2017 ve Burçlar

2017 yılı epey hareketli gibi görünüyor. Bir önceki yazımda, genel etkilere ve gezegen geçişlerinin ülkemize etkilerine değinmiştim. Bu yazımda tamamen bireysel etkilerle ilgili paylaşımlarda bulunacağım. 2016 yılı eminim bir çoğunuz için zorlu bir yıl olmuştur. 2017 yılı bu anlamda daha kolay, geçişleri daha yumuşak olacaktır. Yıla damgasını vuran Venüs gerilemesi, doğum haritasında gezegenleri gerileyenlerden yine bireysel haritası müsait olanların ciddi ilişki ve evlilik yılı olacağını gösteriyor. Mart ve Nisan ayları bu anlamda oldukça etkili

Yıla ikinci damgasını vuran göksel olay ise Satürn Uranüs üçgeni. Hatta Aralık 2016’da aktifleşen görünüm ilk üçgeni 21 – 28 Aralık 2016’da, ikincisini 15 – 25 Mayıs 2017’de ve sonuncusunu da 6 – 15 Kasım 2017 aralığında yaşayacağız. Beklenmeyeni bekleyeceğimiz, asla olmaz dediğimizin olduğu bir süreç olabilir bir çoğumuz için. Hani deriz ya ” iki dağ bir araya gelse olmaz ” işte bu cinsten söylemlerde bulunduğumuz durumların bir araya geldiği, iki dağın kavuştuğu bir süreç olabilir.

Ama nasıl? Her zamanki gibi düşünerek, her zaman ki gibi hareket ederek değil. Zihnimizin ya da deneyimlerden edindiğimiz tecrübelerin çok uzağında bir bilinçle hareket ederek tabii ki :) En başta dediğim gibi bireysel anlamda bir çoğumuza, hatta büyük bir çoğunluğa bomba gibi gelecek bir yıl var önümüzde. Hayal edin, düşünün, vazgeçmeyin ve mücadele edin. Her zamanki algınızdan farklı şekillerde de düşünmeye çalışın, kazanan siz olursunuz. Özellikle yukarıda verdiğim üç tarih aralığı ile 10 öncesi ve sonrası büyük kazanımlar taşıyacak bizlere. Yeter ki sürecimizi doğru değerlendirelim, çıktığımız yola uygun şekilde manevralar yapalım. Senenin önemli tarihleri şöyle:

Koç ve Balık burcunda gerçekleşecek Venüs gerilemesi,

Balık burcunda gerçekleşecek son tutulma,

Ay Düğümlerinin Başak/Balık ekseninden Aslan/Kova aksına geçmesi,

Jüpiter’in Terazi burcundan Akrep burcuna geçmesi,

Satürn’ün Yay burcundaki seyrini tamamlayıp Oğlak burcuna geçmesi

11 Şubat 2017 22° Aslan Burcunda Ay Tutulması

26 Şubat 2017 26° Balık Burcunda Güneş Tutulması

7 Ağustos 2017 15° Kova Burcunda Ay Tutulması

21 Ağustos 2017 28° Aslan Burcunda Güneş Tutulması

Gezegen gerilemeleri tarihlerini öğrenmek için Bknz: 2017 Yıllık Genel Etkileri ve Türkiye

2017 yılı bireysel etkiler açısından oldukça olumlu bir yıl. Yılın en şanslıları Kova, Aslan, Terazi ve Koç burçlarıdır. İkizler, Başak, Yay ve Balık burçları bu sene de zorlanmaya devam edecek.

İkizler, Başak, Balık ve Yay burçlarının Satürn baskısı 2017 sonuna değin (20 Aralık) sürecek. Önümüzdeki yıl daha çok Güneşleri 20° ile 29° arasında bulunanlar sorumlulukla ilgili olarak test edilecek. Beraberinde ilgili burçların ilk 10°’si biraz daha rahatlayabilir. Ancak unutmayın hala Satürn’ün sınavlarına tabisiniz.

