22 Şubat 2016 Başak Burcunda Dolunay

22 Şubat 2016 Pazartesi günü 20:21 civarı Başak Burcunun 3 derecesinde bir Dolunay gerçekleşiyor. Ay dolun halini 11.evde alacak bugün. Dolunay Kraliyet yıldızından biri olan Fomalhaut sabit yıldızına karşıt. Diğer bir sabit yıldız olan Denep’te Güneşe çok yakın konumda, her iki sabit yıldız da Dolunaya karşıt. Bu Dolunay da Marstan T-kare alıyor.

Yükselen 8° Terazi burcu, yükselen yöneticisi Venüs, güçlü olduğu 4.evde Dolunay yöneticisi Merkür ile kavuşuyor. Bu kavuşuma eşlik eden tek gezegen sekstil açıyla Satürn. Dolunay yöneticisi, yükselen yöneticisi hemde Satürn’ün Yükselen noktasına trine açısı Dolunayın süreci sonuçlarının kişisel gelişimimize yararlı ve dönüştürücü bir olacağı yönünde bir işaret niteliği taşımakta.

  • Sular yükseldikce balıklar karıncaları yer, sular çekildikce de karıncalar balıkları yer. Kimse bugünkü üstünlüğüne gücüne güvenmemeli... Çünkü kimin, kimi yiyeceğine suyun akışı karar verir.

Hepimizin idealleri, hayalleri, ulaşmak istediği noktalar var. Beklentilerimiz, hep bu noktaların gerçekleşmesi yönünde :) Hayal kırıklığı kavramı bu yüzden var :) Dolunay Marstan T-kare alıyor. Bu dönem ev, aile, kardeş ilişkileri, evlilik, ait olduğumuz sosyal gruplarla ilgili alanlarda sonuçlanma ve tamamlanmalara tanık olacağız. Bu sonuç hayal kırıklığı şeklinde olabileceği gibi keyifli tamamlanmalar şeklinde de olabilir. Dolunayın Neptüne karşıtlığı, ideallerimizle uyumlu hareket etmediğimiz alanlarda, çıkar odaklı ilişki ve ortaklıklarda, umduğumuz gibi olmayan sonuçlarla karşılaşmamıza neden olacak diyebilirim. Sonuçların Neptünyen konularda ve ruhsal alanda bir bulanıklık yaratması muhtemel. Başak/Balık eksenine özgü olan kurban-kurtarıcı rolleriyle alakalı ruhsal bilinç bulanıklıklarına eğilimliyiz.

Bireysel enerji ile ortak hedef ve amaçların, kişisel istekler doğrultusunda kullanılması,

Manevi tatminden ziyade, maddesel hırsla hareket etmek,

Dikkafalı, inatçı tutumlar,

Kişisel güvencelerin, başkalarının kaynakları ile oluşturulmaya çalışılması,

Rol model çatışmaları ( kadının erkekleşmesi- erkeğin kadınlaşması)

Kişisel çıkarlarla, grup çıkarlarının ya da gerekliklerinin çatışması, dolunay enerjisiyle tamamlanacak ve sonuçlanacak konulardan bir kaçıdır.

Fomalhaut sabit yıldızı kraliyet yıldızı olarak bilinir ve Güneyin gözcüsüdür. Güneşle birlikte, ün ve itibar taşır insanın hayatına. Ancak, ün ve itibarın hangi amaçla kullanıldığını da takip eder. Çünkü bahşedilen enerjinin sürekliliği için belli kriterler vardır sabit yıldızların doğasında. O kriterler takip edildiğinde itibar devam eder. Lakin kriter dışına çıkıldığında makam, mevki, itibar, kayıp ve başarısızlığa dönüşür. Kendi ideallerimiz için manipülasyon yapmak, etik standartlardan ayrılmak, gücümüzü, sahip olduklarımızı kendi kişisel çıkarlarımız için kullanmak, çöküşü getiren davranışlardır.

O nedenle hayatımızın bazı alanlarındaki tıkanıkları sonuçlandıracak süreç yaşayabiliriz. Özellikle kendimizi tekrar ettiğimiz, aynı yöntemleri uygulayarak farklı sonuçlar beklediğimiz alanlar alarm vermeye başlayacak. Yapılması gereken meseleye bakmadığımız bir noktadan bakmak, hiç uygulamadığımız bir seçeneğe yönelmek olabilir. Her ne kadar sonuçlar kendi irademiz dışındaymış gibi görünse de: esas olan sonuca getiren, kendi iç etkilerimizdir.

Alma verme dengesi oturmamış ilişkilere ya da ortaklıklara dikkat edin! Mümkün mertebe mantık ve akılla içinde bulunduğumuz duruma tekrar bakalım ve elimizden gelen çabayı sarf edelim.

Kabuğumuzun dışına çıkıp, farklı seçenekleri deneyelim.

Kendi güvenliğimizi kendimiz oluşturalım, bunu yaparken de başkalarını hesaba katalım.

Bize sunulan tüm güzelliklere kıymet vererek süreci değerlendirelim.

Jüpiter Pluto arasında 60° açı var. Kaderimizin sorumluluğunu alarak hareket etmemizin çok büyük sonuçlar doğuracağı bir süreçteyiz.

Unutmayalım: ağaç isteyen tohum eker!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fourteen − two =