26 Aralık 2019 Oğlak Burcunda Sürprizli Güneş Tutulması

Doğru değerlendirebildiğimiz oranda seneyi iyi kapatma şansına sahip olacağımız çok önemli bir tutulmaya yaklaşıyoruz.  26 Aralık sabah saatlerinde oluşacak Güneş tutulması 132 saros serisine ait bir tutulma olacak. Bir önceki aynı seriye ait tutulum 14 Aralık 2001 gecesi gerçekleşmişti.

Güneyli serinin son Güneş tutulması ile karşı karşıyayız. Yaklaşık 9 sene boyunca bu aks üzerinde tutulum olmayacak. Çok pozitif etkiler taşıyan bir tutulum ile karşı karşıyayız arkadaşlar. Tutulmayı solar fire üzerinden değerlendirdiğim 2 video hazırladım. Videolar sırası ile aşağıdadır. Değerlendirme videosunda ayrıntılı anlatım yaptım lakin, yazıya dökmek benim için ayrı bir aşk.

Web sitesi üzerinden videolara ulaşmak için: 26 Aralık Oğlak Burcu Güneş Tutulmasının Çözümleme Videoları

Youtube üzerinden 1.video:

Youtube üzerinden 1.video: 

Ankara merkezli horoskopa göre tutulum 12.evden yükselenle kavuşum yapıyor.  Sırası ile Cupido, Güneş, Ay, Uranüs Oğlak burcunda Stelyum oluşturmuş durumda ve Boğa burcundaki Uranüs’e son derece olumlu açı yapacaklar. Tutulumun en hassas noktası Chiron bağlantısı olmakla birlikte eğer 12 Aralık İkizler Dolunayını iyi değerlendirebilmişsek bu noktaları da avantaja çevirebiliriz.

Yeni fikirler, yeni bakış açıları, yeni düşünceler yardımıyla çok çeşitli fırsatlara açık olacağımız bir süreç var önümüzde. Oğlak stelyumları ve Jüpiter’in dinamik açısı ile Uranüs altta GAD enerjisini çalıştırıyor arkadaşlar.  Öncelikle Gad ne demek ona bakalım.

G.A.D. daha önceki hayatımızdan alışkın olduğumuz yada yaradılışımızda bize kodlanmış olan davranışlarımız, karakteristik özelliklerimizdi diyebiliriz. Dolayısıyla, G.A.D noktası getirdiklerimiz, K.A.D. noktası da bu dünyada ulaşacağımız yerdir. Kabaca G.A.D. ruhun geçtiği dersleri simgelerken, K.A.D. ruhun şimdiki ve bundan sonraki derslerini simgeler. Bu nedenle Benliğimiz Güney Ay Düğümünde rahat eder çünkü alışkındır. Ancak alışkın olduğumuz noktada takılı kalırsak kendimizi bütünlemekte zorlanırız. Kuzey Ay Düğümü henüz deneyimlenmemiş, bilinmeyen bir nokta olduğu için bilinçaltımız devreye girer. Her iki ucu dengelemek için ilk işimiz, Güney Ay Düğümünden getirdiğimiz tortuları temizlemeye başlamak olmalıdır. Tortular, olumsuz alışkanlıklar temizlenmediği sürece Kuzey Ay Düğümü noktasına tam olarak ulaşamayız.

Peki GAD Oğlakla ilgili olarak neler yapmamız gerekiyor?. Bunu yaklaşık olarak bir yıl evvel yazmış olduğum Ay Düğümü geçiş yazısında açıklamıştım. O zamandan alıntı yaparak tekrar bir hatırlatma yapmak istiyorum:

Başkalarına olan sorumluluklarımızla, kendimize olan sorumluluklarımız arasındaki dengeyi kurmakla mükellef olacağız. Güney Ay Düğümü Oğlak, toplumun, toplumsal kuralların, çoğunluğun önem  verdiği değerlerin farkındalığını kazanmış olmasıyla ünlüdür. Bu farkındalık kabul edilmek, onaylanmak, önemli olmak, itibar kazanmak, hedeflerine ulaşmak konusunda doğal yetenek vermiş ve GAD Oğlak burcuna toplumun itibar ve beğenisini getirmiştir. Ancak bu farkındalığa yönelik tercihleri sürekli hedef haline getirmek, GAD Oğlağın, zaman içinde kendisiyle, duygu ve içgüdüleriyle temasını yitirmesi riskini de beraberinde getirmiştir.

Hedeflerine ulaşarak saygı görmek ile saygınlığı en kısa yoldan getirecek hedefleri tercih etmek arasında ince bir ayrım vardır. 

