24 Ekim 2014 Akrep Burcunda Parçalı Güneş Tutulması ve Yeniay

24 Ekim 2014 Cuma gecesi TS ile yaklaşık olarak 00:45 civarı Akrep burcunun 00 derecesinde bir Güneş Tutulması, takibinde de bir Yeni Ay gerçekleşecek. Kasım 2012′ de Boğa/Akrep aksında başlayan tutulmalar, 24 Ekim’de gerçekleşecek Akrep burcu parçalı Güneş tutulması ile son buluyor. Ekim 2012’de Satürn’ün de Akrep burcuna geçişi, bu aks üzerinde gerçekleşen tutulmalarla birlikte hayatımıza etkisi büyük parçalanmalar, değişim ve dönüşümler taşıdı. Artık serini son tutulması ile yaklaşık 2 yıllık sürecin sonuna yaklaşmış bulunmaktayız. Tutulmanın etkisi 6 ay kadar süreceğinden ve Tam Güneş tutulması olmadığından dolayı, her birimizin bireysel haritasına paralel olarak 6 ay içinde değişik zamanlarda, adım adım etkisini gösterecektir. O nedenle teknik mevzuata girmeden hayatımıza yansıma etkilerine değinen bir Analiz hazırladım sizlere.Akrep burcunun doğal evi olan 8. ev başkalaşım, yeniden doğuş ve enerjinin dönüşümü ile ilgilidir. Bu nedenle çözülmeleri, bitişleri ve geride bırakılması gereken şeyleri yönetir. Geçirdiğimiz operasyonlar, ameliyatlar, tedaviler ile Bilincimizde ve ruhsal kimliğimizde yaptığımız operasyonlar da buna dahil.

Anın haritasında tutulma 3.evin son dekanında gerçekleştiğinden, yakın çevremiz, komşularımız, kardeşlerle ilişkilerimiz, yollar ve yolculuklar, eğitimle ilgili alanlar, çocukluğumuzda yaşadıklarımızı algılama biçimimiz gündemimizi yoğunca işgal edecek. Fakat tutulma etkileri, Öncü  burçlardaki T-Karenin devam etmesinden mütevellit biraz gergince olabilir. Çabuk karar vermek, ani anlaşmalar, uzlaşmalar için pek uygun değil süreç ancak en azından adım atmak için uygun.  Zira Tutulma evinin yöneticisi olan Merkür’de geriliyor. Akrep burcu tutulmaları gizli olanın açığa çıkacaği enerjiler barındırır. Açığa çıkan her gerçek olumlu ya da olumsuz olmasına bakılmaksızın, hayatımızın ilgili alanlarında dönüşümü tetikleyici bir vazife görür.

Bazı kişilerin hayatında yollar ve yolculuklarla ilgili yeni bir evre başlıyor. Taşınmalar, şehir ve ülke değişiklikleri, taşınmaz mallarla ilgili kazanç ya da kayıplar.

Kardeşlerle ilişkilerde iyileşme ya da bozulmalar.

Eğitimle, eğitim sistemiyle ilgili düzenlemeler sonucunda dikey geçişler. Sınavların ya da eğitim sürecinin değişmesi, başlaması ya da bitmesi konusunda yeni karalar.

Gizli olan bir çok durumun ortaya çıkması ve dönüşmesi söz konusu.( Özellikle ikili ilişkiler ve evliliklerde)

Geçtiğimiz iki yıl içinde yaşadıklarımızdan, anın gerek karşımıza çıkardığı, gerekse sonuç olarak soframıza koyduğu değerlerden dersimizi aldıysak tutulmanın iyicil etkilerinden faydalanabiliriz. Çünkü iki yıllık süreç içinde karşımıza çıkan her durum ve olay, bakış açımız değiştirmemizi istedi bazen, bazen algımızı genişletmeye sevketti, bazen ÖZ kimliğimize yakınlaşmaya, bazen aksiyon almaya sevketti. Misal;

Kimimizi duygularımızı ifade etmeye sevkederken, kimimize azcıcık susup, çevremize kulak vermeye sevketti…. Her birimizin dersleri ve öğrenecekleri farklıydı elbette. İşte bu öğrenmemiz ya da geliştirmemiz gereken şeyleri öğrenmeye meyilli olup olmadığımıza göre yeni bir süreç başlıyor.