Jüpiter 10 Ekime değin Terazi Burcunda daha sonra Akrep burcuna geçecek. Jüpiter’in bu geçişi, bireysel anlamda çoğumuza finansal ve manevi bir çok kazanç taşıyacak. Satürn’ünde 20 Aralık sonrası Oğlak burcuna geçişini hesaba katarsak, yine bireysel ve kitlesel alanda oldukça olumlu gelişimlere vesile durumlar taşınacak hayatımıza. Venüs gerilemesi bu yıl Koç burcunda yaşanacak. Bu anlamda doğum haritasında Venüs’ü gerileyenlerden ciddi ilişki ve evlilik haberleri alacağımıza dair işaretler söz konusu.

Yay ve İkizler burcu Jüpiter seyrinden yıl boyu, Balık ve Başak ise 10 Ekim sonrası olumlu etkiler almaya başlayacaklar. Sonrasında zaten Satürn kendi burcu olan Oğlak burcuna geçecek ve her birimizin 3 yıl boyunca mücadele ettiği, disipline olduğu konularca mükafatını verecek.

Koç, Terazi, Aslan ve Kova burçları genel olarak en çok destek alan burçlardır. Eylül ayı sonrası ise Yengeç, Akrep ve Oğlak burçları da baskın bir şekilde Jüpiter ve Satürn desteğinden yararlanacaklar. Ancak bu burçlarda farklı gezegenleri olanlar için de aynı durum geçerli. Siz örneğin bir Başak olabilirsiniz ancak Venüs’ünüz Kova burcundadır ve sizde Venüsyen destekler alırsınız.

Gelelim burçların detaylı yorumlarına

koc

 

 

 

 

Koçlar ve Yükselen Burcu Koç Olanlar

Koçların Satürn desteği 2017 yılında da devam ediyor.Jüpiter 10 Ekim’e kadar başkaları konusunda şanslı kılıyor Koçları. Verimli ortaklık ilişkileri ya da aşk fırsatlarına oldukça açıksınız. Bu anlamda yıpratıcı ilişkilerin sonlanıp, yeni girişimlerin oluşacağı bir yıl olduğunu söyleyebilirim.Genel olarak başkalarından yana şanslı olduğunuzdan karlı destekler alabilmeniz söz konusu. Paylaşmak, diplomasi ve tarafsızlık oldukça önem kazanacak.

10 Ekim sonrası ortaklaşa alandan gelen kazançlara açıksınız. Bekleyen miras, nafaka, ikramiye gibi işleriniz varsa, muhtemelen 10 Ekim sonrası bu alanlarda hareketlenme ve tamamlanmalar başlayacaktır.8.ev aynı zamanda paylaşımın evidir. Paylaşmanın hazzını yaşayacaksınız. Her türlü ortaklaşa kazançtan yarar elde etmekle birlikte, ruhsal bir yenilenme yılı olabilir sizin için. Bu anlamda korku, nevroz, bağımlılık, komplekslerinizden özgürleşeceğiniz bir süreç yaşayacaksınız.

Satürn desteğini sürdürüyor ancak çok çalışmanız kaydıyla. İş, kariyer alanını geliştirmek için bir hazırlık sürecindesiniz. Varoluşunuzun anlamını çözmeye çalışacağınız, kendinizi, varlığınızı en ait hissettiğiniz bir yıl içerisindesiniz.

Venüs gerilemesine dikkat Sevgili Koçlar. Venüs bu yıl burcunuzda gerileyecek. 1 Mart – 30 Nisan arası ilişkilerinizle ilgili çok önemli kararlar almamalısınız. Dış görünüşünüzde, imajınızda değişiklik yapmak, estetik amaçlı geri dönülmez değişiklikler yapmak için yine uygun zamanda değilsiniz. Koçlar karar almaya ve uygulamaya çok meyillidir. Kararlarınızı bu döngü sonuna bırakmanızda fayda var. Bunun yerine ilişki problemlerinizi fark etmek için süreci değerlendirmenizi öneririm, karar vermek için değil. Venüs’ü haritalarında gerileyenler başlangıç yapabilir, karar verebilir ancak Venüs’ü düz olanların biraz beklemesinde fayda var.