İlk önermede hedefini ilk sıraya koyan kişi, bireysel eğilim ve yetenekleri her neyse o doğrultuda tercihler yaparken; ikinci önermede başarıyı ya da itibarı ilk sıraya koyan kişi, itilimlerini, yeteneklerini değil, kendisinden beklenildiğini düşündüğü şeyleri tercih edecektir. Yani bir nevi başkalarının beklentilerine programlanmış hale gelecektir.

İşte tam da bu nedenle robotlaşmış olduğumuz konu ve kavramlarla ilgili değişimler var önümüzdeki günlerde diyebilirim. Duygular yok, saçmalık yok mantığıyla yaptığımız tercihler konusunda krizler söz konusu olabilir, bakış açımız bir parça değişmek durumunda kalabilir, tercihlerimiz değişebilir gibi gibi.

Önümüzdeki 6 aylık döngüde Gad Oğlak burcundaki seyrini tamamlayacağına göre; tercihlerimizi başarı, itibar ya da onay kaygısıyla yapmanın bizi tatmin duygusundan ne kadar uzaklaştırdığını fark edebiliriz. Başarılı olabiliriz. Fakat bu başarının tek yönlü olduğunu fark edebiliriz ya da hep hissettiğimiz ”bunu başarırsam daha çok mutlu olurum” cümlesindeki başarının aslında mutluluk getirmediğini görebiliriz mesela.

Eğer süreci daha rahat geçirmek istiyorsanız ”kontrol etmek” alışkanlığından vazgeçmeniz gerekli. Etrafı kontrol etmekle, kendini kontrol etmek arasında ince bir ayrım vardır. Etrafı kontrol ettikçe, kontrol etmeye çalıştığımız şeyin daha çok kontrolden çıkmasına sebep oluruz, özellikle de KAD Yengeç burcundayken :)

”Ancak kendini kontrol etmeyi öğrenirsen, sistemin önünden çekilirsin. Sen önünden çekildiğinde doğa işini yapar”

Kendimizi tanımaya çalışmak, duygularımızın ve içgüdülerimizin farkına varmak kısacası doğamızı fark etmenin önemini gösterecek Kuzey Ay Düğümü Yengeç burcu seyri. Kendimizi tanıdıkça, gerçekten neye ihtiyacımız olduğu, neyin gerçekten bizi mutlu ettiğinin önemi ortaya çıkacak. Başarılı da olacağız elbette. Kendi doğamızı, kendi duygularımızı dikkate alarak tercihler yaptığımızda ve paylaşma duygusunu katarak hedeflerimize erişmeye çalıştığımızda, belki daha çok başarılı olacağız.

Belki yapacağımız bir yemek olacak. Ama isteyerek yaptığımızda, sevgimizi o yemeğe kattığımızda belki aynı yöntemle yapılmış, bir başka aynı yemekten daha lezzetli bir iş çıkaracağız ortaya. Malzemeler aynı, yöntem aynı olsa bile bizim kendimizden kattıklarımız nedeniyle benzerlerinden daha eşsiz bir yemek ortaya çıkaracağız olamaz mı?.

Samimiyetin gücünü keşfetme zamanı ;) Dürüstlüğün önemini fark etme zamanı ;) Duygu katılmadan yapılmış olan ile duyguyla beslenmiş arasındaki farkı anlama zamanı ;) Kendimizi besleme zamanı ;)

 • Duygularımızı fark etmek ve duygularımızı da geçerli kılacak tercihler yapmak
 • Kendimizi kabul etmek
 • Duyarlılık geliştirmek
 • Yargı ve sınıflandırmalardan özgürleşmek (insanları itibar ve başarı yüzdesine göre sınıflandırıp değerlendirmekten bahsediyorum)
 • Yaşamdan zevk almaya odaklanmak
 • Duygularımızı başkalarıyla paylaşmak
 • Kendi temel ve güvenliğimizi oluşturmak için sorumluluk almak
 • Robotlaşmış davranışlara ruh katmak
 • Paylaşım duygusunu destekleyecek ve geliştirecek eylemlerde bulunmak
 • İnsanları sınıflandırmaksızın herkese eşit oranda saygı göstermek
 • Saygı ve itibar kazandıracak seçimler yapmaktan özgürleşmek
 • Herkes beni izliyor kaygısından kurtulmak
 • Çevremizdekilerin hayatında olup bitenden sorumlu hissetmeyi bırakmak ( Bu, sıklıkla başkalarının işlerine burnumuzu sokmamıza ya da gereksiz yorumlar yapmaya neden olur. Bu dönem ters tepebilir bu gibi davranışlar)
 • Nasihat vermenin görevimiz olmadığını, ancak sorulduğunda tecrübemizi paylaşabileceğimizi öğrenmek.
 • Samimiyet, yakınlık ve sefkât gibi duyguları geliştirmek
 • Alçak gönüllü olmak
 • Kalbimizin ihtiyaç duyduğu doğrultuda seçimler yapmak
 • Aşırı ciddiyet duygusundan uzaklaşarak, her andan zevk almaya çalışmak
 • Kendi kendine onay mekanizması geliştirmek
 • Kendini sevmek, kendini beslemek
 • Katı kuralların dışına çıkarak özgürlük duygusu geliştirmek
 • En iyisini ben bilirim düşüncesinden kurtulmak gibi davranışlar süreç içinde işimizi kolaylaştırabilir.

