30 Ocak 2014 Kova Burcunda Yeni Ay

30 Ocak 2014 Perşembe gecesi TS ile yaklaşık olarak 23:40 civarı Kova burcunun 10 derecesinde bir Yeni Ay gerçekleşecek. Yeni ay anı Ankara merkezli horoskopta Akrep burcu 00 derecede yükselmekte, Boğa burcu 00 derecede alçalmakta. Kova burcunda kavuşan Güneş ve Ay 9.evdeki Jüpiter ile birleşmez açı kurmuş. Venüs Jüpiter’i karşısına almış, 3.evde hızla Plutonla kucaklaşmaya koşuyor. Aralık ayından bu yana süren Venüs retrosu, Yeni aydan bir gün sonra düz harekete dönerek durağanlaşan işlerin çözümü için seyrine devam edecek.

aquariusink

Evrenselliğin sembolü, bireyliğin kollektif yaşamla harmanlandığı yerdir Kova burcunun bulunduğu konum bireysel haritalarda. Yeni Ay anında Pluto – Jüpiter – Uranüs T-karesine Venüs’ün kavuşum derecesindeki eşliği kendi varlığımız ile başkalarını harmanlayamadığımız noktaların çözümü hususuna ışık tutmakta. Egonun tam olarak çözülememesi!!! Üstelik kendimizi en güvende hissettiğimiz alanda, yani varlığımızın başladığı evde Yeni Ay doğmakta.

Evde anne baba – eş ve çocuklar, işte takım arkadaşları ve işverenlerle ilişkilerimizde alma/verme dengesini oturtamamızın nedeni olarak , bireysel seviyede doğru ve yalnışı ayırtedemeyecek algı bozukluklarımızın farkedilmesini sağlayabilecek ani gelişmeler yaşamamıza sebep olabilir bu yeni ay.

-Fazla idealist taraflarımızın, durumu işlevsel yönden zayıf  bırakması,  dolayısıyla AN’ın getirdikleriyle paralellik göstermemesine neden olabilir.

-Merkür Neptün kavuşumunun da aynı evde olması doğru ve yanlışı ayırtedemediğimiz alanlarda, hayallerle gerçekleri birbirine karıştırdığımızı farketmemize neden olabilir.

-Şikayetlerimizin altındaki nedenin kendi tembelliğimiz olduğunu görmemizi sağlayabilir.

-Kendimizi en rahat ifade ettiğimizi zannettiğimiz yerde, aslında inandığımız şeyleri değil, ilişkide bulunduğumuz kişilerin duymak istediğini söylediğimizi ve bunun  da çözümü çok basit olan olayları daha da karmaşıklaştırdığını görmemizi sağlayabilir.

-Değişime engel olan şeyin sabit fikirliğimiz olduğunu görmemize neden olabilir.

-Çabuk pes eden ve kolay vazgeçen yanlarımızın, hayatın sürprizlerinden bizi alıkoyduğunu farketmemizi sağlayabilir.

Sevgili dostlar, Yeni Ay enerjileri sürpriz gelişmelerin bir anda hayatımızda süregelen problemlerin çözülmesi adına etkili olabileceğini gösteriyor. Ancak bu sürprizleri karşılama biçimimiz her birimiz için önemli nokta.  Ego tabanlı davranışlar, bencillik, hırs, yetersizliklerin maskelenmeye devam etmesi, ifade edilmesi gereken şeylerin ötelenmesi, gerçekleri görememenize dolayısıyla da gerçekleşecek süprizlerin oluşum ve gelişim sürecinin etkilenmesine neden olabilir. Gerek aile ve köklerle sorunlarınızı, gerekse kariyer hayatınızdaki mesai arkadaşlarınızdan, iş vereninize kadar  arz ve taleplerinizi ya da  gerekliliklerinizi açıkca konuşabilir, ifade etmeniz gereken noktaları rahatlıkla ifade edebilirsiniz. Eğer çabuk pes eden yanlarınız bu durumu etkiliyorsa, bu kez pes ettiğiniz konularda evrensel bir yardım alabilirsiniz ki bunun adı da KARARLILIK’tır.

Uzun süredir beklettiğiniz projeleriniz, adım atmaktan imtina etmenizden dolayı ötelediğiniz atılımlarınız Yeni Ayın etkisiyle takibeden 15 gün içerisinde netleştürebilir ya da adım atabilirsiniz. Bu durum hem yakın çevre ile hem uzak çevre ile ilişkilerinizi olumlu manada etkileyebilir. Kollektif alanla aranızı açan, yada aranız açılmasın diye feda ettikleriniz neler? Sırf TARAF OLMAK YA DA sırf TARAF OLMAMAK İÇİN varettiğiniz davranış modelleriniz neler? İşte bu Yeni Ay bu sorunun cevabını içinizde bularak dönüştürmenizi sağlayabilir. Kova ve Aslan burçlarının bir kısmının ev ve eve ait konular ile kariyer hayatı değişim dürecine girecektir. Değişimin olumlu ya da olumsuz olma durumunu, olanı karşılama biçiminiz belirler.

Öperim hepinizi… Sevgilerimle….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirteen − two =