Tutulmalara gelince çocuk sahibi olmayan bir çok Koç tutulmalardan aldığı destekle bebek sahibi olabilir. Özellikle bu alanda problem yaşayan Koçlar. Bu anlamda Koçların bebek sahibi olma yılı olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Zaten çocuk sahibi olan Koçlar, çocuklarıyla fazla ilgilenecek. Bazılarının çocukları yeni okula başlarken, bazıları mezun olacak. Çocuklarla ilgili gelişme yılı aynı zamanda. Yaratıcılığınızın artacağı ve hatta bazılarınızın bu yaratıcılığıyla para kazanması mümkündür. 11 Şubat takibinde 1 aylık süreç, 7 – 21 Ağustos şanslı zamanlarınız. Zaten bu tarihler de tutulmalardan çok büyük destekler aldığınızdan çoğu Koç için yıl boyu çok verimli bir süreç olduğunu söyleyebilirim.

Merkür, Jüpiter, Venüs ve Mars, Satürn ve Uranüs’ü Ateş ya da Hava burçlarında olanlara Tutulma daha büyük fırsatlar taşıyacak. Pluto’su Ateş ve Hava burçlarında olanlar için de oldukça köklü bir dönüşüm yılı olacak gibi görünüyor. Tüm Koçlara başarılar.

boga

 

 

 

 

Boğalar ve Yükselen Burcu Boğa Olanlar

Boğalar 10 Ekime’ kadar sağlık, gündelik alışkanlıklar ve iş çalışma koşullarını dönüştürmek üzere çalışıyorlar. Kişisel gelişimde aynı zamanda sağlık konusunda yenilikler yapmak için uygun zamanlardasınız. Yeme içme alışkanlıkları önem kazanabilir. Zira Jüpiter 6 evinizde ve kilo almaya meyilli bir hale getiriyor sizi. Ufak bir uyarı yapmak istiyorum. Jüpiter 6.evdeyken alınan kiloları vermek biraz zordur bu nedenle beslenme alışkanlıklarınızı tekrar gözden geçirmenizde fayda var. Sağlık diğer önem kazanan bir konu. Var olan sağlık sorunlarını aşmak için girişimlerde bulunabilirsiniz. Rakipler tarafından da rahatsız edilmeyeceksiniz 10 Ekime değin. Aynı zamanda iş ve çalışma ortamıyla ilgili değişikliklere oldukça açıksınız. İş hayatında zamanınızı organize etme anlamında yeniden düzenleme yapabilirsiniz. Bazı Boğaların çalışma ortamı değişecek gibi görünüyor.

10 Ekim sonrası ise Jüpiter aşk, ilişkiler evine geçecek, ilişkilerinizin gelişeceği yolunda gitmeyen ilişkilerin sonlanacağı ve yeni ilişki fırsatlarının doğacağı bir 7 ev transiti var karşınızda. Verimli ortaklık ilişkileri ya da aşk fırsatlarına oldukça açıksınız. Bu anlamda yıpratıcı ilişkilerin sonlanıp, yeni girişimlerin oluşacağı bir yıl olduğunu söyleyebilirim.Genel olarak başkalarından yana şanslı olduğunuzdan karlı destekler alabilmeniz söz konusu. Paylaşmak, diplomasi ve tarafsızlık kavramları oldukça önem kazanacak.

Satürn ortaklaşa alan gelen kazanımlar üzerinden test sürecine devam ediyor. Ödemeler bu yıl da çok önemli olacak. Ödemeler konusunda çok ciddi olmanızda ve yeni yatırımlara girmemenizde fayda var. Zira Satürn 8.evinizde ve şanslı kazançlara açık değilsiniz. Bazı Boğaların eşinden gelen kazançlarda değişiklik olabileceğini söyleyebilirim. Bazıların kazançlarında kısıntılar olurken, çok az bir azınlığınkinde artış söz konusu. Bireysel haritası uygun olan bir kısım Boğanın eşi terfi alabilir. Ama çok büyük şeyler beklemeyin derim.

Bu aynı zamanda duygusal bir savunmasızlık süreci olmakla birlikte her türlü bilinçaltı alışkanlıklarınızı dönüştürmek üzere çalışmaktan sorumlusunuz. 20 Aralıkla bu süreç son bulacak.