26 Aralık tutulumu bu Oğlak tarafındaki sınırlandırılmış algımızın dışına çıkma konusunda çok büyük şans vuruşları yapacak. Sosyal maskemiz yani personamız değil gerçekte kim olduğumuzu fark etme dönemindeyiz. Fırsatlar da zaten bu yönden gelecek ve gelişecek arkadaşlar.

Tutulum etkilerine gelecek olursak, kısa bilgiler vereceğim:

Yükselen Koçlar: kariyer, finansal konular ve iş çalışma koşulları konusunda

Yükselen Boğalar: eğitim, yazım yayın işleri ile hukuksal konular, aşk-sevgi ilişkileri ile ilgili alanlar ile çocuklarla ilgili konular ve evlilik alanlarında

Yükselen İkizler:  ortaklaşa alandan gelen finansal paylaşımlar, ev- aile konuları ile ruhsal değişim konularında

Yükselen Yengeçler:  ikili ilişkiler, evlilik, her çeşit ortaklıklar, yer/ülke değişiklikleri ile eğitimle ilgili alanlar ve yakın çevre ile ilişkileri temsil eden alanda

Yükselen Aslanlar: iş çalışma koşulları, sağlık, gündelik alışkanlıklar, finansal göstergeler ile toplumsal statüyü ilgilendiren konularda

Yükselen Başaklar:  Çocuklar, aşk-ilişkiler, spekülasyonlardan gelen kazançlar, ülkeler arası ticaret iletişim ve hukuksal alanlarda

Yükselen Teraziler: ev aile, aile bireylerine dair gündemler, alım-satım konuları ile kariyer konuları, ortaklaşa alandan gelen gelirler, ortaklaşa mallarla ilgili alanlarda

Yükselen Akrepler:  Yakın çevre ilişkileri, yolculuklar, uluslararası ortaklıklarla ilgili alanlar, iş ortaklıkları, ikili ilişkiler, evlilik dinamiği konularında,

Yükselen Yaylar: Finansal konular, gelirleri etkileyen alanlar, iş çalışma ortamı, sağlık konularında, hukuksal konular ile otorite figürlerini ilgilendiren alanlarda,

Yükselen Oğlaklar: ikili ilişkiler, duygusal paylaşımlar, ortaklıklar, spekülasyonlardan gelecek avantajlar ile şehirler arası/yurtdışı bağlantılı işler konularında

Yükselen Kovalar: Arınma, ruhsal iyileşme, sağlık konuları, aile bireylerinin gündemleri, psikolojik dönüşümler, kapanışlar

Yükselen Balıklar: Aşk/ilişkiler, ortaklıklar, sosyal çevre ilişkileri, idealler-hedefler, yolculuklar, yakın çevre ilişkiler konularında çeşitli fırsatlara açık olmalarının yanında;  ilgili konularda değişim döngülerini başlatabilir.

Tutulumdan en çok faydalanacak burçlar şöyle

21 – 31 Ocak arası doğumlu Oğlaklar ile Oğlak burcunun 0° – 9° arasında kişisel-kolektif gezegeni, asteroid, transneptünyen, midpoint ya da arap noktaları olanlar

18 – 29 Şubat arası doğumlu Balıklar ile Balık burcunun 0° – 9° arasında kişisel-kolektif gezegeni, asteroid, transneptünyen, midpoint ya da arap noktaları olanlar

20 – 30 Nisan arası doğumlu Boğalar ile Boğa burcunun 0° – 9° arasında kişisel-kolektif gezegeni, asteroid, transneptünyen, midpoint ya da arap noktaları olanlar

21 – 30 Haziran arası doğumlu Yengeç burçları ile Yengeç burcunun 0° – 9° arasında kişisel-kolektif gezegeni, asteroid, transneptünyen, midpoint ya da arap noktaları olanlar

22 Ağustos – 2 Eylül arası doğumlu Başaklar ile Başak burcunun 0° – 9° arasında kişisel-kolektif gezegeni, asteroid, transneptünyen, midpoint ya da arap noktaları olanlar

23 Ekim – 2 Kasım arası Doğumlu Akrepler ile Akrep burcunun 0° – 9° arasında kişisel-kolektif gezegeni, asteroid, transneptünyen, midpoint ya da arap noktaları olanlar

Esen Kalın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × five =