadır. Misal 6 ay öncesinde bana sunulan bir iş teklifine olumlu yanıt vermem de bir nevi tamamlanmadır. Ve her tamamlanma devam/son cevabını da beraberinde getirir.

Ay tutulması ise bu Dolunayların gücü bir kaç kat artırılmış olanıdır. Dolunayla farkı ise bilincinde olmadığımız bir sorunu bir anda gündemimize oturtur. O nedenle tutulma zamanlarını sarsıcı olarak değerlendirir bir çoğumuz. Sarsıcı olmasının nedeni normal şartlarda çözmeye çok gönlümüzün olmadığı durumlar ya da pek bilincinde olmadığımız, farkedemediğimiz alanlarla ilgilenmemiz gerekliliğini hayatımızın merkezine taşıdığındandır. O nedenle tutulma anlarını öcü, tüüü kaka olarak değerlendirmek yerine, sıçrayış için bir basamak olarak görmemiz/değerlendirmemiz önemli.  Çoğu zaman olaya hazırlıksız yakalanmamız nedeniyledir bir çok hayıflanmalarımız :)  Hayıflanmayın demiyorum, hayıflanmayı koca bir ana yaymak yerine farkedin ve işleyişe güvenerek bırakın gitsin.

İçinde bulunduğunuz ilişki duygusal ihtiyaçlarınıza cevap vermiyorsa, bu şapkadan çıkmazı görmeniz isteniyor olabilir.

İçinde blunduğunuz ilişki duygusal ihtiyaçlarınıza cevap veriyor ancak Eşiniz/sevgilinizin tüm telafi çağrılarına kulaklarınızı kapatıyorsanız, biraz karşınızdaki insanı dinlemeniz isteniyor olabilir.

Birşeyler üstünüze üstünüze geliyor, yanınızdaki kalabalık yavaş yavaş dağılıyorsa, kontrolü bırakmanızı farketmeniz isteniyor olabilir.

Hep çevrenizde olan ama pek sıcak bakmadığınız iş teklifinin/eş adayının, hayatınızın işi/kadını-erkeği olabileceğini farketmeniz isteniyor olabilir.

Tutulma 2/8 ev aksı üzerinde gerçekleşiyor. Ay 2 evde bir miktar duygusal güvenlik arayışı için hayat ortaklarımızı zorlayabilecek bir tavır içerisinde olabileceğimize işaret ediyor. Güneş 8 evde, Alpheratz Sabit yıldızı ve Uranüs ile kavuşarak, hayat ortaklarımızın güvence arayışından dolayı yaşadığımız daralmaları ve bu daralmalara karşı isyan bayrağını çekmeye niyetli olabileceğimize işaret ediyor. Türkçesi bu ilişki beni boğuyor, bu iş artık çıkmaza girdi, bu çalışan verimli olmuyor diyerek döngüleri tamamlamaya niyetli ve biraz da anlık hareket eden ciddi bir kesim olabilir.

Ankara merkezli haritada 26 derece Aslan burcu yükseliyor ve Alphard sabit yıldızı ile kavuşumda olması, tutulma civarı yaşanan/yaşanacak sürecin biiraz moral bozukluğu  yaratacabileceğinin göstergesi.

Tutulma Uranüs Pluto kareli,  Jüpiter trineli.

Gelelim Çözümleme safhasına. Ay 2. evdeyken duygusal güvenceye, onaya belki bir parça da itaate eğilimlidir. Gücümüzü görmek ve farketmeye eğilimli olabiliriz. Tutulma yöneticisi Venüs Boğa burcunda ve Ay ile birleşmez açı kurmuş. İhtiyaçların karşılanması için aşırı endişe tepkileri, zaman zaman da bu nedenle geliştirilen kontrol duygumuzun nedenlerini çözmeye sevkediyor bizi.

Aşırı kontrol uyugulaması içinde büyümüş olabileceğimiz gibi aşırı ilgisiz bir ortamda büyümüş olma ihtimalimizde bu değer sorgulamalarıma neden oluyor olabilir. Her durumda kendi içimizde geliştiremediğimiz güven duygusunu ilişkide bulunduğumuz kişilere davranışlarımızla tatmine odaklı olabiliriz. Yani söylediğimi, dinlesin, dediğimi yapsın, ikna çabalarım boşa gitmesin ki ben o arkadaşım, sevgilim, patonum için ne kadar değerli olduğumu bileyim, kendimin ne kadarönemli olduğunu hissedeyim.

