22 Mayıs 2020 İkizler Burcunda Yeni Ay

Bilmezsin.. bilmediğini ararsın

döne döne
coşkuyla
öğrenmek istersen

kalbini açarsan
bilgiden önce aşka

bir gün gökten
bir gün yerden
bilen birileri ışık tutar yoluna

TAO’NUN DANSI

Burada Tao bilgiye, öğrenmeye aşk duymanın önemine değinir. KAD’nin İkizler burcuna geçmesiyle başlayan bu İkizler yeni ayı çok özel bir yeni döngüyü başlatmakta. Yaklaşık 18 ay sürecek yeni bir periyodun başlangıcı olmakla birlikte, diğer yandan da sekiz yıllık başka bir döngünün ilk ayağı olmakta. Hayat böyle iç içe girmiş küçük ve büyük döngülerin toplamıdır aslında. Bize düşense bu iç içe giren döngüleri sağlıklı bir şekilde yönetmek için kendimizle teması hep canlı tutarken, sürecin de bize taşıdığına adapte olmaya çalışmaktır zannımca.

Venüs ve Merkür, Kuzey deklinasyon sınırının dışında serseri mayın gibi dolaşmakta. Yani zihin ve dişil enerji ait olmadığı yerde geziniyor.  Zaten sınırı aşmış olması bir yana, bir de Neptün’den aldığı gerilimle NEVROTİKLEŞMİŞ ve burnunun ucunu göremeyecek kadar karışık, gördüğünü doğru değerlendiremeyecek kadar da bulanık.

Üstüne bir de Venüs Retro ve 3 Haziran’a kadar karanlık modda çalışıyor. Yani o Venüs, bizim bildiğimiz şirin şirin gülümseyen besleyen, büyüten, uzlaşmacı Venüs değil; geçmiş hesaplaşmaları hortlatarak gaza gelmeye müsait bir Venüs ki ben deklinasyon sınırını aşmış Retro Marsı, aynı konumdaki Venüs’e tercih ederim zira Mars, Venüs kadar hasar vermez.

Bu anlamda 2004-2012 veya 2012-2020 yılları arasındaki kavramları hortlatarak karmik hesaplaşmalar getirebilir. Venüs karanlık ve deklinasyon sınırı dışında. Önümüzdeki üç aylık periyotta, bu dönem karanlık Venüs’ün kurcalayacağı durumlarla ilgili skandallar, ifşalar, kirli çamaşırların ortaya dökülmesi gibi şok etkisi yaratacak karışık şeyler ortaya çıkaracaktır. Hani arkana yaslan ve dizi gibi izle durumları oluşacaktır. Bu anlamda ikili periyot halinde çalışıyor. O da şöyle ki:

Eğer bu skandal üç ay içinde patlayacak olursa şanslısınız. Eğer Mars retrosunun sonuna denk gelirse işin içine Antares/Aldebaran gireceğinden çok ağır olacaktır sonuçları. Yani itibar kaybettiren sonuçlar, dibe vurduran olaylar….

Neden? Zeus devrede ve Jüpiter/Pluto ile gerilimde…

Sınır dışına çıkan gezegenler daha vahşi, dengesiz, aşırılıklara giden bir karakter sergilerler. Hele bir de karanlık moddaysa üç sefer ihtiyatlı hareket etmek durumundasınız. Ben buradayım der her şey… Eğer dengenizi koruyabilen biriyseniz fark edersiniz zaten kimin ne kadar deklinasyon sınırı dışına çıktığını..

Buna verilebilecek en güzel tanım ‘’gündüz düşü gören hülyacı profili çizen intikamcı melek’’ tabiridir. Öte yandan Zeus’la kurduğu üçgen açı var tabi. Zeus Neptün ile 150°lik bağlantıda. Yani dengelerin biraz bozuk olduğu bir süreç ki ben bu noktaya birazdan değineceğim. Tutulmalar nasıl çözümlenir 2. Kısım videosunun sonunda bahsettiğim konuyla ilgili iki farklı enerjiyi çalıştırıyor.