Venüs 12 evinizde gerileyecek. Geçmişte kalmış bir takım konular tekrar gündeme gelebilir. Biraz daha içe dönme etkisi yaratabilir. Özellikle geçmişten gelen bir sevgili tekrar bağlantı kurmaya çalışabilir. Bunun geçici bir süreç olduğunu düşünerek bu konuda kesin bir kanıya varmamalısınız. Venüs’ü haritalarında gerileyenler başlangıç yapabilir, karar verebilir ancak Venüs’ü düz olanların biraz beklemesinde fayda var. Dış görünüşünüzde, imajınızda değişiklik yapmak, estetik amaçlı geri dönülmez değişiklikler yapmak için yine uygun zamanda değilsiniz. Bunun yerine ilişki problemlerinizi fark etmek için süreci değerlendirmenizi öneririm, sağlık sorunlarınızı iyileştirmek için çalışmalısınız, karar vermek için değil.

Tutulmalar 4/10.ev aksında gerçekleşecek.Ev, aile yakın çevreyi ilgilendiren olaylar, ev değişimleri, ev alım-satımları alanınızı etkileyecek tutulmalar serisi başlıyor. Bir kısım Boğa’ların yaşadığı ortam değişecek. Bekleyen alım-satım işleri olanların işlerinde yeni başlangıç ve sonuçlanmalar oluşacak. Bir kısım Boğa ev sahibi olacak anlaşılan. Bununla birlikte iş ve kariyer evinizde yoğun gezegen hareketliliği söz konusu Bazı Boğaların eşi, bazılarının kendisi yer değişimi, terfi gibi durumlarla karşılaşacaklar.

Merkür, Jüpiter, Venüs ve Mars, Satürn ve Uranüs’ü Ateş ya da Hava burçlarında olanlara Tutulma daha büyük fırsatlar taşıyacak. Pluto’su Ateş ve Hava burçlarında olanlar için de oldukça köklü bir dönüşüm yılı olacak gibi görünüyor.Tüm Boğalara başarılar…

ikizler

 

 

 

 

İkizler ve Yükselen Burcu İkizler Olanlar

Jüpiter 5.evinizde ilerliyor ve Satürn baskısına rağmen daha canlı, daha yaratıcı, daha verimli hissedeceksiniz kendinizi. İkizler burçları, Satürn’ün geçen yıl uyguladığı baskıdan, zorunluluk ve kısıtlamalardan biraz daha fazla özgürleşmiş hissedecek kendilerini. İkili ilişkilere aşk duygusu damgasını vuracak bu sene, romantizme doyacaksınız. Bununla birlikte çocukları içine alan tüm aktivitelerde bir hızlanma ya da ilerleme görülebilir. Çocuk sahibi olmak isteyen İkizler burçları bu sene Jüpiter desteğiyle hamile kalabilir zira 5.ev bebek sahibi olmayı da yönetir. Var olan çocukların  rutinlerinde de değişiklikler olacak gibi. Kiminin çocuğu okula başlarken kiminin ki mezun olup başka bir okula başlayacak gibi. İyi ya da kötü neyi hak ettiğinizi öğrenme bilme yılı olacak bu sene.

Jüpiter 10 Ekim sonrası 6.evinize geçecek Sağlık ve beslenme alışkanlıkları önem kazanacak. Jüpiter’in bu seyri çok fazla kilo aldırır ve bu döngüde alınan kiloları vermek biraz zordur. Bu nedenle beslenme alışkanlıklarınız değişecek gibi. Beraberinde Sağlıkta önem kazanıyor. Jüpiter 6.evde bedenin çok çalıştırılmasını ister koşuşturma getirir insanın hayatına, bir nevi sağlıklı yaşam gereği gibi düşünebilirsiniz. Devam eden rahatsızlıklarınız varsa başınızı ağrıtabilir. Bu nedenle kronikleşmesini istemiyorsanız tedavilerinizi aksatmamanızda fayda var.

Bazı İkizlerin iş ve çalışma ortamında değişiklikler olacak. Bu birlikte çalıştığınız insanların değişmesi olabileceği gibi mekanın değişmesi şeklinde de olabilir. Hayatın getirdiği her detayla ilgilenmek durumundasınız.

Satürn 7.evinizde seyrini sürdürmekte 20 Aralığa kadar da böyle sürecek .Daha çok dinlemeye ihtiyacınız devam ediyor. Ancak bu yıl daha çok 18 derece ve sonrası İkizler burcu etkilenmekle birlikte 18 derece öncesi de halen test sürecinde. İlişkiler üzerinden test süreciniz devam edecek ve ilişkilerle ilgili sorumluluk almaya devam edeceksiniz. Sizin için 1 konuş 9 dinle zamanı. Buna rağmen Jüpiter’den olumlu destek almanız geçen yıla nispeten daha rahat olacağınızı gösteriyor.

