23 Haziran 2013 Oğlak/Yengeç Aksında DOLUNAY

23-haziran-dolunay
”Katı gerçeklerle yüzleşmek, içinizi rahatlatan masallara inanmaktan çok daha iyidir”
(Carl Sagan)

23 Haziran 2013 TS ile yaklaşık olarak 14:33 civarı çalışkan, güvenilir, kararlı, İstekli, sabırlı, azimli, ihtiyatlı, disiplinli, düzenli, sebatkar, dayanma gücü yüksek, sorumlu, mülkiyetçi Oğlak burcunun 2 derecesinde bir dolunay deneyimleyeceğiz. Dolunay zamanının çarpıcı ve dikkat edilmesi gereken görünümü Ay Cüpiter karşıtlığı ki, herkesin bu görünümün enerjisine dikkat etmesi gereklidir. Nedir bu açının meali dersek ” şımarıklık, kendine ve çevresine karşı samimiyetsizlik, accık YALANCILIK, kendisini olduğundan daha önemli görme, rahatına düşkünlük, KİBİR ve talepkarlık ” diyebiliriz. Bu görünümün derinlerinde yatan bilinçaltı inancı ise aslında kendini yetersiz görmek ve bunu az önce tırnak içinde belirttiğim davranışları sergileyerek üzerini örtmeye çalışmaktır.Bu açı bazı haritalarda kendini çok önemli görme ihtiyacı olarak kendini gösterirken bazılarında ise idol haline getirdiği birşeyi ya da birini ilahlaştırma ve haketmediği kadar değer verme şeklinde şeklinde tezahür etmektedir. Her ne şekilde tezahür etmiş olursa olsun, bu açının nihai sonucu hayal kırıklığıdır. Çünkü bu görünümün oluştuğu alanlarda DUYGULARLA alınmış kararlar, hareketler, eylemler vardır. Duygular derken, buradaki duygular ” yaw ben bu hatunu çok beğendim” vari duygular değil, içinde AKILSALLIK taşımayan aşırılaşmış :D duygulardır. Bu açıyı taşıyan kişiler duygusallıkları yüzünden akıl-mantık muhakemesi yapamazlar ve verdikleri kararların ceremesini toplu olarak çekerler. Çünküm, bu açının altında çok önemli bir ihtiyaç vardır o da KENDİNİ ÖNEMLİ HİSSETME İHTİYACIDIR ve kişi bu ihtiyacı karşılamak için herşeyi yapabilecek ruh haline muktedirdir. Az önce belirttiğim gibi büyük resmi görmenin önündeki en büyük engeldir duygular. Zira Ayın Neptün’le kurduğu açı da birşeylere körü körüne bağlılığın getireceği hayal kırıklarına işaret etmekte, e tabi biraz uzun vadede.

Merak edenler için söyleyeyim, gündemle ilgili yoğun şekilde herkesin yaka silktiği şu meşhur adamın(!) haritasında da bu açı vardır :) Üst üste yaptığı hatalı adımlar,kararlar ve eylemlerin tabanında da bu açının getirdiği hissiyatlara kapılıp akılsallıktan uzaklaşma vardır :)

Efem gelelim detaylara;

Dolunay anı Terazi burcunun 22 derecesinde yükselmekte, Koç burcunun 22 derecesinde alçalmakta. Bu nedir? SEN ve BEN’den BİZ dengesi :) Ayakucu noktası Oğlak burcunun 25 derecesini işaret ederken Baş ucu noktasında Yengeç burcunun 25 derecesi var. Yani dolunay anında ağırlıklı olarak Öncü grup teması hakim! Ayın bulunduğu Oğlak burcu, anın haritasında 3.eve, Güneşin bulunduğu Yengeç burcu da 9. eve düşmekte :) Vayyyyyy önümüzdeki 1 aylık süreçte körü körüne bağlı inançlar değişime uğrayacak anlaşıldı :)))) E güzel!

Ay’a çok yakın mesafedeki Plüton ve karşısındaki Güneş ve Jüpiter, otorite ile halkın iradesinin ki, bireysel HALK figiründen ziyade daha kitlesel topluluklardan bahsediyorum karşı karşıya geleceği ve bu zıtlaşmadan mütevellit ağır deneyimler yaşanabileceğini söyleyebilirim. Aşırı duygusallığa dikkat! Bu görünüme Uranüs kare açıyla eşlik etmekte. Valla Plüton var bu dolunayda, Plütonun eşlik ettiği dolunay ve tutulmalarda karma vardır, karmasal hakedişler vardır. Hele ki tutulma anında Ay Plüton öyle bir duyguyu körüklüyor ki o da TUTKU!!!! Tutkularınızın esiri olaraktan kurban olmayın!!!! Güç ve kontrol tuzağına düşmeyin! Kızdığınız şeyleri sizde başkasına yapmayın. Birileri bedel ödemek için deneyim yaşarken ona kızıp sağduyunuzu yitirerekten aynı şeyi siz de yaparak kendinize pisi pisine bi karma da siz yaratmayın. Tutku ve Takıntıların bedeli var, bedel ödeyip dönüşme var tutulma anı ve takip eden bir ay içerisinde….. Uranüs’ten gelen Akılsallığa güvenin Sevgili dostlar. 27 Mart Terazi/Koç aksında gerçekleşen Dolunay yazımı mutlaka okuyun, hatırlayanlar hatırlar. Bakınız;