Venüs, Tutulma anında, Güneş ve Ay’a kavuşum açısıyla eşlik ediyor ve biraz da yanık durumda. Venüs’ün tüm iyi enerjilerinin baştan çıkarıcı bir fantezi haline dönüştüğü bir haldir Akrep burcundaki durumu. Aksiyona, entrikaya, ayarmaya, sağ gösterip sol vurmaya pek meyillidir. Hepsi öyle midir derseniz? Canım kontrol altına alınmadıkça bu özelliklerin doruğa çıkması çok kolaydır diyelim :) Bu nedenle olmazsa olmaz, olmazı oldururum vari tutkularımız, derin duygularımız, iç güdülerimiz, negatif kayıtlarımız alıp başını gidebilir buna dikkat etmeliyiz. Oldurmaya çalıştığımız ve biteviye çaba harcadığımız şey hayatımızda gerekli bir kavram mı? Yoksa olmasa da olur mu? Bunu bir sorgulamak gerek. Sorgulamak yetmiyor tabi, vereceğimiz cevaba göre de bir eylem planı hazırlamak gerek. Akrep tutkularının içinde yanmadan, yanıp da küle dönmeden yeniden doğamaz. Ve verdiği yarar da zarar da illaki hep kendine döner. O sebepten mütevellit tutunduğunuz tutkularınıza, koflaşmış arzularınıza bir kibrit çakmanızı isteyebilir Evrensel Sistem.
Bazı sıra dışı durumlarda işi size bırakmadan kendi de tutuşturabilir ortalığı. Tam kibrit çakılmışken kendimizi yangınların içine de atabiliriz :) Her durum, her olay pozitif ya da negatif olmasına bakılmaksızın hayatımıza yeni bir nefes, yeni bir algı, yeni bir anlayış katacak.  Tutkuları üzerinde kontrol kuramayanlar için süreç ve tutulmanın getirdikleri sevimsiz olabilir. İkili ilişkiler, yasal anlaşmalar, ortaklıklar, eğitimle ilgili alanlarda durum değişikleri tutulma enerjisiyle hız kazanabilir. Ancak ayın sonuna kadar siz yinede temkinli hareket edin. Yakın çevreniz ile iletişiminize dikkat edin. Özellikle de yakın çevrenizle, mevcut algınız eş zamanlılık gösteriyorsa!!!!  Ne dedik merkür gerilediğinden yanlış kararlar verebilir, yanlış adımlar atabilirmişiz.  Günlük yaklaşımlar, karakteristik enerjilerle hareket etmek yerine daha geniş perspektiften değerlendirmemiz gerek süreci ve bütün olarak ele almak.

Öte yandan, Kadınlar ve kadınlarla ilgili durumlar artış ya da değişiklik gösterebilir. Kendi ruhsal ve bedensel uyumunu gerçekleştirmiş, anın getirilerine kulak veren, zihinden değil akıldan bakabilenler için, tutkularını frenleyebilenler, bastırdıklarından özgürleşebilenler ve yüzleşebilenler için Venüs Neptün Trinesi sihirli başlangıçlar getirebilir. Ay sonu itibariyle başlayan işler genişleyerek, genişleterek, keyifle ilerleyecek 6 ay boyunca. Hayatının aşkını, işini, evini, yatını, katını e bi de atını arayanlar 1 Kasım itibariyle sırtını sağlama alabilir :) Hadi yine iyisiniz. Hamilelik, çocuklarla ilgili başlangıçlar, aşk arayanlar, kendilerini baştan yapılandırmak suretiyle başarıya ulaşabilirler. Bitişler, bitişlerin resmileşmesi, düşmalıklar, ortaklıklar, dava ve mahkemeler için de aynı hareketlilik söz konusu.  Bırakmayı bilmeyenler maalesef hayatlarında aynı şansı yaratamayacaklar. Çünkü kendi yaratımını gerçekleştiremeyen, şansını da oluşturamayabilir! Evren torpil geçmez, emeğinin ederini verir.

