26 Ağustos 2018 Balık Burcunda Dolunay

26 Ağustos 2018 Pazar günü saat 14:57 civarı 3°Balık burcunda dolunay gerçekleşecek. Temmuz ve Ağustos tutulmalarının ardından biraz ara verme, biraz dinlenme ile birlikte nefes aldıracak gelişmelerin yaşanabileceği bir Dolunay olacak gibi görünmekte.

Temmuz ve Ağustos tutulmaları gezegen gerilemeleri eşliğinde gerçekleştiğinden alışkın olmadık bir döngü geçirdik ve devam da edecek. Pazar günü gerçekleşecek Dolunay ise tutulumun getirdiklerine bir ara verme ve nefes aldıracak durumlar taşıyabilir hayat sahnemize. Geçtiğimiz günlerde Merkür düz hareketine geri döndü Mars ise retro pozisyonunu korumakla birlikte düz hareket öncesi durağanlaşma evresinde. Dolunaydan bir gün sonra yani 27 Ağustos günü saat 17:06 itibariyle düz hareketine başlamış olacak. Bu anlamda 26 27 ve 28 Ağustos günlerini Mars, durağan geçirecek diyebilirim.

Gökyüzünde şölen var dostlar. Toprak grubunda Güneş/Satürn/Uranüs arasında büyük üçgen oluşuyor. 3° Balık burcundaki Ay toprak üçgenini uçurtmaya çeviriyor. Dolunay yöneticileri Jüpiter ve Neptün arasında mükemmel bir görünüm oluşurken her iki gezegenin Pluto ile açısı da oldukça ılımlı bu iyi haber. Jüpiter’in dispozitörü retroda ve durağanlaşmaya girmek üzere. Bu da dikkat edilmesi gereken nokta. Diğer husus da Dolunayın Fomalhaut ile kavuşumda olması.

Cesaret edemediklerimiz, korkularımız, bile isteye unutmak istediklerimiz, ertelediklerimiz, yanılsamalarımız, bağımlılıklarımız, bu dolunayda daha fark edilebilir olacak. Hislerinize dikkat edin, ruhunuz hangi telden çalıyor anlamaya çalışın.

Balık bilinci bir şeyleri fark etmekte/hissetmekte yetenekli olsa da hissettiklerini tanımlamakta ve duruma çözüm bulmakta biraz zorlanan bir yapıya sahiptir. Bu zorlanma durumu çoğu zaman erteleme tuzağına çekilmesine neden olur.

Ertelenmiş her iş belli bir zaman sonra daha büyük bir sorun halinde tekrar karşımıza gelir. Pazar günü gerçekleşecek olan Dolunay ise çarkı kırmaya meyilli enerjiler taşımakta.

Normal zamanda fark edemediğimiz bir eğilimi, yüzeye yakınken daha kolay fark edebiliriz. Yüzeye çıkan eğilime kendimizi kaptırıp son gaz devam mı edeceğiz yoksa bilinçaltı zihnimizin eğilimlerinin farkına varıp iyileşmeye mi tercih edeceğiz? Seçim bu noktada bize ait. Bu nedenle bu dolunay geri çekilerek kendimizi dinlemenin oldukça faydasını göreceğiz.

Bir durumu her zaman kendi bildiğimiz yöntemle çözmeye yatkınız hepimiz. Ama bazı zamanlar vardır ki, bildiklerimiz, elimizdeki işi çözmeye yeterli değildir. Bu noktada bilgi ya da tecrübemizin yeterli olmadığını kabul edersek, daha tecrübeli insanların bilgisi ışığından da faydalanma şansımız olur. Her zaman her şeyi zor yolla öğrenerek ya da tecrübe ederek kendimizi geliştirmek zorunda değiliz.

Etrafınızdaki insanların duygularına, hissettiklerine bu dolunay biraz daha kulak verin. Kelimelerle ya da duygularla neyi anlatmaya çalışıyorlar, anlamak için biraz daha zaman ve emek harcayın ve durumun içinizde yarattığı duyguyu  fark etmeye çalışın. Belki de çare sadece zihninizde değil de dışarıdaki bir cümlededir ne dersiniz?

Bu dolunay, günü kurtarmak yerine içinde bulunduğumuz duruma daha kalıcı çözümler getirme isteğinde bir artış yaşayabiliriz. Özgürleşme, halletme, düzeltme isteğindeki artış bizi farklı çözümler aramaya itebilir. Peki bu çözüme ulaşabilecek miyiz? Bu göksel görünüm altında oldukça mümkündür.

İçe dönün, duygularınıza ve düşüncelerinize odaklanın. Olmak istediğiniz yerde misiniz? Önce bunu tespit edin. Eğer kendinize

—- ” hayır olmak istediğim yerde, konumda ya da durumda değilim”

diyorsanız. İkinci adımda nedenlerini tespit etmeye çalışın. Tespit ettikleriniz her ne ise işte ondan özgürleşmek için gerekli evrensel desteği alacaksınız. Sadece düşünmeden karar almamaya özen gösterin. Venüs’ün pozisyonu biraz gerilimli çünkü. Fark ettiklerinizi eyleme dökmek için çok değil 5 Eylül itibariyle daha çok fırsatınız olacak.