Venüs bu yıl 11.evinizde gerileyecek. Eğer Venüs’ünüz doğum haritanızda geriliyorsa Venüs gerilemesinde ilişkiye başlayın, karar alın. Ancak doğum haritasında düzse kesinlikle bir ilişkiye başlamak ya da sonlandırmak adına kararlar vermeyin. Yeni girdiğiniz çevrelere ya da tanıştığınız insanlara dikkat edin ve peşin hüküm vermekte acele etmeyin. Bu dönem tanışıklıkları kalıcı değildir. Beğenilerimizin de pek dengeli olmadığı zamanlar olduğu için dış görünüşünüzde, imajınızda değişiklik yapmak, estetik amaçlı geri dönülmez değişiklikler yapmak için yine uygun zamanda değilsiniz. Bunun yerine ilişki problemlerinizi fark etmek için süreci değerlendirmenizi öneririm, sağlık sorunlarınızı iyileştirmek için çalışmalısınız, karar vermek için değil.

Tutulmalar 3/9. ev eksenine kayıyor bu sene ve bilgiyi fark etme zamanınız geliyor. 11 Şubat, 7 Ağustos ve 21 Ağustos tutulmalarından Güneş’iniz olumlu açı alacağından yakın çevre ve uzak ufuklarla ilgili tamamlanma ve başlangıçlar yaşayacaksınız. Çözülmemiş konuların çözümü bu yıl kolaylaşacak gibi ve çevrenizden destekler alacaksınız. Eğitim,öğretim, yeni keşifler, yeni meslekler ile iş çalışma hayatı ile ilgili flaş kararlar alabilirsiniz. Bununla birlikte yolculuklar hareketleniyor. İyisi mi siz bavulunuzu hep hazırda tutun.

Merkür, Jüpiter, Venüs ve Mars, Satürn ve Uranüs’ü Ateş ya da Hava burçlarında olanlara Tutulma daha büyük fırsatlar taşıyacak. Pluto’su Ateş ve Hava burçlarında olanlar için de oldukça köklü bir dönüşüm yılı olacak gibi görünüyor. Tüm İkizler burçlarına başarılar…

yengec

 

 

 

 

Yengeçler ve Yükselen Burcu Yengeç Olanlar

Jüpiter 10 Ekime kadar 4.evinizde ev yaşamı önem kazanmaya devam ediyor. Taşınma, evinizi düzenleme, çevre değiştirme, alım-satım işleri 10 Ekime kadar uğraşacağınız alanlardır. Genel olarak emlak ve yatırımdan kazanç sağladığınız zamanlar olabilir. Lakin bir kısım Yengeç bu konuda gecikme ve sorunlarla baş başa kalabilir. Geçen yıl ilgili konularda sorun yaşayanlar bu yıl konularını tamama erdirecekler. Bu yıl alım satım, evle ilgili işleri olanlarsa daha çok gecikmeli durumlarla karşılaşabilirler. Bir kısmının işi çözülürken bir kısmının 10 Ekim sonrasına sarkabileceğini söyleyebilirim. Bol taşınmalı, bol tadilatlı, bol evim güzel evimli bir yıl var önünüzde.

10 Ekim Sonrası Jüpiter 5.evinize geçecek.  İkili ilişkilere aşk duygusu damgasını vuracak 10 Ekim sonrası, romantizme doyacaksınız. Bununla birlikte çocukları içine alan tüm aktivitelerde bir hızlanma ya da ilerleme görülebilir. Çocuk sahibi olmak isteyen Yengeçler burçları bu sene Jüpiter desteğiyle hamile kalabilir ya da baba olabilir zira 5.ev bebek sahibi olmayı da yönetir. Var olan çocukların  rutinlerinde de değişiklikler olacak bu sene. Kiminin çocuğu okula başlarken kiminin ki mezun olup başka bir okula başlayacak gibi. İyi ya da kötü neyi hak ettiğinizi öğrenme bilme yılı olacak gibi bu görünüyor. Bazı Yengeçler, yatırım ve spekülasyonlardan ciddi kazançlar sağlayacaklar.

