30 Ağustos 2019 Başak Burcunda Sürprizli Yeni Ay

30 Ağustos 2019 Cuma günü 13:38 civarı Ay ve Güneş 6°Başak burcunda bir araya gelecekler. Senenin belki en iyi yeniaylarından birini yaşayacağız. Bol sürprizli, hızlı değişimlerin olduğu, bir şekilde tıkanmış konulara da hızlı gelişmeler taşıyacak bir süreç var önümüzde.

Yeniay Başak stelyumlu bir yeniay ve hemen hemen gezegenlerin tümü 6.evde seyreden Uranüs’ten üçgen görünüm alıyor. Söz konusu stelyum Satürn’ün desteğini de arkasına almış. Hızlı ve kalıcı adımlar atabilmenin yanında, varolan koşulların yine beklenmedik şekilde yön değiştirebileceğinden rahatlıkla söz edebilirim.

Ayırt etmenin incelik ve önemini öğreneceğimiz; sapı samandan ayırmanın yararlarının farkına varacağımız pırıl pırıl bir yeniay var önümüzde. Bu kez mükemmeli yakalayamayacağız, kafamızdaki tanımları yaratamayacağız belki. Fakat yeniay, elimizden gelenin elimizden geldiği kadarını ortaya koymanın güzelliklerini gösterecek. Biraz sıra dışı, biraz beklenmeyen şekilde gelişecek bir şeyler.  O yüzden oluşan bu yeni şartlara olabildiğince esnek yaklaşmamız gerekli.

Bağımlılıklarımızı farketmek ve bazılarından özgürleşmek, bazı bağımlılıkları ise bağlılığa dönüştürmek zamanı şimdi.  Eleştirinin her zaman başarı için itici güç olarak çalışmadığını, o itici gücü kolaylıkla güvensizliğe çevirebileceğinin anlaşılma zamanı.

İnançlarımızı, hayata bakış açımızı, çoğunluğun dediklerini güncelleme zamanıdır şimdi. Nasıl ayırt ederiz sorusu için verebileceğim en doğru cevaplar şu şekilde:

-İşinizi kolaylaştırıyor mu yoksa zorlaştırıyor mu?

-Temeli var mı? Bu temel neye ve kime hizmet ediyor?

-Yeni fikre ya da farklı durumlara açık mı?

-Eğitici- öğretici mi yoksa manipüle edici mi?

Dürüst olmanın, samimiyetin, açık olmanın gücünü fark edebileceğiz zira sistem bu davranışları kriter alarak verecek desteğini.

Tükenmekte olduğunuzu hissediyorsanız, bir şeyleri kontrol etmede zorlanıyorsanız, elinizdekiler mevcut olana yetmiyorsa ve bir de üstüne umudunuzu kaybetmişseniz işte gidişatın değişeceği yer burasıdır. Şimdi yeniden ayağa kalkma ve yeniden yapılanma zamanıdır. İçimizdeki zenginlikleri fark etmeliyiz. İnsan birçok potansiyele ait bir alt yapıyla dünyaya gelir. Ama çoğu dürtü, davranış ve içgüdülerimize yansımaz. Hele bir de yeteneklerimize değer gözüyle bakmayan çevrelerde doğmuş ve yetişmişsek, kendimizden bihaber gezer dururuz.

Bir insanın gerçek potansiyeli bu nedenle her zaman kolaylıkla açığa çıkmaz da bıçak kemiğe dayandığında ya da zor durumlarda ortaya çıkar. Kendimizi savunabilme gücümüzü, hayatımız tehlikeye girdiğinde yakalarız mesela. Bu bizi potansiyel bir cani yapmaz. İşte bu dönem daha önce fark edemediğimiz potansiyelleri de fark ettirecek bir süreç niteliğinde çalışıyor.

Bu noktada Merkür’ün konumu biraz vıdı vıdıcı bir pozisyonda; Venüs’ün pozisyonu da yanılsamalı çalışıyor arkadaşlar.

‘’yeterince iyi değilsin, başlama- kendini rezil etme, beklesen daha iyi olur.’’

‘’yapamayacaksın, elindekini de kaybedeceksin’’

‘’dünyayı sen mi kurtaracaksın, baksana herkes bir yol tutturmuş devam ediyor’’

‘’ben dürüstlüğün kimseye bir şey kazandırdığını görmedim, boş versene işine nasıl geliyorsa öyle yap, çıkarını kolla’’

Bu vıdı vıdılara kulak verirseniz gazı üzerinize dökersiniz. Yeniay elinden gelenin elinden geldiği kadarını ortaya koy diyor. Bir yerden başla, bekleyerek kimse mükemmelleşemez ama deneyerek ustalaşabilir.

Kendinize hata yapma fırsatı da tanıyın. Ama o hataları alışkanlıklarınızı meşru kılmak için değil, ustalaşmaya giden yolun bir parçası olarak görün. İşte başlamak budur. Bugün elinizden bir birim gelir ama devam ederseniz beş birime çıkmayı zaman size öğretecektir. İşte ayrıştırma: sapı samandan ayırma dediğimiz şey budur. Günü kurtarmak için kendimize sürekli hata yapma hoşgörüsü göstermek değil, bilgeliğe/ustalığa giden yolda karşılaşabileceğimiz koşullar karşısında yanılgı payı bırakmak yani kasmamak ama aynı zamanda kendimize disiplin uygulayabilmektir.

Yeniay hangi burçtan olursak olalım birçoğumuza çeşitli fırsatlar taşıyacak. Ama en büyük ödülleri kendini eğiten, bir yerden başlamayı göze alanlar, bağımlılıklarını bırakmayı göze alabilenler, kurban bilincine takılmayanlar toplayacaktır.

Bağlılıkla bağımlılık farklı şeylerdir. Bağımlılıkta tek taraflı beslenme vardır. Bağlılıkta ise bütünsel beslenme.   Sahip çıkmakla, sahip olmak arasında da ince bir çizgi vardır. Sahip olmaya çalıştığın zaman, sahiplendiğin şeyin büyümesine izin vermezsin. Sahiplendiğin şeyin kendi sürecini de kontrol altına almaya çalışırsın çünkü. Bu nedenle sahip olmak, bağımlılık gibi çalışır. Bağımlılıklarımızı, takıntılarımızı, gerekliliklerimizi bırakma zamanındayız şimdi. Bu nedenle ben bu yeni ayı kendimizi kapattığımız kafesten çıkış yeni ayı olarak görüyorum. Kozadan çıkıp kelebeğe dönüşme yeni ayıdır 30 Ağustos yeni ayı.

Yıkıcı eleştiri yerine yapmak yerine yapıcı yol gösterin

Yergi yerine övgüye ağırlık verin

Bahanelerin ardına saklanıp kurbanı oynayarak atıl konuma düşmek yerine, ayağa kalkıp bir yerden başlayın

Denemediğinizi deneyin; aşina olmadığınıza da fırsat verin

Başak, Boğa ve Oğlak burçlarının ilk 10 gününde doğmuş kişiler ile Balık, Yengeç ve Akrep burçlarının yine ilk 10 gününde doğmuş kişiler için çok olumlu enerjiler taşıyacak yeniay. Diğer burçtan arkadaşlar da harita yapısına göre en az diğer burçlar kadar bu fırsatlara açıklar.

Esen Kalın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × 4 =