Tutulma anı yapacağımız atraksiyonların çoğunun altında ufaktan kısa yoldan sonuca gitme eğilimi var. Fakat biz ne kadar kısa yoldan durumu halletmeye çalışsak ta Uranüs’e toslama ihtimalimiz pek bi kuvvetli. Dolayısıyla durumu düzeltmeye çalışmak, zorlamak yerine kendi değer sistemimizi onarmaya çalışmak yapılabilecek en iyi eylem biçimi olacaktır. Çünkü biz bize ait bir sorunu çözmeye niyetli olmazsak, dışarıdan alacağımız hiçbir takdir, hiçbir onay yeterli olmayacaktır. Aldıkça alacak, her alışımızda karşımızdakinin tükenmesine sebep olacağız.

 

Şu an bir çoğumuzun tatmini işin hissiyatını, keyfini yaşama ya da hazzından çok nasıl göründüğünde. Varsın sırça kökşümüz yerle bir olsun, varsın, o ihaleyi almayalım, varsın sevgilimiz resti çeksin gitsin, varsın çabalarımız sonuçsuz kalsın. Biz nefes alalım biraz olamamı? :)))

Bu yüzden güven arayışının altındaki nedeni çözmek zorundayız. Bazı durumlarda suçluluk duygusu, bazı durumlarda sevgi eksikliği bazı durumlarda da  aşırı kontrolcü, mekanik anne tarafından büyütülmüş olmamız bunun nedeni olabilir. Her durumda her şartta içimizdeki dişil enerjinin dengesizliğinde aramak durumundayız nedeni, bu tutulma zamanı :)

Ay ve Venüs dişil enerjinin iki prensibidir. Ay daha çok anne vari şefkat, koşulsuz sevgi temalarını temsil ederken, Venüs feminen yönlerimizi, ihtiyaçlarımızı ifade eder. Bir kadının önce kadınlığını yaşayıp, sonra anne olması sağlıklı bir enerji salınımı için şarttır!  Hayat arkadaşıyla aşık, evladıyla anne kimliğinden ilişki kurması burada bahsetmek istediğim!

Şimdi bir kadın aşkı yaşamadan, hayat arkadaşıyla feminen doğasının gereklerini yaşamadan, salt anne kimliği ile ilişki kurarsa herkesle, sonuç takdir edersiniz ki hüsran olacaktır. Bu arketipten gelen neslin dişil enerji uyum sorunu çekmesi çok doğaldır. Sadece bayan danışanlarım değil, erkek danışanlarım için de geçerli bu yazdıklarım. Çünkü dişil enerjinin iki çeşidi erkek danışanlarımda da var artı parantez anne figürü ile eş figürü arasında oluşmuş olan bir dengesizliğin, seçimlerini etkilemekteki payı pekte azımsanmayacak ölçüdedir takdir edersinizki.

Duygusal güven ihtiyacı temelleri anne ile ilişkinizin ilk safhasında oluşur, temeli orada atarız. Sonrasında dış dünya aracılığıyla edindiklerimiz bu temelin üzerine kurulur. Ancak temel sağlıksız atılmışsa, onun üzerine inşaa ettiğimiz yapı, en ufak sarsıntılara bile dayanıksız olacaktır. Temeli güçlendirmeden yapı üzerinde yaptığınız her türlü güçlendirme çalışması, sadece yapının çabuk yıkılmasına sebep olur. Çünkü çürük temel, yapı üzerinde sonradan yapılan sağlamlaştırma uygulamalarının (gövdenin) ağırlığını kaldıramaz.

Yaşadığınız ayrılık, dargınlık, çatışma, sarsıntı vs.nin, nedeninin köküne inmeye çalışın lütfen. Sadece sonucu değiştirmeye odaklanırsanız hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Bu durumu neden yaşıyorum? Payım ne? Ne yapmalıyım? Kendi kendinize bunların cevaplarını bulmaya odaklanırsanız tutulmanın enerjisinden faydalanmış olursunuz.

-Kontrolü bırakmak ilk adım. Tüm çabalarınıza rağmen birşeyleri yoluna koyamıyorsanız çaba enerjisini bırakın.