Gelelim burçların yansımalarına;

KOÇLAR ve YÜKSELEN KOÇLAR – TERAZİLER ve YÜKSELEN TERAZİLER

yaklaşık 2 yıldır devam eden finansal baskılar üzerinden test dönemi tutulma etkisiyle bitiyor. İlişkiler, ortaklıklar, ortaklaşa kazançların daha rahat yaşamınıza akabileceği bir süreç var önünüzde. İş fırsatları ve terfi bekleyen koçlar ve teraziler daha rahat ulaşabilirler beklentilerine. Bununla birlikte miras, nafaka ve mal paylaşımı konusunda beklemede olanların işleri, tutulma ve takibindeki 2 ay içinde çözülmeye başlar. Hakkınızın, hakkınıza düşen kadarını almaya başlayacağınız dönemin başındasınız. Unutmadan bekar teraziler ve koçlar yeni ilişki fırsatlarının da bollaşacağı bir sürece giriyorlar. Tabi hakkını verip, hakkınızı da kollamanız koşuluyla :))))

BOĞALAR ve YÜKSELEN BOĞALAR  – AKREPLER ve YÜKSELEN AKREPLER

Yaklaşık olarak  iki yıldır devam eden ilişkiler üzerinden test dönemi tutulma etkisiyle sonlanıyor. Bazılarınızın evlilik ve ortaklıkları sonlanırken, bazılarının yeni ortaklıklar, yeni tanışmalar ve evlilik yapabileceği yepyeni bir sürece başlıyor. İkili ilişkilerin, hem bireysel, hem ortaklaşa sorumluluklarını almayı öğrenen Boğalar ve Akrepler daha avantajlı çıkabilir. Öğrenemeyenlerin hayatında ise derin çözülmeler başlayabilir takibeden 2 aylık süreçte. Uyumu, uzlaşmayı da içeren taahhütleri, ilişkide bulunduğu kişilere vermeyi öğrenmiş, öğrenmekte olan kişiler baskıların daha azaldığını hissedebilirler. Zamanı iyi değerlendiremeyenler ise son 3 aylık süreci iyi değerlendirirlerse kendi avantajlarını yaratabilirler. Özellikle yetersizlikleriniz ya da sivrilerinizle yüzleşmiş olmak koşuluyla :)

İKİZLER ve YÜKSELEN İKİZLER – YAYLAR ve YÜKSELEN YAYLAR

Yaklaşık olarak iki yıldır devam eden günlük yaşam, alışkanlıklar, sağlık, toplumsal konular, toplumsal alanlar üzerinden test dönemi tutulma etkisiyle bitiyor. Sağlık sorunu olanların, bu iki yıllık süreci değerlendirme şekline göre sağlığında iyileşme olabileceği gibi bazı İkizlerin ve Yayların sağlık sorunlar baş gösterebilir. Kronik rahatsızlıkların düzelmesi süreçle birlikte daha kolay olabilir. Günlük yaşamın yorucu detayları sonlanıyor. İş kariyer hayatınızı kısıtlayan durumlar ortadan kalkıyor. Aldığı eleştiriler doğrultusunda, olumsuz davranışlarını, dar olan bakış açısını dönüştürebilen, alışkanlıklarını inceleyip sistemle iş birliği yapan İkizler ve Yay burçları hayatlarının ilgili alanlarında rahatlayacak ve iş değişimi yapmak isteyenler, uygun zemini bulmakta, anlaşılmak isteyenler de anlaşılmak konusunda daha rahat olacaklar. Tabi anlaşılmak istedikleri konular üzerinde yenden düzenleme yapmaları koşuluyla :)

YENGEÇLER ve YÜKSELEN YENGEÇLER – OĞLAKLAR ve YÜKSELEN OĞLAKLAR

Yaklaşık iki yıldır süren aşk, ilişkiler, çocuklar, şans, idealler, fırsatlar üzerinden test dönemi tutulma etkisiyle bitiyor. Bazılarının önemli bir aşk ilişkisi biterken, bazılarının yeni bir ilişkisi başlayacak. Bebek sahibi olmak isteyen fakat süreçte zorlananlar tutulma etkisiyle takibeden 6 ay içerisinde çocuk sahibi olabilirler. Çocuklarla ilişkilerinizin üzerindeki baskı hafif hafif kalkacak. Bununla birlikte ilişkileri devam edenlerin ilişkisi daha sağlıklı ve sağlam zemine taşınacaktır. Yaratıcılık, ilham gerektiren işlerle uğraşanlar, özellikle de bu konuda kıtlık yaşayanlar yaşam enerjisiyle birlikte, yaratıcılığını da artırarak idealleri ile ilgili yeni gelişmeler ve başlangıçlar yaşayabilirler. Çevreniz, topluluklarla ilişkinizin boyutunu değiştirmek, yaratımlarınızı yeniden düzenlemek koşuluyla :)