‘’İntikam ve kıskançlık’’ duygusu sürüngen beyine ait bir davranıştır. Bilinç seviyemiz köreldikçe, öğrenme alışkanlığı geliştirmedikçe, garanti tuzağına çekildikçe; hayata, olaylara, insanlara sürüngen beynimizden tepki vermeye eğilimli oluruz. Yani ilkel iç güdülerimize ait itkilere teslim oluruz. Ve şuan, sürüngen beyinden tepki vermeye eğilimli olabilirsiniz diyor gökler. Sürüngen beyin davranışları da planlanmış kaderi getirir. Birey irade gösteremez ve iradesizliğinin sonucu olarak bir durumun içine girer ve o durumun planlanmış karşılığını yaşar. Ancak irade devreye girdiğinde, planlanmış kaderin dışına çıkarsınız. Aradaki fark tam olarak budur.

Ön yargılarınız fazlaysa, öfkeniz boyunuzu aşmışsa, sabit fikirleriniz varsa, güven arayışınız had safhaya çıkmışsa e bir de hazımsızlık sorununuz varsa söz konusu tuzaklara çekilme ihtimaliniz fazla… Bu birinci etki…

Yeni ay çok olumlu eğer nereden bakacağımızı bilirsek tabi. Güneş ve Jüpiter devrede ki bu da irade gösterebilmenin sürecin üzerindeki etkisine vurgu yapıyor. Yani kendinize rağmen kendini kontrol edebilmek ki erdemlerin en kıymetlisidir bence.

Kararlılık, kendine hakimiyet ve farkındalık bu yeni ayın aydınlık yanını temsil ediyor. Yeni ayın içinde bulunduğu takımyıldız, kararlılık ve kendine hakimiyet enerjisini çalıştırıyor. Bu da ikinci etki. Bakın evren bize her zaman birden fazla seçenek sunar. Ama insanoğlu hep ezberlenmiş yoldan gitmeyi tercih eder. Beklentilerine ulaşamadığında da:

-‘’acıların kadını, acıların çocuğu, acıların adamı’’ olmayı yani gamlı baykuşu oynamayı sever.

-‘’Herkes yanlış bir ben doğruyum, ben bir şey yapmadım onlar yaptı, onlar böyle yaptığı için ben de böyle böyle yaptım…’’ Acaba gerçekten öyle mi? :)))

Yani insan bir bahane aramaya görsün mutlaka bir tane bulunur. 500 milyar galaksiyi evinde ağırlayan evrenin kimseyle derdi yoktur, bizim kendimizle zorumuz vardır.

Bu yeni ayda evren bize iki seçenek sunuyor:

  • İrade göstermek
  • Sürüngen beyinde kalmak

Seçim size ait! 2. Seçeneği tercih edenler için olabileceklere yazımın başında zaten değindim. İlk yolu tercih edenler içinse durum daha farklı; daha olumlu iş birlikleri, daha olumlu ortaklıklar ve kalıcı olma ihtimali yüksek farklı fırsatlar taşıyor arkadaşlar. Bunun için doğru ayrıştırma yapmamız ve bu konuda irade gösterebilmemiz gerekiyor filhakika irade Güneş’ten gelir ve gidişatı da her zaman irade belirler. Zira planlanmış potansiyeller üzerinde tam anlamıyla hükmümüz yokken; irade tamamıyla bireyin kendi kontrolüne verilmiştir. Ve genelde irade gösteremeyen insanlar sürekli aynı hataları tekrarlayan insanlardır.

Kad İkizler ne diyordu ” ben bilirim deme- bildiğini sandığınla sınıyorum seni” öğrenme alışkanlığı geliştiremediğimiz şeylerle ilgili sınavlara tabi tutuluyorduk. O yüzden öğrenme alışkanlığı geliştiremeyen, sürekli aynı insan kalan ve hayıflanmaktan başka bir şey yapmayan insanlara enerjinizi vermeyin, dinlemeyin, kurtarmaya da çalışmayın.

