2018 Yılı Kapanırken

Sabit tutulumlu, sabitlerde Merkür, Venüs, Mars ve Jüpiter retrolu bir yıl geçti gitti. Bir çoğumuzun hayatındaki temel taşlarda düzenleme, yapılanma ya da tamamlanma taşıdı 2018. Retrolar çok fazla olduğundan, başlangıç ya da tamamlanmaları oturtmakta, olanları algılamakta ya da yeni düzen kurmakta çeşitli aksaklıklarla karşılaştık. 2019 itibariyle, 2018 de değişen koşullara adapte olma, başlattığımız işleri geliştirme anlamında nispeten daha iyi bir bir süreç başlıyor. Tabi BİREYSEL anlamda bu söylediğim.

Önümüzdeki yıl, tutulumlar Yengeç/Oğlak aksına geçtiğinden, yeni başlangıçlar, yer değişimleri, kariyer değişimleri, yeni ortaklıklar, yeni ilişkiler ile var olan işlerdeki aksaklıkları çözmek daha kolay olacak. Satürn Oğlak burcundaki seyrini sürdürecek ve bu esnada Güney Ay Düğümü ile kavuşacak. Karakterimizdeki, alışkanlıklarımızdaki önümüzü tıkayan eğilimleri yeniden düzenlemek durumunda kalacağız.

Misal Ayımız Oğlak burcundaysa, çevremizdeki insanların duyarsızlıklarından yakınabiliriz. Sanki duygularımız hiçe sayılıyormuş gibi hissedebiliriz. Bu noktada, duyguları hiçe sayan kendimiz mi? yoksa etrafımızdakiler mi? işte bunu ayırt edene kadar devam mücadele döngüsü yaşayabiliriz mesela. Kendi içimizdeki şefkat duygusunu keşfetmeden ve kendimize şefkat göstermeyi öğrenmeden de bu sürecin içinden sağ salim çıkamayız.

Satürn Ay Düğümü kavuşumu bu konuları bitirirken, Jüpiter de bitirmek durumunda olduğumuz konular, bu konuları besleyen alışkanlıklarımız, inançlarımız ve bakış açılarımızı yenilemede destek verecek. Bir davranışın, bir inancın altında yatan yanılgılı algılarımızı fark ettirme ve yerine daha gerçek ve kalıcı bilgiyi koymada destekleyici olacak.

Tam da bu esnada Neptün ile gerilimli açılar kuracak Jüpiter. Ön yargılarımız, temelsiz inançlarımız, hakkaniyetliğimiz, değerlerimiz, ahlakımız sorgulanacak. Eğer fanatizme meyilli bir doğamız varsa, Jüpiter Neptün karesi bunu ortaya çıkaracak. Bize düşen bu eğilimi fark edip o eğilimi dönüştürmektir. Her şey yolunda giderken, bir uyarıcı yokken çoğu eğilimlerin varlığını bile hissetmeyebiliriz. Ne kadar vicdanlı olduğumuz ya da vicdan duygumuzun derecesi, ancak vicdanımıza dokunacak bir olay gerçekleştiğinde ortaya çıkar.

Jüpiter Neptün karesi buradaki yanılgıları, aşırılıkları ortaya çıkaran durumlar yaratacak ki, fark edelim, yanılgıları gerçekliğe dönüştürelim, aşırılıkları dengeleyelim diye.

BKNZ: Jüpiter Yay ve Şans Üçlemesi Üzerine

BKNZ: Satürn Oğlak Burcunda

”Bilirim her gecenin sabahında şafak söker. Yürürüm umut dolu ufuklara….” demiş bir şair.

Pişmalıklarınızın iyi kilere dönüştüğü

Sorunlarınızın çözüme kavuştuğu

Yeni başlangıçlarınızın, hızla ilerlediği

Umudunuzu canlı tuttuğunuz ve umudunuzun ekmeğini yediğiniz bir yıl olsun.
Önce sağlık
Huzur
Mutluluk
Sevgi
Bolluk bereket
Ve Vicdan rahatlığı ile dolu
 iyi yıllar diliyorum.

En önemlisi kendimize döndüğümüz, kendimizi yenilediğimiz bir yıl olsun.

Sevgilerimle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × 5 =