ASLANLAR ve YÜKSELEN ASLANLAR – KOVALAR ve YÜKSELEN KOVALAR

Yaklaşık iki yıldır süren Ev, aile, güvence, kariyer hayatları üzerinden test dönemi tutulmayla birlikte sonlanıyor. Ortak alan, bireysel alanla ilgili konular hareketlenebilir. Ev almak, satmak, yeni ev kiralamak, ortak alana geçmek ya da bireysel alanını oluşturmakla ilgili değişimler yaşayabilirler. Gerek satınalmak, gerek kiralamak her iki durumdada yaşam koşullarının değişim göstermesi mümkündür, tutulma etkisiyle. Kazanç, terfi bekleyenler için beklentilerine daha rahat şartlarla ulaşabileceği bir süreç başlıyor. Jüpiter’in de etkisiyle bazı Aslanlar hayatının aşkını, hayatının işini bulabilir. Ağustos ayına kadar bekar Aslanların çoğu evlenecek, bazıları da sırtına kambur olan ilişkiyi bitirecek. Her iki durumun da hayatınızda güvenlik temalarına ilişkin değişimler doğrultusunda gelişmesi muhtemeldir. Her türlü kişisel ve toplumsal güvenlik algınızı genişletmek ya da yeniden düzenlemek koşuluyla :)

BAŞAKLAR ve YÜKSELEN BAŞAKLAR – BALIKLAR ve YÜKSELEN BALIKLAR

Yaklaşık iki yıldır süren irade gücü, yaşam enerjisi, günlük ihtiyaçların karşılanması, eğitim- öğrenim ile iletişim, yollar ve yolculuklar üzerinden test süreci artık tutulma etkisiyle sonlanıyor. Başkalarına ulaşma, bağlantıya geçme konularında engellenmeler yaşayanların engelleri yavaş yavaş kalkıyor. Günlük alışkanlıkları ve davranışlarını yeniden düzenleyen, İRADE KONTROLÜnü öğrenen Başaklar ve Balıkların daha rahat olableceği bir süreç balşıyor. Ayrıştırma, özgürleşme konularında çaba sarfedenler tutulmadan karla çıkabilirler. Yer değişiklikleri, ülke değişiklikleri, taşınmalar etkin. Kardeşlerle ilgili problem yaşayanlar,  uzlaşı sağlayabilir. Aynı zamanda kardeşlerle ilişkiler, bağlar kuvvetlenebilir. Tabi sorumluluklarla ilgili zarar veren alışkanlıklarınızla yüzleşmek koşuluyla :)

Eveeet, bu tutulma yazısı da böyle sonlanmış bulunmakta. Çakralarınıza sahip olun, her duyduğunuza inanmayın, illa taraf olmak zorunda hissetmeyin. Eğer yanmanız gerekiyorsa, yanıp kavrulun ki değişsin birşeyler.

Bununla birlikte ülkeler sınırlarında hareketlenme, fay hatlarında hareketlenmeler tetiklenecektir. Süreç içinde ki, süreç 6 aylık bir zaman dilimini kapsıyor, gizli bilgiler, sırlar ve belgeler açığa çıkabilir. İlaç zehirlenmeleri, birçok insanın kullandığı bir ilacın yan etkisi ya da sağlık üzerinde yarattığı aşırı tahrip yüzünden toplatılması gibi durumlar yaşanabilir. Gaz sızıntılarına, radyoaktif sızıntılara azami tikkat! Şofbeninizin kapandığından emin olmadan uyumayınız. Vanalarınızı, tesisatlarınızı, bacalarınızı, tekmil zerzavatlarınızı kontrol ettiriniz, tüpünüzün gaz kaçırmadığından emin olunuz.

Haaa bir de unutmadan söyleyim, haritasında Venüs Neptün trinesi olanlar, çok şanslı karşılaşmalar, başlangıçlar, büyüsel olaylar yaşayacak :))))

Öpüyorum hepinizi, Sevgilerimle :)

“24 Ekim 2014 Akrep Burcunda Parçalı Güneş Tutulması ve Yeniay” üzerine 2 düşünce

    1. Hepsi var :) Koç ile Terazi aynı paragrafta örneğin. Sanırım dikkatinizden kaçmış olabilir…..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ten + 1 =