Önüne çıkan yanlışa ne kadar çabuk hayır dersen doğru o kadar çabuk sana gelir. Önümüze çıkan yanlışlardan biri sürüngen beyin itkilerini dürtükleyecek eş zamanlılıklardır. Doğrusu ise bu eş zamanlılıklara intikam duygusuyla değil irade ile cevap verebilmektir. İşte o zaman doğa işini yapmaya başlar arkadaşlar.

Evet Güneş çok olumlu bir konumda ve destekleyici etki vermekte. Bu da önce hayatının sorumluluğunu al ki sorumlu insanlarla karşılaşasın mesajı veriyor. Yaşadığın her şey ya da karşına çıkan her şeyin senden çıkan ve sana dönen, seninle ilgili bir durum olduğunu kabul et diyor.

Ay bu noktada duygusal sorumluluklarımızı gündeme getiriyor. Jüpiter’in  geniş orbla da olsa bir desteği mevcut. Diğer taraftan Jüpiter/Pluto ile yan yana olduğundan Pluto enerjisi de içeriden bir yapılanmaya işaret etmekte. Duygusal sorumluluğunu üstlenip, bu sorumluluğu hayata doğru orantılı tepki vererek yönlendirmedikçe, içsel tatmin, tamlık duygusunu yaşayamayacağımız altını çiziyor ki bu da başkalarından duygusal beklentiler içinde olmaya çeker bizi.

Ancak sembolikler, kaynaktan beslenmeyip, kaynaktan çıkmayan, başka birinden sağlanan her şeyin bağımlı ilişkilere çekilme olasılığını arttırdığını gösteriyor ki bu iki aylık periyodun temel sorunu çıkar ilişkileri ile bağımlı ilişkiler.

Birilerini kurtarmaya çalışmak, birilerini iyileştirmeye çalışmak, birilerini yola getirmeye çalışmak, birilerini belli bir hizada tutmaya çalışmak gibi… Kurtarılacak kişi kendimiziz. Herkes sözde bir başkasını kurtarmak yerine, kendi handikabını çözümlemeye çalışsa emin olun dünya daha iyi bir yer haline gelirdi. Ama insan bu… hayal kahramanı olmayı, Don Kişot’u oynamayı pek bir sever.

Evet yeni ay bana göre irade gösterebilen her birey açısından oldukça olumlu enerjiler taşıyor. İkizler, Kova, Terazi burçlarının ilk beş günlük dilimde doğmuş kişiler- aksları bu burçların ilk beş derecesi içinde olanlar- ilk beş derece içinde kişisel gezegenleri, midpointleri ya da önemli nokta ve yerleşimleri olanlar açısından oldukça verimli olabilir.

İkinci olarak Koç, Aslan, Yay burçlarının yine ilk beş günlük dilimde doğmuş kişiler- aksları bu burçların ilk beş derecesi içinde olanlar- ilk beş derece içinde kişisel gezegenleri, midpointleri ya da önemli nokta ve yerleşimleri olanlar açısından oldukça verimli olabilir.

Hatta bu burçlar açısından oldukça sürprizli gelişmeler olacağını da rahatlıkla söyleyebilirim ki bu dönem yapılan doğru hareketler ve başlangıçlar 30 Kasım Ay tutulmasında hiç tahmin bile edemeyeceğiniz yükselişler taşıyabilir.

O yüzden ne kadar Venüs Nemesis pozisyonunda olursa olsun, deklinasyonun dışına çıkarsa çıksın bu yeni ayı oldukça olumlu değerlendiriyorum. Evren her zaman seçenekleri çoklu sunar ve biz algımız dahilinde olanı seçeriz.

Esen kalın

“22 Mayıs 2020 İkizler Burcunda Yeni Ay” üzerine bir düşünce

  1. kendine yatirim yapmak demek kuracagin insan iliskilerine de yatirim yapmak demektir. umutlarini cogunlukla kendine baglayan ve olaylar icinde rolu olmadigini anladigi zaman da kendini akisa birakan kisi hayatindakilerle saglikli iliskiler kurabilir diye dusunuyorum. nnnnefiss bir yaziydi ♡♡♡

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twelve + 4 =