28 Haziran 2018 Oğlak Burcunda Dolunay

28 Haziran 2018 saat 07:54 civarı 6°Oğlak burcunda Dolunay gerçekleşecek. Dolunay 6.evde ve kendi yöneticisi Satürn ile birden az bir dereceyle kavuşuyor.  Öte yandan Boğa burcundaki Uranüs, Ay ve Satürn’e üçgen Güneşe altmışlık açıyla bağlanıyor. Mars 27 Haziran gecesi Kova burcundaki geri hareketine başladı. Mars aynı zamanda Oğlak burcunun da yücelim yöneticisi olmakla birlikte, anın haritasında Venüs, Jüpiter ve Uranüs’le gergin açı oluşturmuş konumda.

Yükselen Aslan ve Dolunay, yücelim yöneticisi ile karşıt bakış açıcı kuruyor.

Paylaşımlar, ortaklıklarda gerilim yaratabilecek bir Dolunay yaşıyoruz. Fikir ayrılıkları, uzlaşmak istememe, farklılıkları kutuplaştırma eğilimlerine dikkat etmek gereken günlerden geçeceğiz. Oğlak doğası gereği ağır başlı, ölçüp biçip hareket etmeye dayalı bir burçtur. Her ne kadar kendi doğası mukabilinde hareket etmeye eğilimliyse de Mars’ın kritik pozisyonda olması müsebbibiyle dış uyaranların söz konusu sükuneti bozması, bu dolunayda her zamankinden daha kolay olacaktır.

 

Oğlak bilinci ile her ne sıkıntı yaşanırsa yaşansın, otokontrollü davranışları sayesinde tüm sıkıntıların üstesinden rahatlıkla gelir. Gel gelelim biraz statükoya bağlı olduğundan anın getirilerine adapte olmak konusunda sorun yaşar.

Her şey süt limanken otokontrol sağlamak çok kolaydır. Ama insanın otokontrolünün olup olmadığı kaosun içindeyken belli olur.

Birebir yapı, ortaklık ve ilişkilerde çekişmeler, manipülasyonlar, fikir ayrılıkları oldukça belirginleşecek Oğlak dolunayında… dikkat! Bu fikir ayrılıkları içinde soruna mı çözüme mi odaklı olacağız bunu seçmemiz gerekli.

Bunun için yapabileceğimiz şey sorunu ve sorunun ne olduğunu net olarak kavramaya çalışmak olacaktır. Eğer gergin enerjiyle, tartışma ve fikir ayrılıklarını tahrik etmekle fazla meşgul olursak sorunu tespit edebilmek de o kadar zor ya da geç olacaktır. Bu nedenle her ne olursa olsun kendimizi kontrol edelim. Tepki vermek, söylediğimizin kendimizce doğruluğunu ıspatlamaya çalışmak yerine gözlemci olmak ve dinlemenin faydasını görebiliriz.

Sakin ortamlarda olmaya gayret gösterelim. Mümkünse biraz da olsa kendimizle baş başa vakit geçirmeyi önerebilirim.

Başkalarını memnun etmekle ilgili ihtiyaçlar, onaylanma, saygınlık ya da ”el alem ne der” düşüncelerinden uzaklaşıldığı oranda çözüm kolaylaşacaktır. Oğlak bilinci biraz statükoya bağlı yaşamaya alışıktır. Ancak Uranüs, anın getirdiği şeylere adapte olma konusunda oldukça belirgin bir destek veriyor. Onay, saygınlık elbette herkes için güzeldir. Ancak saygınlık ve onayın devamlılığı için neleri feda ettiğinize bakın. Belkide feda ettikleriniz, sizi siz yapan şeylerdir kim bilir?

Bu tarz toplumsal ihtiyaçları karşılamakla fazla ilgilenmek, havanda su dövmekle eşdeğer şu sıralar :) Çünkü Mars’ın pozisyonu müsait değil. Bunun yerine durumun getirdiklerine esneklikle yaklaşmanın faydası daha çok olacaktır. Böylece daha objektif olacağız. Böyle olunca her şeyi hem bütün olarak, hem de tüm ayrıntılarıyla  anlama imkanımız olacak.

Sakin ve otokontrollü olmaya çalışalım

Tartışmalara, fikir ayrılıkları yaşadığınız durumlarda taraf olmak yerine gözlemci olarak durumlara müdahil olalım

Başkalarını memnun etmekle ilgili ihtiyaçlar, onaylanma, saygınlık gibi ihtiyaçlarınızı karşılamaya yönelik hareket etmeyelim

Anın hayatımıza kattığı farklılıklara adapte olmaya çalışalım.

Bunları becerebilirsek ki, becerebiliriz Oğlak Dolunayından en çok faydalananlar arasında oluruz.

Sevgilerimle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × 2 =