21 Ağustos 2013 Kova Burcunda Dolunay / Mavi Ay

mavi_ay_evrenin_kizi
Hepsi göçtü yoldaşların, kimse kalmadı
Birtek sen mi kaldın böyle kafileden ırak?
Postu sermekse meramın yere ” Serdirmezleeeer”
Haydi gölgen ile silinip gitmene bak!

21 Ağustos 2012 Çarşamba sabaha karşı TS ile yaklaşık olarak 04:46 civarı Kova burcunun 28 derecesinde bir dolunay gerçekleşecek. Bu dolunay bir ayda iki kez aynı burçta doğmasından mütevellit Blue Moon yani mavi ay olarak nitelendirilmekte. Mavi Dolunaylar kimliksel döngülerin tamamlanmasında önemli rol oynar. Dolunay dereceleri bireysel haritası uygun olanlarda tamamlanmayı takiben yeni bir bireysellik geliştirecek olaylar getirir. Bu nedenle bu Dolunay bir çok kişinin yaşam döngüsü, dönüşen kimlik bilinciyle paralel olarak yeni bir hayatın kapılarını da aralayacaktır önümüzdeki günlerde. Anın haritasında Aslan burcu ufukta yükselirken, Kova burcu alçalıyor. Venüs, Uranüs, Jüpiter ve Pluto öncü grup burçlarında bir büyük kare oluşturmuş. Nedir meali? Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlaklar ile Kova ve Aslan burçlarının (bireysel haritası uygun olan bir kısım kişilerin) hayatı köklü bir biçimde değişebilir. Kollektifle bir olayım derken kendi merkezini yitirmiş olanlarla, ”kollektifte neymiş? Esas merkez, benim merkez! O yüzden beni duysun herkes” diyenler, isterlerse güle oynaya, ayak direrlerse sorun ya da sıkıntıyla TERBİYE olaraktan yeni yaşam döngülerine merhaba diyecektir.

Koç/Terazi aksı ya da Yengeç/Oğlak aksında Marsları karşıt olan çiftler!!!! Birbirlerini anlamak için kendilerine dahi hayrı dokunmayan, kim daha uzağa isabet ettirecek hesabı yarışan, hayatı bir şölen gibi yaşamak yerine, kim kime diş geçirecek hesabı fani ruhlarına bir zerre kulak veremeyenlerin evliliği, ilişkisi biter! ÇOK NET! Vay efendim şöyleydi, vay efendim böyleydi dimeye, olmayan ilişkinizin bitmesinden dolayı da kendinizi harap etmeye hiç gerek yok! Bitene izin verin ki, evrenin engin sofrasından bir demet güzellik açılsın önünüze.
Motoru bitmiş, marşı basmayan  otomobilinizi, bir başkasının yolda sağlam giden otomobili ilelebet çekemez.
Hayat bu, hepimizin aracı arızalanabilir.
Gerekirse rica eder eşimize-dostumuza, uygun servise kadar çektirebiliriz bu gayet normaldir.
Ancak kimse kimsenin aracını ömür boyu çekemez!
Bu işin üslubu, yolu yordamı da budur!
Hepimiz hayat yolunda belli bir plan dahilinde yaşıyoruz. Her birimizin yolu farklı. Ancak ortak paydada her birimizin kendi yolu dahilinde, paydasal bir görevi bir yol planı daha var. Ortak paydada bütünleşebilmek içinse herkesin önce kendi yükünü çekmeye gönüllü olması gerekir ki, ortak yaşamda bir bütün olunabilinsin. Hal böyle olunca, görevi ifa olmazsa olmaz. Olmazsa da sistem çeker alır, yerine görevi ifa edeni koyar. Bu böyle biline! İşte bu dolunay uzunca bir süreçte görevini ifa etmeyenleri sistem dışına atar! Birşeyler yolunda gitmiyorsa, dönüp ne yaptığına ve neleri yapamadığına bi bak! Cevap orada gözlerinin içine bakmanı hasretle bekliyor olacak. Yeni ortaklıklar, yeni ilişkiler, yeni yaşam kapıda! Ancak cevabın gözlerinin içine bakarsan. Öyle sihirsel enerji hokus pokus yapacak diye beklersen de daha çoook beklersin be güzelim :) Harekete geç!!!
Fantazilerinize dikkat edin. Hayal gücü güzeldir ancak aşırı hayal gerçeklerden uzaklaştırır. Yarın öbür gün işler raydan çıktığında ahlanıp vahlanmayın.
Kendi bakış açınız dışında kalan bilgilere kulak verin, zira her zaman herşeyi bilmek zorunda değilsiniz. Bazen en çok bildiklerinizin, aslında bilgi eksikliğinizin sonucu olarak zihninize yerleşmiş yalnış bilgiler yığını olduğu gerçeğiyle yüzyüze gelip kendinize inancınızı yitirebilirsiniz. Sabit fikirliliğinizin ceremesini çekersiniz türkçesi. Çok ta bilmeyin öyle, varsın bilmiyor desinler, çok mu önemli? ;)
Şu Egonuzu biraz törpüleyin. İlla da kendimi gösterceğim diye kalabalıklarda dikkat çekmek için şebekleşmeyin! Elinizdekinin kıymetini bilin. Sonra kalabalık içinde yok olurken elinizdeki nimeti de yitirebilebilirsiniz. Cesaret akıldan gelirse, cesarettir. Cehaletten gelirse vay haline!
Tarafınıza yapılmış işinize gelmeyen sövgüleri dikkate alın. Her pohpohlayan sizi seviyor ya da iyilik ediyor anlamına gelmez. Bazen kuyunun dibinin dibini boylatan en yakınınızdaki şakşakçılarınız olabilir. Önemli olmak istiyorsan varlığının kıymetini bil! Varlığınla birlikte haraket et, başkalarından şakşak bekleme!
Tüm bunların nedeni bireyin bireysel yetersizliklerini kabullenmeyip örtmeye çalışma çabasıdır!
Evet evet bu kadar basit! Bir yetersizlik duygusunu perdelemek işi nereye getiriyor bakın….
Milyon kez söylediğim şeyi tekrar ediyorum. Yüzleşin, sabredin, azmedin, samimi olun ve altın anahtara erişin…
Sevdiklerinizle mutlu bir yaşam diliyorum… Göç…. Geç kalmayın! Sevgilerime… Öperim hepinizi ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifteen − 6 =