25 Mayıs 2017 İkizler Burcunda Yeniay

25 Mayıs 2017 Perşembe günü saat 22:46 civarı 4°İkizler burcunda yeniay gerçekleşecek. Yeniay, yaşam veren bir ev olan 5.evde gerçekleşiyor ve Terazi burcundaki Jüpiter’e üçgen, Balık burcundaki Neptün’e kare. Yeniay anı haritasına göre yükselen 11°Oğlak, yükselen yöneticisi Mars ve Satürn birbirine karşıt.

Yeniay oldukça olumlu enerjiler taşıyor hayatımıza. Jüpiter’den aldığı destek, olumlu başlangıçlar konusunda destek verirken, var olan durumlarla ilgili gelişmeler konusunda oldukça avantajlı hale getiriyor bizler. Yeniay yeni başlangıç demektir, tohum atmak demektir. Jüpiter destekli yeniaylardaki verim Jüpiter desteksiz yeniaylardan daha etkilidir. Jüpiter, hem yeni adımlar konusunda etkilerken, attığımız adımlar ve aldığımız kararlarda sürekliliği de sağlar. 

Fakat Jüpiter işin içine girince denge sağlama konusunda zorluklar çekebilir, bir şeylerin önemi abartabiliriz. Bu yeniay özellikle yardım etme, yardım alma konularında aşırılığa oldukça yakınız. Her şeyin başı niyet- iyi niyet amenna. Ama unutmamalıyız ki, cehenneme giden yol da iyi niyet taşlarıyla döşelidir.

Bizler zaman zaman iyi niyet göstergesi olarak aslında bizi ilgilendirmeyen konulara ufaktan meyil edebiliriz. Amaç sevdiğimiz insanların işini kolaylaştırmak ya da yardımcı olmak olsa bile bazen boyumuzu aştığımız olmuştur. Bu yeniay bu anlamda arz-talep ilişkisini ön plana çıkarabilir.

Talep olmadan yaratılan arz ölü yatırımdır. Kimsenin işine yaramadığı gibi, arz edeni de zarara uğratan bir şeydir. Alma verme döngüsünde insanı değersizleştiren de kanımca budur. Talep olmadan, iyi niyet adına yaptıklarımızla ilgili konular belirginleşebilir, hatta hayatımızın ortasında böyle bir krizle baş başa kalabiliriz. Bu yeniay başkalarının hayatı ile ilgili iyi niyet gösterilerini bir tarafa bırakıp kendi sorumluluklarımıza odaklanmamıza vesile olacaktır.

Yeniay yükselen yöneticileri birbirleriyle restlesiyor şu sıra. Bu durum iş-çalışma hayatı alanlarında  güç savaşlarını gündeme getirebilir ve bu vesile ile sınır adabıyla ilgili tecrübeler yaşayabiliriz. Nerede susup, nerede harekete geçmemiz gerektiğini tecrübe ederek öğreneceğimiz bir süreç olabilir bir çoğumuz için.

Aynı zamanda bu görünüm sağlık sorunlarını da tetikleyebilir. Mide ve bağırsak sistemi, alerjiler ve solunum yolları, Mars Satürn gergin açısından tetiklenebilir.

Öte yandan Venüs ve Pluto arasındaki kare açı keskinleşiyor bu yeniayda. İlişkilerimizi ilgilendiren alanlarda, bırakamama, takıntı, manipülasyon temalı olaylar ortaya çıkabilir. Yeniaya sert kontaklar eşlik ediyor evet. Ancak, sert görünümler, var olan problemleri ortaya çıkaracaktır. Yeniayın desteği, söz konusu sorunları kalıcı bir şekilde çözme fırsatı sunacaktır. Zihnimizi berraklaştıran bir etki var yeniayda. Bu göremediklerimizi görmeyi, farkında olmadıklarımızın farkına varmayı sağlayacak. Aynaya bakacağız… Aynaya bakan kişi aynı olacak. Lakin baktığımız ayna farklı bir ayna olacak sanki.

Yeniaydan en çok İkizler, Kova ve Terazi burçlarının ilk on günlük diliminde doğanlar faydalanacaktır. Sadece Güneş burcunuzun bu burçlar olması fark etmez, söz konusu burçlarının ilk 10 derecesinde gezegeni olanlar da yeniaydan oldukça olumlu destek alacaklar.

İkinci derece faydalanacaklar, Koç Aslan ve Yay burçları diyebilirim. Sadece Güneş burcunuzun bu burçlar olması fark etmez, söz konusu burçlarının ilk 10 derecesinde gezegeni olanlar da yeniaydan oldukça olumlu destek alacaklar.

Sevgilerimle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four + nine =