22 Temmuz 2013 Kova/Aslan Aksında Dolunay ve Burçlara Etkisi

22 Temmuz 2013 TS ile yaklaşık olarak 21:17 civarı Kova/Aslan aksının 0 derecesinde bir dolunay meydana gelecek. Bireysel bilinç ile Kollektif bilinç uyumlanması için bir ayar çekmedir bu dolunay bir nevi…. İki uç arasında gidip gelme ve dengeye ulaşma çabasıdır bu. Dolunaya 1 grand trine görünümünün, 2 T-kare görünümünün eşliği ve takip eden haftada gökyüzünde Davud  Yıldızı görünümünün oluşması, sürecin uzunluğuna ve sancılı olacağına işaret ediyor!

Yine Kova/Aslan aksının sabit grup olması, yaşam yolunda dönüştüremediklerimizin merkezindeki , gerek inançlar, gerek kalıplar, gerek tecrübeler, gerek saklanmış gizler ve bu alanda ki bu edinimlerden dolayı pekte esnemeye gönlümüzün olmadığı yerler bu ayar çekilecek alanların ortak noktasıdır. Aslan BEN tek başıma MUKTEDİRİM diyenken, Kova BİZ’in içindeki BEN’in MUKTEDİRİYETİNİ temsil eder. Çünkü her birimiz bireysel olarak varlığımızı sürdürürken aynı zamanda Kosmosun bir parçasıyız ve gerektiği zaman Kosmos’un birliğinin sağlanması için ortak bilinçle hareket etmek zorundayız. Hal böyle olunca TEKAMÜLLER devreye girer, her birimizin yolunun farklı olduğu… Dolayısıyla her bireysel bilinç Kollektif bilincin bir parçası olduğunu gözardı etmemelidir ki, işte esas insanoğlu için temel sorun da burada başlar! Kollektifi reddeden her bilinç, ısrarla reddetmeyi sürdürdüğü sürece bir gün Kollektife muhtaç olacaktır elbet. Kollektif için bireysel kimliğini reddeden bilinç te ısrarla reddetmeyi sürdürdüğü sürece Bireyselliğine muhtaç olacaktır ona keza. Bunun nasıl bir muhtaçlık olduğunu belirleyen yine iradeyi kullanma şeklimizdir.

Neptün, Satürn, Jüpiter/Mars/Lilith arasında oluşan Grand Trine, esas ihtiyacımız olan şeyin kaynak olarak yaşamımıza akması için, o akışa ket vurabilecek herşeyin akışın önünden çekilmesi gerekliliğini vurguluyor. Belki de Ben bilincinin muktediriyetine fazla takılmaktır akışın önündeki engel? Olamaz mı?  Her gezegenin olumlu yönü kadar bir de olumsuz yönü vardır. İlla grand Trine oluştu diye olumlu birşeyler oluşacak değildir. Oluşan bu görünümün enerjisini yönlendirecek, niteliğini belirleyecek olan sistem değil sizsiniz! İster ihtiyacınızı Marsın yıkıcı enerjisi ile sağlarsınız, ister yapıcı bir biçimde kullanarak. O nedenle, Davud yıldız yazısında bu noktaya dikkat çekmeye çalıştım. Sorumluluğu göklere yüklemek, başkalarına yüklemek devri bitti artık! Zira 2003 yılında oluşan bu güzel görünümün, şu an içinde bulunduğumuz sürece kadar ki işleyişinden artık hepinizin haberi var. Eeee ? Ne yapıyoruz o zaman? Ne kadar masumuz ona bakıyoruz :) Koşullar ne olursa olsun, ayağı yere sağlam basan adımlarla, sabırla, içsel gücümüzle ki -buradaki içsel gücümüz masumiyetimizdir- yaşam enerjimizle ama akılla, ilimle irfanla hareket ediyoruz artık. Etmeliyiz!!!  Kişisel hayatımız için de durum bu! Ama ihtiyaçlarımızı birbirimizin üzerinden sağlamaya kalkmamak şartıyla! Tüm bu al-ver tabanlı ilişkiler her ne kadar olumlu açılar altında başlanmış olursa olsun DAĞILIYOR…. Bak gör insanoğlu! Koca evren tüm ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikte. Oysa sen gizin açığa çıkmasın diye başkasından sağlamaya çalışıyorsun Dünya Anadan istediğinde seni besleyecek enerjiyi! Neden???? Kaçınız masumsunuz? Galeyana getirmeden  kendinizi bir düşünün… Toprak ana hazırda, sadece onu görmenizi bekliyor. HAKKINIZ KADARINI ALIRSINIZ, eğer adamsanız! Başkasından almaya çalışmamızın altındaki neden belki de HAKKIMIZA DÜŞEN KADARINA RAZI OLMAMAK olabilir kim bilir değil mi? :) Hade baken bi düşünün bunu bu gece emi canlarım :) Düşünene ve tüm masumiyetiyle kendine itiraf edebilene göklerden evrensel yardım erişir. Yoksa özgür iradem var ister öyle yaparım ister böyle diyenlere de babayı alırsın diyesim var! Tek bir iraden var, o da ayrılma iraden! İster yerli yerinde kullanır, öz güven eksikliğini kabullenirsin ve kendinden ibret alırsın, ister debelenir durursun….