Satürn 20 Aralığa kadar 6.evinizde ilerlemeyi sürdürüyor. Hiç olmadığı kadar sıkı ve çok çalıştınız 20 Aralığa kadar da böyle devam edecek. Beğeni toplamakta, terfi almakta zorlandığınız bir yıl belkide. Bu yıl gündem devam etmekle birlikte geçtiğimiz yıl kadar zorlu olmayacak. İçlerinden bireysel haritası müsait olan bazı Yengeçler terfi edecek ancak çok büyük gelirler beklemeyin, iş fazlası yaratabilecek terfi koşulları var önünüzde. Bunalıp, sıkılıp da istifa etmeyi ya da yer değiştirmeyi düşünenler, 2017 Kasım ayına kadar ertelerse iyi olur. Çalışın, çabalayın, hemen sonuç beklemeyin. 20 aralık sonrası mükafatını alacaksınız.

Venüs bu yıl Yengeçler’in 10.evinde gerileyecek. Otoriteyle çatışmamanızda ya da işle ilgili çok düşünmeden kararlar almamanızda fayda var. Zam ya da terfi talebiniz varsa, özellikle Mart ve Nisan aylarında üstlerinizle konuşmamanızda fayda var. Herhangi bir vaad alırsanız pek itibar etmeyin. Bu tip karar ve sonuçları Mayıs ve sonrasına ertelerseniz kazanan siz olusunuz. Beğenilerimizin de pek dengeli olmadığı zamanlar olduğu için dış görünüşünüzde, imajınızda değişiklik yapmak, estetik amaçlı geri dönülmez değişiklikler yapmak için yine uygun zamanda değilsiniz. Bunun yerine ilişki problemlerinizi fark etmek için süreci değerlendirmenizi öneririm, sağlık sorunlarınızı iyileştirmek için çalışmalısınız, karar vermek için değil.

Tutulmalar bu yıl 2/8 evinize kayıyor ve finansal kazançlar-paylaşım, güvenlik, alma-verme dengesi önem kazanıyor. Kazançlar ve paylaşımlarla ilgili tamamlanmalar yılı diyebilirim. İş değişimleri, terfiler, kendi gelirlerinizin durumunda değişimler ile ortaklaşa alandan gelen gelirlerde değişim söz konusu. Özellikle ortaklaşa alandan gelmekte sıkıntı yaşanan kredi, nafaka, miras gibi konularda sonuca ulaşabilirken, bazıları bu yıl ufak pürüzlerle karşılaşabilir. Özellikle de kişisel gezegenleri sabit buçlarda olanlar.

Merkür, Jüpiter, Venüs ve Mars, Satürn ve Uranüs’ü Ateş ya da Hava burçlarında olanlara Tutulma daha büyük fırsatlar taşıyacak. Pluto’su Ateş ve Hava burçlarında olanlar için de oldukça köklü bir dönüşüm yılı olacak gibi görünüyor.

aslan

 

 

 

 

Aslanlar ve Yükselen Burcu Aslan Olanlar

Jüpiter 10 Ekime kadar 3.evinizde. Araştırmalar, eğitim – öğretim programları,test ve sınavlar açısından şanslı zamanlardasınız. Özellikle öğrenci Aslan burçlarının eğitim yılı bu yıl daha iyi geçecek Zihinsel işler için oldukça uygun bir dönem içerisindesiniz. Her türlü yazın, yayım işlerinde başarı şansınız çok yüksektir. Akraba, kardeş, yakın çevre ile etkileşiminizin artacağı bir yıl olacağı kesin. Bununla birlikte yakın ya da uzak çevrelere seyahatler söz konusu. Adeta leyleği havada göreceksiniz 10 Ekime kadar. Gündelik arzu ve istekleri tatmin etmek süreç içinde çok daha kolay olacaktır.

10 Ekim sonrası ise Jüpiter 4.evinize geçerek eve ve içe çekilmenize, ev içindeki görev ve sorumluluklardan zevk almanıza sebep olacak. Taşınma, evinizi düzenleme, çevre değiştirme, alım-satım işleri 10 Ekim sonrası şanslı olacağınız alanlardır. Genel olarak emlak ve yatırımdan kazanç sağlamak söz konusu. Lakin bir kısım Aslan bu konuda gecikme ve sorunlarla baş başa kalabilir. Geçen yıl ilgili konularda sorun yaşayanlar bu yıl konularını tamama erdirecekler. Bu yıl alım satım, evle ilgili işleri olanlarsa daha çok gecikmeli durumlarla karşılaşabilirler. Bir kısmının işi çözülürken bir kısmının bir sonraki yıla sarkabilecek gecikmelerle karşılaşabileceğini söyleyebilirim.

