25 Ocak 2020 Kova Burcunda Yeni Ay/Değişim İçeriden Başlar

Senenin ilk yeni ayına doğru gidiyoruz. 25 Ocak 2020 gecesi saat 00:40’da Güneş ve Ay 4°Kova burcunda kavuşacaklar. Zodyakın deLi dahisi Kova yöneticisi Uranüs’ten gergin açı alan durumda.  Diğer yücelim yöneticisi Merkür, Yay burcundaki Mars’tan destek alıyor ve bize herhangi bir atılım yapmadan, dinlemenin, bilgi toplamanın önemini gösterirken; ön yargının, öğrenme üzerindeki ters etkisine dikkat çekiyor.

Sıra dışı durumlar, öyle pek de bizden kaynaklanmayan ani değişimler, güvenlik duygumuzu ufaktan dürtecek deneyimler getirebilir bu yeni ay. Bir çeşit ayıklama- ayrıştırma dönemi sayabiliriz 15 günlük süreci.  Sravana nakhatrası hüküm sürüyor ve az konuş çok dinle, gözlemle, anlamaya çalış diyor sanki. Çünkü bu nakshatra bilgi taşır, öğrenme getirir.  Çok konuşursan, duyman gerekenleri duyamaz, öğrenmen gerekenleri öğrenemezsin. Olumlu çalıştırılmadığında; yani ön yargısız dinleme hali oluşturulmadığında, tecrübe ederek öğrenme sürecini başlatmasıyla ünlüdür.

Örnekleyecek olursam: Annesi tarafından sobaya çok yaklaşma öğüdüne kulak asmayan çocuk. İkinci aşamada sobaya elini yapıştırarak oraya fazla yaklaşmamasını öğrenir. Yani tecrübe ettiği şey ona sobaya belli bir mesafede durmasını öğretir.

Demiyorum ki sorgusuz sualsiz her şeyi dinleyin, her söze itibar edin. Kendinize sorgulama izni verin! Örnekteki çocuk annesinin sözüne kulak vererek: ”neden?’‘ Sorusunu sorabilir ki bence sormalıdır. ‘’Neden oraya o kadar yaklaşmamalıyım?’’ Bu soruyu sorarak bile ön yargısını yıkmış, bilgiyi deneyim taşımadan dahi öğrenebilme yolunu açmış olur. Her şeyi acı bir şekilde tecrübe ederek öğrenmek zorunda değiliz arkadaşlar. Başkalarının deneyimlerinden de öğrenebiliriz. Bunun içinde sağlıklı bir özsaygı geliştirmiş olmalıyız ki ‘’ben biliyorum’’ zaten demeyelim.

Öğrenmek, yaşam denen yolun bir parçasıdır aslında. Ne zaman ben oldum dersen gazı üstüne dökersin. Çünkü asla olamazsın. Çünkü insansın.

Bu durak sezgileri çok aktifleştirir. İç sesi dile getirir. Misal danışmanlıklarımda:

‘’iç sesin ne diyor‘’ diye sorduğumda genelde aldığım cevap şudur:

‘’iki farklı ses var. Biri bunu yap diyor, diğeri yapma. Hangisinin kafamın sesi hangisinin iç sesim olduğunu bilemiyorum ki’’

Bunu anlamanın yolu dinlemeyi öğrenmektir arkadaşlar, kulak vermektir. Vücudunuz, hormonal yapınız, biyolojiniz, misal adrenal sistemin verdiği tepkilere kulak verirsen. Eğer bu tepkileri dinlemeyi bilirsen bir süre sonra bunu ayırt etmede ustalaşırsın. Bir süre sonra hangisinin hangisi olduğunu daha net fark edersin.

Kovalara bu nedenle dahilerin burcu denir. Dinlerler. Nerede bir bilgi kırıntısı görseler, peşinden gitmekten ve gerçeği ortaya çıkartmaktan çekinmezler. Arayışları hiç bitmez. İşte bu arayıştır Kovaları nitelikli kılan.

Uranüs gergin açısı bu yeni ayda kurnazlık ve bilgiyi manipülasyona alet etme, çıkarcılık, huzursuzluk, değişime direnme ve inatçılık verebilir. Her ne yapıyorsanız yapın, başkasına kasıtlı zararlar vermeden ilerlemeye çalışın derim. Zira Satürn Kova burcuna giriş yapacak.

Diğer taraftan uzun zamandır aldığınız kararlar, yapmanız gereken ama bir türlü irade gösteremediğiniz durumlar varsa bu yeni ay bu kararları uygulama konusunda gerekli motivasyon ile kararlılığı da taşıyacak ve kendinizi daha kolay disipline etmede çeşitli destekler verecek.

Anın haritasında Terazi burcu yükselmekte. Venüs Neptün’le kavuşuma giderken,  Mars bu kavuşuma kare açıyla bağlanmakta. İşin içinde Neptün’ün olması aldanma/aldatılma temalarını çalıştırmakta. Venüs ve Neptün kavuşumu aşırı hassasiyet, aşırı tek yönlü düşünmeye karşı dikkat edin diyor. Mantığınız sık sık devrede olsun. Maneviyatı mantıkla desteklemek son derece önemli. Dürüstlük, açıklık, planlama yapmak, stratejiler geliştirmek, alt yapı oluşturmak yeni ayın enerjisini oldukça olumlu çalıştırmak demektir. Her ne yapıyorsanız yapın, kimseye zarar vermeden ilerlemeye, sadece kendi kurtuluşunuzun peşine düşme tuzağına çekilmemeye dikkat edin. Doğanın dengesini bozmayan eylemlerde bulunmak, bu padaya oldukça olumlu hak ediş taşıyan bir enerjide çalışır arkadaşlar.

Bu günden itibaren 15 günlük süreçte bir şey yapın ve kendinize öğrenme/keşfetme izni verin. Aşina olana değil, alıştığına hiç değil. Farklı olana, sana uzak olana, eksik olduğuna…. Değişim içeriden başlar arkadaşlar, yenilenme dediğimiz şey çekirdekten başlar. Tepeden inerse deprem, içeriden gelişirse düzen olur!

Yeniay an çok İkizler, Terazi ve Kova burçlarının ilk 10 günlük dekanatında doğmuş kişiler ile Koç, Aslan, ve Yay burçlarının ilk on günlük dekanatında doğmuş kişiler açısından etkili olacaktır. Yine ilgili derecelerde gezegeni olanlar açısından da yeni başlangıçlar dönemi diyebiliriz.

Esen kalın

“25 Ocak 2020 Kova Burcunda Yeni Ay/Değişim İçeriden Başlar” üzerine bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 + two =