Kendinize samimiyet…. Masumiyet…. İçte olanın dile gelmesi….. İşte bu dolunayın teması Sevgili dostlar. Gelelim burç yorumlarına;

Koçlar ve Yükselen Koç Burçları – Terazi ve Yükselen Terazi Burçları

bu aralar, ev ve ebeveynlerle ilişkiler, kariyer yaşamındaki düzensizliklerin sizi adeta köşeye sıkıştıran olayların çözümü için, bilinçaltlarındaki örtülü alana baksınlar. Desteği günlük yaşamdan beklemelerinin altındaki nokta bu olabilir. Yanılgılarının tabanında, öz güven eksikliklerini egoyla örtmeye çalışma çabası olabilir. Her ne ise uzun süren bir şifalanma sürecine hazır ve nazırsınız, sadece görmeye çalışın.

Boğalar ve Yükselen Boğa Burçları – Akrep ve Yükselen Akrep Burçları

geçmişten süregelen, katı yargılarının, inançlarının, tamamlanmamış ödevlerinin bugüne karma olarak taşındığını görsün. Geleceğe umutla bakabilmek için bu kalıpların kırılması gerketiğini algılasın. Sağlam gelecek için yıkılan şeylerin süpürülüp temelin temizlenmesi gerektiğini unutmasın. Geçmişten gelen ve bugüne yansıyan kayıplara takılmak yerine, temizliğe versin kendini, geçmişi kara kış eyleyen sensen, viran olan şeyleri temizleyip saflığına verirsen dikkatini elbet kayıpların yerini, olması gerekenler alacaktır. Ancak sağlamlık arama tuzağına takılırsan, tökezlemeye devam edersin. Yeniye aç kendini ve alıştığın acılarına odaklanmayı bırak.

İkizler ve Yükselen İkizler Burçları – Yay ve Yükselen Yay Burçları

maddiyat ile maneviyat arasındaki denge ve dengesizliğinin altında, günlük yaşamdaki davranışların altındaki kendine ve başkalarına yüklediği anlamlara, inançlara baksın, iletişim şeklini sorgulasın. Maddi kayıp yaşayanlar ve gelecekte de bir süre bu kayıpları yaşayacak olanlar, geçmişte yapmış oldukları hatalı kararların sorumluluğunu alsınlar ve kendilerine dürüstlükle yeni bir anlayış kazansınlar. İletişim şeklini dengesizleştiren nedenlerle haşır neşir olsunlar. Zira bununla ilgili günlük yaşamda ve iş yaşamında yapılacak her düzenleme, atılacak her bir yeni adım, gelecek zaman diliminde kazançlar olarak yansıyacaktır hem kariyer hayatlarına, hem ilişkilerine.

Yengeç ve Yükselen Yengeç Burçları – Oğlak ve Yükselen Oğlak Burçları

kariyer yaşamındaki ve ikili ilişkilerdeki muallak durumların ve acaba ne olacak sorusunun cevabı için, geçmişteki ekilmiş olumlu tohumlarına baksınlar. Özellikle ikili ilişkilerdeki ortaklıkları bozan, son zamanlarda kendinize karşı samimiyetsizliğiniz ve bu uğurda takındığınız maskeleriniz olabilir mi? Onaylanma, özel olma isteğinize yenik düşüyor olabilir misiniz? Geçmişte deneyim olarak sunulmuş olaylardan doğru dersleri çıkarmamış olabilir misiniz? Çocuklarınızla, eşinizle, sevdiklerinizle aranızı açan bu olabilir mi? Bu bir yıl bunların cevabını deneyimsel olarak yaşatacak size. Her kabulleniş, her azad edilen maske bir şifa olarak yansıyacaktır yaşamınıza.

Aslan ve Yükselen Aslan Burçları – Kova ve Yükselen Kova Burçları

ilişkilerini niteleyen şeyin ortak bilinçle bağlantısını bir düşünsün. Geçmişte örtülü davranışların ve bu uğurda oluşan inançların ben şahış ekiyle alakası üzerinde dursun. Şifalanmış her ben’in yansımasının, eski ben’in ölüp yeni ben’in doğmasına vesile olabileceğine bi baksın. Stabilizenin hayatın her alanında yarar sağlayamayabileceğini ve Ben kavramının varlığını sürdürebilmesi için geçerli olan tek şey olmayabileceğine dair inançlarını kuvvetlendirsin. Bunun için önce aileden gelen ve çocukluk döneminde yerleşen kavramlarını sorgulasınlar emi?

Başak ve Yükselen Başak Burçları – Balık ve Yükselen Balık Burçları

şu aralar eldeki imkanlar ile idealler arasında sıkıştıkları her ne varsa kendilerinden kaynaklı olabileceğine bir göz gezdirme yapsınlar. Şu an elde olanların ya da yaşananların geçmiş zamanlardaki ideallere fazla takılmanın bir sonucu olabileceğini bi baksınlar. Yakınlarla iletişim, kardeşlerle iletişimi ortaklıklar veya bi türlü ortak olamamaların tabanındaki suçlu idealler olabilir. İdealler ve istekler değişime uğrayacak anlaşılan, şirazeyi kaydıran suçlu bulunacak gibi hadi hayırlısı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11 + 8 =