30 NİSAN 2022 BOĞA BURCUNDA PARÇALI GÜNEŞ TUTULMASI

Yılın ilk tutulumu 30 Nisan gecesi 10°Boğa burcunda, Shedir, Achird hattı üzerinde kısmi tutulum olarak gerçekleşecek. Tutulum izdüşümü ülkemiz sınırları dışında kaldığından, gözlemlenemeyecek. Uranüs temalı olduğundan, sarsıcı, değiştirici başlangıçlar olabilir. 119 saros serisine ait bu tutulumun bir benzeri 19 Nisan 2004 yılında gerçekleşmişti. Temel olarak o döneme ait konular ya da o dönemden gelen, devamı olan temalarla ilgili hareketlenmeler dönemi olabilir diyebilirim.

Tutulum ile başlayan enerjiler yaklaşık yılsonuna kadar etkili olacaktır. Sonların, bitişlerin, çözülmelerin evinde Güneş ve Ay birleşecekler. Uranüs ise 4°farkla Güneş ve Ay’a eşlik etmiş olacak. Boğa burcu Venüs ve Ay dinamikleri ile ilişkili olduğundan, her bireyin kişisel hayatında farklı temalar yüzeye çıkabilir. Sonlar evi, yaşamın sonu aynı zamanda gizli zenginliklerimizi keşfettiğimiz evde gerçekleşen bu tutulum, atalardan gelen, önceki enkarnasyonlardan gelen alışkanlıklar ile birlikte gerçek ruhsal yatkınlıklarınızı temsil eden zenginliklerinizi yüzeye çıkarabilir.

Uranüs devrede olduğundan, beklenmeyen olaylar, normal alışkanlıklarınızla yönetemediğiniz durumlarla muhatap edebilir diyor. Sonradan edinilmiş ya da otomatikleşmiş alışkanlıklar, eğilimlerle kendi gerçeğiniz arasındaki ayrımı yapmanıza sebep olabilecek durumlar tutulum ile başlıyor. Uranüs bilincin sınırlı algısından özgürleştiren, geçmiş yaşam deneyimlerinden özgürleştiren temaları aktifleştirmekte. Yeni kararlar, uygulamalar dönemi olmasının yanında mevcut yaşamınızda büyük değişiklikler yapmaya itebilir.

Eskiyi, geleneksel olarak tutunduğunuz kalıplaşmış değerleri değiştirirken; bu değişimin mevcut ilişki ya da ortaklıkları da değiştirir nitelik taşıyacağını söylemek yanlış olmaz. Yıpranmış yapılar, eskimiş bağlantılar dolaylı olarak kopma noktasına gelebilir. Temel olarak ev-aile ilişkileri ile duygusal ihtiyaçlarınız önem kazanırken, duygusal yaşamınızı, iç dünyanızı yeniden düzenlemek durumunda kalabilirsiniz. Bunu bir çeşit ruhsal ve bilişsel aydınlanma dönemi olarak niteleyebiliriz.

4.ev sonları temsil eder. Burada bir hazine de bulabilirsiniz, sonlanması gereken şeyleri de… Her bireyin karşılaşacağı temalar bireysel haritasına göre değişkenlik gösterecektir. Kopuşlar, ayrılıklar, yer değiştirmeler, mesleki değişimler böyle zamanlarda sıklıkla görülür.

Uranüs 4.evde bu dalgalanmayı yaratırken, Satürn 2.evden maddesel konuları önemli hale getirebilir. Temel hayatınızdaki bireysel maddi sorumlulukları almaya yönlendirmenin yanında kişisel değerlerinizle ilgili sorumluluklarınızı da hatırlatabilir. Satürn 2 evde kritik pozisyondadır. Maddenin önemi ile yüzleştirirken, sadece madde için yaşayanlar açısından krizler getirebilir. Tutulum anında Satürn evvela gerçek güvencenin maddeselden ziyade ruhsal olduğunu hatırlatarak, akabinde değerlerinizle ilgili düzenlemeler gerektirecek. İkinci aşamada maddesel potansiyeliniz de buna paralel olarak değişim gösterecektir.

Tutulum anında Venüs en yüksek gücünü vurguladığı derece üzerinde olacak. Jüpiter de kavuşum halinde. Bireysel haritası uygun olan bireyler açısından oldukça şanslı bir süreç olabileceğini gösteriyor. Maddesel avantajlar, ilişkiler açısından şanslı durumları getirebilir. Boğa’nın bu dekanı üzerindeki tutulumlar ilişkiler konusunda destekleyicidir. Venüs Jüpiter kavuşumu da kadersel karşılaşmaları şanslı etkilerle sarmalayacak gibi.

Pluto ise oldukça önemli noktada. Venüs Jüpiter kavuşumu yanında, İkizler burcuna giriş aşamasında olan Merkür’e destekleyici pozisyonda. Genel olarak tutulum sarsıcı olsa bile kaderinizin sorumluluğunu alma ve irade gücünüzün farkına varma dönemi olabileceğini vurguluyor. Uranüs’ün özgürleştirici etkisinin beraberinde Pluto da yaşamınızı yeniden yapılandırma gücü verecek. Bu yapılanma neticesinde, planlarınızı ya da hedeflerinizi desteklemeyen yapılarla ilgili bir sonlanma dönemi de olacaktır.

Bireysel olarak tutulum Boğa burçlarının 27 nisan – 3 Mayıs arasında doğmuş olanlarının yaşamına bir yıllık etkide baskın değişim getirecektir. İkincil olarak Başak, Oğlak, Yengeç ve Balık burçlarının Güneş’i 5° – 15° arasında olanların açısından da destekleyici etkileri olacaktır. Akrep burçları ise tutulumdan gerilimli etkilenecek.

Esen Kalın

Evrenin Kızı Astroloji Akademisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × two =