Bununla birlikte Boğa, Başak, Oğlak burçlarının ilk altı gününde doğanlar ile ilk altı derece içerisinde gezegenleri olanlar başta olmak üzere Balık, Yengeç ve Akrep burçlarına oldukça yararlı ve sağlam fırsatlar taşıyacak. Bu dönem gelen fırsatların önemli ya da süreklilik arz eden fırsatlar olması oldukça mümkündür. Kalıcı olmasını istiyorsak eylemlerimizin sorumluluğunu alarak hareket etmek durumunda olduğumuzu unutmayalım.

Dolunay kraliyet yıldızlarından Güneyin gözcüsü Fomalhaut sabit yıldızı ile kavuşuyor. Hayallerinizi gerçekleştirmenize neden olacak fırsatlar ve şans taşıyabilir dolunay hayatımıza. Ancak Fomalhaut’un işin içine girdiği zamanlarda ani yükselişle birlikte ani düşüşler de taşır. Kraliyet yıldızlarının kimine göre kuralları kimine göre de bedelleri vardır. Büyük fırsatlar taşırlar ancak fırsatları faziletli olarak değerlendiriyorsak, erdemli davranıyorsak sürekliliğe sahip olabiliriz.

Bir anda yıldızı parlayan ve bir anda tepetaklak olan insanlara şahit olmuşsunuzdur.

Böyle bir göksel görünüm altında  çok büyük bir fırsata sahip olan ve kariyerinde büyük çıkışlar yaşayan birini tanımıştım. Normal şartlar altında gelemeyeceği bir pozisyona gelmiş ve tam yetki almıştı. Ancak yükseliş sonrası gücünü alt kadrosu üzerinde ezici olarak kullanmayı tercih etti. Personelini ''ekmeğiniz benim dilimin ucunda, ben veriyorum ekmeğinizi, ben ne dersem onu yapacaksınız, tabi ekmek yemek istiyorsanız'' söylemleriyle manipüle etmiş. Uymayanları kadrodan uzaklaştırmış. Kurum içi personel seçimini, işleri halledebilecek selâhiyete sahip olandan yana yapmak yerine kendisine yakın duranlardan yana kullanmış ve bir çok insanın mağdur olmasına sebebiyet vermişti. Tabi çok uzun sürmedi ve kurum içinde yükseliş sonrası, kendi döneminde yapılmış yolsuzluklar nedeniyle görevden alındı ve siciline işlendi. Bir şekilde işten tasfiye ettiği kişilerin bazıları kuruma döndüler.

Yani ne der Fomalhaut biliyor musunuz? 

  • Evet sana bir fırsat taşıdım ama bunu önce hazmet
  • Bu fırsatı sadece kendine çıkar sağlamak için değil kolektif bir amaç için kullan
  • Günü kurtarmaya meyletme, kestirme yollara başvurma
  • Kişisel hırs ve duygularını sana verilmiş şansa alet etme
  • İnsanları korkutma, bastırma ve kullanma
  • Başkalarının hakkına girme
  • ”Bana ihtiyaçları var nasılsa buradan yürür her istediğimi yaparım” deme. Bugün ona gereken yarın sana da gerekir. Yani adam adama yine gerekir.
  • Gücünü erdemli değerler, etik değerler doğrultusunda kullan
  • ”Ya ben buraya geldim, ne götürürsem kar” deme, yığdıklarını bir anda elinden alırım
  • Ne oldum delisi olma der kıssası

Jüpiter gelmiş Akrebe, Satürn gelmiş Oğlağa. Kendini bil, kimliğinin farkında ol, sorumluluklarını bil, kendini geliştir ;)

Gücünüzü sadece kişisel çıkarlar doğrultusunda değil herkes için kullanın. Çelme takmayın, başkasının hakkına girmeyin. Eğer varsa böyle bir eğilim ki çoğumuzda var. Bunu beslemek yerine ıslah etmeyi tercih edelim.

Bugün itibariyle Eylül sonuna kadar sürecek olan enerjisi çok yüksek bir zaman dilimine giriyoruz. Ruhunuzun bestesine kulak verin. Dua edin, meditasyon yapın, olumlamalar yapın, dileklerinize, hedeflerinize odaklanın. Egonuzu değil ruhunuzu beslemek için bir şeyler yapın.

Niyetin gücünü anlayabileceğimiz bir dolunay var önümüzde. Beraberinde bireysel harita uygunluğuna göre çok sürpriz gelişmeler, harika başlangıçlar da söz konusu. Bugün itibariyle önümüzdeki beş gün boyunca, verimli enerji çok baskın olacak. Mutlaka bu zaman diliminden faydalanın derim.

Özellikle sanatla uğraşanlar, ressamlar, yazarlar, şairler, oyuncular için biçilmiş bir kaftan bu zamanlar. Ve kendini tanımak, keşfetmek isteyenler için de…

Yumurta dışarıdan kırılırsa ölümeiçeriden kırılırsa yaşama dönüşür.” sözünü duymuşsunuzdur. Bu dolunay dışarıda gerçekleşen her şey, kabuğumuzu içeriden kırmaya yönlendirecek bizleri ve bir yaşam belki yeniden başlayacak.

Ruhunuzun tınısını işitebileceğiniz bir dolunay olsun

Sevgilerimle

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 + nine =