25 Nisan 2013 Akrep Burcunda Ay Tutulması ve Dolunay

         25 Nisan 2013 Perşembe günü TS ile yaklaşık olarak 22:58 civarı Akrep burcunun 5 derecesinde parçalı Ay Tutulması gerçekleşecek. Kasım 2012 civarı hayatınızda gerçekleşen deneyimler nelerdi? Neler yaşadınız o dönem? İşte bu Ay tutulması Kasım 2012 civarında EGO kaynaklı deneyimlerin devamı, diğer deyişle de bir sonraki aşaması niteliğinde olaylar taşıyacak hayatımıza. O dönem edinilen tecrübeleri ne denli özümsedik, içimizdeki doymak bilmez yanımıza acaba ne kadar otur bakayım sen şuraya diyebildik? İşte bunun testi sayılabilir bu tutulma dönemi ama çok değerli bir zaman dilimidir bu Sevgili Dostlarım, bunu da unutmayın. Karanlıkta öcü görmüş gibi sıçramaya, ” acaba hayatımı alt üst eder mi ? ” hezeyanlarına hiç gerek yok.
Her birimiz belli bir potansiyelle geliriz dünyaya, yaşam yolundaki deneyimler, karşılaştığımız olaylar, kişiler, her biri potansiyellerimizi değerlendirebilme biçimimizin bir sonucudur aslında. Gel gelelim sonucu her zaman sahiplenmek istemeyiz. Biz sütten çıkmış ak kaşıktık oysa değil mi? :) E biz sütten çıkmış ak kaşıkken, sonuç olarak gele gele esmer şeker gelince veryansın başlar… Her yazımda bahsediyorum yüzleşme, yüzleşme diye… Papağan eyledim kendimi, zira işin zor ama yolu açacak kısmı da bu olduğundandır. Kendimize dürüstlükten dem vuruyorum her daim. Bakın iş ciddi diyorum nicedir. Bakalım Kasım 2012’den bu yana kendinizle yüzleştiniz mi-yüzleşmediniz mi, kendinize dürüst oldunuz mu-olmadınız mı, ak koyun-kara koyun belli olur bu tutulma döngüsünde :) Bakalım mevlam neyler, O neylerse bil ki; güzel eyler…. Ders alıp, tecrübe edinip, kayıplardan olgunlaşıp, herşey kendimden kendime vardır bir hayrı dediysen ne ala; ne tutulma etki eder sana, ne fırtına. Lakin almadım da ammmaaaaan idare edivereyim işte dediysen, arpa ekip buğday beklediysen, Avarel gibi sağa sola bakındıysan geçmişler olsun, işte o zaman OTUR AĞLA HALİNE! :) YA DA SİLKİN artık!!! Emeksiz yemek olmaz :) Emeksiz olan yemeğin de TADI ZATEN OLMAZ :)))) Yemek yapılırken de kaç kişinin yiyeceğinin, yerken ne hissedeceğinin HESABI DERSEN HİÇ OLMAZ!

Efem Kasım ayındaki Tutulmalar EGO’nuzu dürtükledi o dönem. Şimdi de dişil tarafınızı, yani duygularınızı dürtüklüyor :) Ve genel olarak;

Yillar yili dert yolunda
Ne ilk nede sonuncuyum
Kahrediyor hayat beni
Ben Acilar çocuğuyum

vari bir ruh hali veriyor :))) Bir dön bak bakayım kendine hakketten acıların çocuğu musun? Acı çekiyorsan ve halaaaaa çekmeye devam ediyorsan Ego bedendesindir belki de hala kimbilir? Öz acı çekmez, Ego beden acı çeker. Ego bedeni besleyen neydi? Tabii ki içinde bulunduğumuz DUALİTEYDİ! İnatla dualitede kalansa; İlahi Sistem nedir, nasıl işler neye yarar, zaten farkına varamaz. Bu tutulma her birimizin kendi kimliğini bulmada önümüzdeki engelleri işaret ediyor. Ve kendinize aslında var olmayan engeller yaratmanızdan, kendimize ve başkalarına karşı hissettiğimiz güvensizlik duygumuzdan ve acıların çocuğu olarak yaşamaktan  zevk almamızdan :) Kuşku! Suçluluk duygusu! Başarısızlık korkusu! Hep en önde olma Tutkusu! Saygı görmek isteme arzusu! Kendini kanıtlama arzusu! Tanınmak tutkusu!……….. Hayal kırıklıklarınızın altında ne var? Bi dönüp bakın emi canlarım.

Yahu anneniz babanız gibi sahiplenmişsiniz bu hayal kırıklıklarını, kendi Öz güveninizi (bakın EGO demiyorum, öz değer, öz güvenden bahsediyorum) kendinize saygınızı yem etmişsiniz bu hayal kırıklıklarına ha bire besleyip duruyorsunuz. Satürn, Plüton takmış geri vitese aşşaaağadan aşşağadan bakaraktan projektörü tutmuş zihnine, sen karanlıkta gözüne fener tutulmuş tavşan gibi kaçıyorsun kendinden, zihninin labirentlerine doğru…. Sıkılmadın mı artık? Neden bastırıyorsun duygularını? Neden büyütüyorsun hata saydıklarını?… Oluşan söküğü dikmek yerine, her iki yana parmaklarını takaraktan genişletmeye çalışmakta neyin nesi? Daha başından söküğe iki ilmek atarsan, ileride atmak zorunda kalacağın dokuz ilmekten kendini kurtaracaksın belki de be gözüm. Çokmu zor? Başkalarıyla ilişki kurmayı öğrenmek zorundasın! Eğer kendinle barışmak istiyorsan tabi…. Değilse otur kenarda gürültü patırtı yapma! Uyuşmazlıklar…. Bakalım bu tutulma uyuşmazlık denen illete kaç kişiyi kurban edecek! Kaçış yok… nerde olduğunuzu belirtmek ve buna uygun eylemlerde bulunmak zorundasınız. Bunu sakın unutmayın.

Akrepler ve Boğalar en çok test edilecek burçlar. Yükselenleri ve kişisel gezegenleri bu burçlarda olanlar ile yine bu burçlarda Stelyumu olanlar etki altında. Tohumuz sağlamsa korkmayın kardeşim, sağlam olmayanlar korksun. Sadece bu iki burç değil, herkes nasibince etki alacaktır bu tutulmadan. Yol belli, güzergah belli de; bakalım sen yola uygun musun? ;)))) Lakin kesin ve keskin kararlar almamaya gayret gösterin Çünkü kandırıkçı Cüpiter, aldığınız her karardan, ettiğiniz her kelamdan döndürecek kadar kendinizden geçirtiyor sizi bunu unutmayın. Temmuzdan mütevellit ne istiyorsanız ona uygun karar alabilirsiniz ama Temmuza kadar ağzınıza ayar verin emi canlarım. Ayar veremezsenizde bundan kelli daha randıman alamazsınız o ağızdan benden söylemesi… Korkmayın! Öperim hepinizi :)

Ne kadan enteresan!!!

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen − 1 =