-Başarısız olduysanız, kedi değerinizden şüphe etmeden, başarısızlığın da başarıya giden yolda bir safha  olduğunu unutmayın. Başarısızlığa neden olan payınızı bulun, gerekli dersi alın ve o dersle başarı yoluna tekrar adım atın! Sinmeyin, arabesk moda girmeyin, kendinize izin verin :)

-Kaybettiyseniz ya da kaybetmek üzereyseniz, sımsıkı tutmaya çalışmayı bırakın. İzin verin.

-Öneminize değil değerinize odaklanın. Önemli olmak sizin amaçsa, bunun altındaki güvensizliklerinizi yenmeye çalışın. Çünkü önemli olmada kalırsanız asla değerli olamazsınız.

-Güç savaşlarına girmeyin. Hele hele toplumda nasıl görüneceğinize kafayı takarak, imajıma halel gelmemesi için ne gerekirse yaparım göze göz dişe diş pozlarına bürünmeyin.

-Desteklenmediğiniz zaman, şakşakçı arama modlarında dolaşmayın. Zira aradığınız desteği bulamayabilirsiniz.

-Kavgayı tetiklemeyin

-Hayatınızdaki olumlu olumsuz ayırtedilmeksizin tüm gelişen olaylar yoğun bir dönüşüme götürecek sizi bunu unutmayın.

Her durum ve şartta teslimiyet, tevazu işimizi kolaylaştırabilir. Güzel vatanımızın son 3 gündür içinde bulunduğu durumu düşünün.

Duygularımıza aşırı bağlıysak, karamsar, hassas ya da acı çekiyor olabiliriz. Bu durumda kontrol, sahiplenici, kıskanç yönlerimiz daha çok uygulamaya meyilli olabiliriz. Sisteme güvenerek her türlü kontrol duygusundan arınmaya çalışalım, direnmek yerine. Yürüyün, meditasyon yapın, dua edin, ağaca sarılın, bir çocuğun başını okşayın, sokakta seksek oynayın, hangisi arındırıyorsa onu yapın.

Aşırı hassasiyetimizden dolayı alıngan, bazen de saldırgan olabiliriz. Bazılarımızda bu duruma maruz kalabiliriz. Kontrol güdüsünü artırmak keskin yol ayrımına götürebilir bizleri. Direnç göstermek sonucu değiştirmeyeceği gibi, sonradan düşündüğümüzde bir parça yüzümüzün kızarmasına neden olabilir.

Kovalar bana göre en şanslı burçlar, sonra Boğa ve Aslanlar…

Burç burç yorum yapmam mümkün değil, çünkü harita bir bütün olarak incelenir, sadece güneş burcuna göre yapacağım yorumlar tamamen yetersiz kalır. Her harita farklıdır çünkü, tıpkı parmak izlerimiz gibi. Bireysel haritası uygun olan çoğunluğa iyi gelecek tutulma ve önümüzdeki 6 aylık döngü. Bazılarımız kontrol dışı kayıplar yaşayabilir. Ne zaman rahatlayacağız peki? Çoğumuz Mayıs ayında :)

Vel hasıl hayatınızda oluşacak değişiklik her neyse, ona uyum sağlamaya çalışmak yararınıza olacaktır. Bu bir kazançta olabilir kayıpta. Kayıpların kazanca çevrilmesi bizim elimizde. Kazananlar kazançların gurur sarhoşluğuna sebep olmasına izin vermesinler lütfen.

Olgunluk, tevazu, akışla uyum içinde hareket edenler kendilerinin efendisi ilan edilecekler bence :) Savaşı devam etmeye çalışanlarsa DON KİŞOT!

Öperim hepinizi sevgilerimle…

 

 

 

“4 Nisan 2015 Terazi Burcunda Ay Tutulması / DON KİŞOT ARAMIZDA” üzerine 2 düşünce

  1. NİSAN AYI VE ÖNÜNDEKİ 2 3 AY DA BENCE BUNLARA DAHİL OLDU. ÖZELLİKLE TEMMUZ AYINDA İKİLİ İLİŞKİLERDE KOPUŞ, BİTİŞLERE ÇOK ŞAİT OLDUM

    1. Zor süreçlerden geçiyoruz, fakat hayatınızdan tüm çabalarınıza rağmen çıkan şeyler üzerinde fazla düşünmeyin derim. Şuan çözemedikleriniz ve anlayamadıklarınız Ekim ayında daha anlaşılır olacak :) Hayat bizim için hayırlı olan şeyleri bizden daha iyi biliyor. Tüm bu kopuş ve bitişler o yüzdendir :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirteen + 1 =