3 Kasım 2013 Akrep/Boğa Aksında Güneş Tutulması ve Yeni Ay

3 Kasım 2013 Pazar günü TS ile yaklaşık olarak 14:47 civarı Akrep Burcunun 11 derecesinde bir Güneş Tutulması, takiben Yeni Ay gerçekleşecek. Tutulma anı Ankara merkezli horoskopta, Balık burcu 25 derece yükselmekte, Başak Burcu 25 derecede alçalmakta. Akrep burcundaki Ay ve Güneş/Satürn/KAD/Merkür tutulma anında, ortak alanı temsil eden 8. eve yerleşmiş ve 1. eve yerleşen Uranüs, 6. eve yerleşen Mars ile beş adet YOD (Tanrının Parmağı) oluşturmuş durumda ve Kadersel Temaları tutulma anında hayatımıza taşıyacak gibi. 8 evde sıraya dizilmiş, dizi dizi inciler, Oğlak burcundaki Plüto ve Başak burcundaki Mars ile küçük üçgenler oluşturuyor. Tutulma bireysel olarak olumlu olmakla birlikte, Türkiye’miz için birazcık sancılı!10 Mayıs 2013 civarı hayatınızda başlattığınız girişimler nelerdi? Yeni kararlar, yeni anlayış, yeni fikirler, yeni yaşam… Her ne ise o dönemde başlattığınız, işte tüm başlattığınız yeniliklerin ikinci aşamasına geçiş zamanıdır artık. Merkür’ün transitini sürdürdüğü Akrep burcunda geri harekette olması sebebiyle, geçen sürece bakıp, eksikleri tamamlayıp, onarılması gereken alanlara gerekli müdahaleyi yaparak güncelleyebiliriz süreci. Ertelenmiş kararlar, uzlaşılamamış durumlarla ilgili fikirbirliği zamanı dostlar. Gerekli enerjiyi Güneş Tutulması fazlasıyla taşıyor hayatımıza ancak faydalanmak her birimizin iradesine bağlı :)

Geçtiğimiz yıl Kasım ayından bu yana, birçok Boğa ve Akrep burcunun hayatında köklü değişiklikler olmuştu. Tüm bu değişimlerin muhataplarını götüreceği esas noktaya bir adım daha yaklaştıracak enerjiler barındırıyor bu tutulma ve ardından oluşacak Yeni Ay. Peki süreci en etkin nasıl değerlendirebiliriz?

– Başlayacağınız ya da geliştireceğiniz alanlar konusunda etraflıca, ölçüp, biçerek hareket etmek,

– Aynı fikirde olmadığınız kişilerin fikirlerine gerekli saygıyı göstermek,

– Enerjiyi pozitif bir şekilde ortaya koyabilme kapasitemizin farkına varabilmek,

– Gereken yerde gerektiği gibi davranmaya önem vermek. Gerekirse iç cesaretimizle işbirliği yapmak,

– Niyetimizi açıkca ifade etmek ve niyetle doğrultulu eylemler ortaya koymak,

-Sinirli ve saldırgan tutumlarımızın altında yatan nedenle yüzleşmek, tutulmanın enerjisinden fazlasıyla faydalanmamızı sağlayacaktır.

Aşırı sağlamcı hareket etmek, sağlamlığı sağlamaları için ilişkide bulunduğumuz kişi ya da kurumlardan taleplerde bulunmak, hareket edilmesi gereken yerde eylemsiz kalmak, herşey kendine karşıymış gibi hissetmek, kibrin arkasına saklanıp kendini herkesten ve herşeyden üstün görmek, özgür takılıyorum havası vererek yapılması gereken şeyleri yapamamanın nedeni olan zayıflıklarımızı maskelemeye çalışmak, aksilikler karşısında alışkın, aşina olduğumuz ancak artık size hizmet etmeyen şekilde düşünmeye ve davranmaya devam etmek, herşey üstüne üstüne geliyormuşçasına kurtarıcı kurban modelleri yaratmak, çözümcü değil soruncu olmak, sabırsız tutumlarımız ise kendi kendimizi baltalamamıza ve Yeni Ayın enerjilerini heba etmemize yol açabilir.  Çünkü tutulma enerjisi, bastırdığınız ya da öldürdüğünüzü sandığınız nerde ne kadar huy varsa, ayaklandırıp gün yüzüne çıkaracaktır. Öperim hepinizi Sevgilerimle….

” Neye kızdığına dikkat et…. Çözüm orada yatıyor”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 + 10 =