27 Mart 2013 Terazi/Koç aksında Dolunay (Kızıl Dolunay)

Evet dostlar, sorumluluk zamanı. Ne yapayım emir kuluyum, ne yapayım, ben de istemiyorum ama tıçım bağlı, başım bağlı laklakları bırakıp kendimizle yüzleşme zamanı. Bugünlerde yaşdıklarımız, bu zamana kadar çareyi yalnış yerlerde aradığımızı, kurtarıcımızın Ahmet Mehmet değil bizzat kendimiz olduğunu gözümüze sokmaya çalışıyor. Alıştığınız ve kalkan olarak kullandığınız bahanelerinizin arkasından çıkın artık. Yok efendim Arap baharı bu, bizi de kurban edecekler, yok bölmeye çalışıyorlar diyen sözde TÜRKÇÜLERE iki çift sözüm var:

”BİZ ARAP DEĞİLİZ, TÜRK’ÜZ!!!” Arap baharı dediğiniz şey, Kendi ülkesini dışarıya peşkeş çekmemek için direnen Liderlerin oyun ve komplolarla düşürülmesinden başka birşey değildi. Ve o topraklardaki halk kurtuluşu kendinde değil dışarıdan beklediğinden ve öfke ve kin duygusuna kapılaraktan sağduyusunu yitirdiğinden o dış güçlerin hakimiyeti altına girdi. Yeri gelmişken söyleyim Türkiye yeteri kadar peşkeş çekildi zaten birilerine…. Bu ayrımı yapabilecek kadar akılsallığa sahibiz hepimiz…. Bu nesil AKILSAL nesildir :) O yüzden diyoruz kinle öfke duygularınıza kurban etmeyin kendinizi diye. Zira Arap baharını yaşayan Arap halkı farkında olmadan bu duygulara kapılmış ve yağmurdan kaçarken doluya tutulmuştur. İbret aldık mı? Aldııııııık :) Bir gün Güneş her zamankinden daha farklı doğacak ülkemde ve biz başka bir bahara uyanacağız sevinçle…. Yorulacağız, didineceğiz ama yılmayacağız….

Çocuklar inanın inanın çocuklar
Güzel günler göreceğiz güneşli günler
Motorları maviliklere süreceğiz
Güzel günler göreceğiz güneşli günler

Evet gelelim bireysel yorumlara.

Güneş Jüpiter kavuşumu kendine güveni temsil ediyor. Bu güven, yolumuza çıkan hiçbir engelin yıldıramayacağını, bilakis her bir engelin kendimizi geliştirmek için bir fırsat olduğuna işaret etmekte. Dikkat edilmesi gereken şey ise adalet duygusunu gözeterek hareket etmek. Çünkü bilinç bu kavuşumda sınanır. Şöyle anlatayım: abartma, kendini beğenme, kibir, gurur ve kendine düşkünlük gibi davranışları sergileyip sergilememe yönünde bir sınavdır bu. Gösterilen bu tür davranışlar yanlış hükümlerle birlikte yalnışların girdabına girmeye yeter de artar bile. Öte yandan  adalet duygusunu gözeterek, güçlü irade, kibar tabiat,  kendine güven ve dost yaklaşımların ödüllerini de beraberinde getirecektir. 23 Haziran – 25 Haziran arasındaki niyetlerinize, dileklerinize, eylemlerinize dikkat edin, zira GERÇEKLEŞEBİLİR. Yine bu dönemdeki olumlu tabiat geçmişte yapmış olduğunuz iyiliklerinde karşılığını görmenizi sağlar ki, bunlar uzun dönemde hayatınızda etkisini hissedebileceğiniz hakedişler ve ödüllerdir. Yengeç, Balık ve Akrep’ler bu alanda hoş gelişmelere açıklar, tabi evrene verdikleri şeyler nisbetinde :) Yine toprak grubu burçları, Boğa, Başak ve Oğlaklarda bu etkilerden yararlanabilirler. Özellikle Oğlak burçlarının kontrollü olması gerek dolunay civarında.

Sevgili dostlarım, gerek özel hayatınızda, gerek sosyal hayatınızda duygu ve düşüncelerin dengeye alınması için gerekli enerjileri taşıyor hayatımıza bu dolunay. Ölçülü olmak ve akılsallık başarı getirecektir süregelen yaşamınıza. Ayaklarımızın yere sağlam basması gereken bir zamandayız. Disiplinli olmak, gerginlik anında kendi kontrolümüzü sağlayabilmek, kararlı olmak ve hedeflerimize ulaşana kadar yılmamak adına hareket etmek, Oğlak burcunun bu alanlardaki enerjisinden yararlanmak başarımızı perçinleyecektir. Bu da kendimize dürüstlükle sağlanır. Değil yoğun duygusallıkla aşırı uçlarda( hey Allahım ya gülesim geliyo bu kelimeyi yazınca :) ) düşünüp hareket edeceğim, esas sorunu görmemek adına perdeler oluşturacağım diyorsanız ya da körü körüne bağlılık sa yaşadığınız sonuç hayal kırıklığı olacaktır üzülerek belirteyim :)

Dolunay anında Güneş/Cüpiter, Satürn ve Neptün arasında iki adet büyük üçgen görünümü oluşmakta. Büyük üçgenler büyük enerjiler taşırlar, evrensel sistemle uyumlu olanlara büyük fırsatlar ve enerjiler taşırlar. Lütfen bu enerjiden kendiniz ve Ülkemiz adına faydalanmaya çalışın.

Hadi bakalım öperim hepinizi… Sevgilerimle….

Burç detayları 23 haziran günü facebook sayfamızda yayınlanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fourteen + fifteen =