Satürn 20 Aralığa kadar 5.evinizde. İçe dönüş, kendini analiz süreci devam ediyor. Zaman zaman kendinizi enerjiden yoksun hissetseniz de Satürn Güneşiniz’e 120°’lik açı yaptığından çok sıkıntılı olmayacaksınız. Ancak amacınızı, varlığınızı, özgüveninizi ve değerinizi sorgulama ve test süreci devam etmekte. Aşkı yaşamak, aşkı bulmak,hayatın canlandırıcı yönlerinden biraz uzakta bulabilirsiniz kendinizi. Kalbinize dikkat etmenizde, kendinize zaman ayırmanızda ve kendinizi sık sık ödüllendirmenizde fayda var. Bu her şeyden önce süreci daha rahat geçirmenizi sağlayacaktır. Tutulma desteği bir çok Aslan burcunun Satürn’den aldığı destekle ciddi ilişki ve evlilik olasılığına oldukça yakın olduklarını göstermekte. Jüpiter’i ateş ve hac-va burçlarında olanlar hayatlarının prens ve prensesini bulabilir.

Venüs 9.evinizde gerileyeceğinden Mart Nisan aylarında seyahat programlamamanızda fayda var. Yurt dışı, şehir dışı işlerde gecikmeler ve pürüzlerle karşılaşabilirsiniz. Özellikle şehir ve ülke değişiklikleri bu dönemde yapılmamalı. Beraberinde beğenilerimizin de pek dengeli olmadığı zamanlar olduğu için dış görünüşünüzde, imajınızda değişiklik yapmak, estetik amaçlı geri dönülmez değişiklikler yapmak için yine uygun zamanda değilsiniz. Bunun yerine ilişki problemlerinizi fark etmek için süreci değerlendirmenizi öneririm, sağlık sorunlarınızı iyileştirmek için çalışmalısınız, karar vermek için değil.

Tutulmalar Aslanların 1/7 ev aksına kayıyor. Aşk aşk aşk … Tanışmalar, birliktelikler, kutlamalar havada uçuşacak ve çevremizdeki Aslanların çoğundan evlilik haberi alabiliriz. Özellikle Jüpiter, Mars ve Venüs’ü ateş ve hava burçlarında olanlar bu konuda daha şanslı. Sadece aşk ve iişkiler değil, her çeşit ortaklık ilişkisinde avantajlı durumdasınız. Bu döngüde başlayan ortaklık ve ya ilişki Satürn’den destek aldığından, ciddi bir beraberlik ya da ortaklık ilişkisi olması oldukça muhtemel.

Merkür, Jüpiter, Venüs ve Mars, Satürn ve Uranüs’ü Ateş ya da Hava burçlarında olanlara Tutulmalar daha büyük fırsatlar taşıyacak. Pluto’su Ateş ve Hava burçlarında olanlar için de oldukça köklü bir dönüşüm yılı olacak gibi görünüyor.

basak

 

 

 

 

Başaklar ve Yükselen Burcu Başak Olanlar

Jüpiter 10 Ekim’e değin 2.evinizde ve gelirlerinizden gelen kazançlarınız üzerinde etkili oluyor. Bu konuda kaynaklara ulaşmada sorun yaşamayacaksınız. Ancak Satürn halen Yay  burcunda oluğundan harcalamalarınıza dikkat etmenizde fayda var. Zira geldiği gibi gider. Jüpiter’in akarken doldur prensibine uyanlar süreçten en çok karla çıkacak olanlardır. Parayla ilgili tüm alanlarda avantajlı olmakla birlikte, mesleki yatırımlardan iş görüşmelerinden kazanç sağlayabilecek durumdasınız ancak çok çalışmak kaydıyla. Maaş zammı, terfi, emekli aylığı ya da daha farklı mali yararlar alabilirsiniz. Tüm bu olasılıklar, evde kendinizi daha huzurlu, daha rahatlamış gibi hissetmenize sebep olabilir.

