25 Mayıs 2013 Yay Burcunda Ay Tutulması ve Dolunay

……… Ve sırlar ortaya çıkar!

frtna
” Rüzgar eken, fırtına biçer”

25 Mayıs 2013 sabahı TS ile 07:26 civarı bir ay tutulması, takiben Dolunay gerçekleşecek. Öyle pek süt liman bir dolunay değil üstelik. Tutulma, hiç hazzetmediğim İkizler- Yay hattında gerçekleşiyor. İkizler ve Yay’ın değişken yapısı, İkizlerdeki Dansöz Cüpiterin kıvrak figürleriyle tutulmaya eşliği, Venüs ve Merkür gibi tekmil gezegenlerin Cüpiterin elin eteğin öptüğü görünümler oluşunca tüylerim diken diken oluverir birden. Ben böyle söyleyince İkizler ve Yay burcu mensupları çok sinirleniyor biliyorum ama gerçekler acıdır ne yapalım :)

Neden derseniz: efenim malum Jüpiter Yay burcunun yönetici gezegenidir. Bu güzelim gezegen her yerde rahat eder de, bir kararda durmayı ar edip beceremeyen İkizler’e gelince tıçı başı ayrı oynamaya başlar, işe yaramaz ne kadar ecinni mecinni huylar varsa ortaya çıkıverir birden. Çıktığından geçtim genişletir de genişletir. Hani vardır ya, Ahmet’in yanında Ahmet’çi Mehmet’in yanında Mehmet’çi olan opportünist liboşlar. Bildiniz mi! :) Hah işte aynen böyle olur bu zavallı gezegenceyiz buraya gelince. Hal böyle olunca, kırk yıllık Jüpiter olur birden, CÜPİTER! Kıvırın da kıvırın Liboşlar :))))) Bu tutulmalar zaten canınıza ot tıkamak için var :))))Tutulma şerden hayır tutulması. Yani ecinni mecinni huylarınızdan dolayı hasır altı ettiğiniz, gizlediğiniz, farklı göstermeye çalıştığınız, SIR eylediğiniz, kısacası işlediğiniz ne kadar halt varsa ortaya çıkar! Hele ki, ilişkiler… Ve ikili sanılan ve aslında ÜÇLÜ olduğu ortaya çıkacak olan ilişkiler… Hele ki eşten, sevgiliden saklanan şeyler… Tutulma civarı her biri gün yüzüne çıkacak. Göze batmayan çöpler, batar olur artık böyle zamanlarda. Kiminizin evliliği temelden sarsılabilir benden söylemesi. Olmuşu değiştiremezsiniz, ancak bugünkü tutumlarınızla bir sonraki anınızı HAKETTİĞİNİZ gibi şekillendirmeye muktedirsiniz bunu unutmayın. Herkesin hayatında illa bir sır ortaya çıkacak diye bir durum yok tabiki.Bunu doğum haritanız belirler.

Bazılarınız özgüven eksikliği, kendini küçümseme zaafiyetinin üstünü örtmek amaçlı kendini kaptırdığı, şu meşhur BEN ONA YARDIM ETMEYE ÇALIŞIYORUM, BEN ONU KURTARMAYA ÇALIŞIYORUM, BEN ONU TERBİYE ETMEK İÇİN BEEEEEYLE YAPIYORUM fantezilerinin kurbanı olacak gibi :) Sen hele bi kendine yardım ette önce Özgüven oluştur diyerek höykürecek adeta gökyüzü :) Tabi bu höykürme pek HOŞ olaylarla olmayacak. Kısacası kimin zaafiyeti neredeyse, tutulma oradan vuracak.

Neptün, Satürn, Uranüs ve Plüton’dan oluşan ağır toplar tutulmaya el koymuş. Bu ağır topların konseyine dahil olmaya çalışan Akrep’teki Transit Kuzey Ay Düğümü, almış kalemi kağıdı eline; tutulma civarı yapılan eylemleri ve niyetleri not almaya başlamış. Konseyin aldığı karara uygun kadersel olayları, zamanı geldiğinde kişinin eylemine göre yine kişiye vermesi için :)))) Kıssadan hisse: niyetiniz ve tutulma civarındaki davranışlarınız, transit Kuzey ay düğümü bireysel haritalarınızdaki K.A.D, Pluto, Neptün, Satürn ve Uranüs’le tokalaşmaya geldiğinde bedelini ödetir! E ne güzel; madem evrensel sistem her ektiğimizin geri dönüşünü veriyor, o zaman gerçeklerden kaçmak için -MIŞ gibi yapmak niye?

Sevgili dostlarım açık tutumlar ve açık yürekli yaklaşımlar, dürüstlük, cesaret, hakkaniyetlik gibi davranışların ÖZ’e gidişte temel kural olduğunuz hatırlatıyor gökyüzü adeta bizlere. Kendini kandırmanın zararlarını göz önüne serecek, art niyetin cefasının ağır olduğunu gösterecek. Öğrenmeye açıklığın, kendini bilmeye yatkınlığın güzelliğini gösterecek. Sürüden sayılmak uğruna sürüye uymanın cezasını o sürüyle birlikte yok olmakla verecek. Geçmişe takılmanın kendi zamanınızdan nasıl çaldığını gösterecek belki…. Ders alıp yürüyenlerin nasıl kendilerini geliştirdiklerini hatırlatacak… Tatlı dilin altındakinin her zaman tatlı söz olamayabileceğini, bazende ağulu bir çıban olduğunu gösterecek…. Onur denen kavramın değerini deneyimletecek belki de…. Her ne yaşarsanız yaşayın; tüm çıplaklığıyla, olanı olduğu gibi görmeye çalışın… Ders alıp yolunuza devam etmeye çalışın. Ama bunun için KARARLI OLUN….Öperim hepinizi :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty + four =