3 aralık 2013 Yay Burcunda Yeni Ay

3 Aralık 2013 Salı gecesi Ts ile yaklaşık olarak 02:23 civarı Yay burcunun 10 derecesinde bir yeni ay gerçekleşecek. Ankara merkezli anın haritasında Terazi burcu 16 derece yükselmekte, Koç burcu 16 derecede alçalmakta. Güneş ve Ay Yay burcunda, güvenceyi ve güvenceli olana eğilimi temsil eden ikinci eve yerleşmiş ve onikinci ev ile bilinçaltında kemikleşmiş her türlü düşünce, inanç, kalıp ve eğilimlerin form bulduğu hizmet evi olan 6. evde, Koç burcundaki Uranüs ile trine açı oluşturmuş. Halen Yengeç burcunda transitini sürdürmekte olan Jüpiter, Oğlak burcundaki Venüs’le karşıt açı oluşturarak Yeni Ay anında dikkatleri üzerine çekiyor.Efem malum ikinci ev, kendimizi ifade şeklimize, maddi değerlerimizi, sağlam ve sıkı sıkıya tutunduğumuz ve pekte kolay esnemeye gönlümüzün olmadığı yeri temsil eder. Yeni Ayın burada doğması manidar. Üstelik Uranüse de biraz masumane, biraz çapkın bir şekilde öpücükler göndermekte. Yani yeni ay gönlü olana yüzleşme ve dönüşüm şartıyla gerekli olumlu enerjileri taşıyor. Bakkal Ahmet amcadan, Apartman görevlisi Veli efendiye, fatura yatırmak için girdiğimiz kuyrukta önümüzde bulunan Ayşe hanımdan, iş yerimizdeki takım arkadaşlarımıza kadar günlük yaşamda ilişkide bulunduğumuz herkese ve herşeye kendimizi ifade etme şeklimiz üzerinde ayar çekmek, bunun içinde kanun yasa bellediğimiz ve güvenli bulduğumuz kavramları sorgulamak.

Bakın Jüpiter Venüs karşıtlığı var gökyüzünde, Venüs Jüpiter karşıtlığı ESAS KİMLİĞİMİZ’in dışındaki ZANNIMIZA işarettir ve biraz da haddini ve maksadını aşan karekteristik özelliklerimizi işaret eder. Tembel, alıngan, disiplinsiz, kibirli, boş, kendi isteklerine düşkün bir yapı verir. Pohpohlanmak, istediği cevabı duymak için yanıtlar aramak ya da zorlamak bu karşıtlığın diğer yansımasıdır. Bireysel haritasında bu açı olan kişilerin kariyer hayatından, eş dost ilişkisine, ebeveynleriyle ilişkilerinden, çocuğuna davranışlarına kadar aklınıza gelebilecek her çeşit ilişkileri sorunludur. Dahası bu ilişkileri oturtabilmek için de kendi içlerine dönüp davranışlarının altında yatan sebepleri çözmeleri, kısacası kendi üzerlerinde derin tahlillerde bulunmaları şarttır. Oysa bu açının verdiği ham enerji, kendi içine dönüp bakmaz, suçlu dışarıda mantığını güder.  Yeni ay anı biri ZANNETTİĞİNİZ kimliğiniz, diğeri GERÇEK kimliğiniz olmak üzere tüm kimliklerinizi farketmenize olanak sağlayacak durumlar ve olaylar yaratırken, hangisi olmak istediğiniz sorusunun yanıtını vermenizi isteyecek.

-Suçluluk duygusu nedeniyle  kurban kurtarıcı yanılsamaları yaşayanlar

-Gerçek duyguları ile yaptıkları arasında fark olanlar

-Güçlü görünmek adına duygularını, zayıflıklarını bastırarak farklı görünmeye çalışanlar

-Kendini görmezlikten gelerek kurban kurtarıcı modellerine yaslananlar

-İçindeki dişil enerjilerle kontağını yitirmiş olanlar

-Yaşadığı durumun sorumluluğunu almamak adına hayali gerekçeler üretenler

-Gerçeğe değil, görmek istediğine inanmak için çoooook çaba harcayanlar,

-Bilinçaltı ile bilinçlerini birleştiremeyenler

-Suçluyu dışarıda arayanlar ve sürekli birilerine suç isnat etmeye çalışanlar

Bu yeni ayda şöyle bir kendilerine yolculuk yapsınlar. Zaten yeni ay bastırdığınız nerde ne kadar sizi tökezleten eğilim varsa şöyle bir ortaya dökecek. Sevgili dostlar bu işin sırrı ilk olarak KABULLENMEK yetisi. Birşeyi kabullenmeden dönüştüremezsiniz. Önce kabullenin, sonra ne yapabilirim sorusunu sorun kendinize. Olmadığınız ancak ZANNETTİĞİNİZ bir kimlikle mi devam etmek istiyorsunuz yoksa GERÇEK kimliğinizle yüzleşip, güçlendirmeniz gereken yönleri güçlendirerek, törpülenmesi gereken yönlerinizi törpüleyerek huzurda mı devam etmek istiyorsunuz? Kendinize samimi olarak bunu cebını verin.

Suçluluk duygunuz sizi kurban kurtarıcı rollerine götürür. Bu durumda ya kurban eden olursunuz ya kurban edilen. Bundan kurtulabilmek içinse biraz çaba sarfetmeniz gerekli. Yüzleşmek ve kabullenmekse bu işin ilk adımı :)

Güçlü görünmek adına duygularınızı basturıyorsanız. Gerçek duygularınızla yaptıklarınız arasında zıtlık oluşur. Duygularımı gösterirsem incinirim düşüncesi vardır keza altında ya da gerekçe diyelim. Eğer incinirim diye korkuyorsan mutlaka incitme duygusunu tanıyor hatta belki de başkalarına bizzat uyguluyorsundur. Ayağına taş değse kalbini yokla demişler!!!!!

Sürekli suçluyorsanız, sorumluluktan kaçma meylinize az bi bakıverin. Hayal gücünüz size oyun oynuyor olabilir ve bu durum dengesiz tutumlar sergilemenize sebep oluyor olabilir. Bunun için zihinsel enerjinizi bu alana yoğunlaştırarak suçladığınız konular alanındaki zorluklarla yüzleşmeyi deneyin mesela.

Alıştığınız, aşina olduğunuz, tutunduğunuz ama artık ayağınıza tökez vurduran davranış, yapı, eğilimlerinizin zararının yine kendinize olduğunu açık yüreklilikle niyet ettiğinizde göreceksiniz canlarım. Ve lütfen sorumluluk alın!

Yeni ay sabit yıldızlardan Antares ile kavuşumda. Antares önemli bir sabit yıldızdır ve başarı getirir. Ancak aşırılık istemez, madden ve manen dengelenmiş bir ruh ister. Niyeti salih olan, kendini bilen ve dengede olana bu Yeni Ay başarı getirecektir bu çok net!

Öperim hepinizi sevgilerimle….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × 2 =