24 Eylül 2014 Terazi Burcunda Yeniay

24 Eylül 2014 Çarşamba sabahı TS ile yaklaşık olarak 09:15 civarı Terazi burcunun 1 derecesinde bir Yeniay gerçekleşti. Mars Neptün kareli bir Yeniay olmasından mütevellit projektör ilişkilerimizde. Kişisel ve aile hayatımız, kendimiz için istediklerimizin peşinden gitmekle, ilişkide bulunduğumuz diğerlerinin ihtiyaçlarını karşılayabilmek formülü kainatın en maharetli işlerinden biri aslında.

Tüm bu ben/sen dengesi hususu, esas itibariyle toplumda kendimiz adına bir yer oluşturmak ve toplumsal ihtiyaçlarımızı karşılarken de aile hayatımıza duygusal olarak zaman ayırabilmek ve tüm bu değerleri sağlıklı bir zeminde düzenlemeye çalışmaktır. Aile ve Toplumsal ihtiyaçların sağlıklı bir zemine oturabilmesi için, ben ve sen kavramlarımızın denge içinde hareket etmesi gereklidir. Kişisel istekler – sosyal kurallar, özgürlük – ilişki, rekabet – ortaklık karşıtlıkları Koç/Terazi aksının hayatımıza yansıttığı konulardır.İhtiyaçlarımızı, isteklerimizi ve kişisel hedeflerimizi nasıl elde ediyoruz? İlişkide bulunduğumuz kişilerle birlikte bunları nasıl gerçekleştirebiliriz? Daha doğrusu hem ortak paydada olup, hem kendi ilkelerimizi feda etmeden aynı zamanda da diğerlerinin üzerinde baskı kurmadan isteklerimiz, hayallerimizi nasıl gerçekleştirebiliriz? Bu Yeniay bir türlü oturtmayı beceremediğimiz bu soruların cevabı niteliğinde bir enerji taşıyor hayatımıza. Sadece cevapları taşımakla kalmıyor, yeni başlangıçları da tetikliyor.

Sağlıklı bir ilişki kurabilmek için objektif algı ya da gerçeklik algısına oldukça ihtiyacımız var aslına bakarsanız. Eğer yaşadığımız hayatın gerçekliğini değerlendirmek için bir ayar tutturamazsak, pekte kolay yoldan çıkartıcı fantazilere kurban edebiliriz kendimizi.  İşte bu yeniay sanrılarımızı, ayar tutturamadığımız davranışlarımızı, gereksiz hassasiyetimizi, başlangıca ortak ama sevimsiz sonlara ortak olmayan alışkanlıklarımızı, sınır adabını bir türlü öğrenmek istemeyen karakterimizi, hırslarımızı dönüştürme zamanı.

Yeniay yeni başlangıçlar demek lakin, başlangıçlar öncesi, işe yaramayan şeyler sonlanmalı ki yeni adım atılabilinsin. Doğru son, doğru başlangıçı da beraberinde getirir. Güneş/Ay’ın Neptün’le bağlantısı aşırı merhamet ya da hassaslığımıza dikkat çekiyor. Geçmişte yaşadığınız hayal kırıklıkları, acılar, tatmin edilmemiş duygularınız mümkün mertebe işe karışmasın :) Feragatlerinizin terazisi şaşarsa, hayatınızın kalitesinin terazisi de şaşar. Geçmişte yaşadığınız hayal kırıklıkların içinde bulunduğunuz andan içeri sızmamasına gayret gösterin. Kendi sorumluluk alanınızda olan şeyleri, başkalarına yüklemeyin, başkalarına hassas, kendinize katı olmayın. Sınır adabı farkındalığını unutmayın. Kurban kurtarıcı yanılsamalarına kendinizi kaptırmayın, ne kendi öneminizi abartın, ne başkalarının önemini…. İlişkiler için dönüşüm zamanıdır bu zaman… Yeni başlangıçlar için hareket alma zamanıdır zaman. Karşımıza çıkan fırsatları kabul etmek, en azından bu duruma açık olmak, belki de taptaze kan getirecektir yaşamımıza. Bazılarınız içinse pek hoşunuza gitmeyecek gelişmeler olabilir pek tabi. Gelin bir nokta koyuverin, karşınıza çıkan  gelişmeler vasıtasıyla birşeylere. Yaprakları kurumuş bir çiçeği sulamak geri getirmeyeceği gibi çiçeği, kendinizi de yormaya devam edecektir di mi ama? Aşırı müdahil olmayın mesela, müdahil olmamak adına hepten konu dışınada çıkmayın ama :) İnsan ilişkileri bir maharet…. :) Hem zanaat, hem sanat…. Öperim hepinizi… Sevgilerimle :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 + 14 =