27 Nisan 2021 Akrep Burcunda Dolunay

Bu sabah saatlerinde 7°Akrep burcunda yanan yol üzerinde dolunay gerçekleşiyor. Uranüsyen ve Satürn’den baskı yiyen konumda olduğundan bir parça krizli bir dolunay dönemi olabilir. Ancak Mars ve Jüpiter etkisi ile birlikte, sonrası için yapılacak yeni başlangıçları epey destekler vaziyette.

Ay kaderin evine yerleşen Satürn’den baskı yiyor. Kadersel etkilerin dayattığı kısıtlamalarla sınanıyoruz. Alışkın olduğumuz, beklenti duyduğumuz bolluk, rahatlık, hazlar ve zevklerimize bir nevi kısıtlama geliyor dolunayla birlikte. Her birimiz mevcut sonuçlara göre yapacağımız yenilemeler aracılığıyla yeni ve başka başlangıçlara hazırlanıyoruz.

Ay’ın, anın haritasında tetiklediği sabit yıldızlar hasatla ilişkilidir. Diğer yandan şans noktası Zuben Hakrabi ile kavuştuğundan iyi ve kötü hasatların dağıtıldığı bir dönem olarak göze çarpıyor. Zuben grubu her zaman kötü hasatla ilişkilendirilmez bu anlamda. Satürn’ün ilgili bölgeyi karelemesi de illa herkesin kötü hasatla karşılaşacağı anlamına gelmiyor. Olumlu ya da olumsuz hasatların da yeni düzenlemeler takibinde köklü de başlangıçlara sebebiyet vereceğini gösterebilir. Süreci doğru değerlendirenler açısından Satürn kare dahi olsa sonuçlar müspet olabilir arkadaşlar.

Ay Akrep burcunda ve 6.evde. Alışkanlıklarımız, ihtiyaçlarımız ile bu ihtiyaçları yönetme ve karşılama/giderme biçimimizi, karşılaştığımız tamamlanmalar aracılığıyla masaya yatırarak yeni başlangıçlar yapabileceğimizi gösteriyor.

Öne çıkan sabit yıldızlar, Mars’ı haritadaki diğer gezegenlerden bir parça daha önemli hale getiriyor. Zira Mars halen deklinasyon dışında ve dolunay anında taradığı alana bir vurgu var. Bu alan mantıklı, keşifçi, meraklı ve şanslı bir alan olmakla birlikte Mars enerjisi bu alanın gölge enerjilerini baskınlaştırmakta. Aşırı rahatlık, aşırı maddeye düşkünlük, kolay kazanma gibi tuzakları büyütmesi söz konusu. Kısa yoldan köşeyi döndüm diyenler ya da daha fazlasına meyilli olanlar açısından tuzaklar taşımakta. Maddeye, rahata düşkünlük ve içgüdüsel/dürtüsel hareketlerin ve girişimlerin ters köşe olabileceğinin altını çiziyor.

Yani insan diğerlerinin değil, kendi içindeki açgözlünün kurbanı olur sözünün altını çizen kofigürasyonlar mevcut. Bu tuzaklara çekilmemek için de iradeli olmak, arzuların içinde boğulmamak ve kısa yoldan kar sağlama atraksiyonlarına prim vermemektir. Mars 2.evde daha fazlasını istiyor sanki.

İnsanı zevk duygusuyla ve zevk duygusunun aşırılığıyla sınayan tamamlanmalar dönemi diyebiliriz bu anlamda.

-aşırı zevkin kötü sonuçları

-iflaslar, bataklar

-mutsuzluk

-görünürde küçük olan tercihlerin, kişinin hayatını büyük ölçüde etkileyecek değişikliklere sebep olması söz konusu olabilir. Zuben grubu da bunu destekliyor çünkü sadece Kuzey serpent değil, güney serpent te dolunay döneminde oldukça aktif.

Bazı kişiler açısından da çabalarının karşılığının yine hasat olarak verilmesi söz konusu olabilir. Sonuç her ne olursa olsun bu alan sağlam başlangıçlar yapmak açısından güçlü bir bölge olduğundan sonuçlara göre sağlam başlangıçlarda da destekleyici etkiler alabileceğiz.

‘’insan kabahati hep dışarıda aramaktan muzdariptir. Başarının taliplisi çoktur da kabahatin/başarısızlığın taliplisi pek yoktur.  İşte insanoğlu en az başarıyı sahiplendiği oranda, başarısızlığını da sahiplenmeye başladığında büyümeye başlar’’

Bu dolunay hazlar, hazları elde etme/tutma, zevk ve konfor, bolluk, değerler tanımlarımıza bakmamız ve suçluyu dışarıda değil de bu tanımlardaki aşırılıklarda bulmamız gerekli. İşte o zaman evrensel yasalar işler ve doğa işini yapar. Karşılaştığımız sonuçlar daha iyi bir gelecek için daha sağlam ve dengeli anlayış geliştirme kararı almaya sevk ediyor her birimizi.

Sadece olumsuz sonuçlanmalar dönemi olacak demiyorum; eğer bir yanılsama yaşamışsak, doğrusuyla karşılaşma dönemi olabileceğini vurguluyorum. Mevcut tanımlarımızı güncelleyerek yeni bir alma-verme dengesi bilinci geliştirme dönemindeyiz. Bunun için de önkoşul:

-sonuçları kabullenmek

-sonuca zemin hazırlayan payımızı kabullenmek

-zevk, konfor alışkanlıkları ile ilgili taşkınlık ya da eksikliklerimizi fark ederek bunları elde etme biçimimiz üzerine disiplin ya da güçlendirme geliştirmek

-ve yeni anlayışla geleceği inşaa etmek için başlangıç yapmaktır.

Dolunayın olumlu ya da olumsuz etkisi tamamen Satürn/Uranüs ve sabit yıldız etkisine bağlı olduğundan şu burçlar açısından olumlu olacak diyemeyiz.

Ancak genel olarak bahsedecek olursam: Balık, Başak, Oğlak, Yengeçler açısından olumlu olabilir. Boğa ve Akrepler açısından bir parça gerilimli olabilir ancak krizler dönüştürücü vazife gördüğünden yine olumsuz saymıyorum arkadaşlar.

Esen Kalın

Görsel: Trilemedia – Pixabay

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × two =