10 Ekim sonrası ise Jüpiter 3.evinize geçerek, araştırmalar, eğitim – öğretim programları,test ve sınavlar açısından şanslı kılıyor sizleri. Özellikle öğrenci Başak burçlarının eğitim yılı bu yıl daha iyi geçecek. Zihinsel işler için de oldukça uygun bir dönem içerisindesiniz. Her türlü yazın, yayım işlerinde başarı şansınız çok yüksektir. Akraba, kardeş, yakın çevre ile etkileşiminizin artacağı bir yıl olacağı kesin. Bununla birlikte yakın ya da uzak çevrelere seyahatler söz konusu. Adeta leyleği havada göreceksiniz 10 Ekime kadar. Gündelik arzu ve istekleri tatmin etmek süreç içinde çok daha kolay olacaktır.

Satürn 20 Aralığa değin 4.evinizde ve ev içi şartlar ve kökler üzerinden test süreciniz bu yıl da devam ediyor. Bir önceki yıla nazaran geçişlerin daha kolay olacağını rahatlıkla söyleyebilirim. Evi içi görev ve sorumluluklara biraz daha ağırlık vermek durumunda kalacaksınız. Ev içi şartlarda iyileştirme yapmak için güçünü ortaya koyanlar en çok kar sağlayacak kişilerdir. Bununla birlikte en temel doğanıza, içgüdülerinize, köklerinizden gelen değerlere odaklanma süreci geçireceksiniz.

Venüs 8.evinizde gerileyecek. Başkalarından gelen kazançlarda ortak paydalarda, kredi burs, miras, nafaka gibi alanlarda gecikme ya da ertelemelerle karşılaşabilirsiniz. Alacaklara ulaşmak her zamankinden zor olabilir. Mart ve Nisan aylarında alım satım ve gelmesi muhtemel alacaklara güvenerek plan yapmayın derim. Aynı zamanda beğenilerimizin de pek dengeli olmadığı zamanlar olduğu için dış görünüşünüzde, imajınızda değişiklik yapmak, estetik amaçlı geri dönülmez değişiklikler yapmak için yine uygun zamanda değilsiniz. Bunun yerine ilişki problemlerinizi fark etmek için süreci değerlendirmenizi öneririm, sağlık sorunlarınızı iyileştirmek için çalışmalısınız, karar vermek için değil.

Tutulmalar 6/12 ev eksenine kayıyor bu yıl.Başakların bazısının iş ortamı değişirken, bazısının gündelik koşulları aalanında tamamlanma ve başlangıç yaşayacaklar. Sağlık biraz daha önem kazanacak. Mide, bağırsak, bronşit, soğuk algınlığı, grip ve sinüzite dikkat. Tedavi gerektiren durumları titizlikle takip edin lütfen. Bu arada gizli şeylere merakınız biraz artabilir. Sizden saklanan gerçeklerle ilgili olaylar yaşayabilirsiniz veya gizlerin üzeri açılabilir.

Merkür, Jüpiter, Venüs ve Mars, Satürn ve Uranüs’ü Ateş ya da Hava burçlarında olanlara Tutulmalar daha büyük fırsatlar taşıyacak. Pluto’su Ateş ve Hava burçlarında olanlar için de oldukça köklü bir dönüşüm yılı olacak gibi görünüyor.

terazi

 

 

 

 

Teraziler ve Yükselen Burcu Terazi Olanlar

Teraziler pek bi şanslı 10 Ekim’e kadar. Jüpiter 1.evlerinde giyim kuşamdan, kendini ifade etme şekline kadar tepeden tırnağa yenileyecek Terazileri. Övgüler, terfiler, beğenileri saygı ve sevgi tüm Terazilerin kapılarında. Jüpiter, ilişkilerinizi daha verimli kılmak için çalıştıracak sizleri. Arzularınızın çok az dirençle karşılaştığı ya da hiç karşılaşmayacağı bir dönemdesiniz. Güçlü, etkili insanlarla iş birliği kurmaya çalışın. Terfi bekleyenlere terfi, hayatının aşkını arayanlara, hayatının aşkını bulmalarını kolaylaştıracak Jüpiter’in bu desteği. Yalnız bu her şeyin yolunda zamanları egonuzu fazla şişirip kibre götürebilir sizleri, kalp kırmamaya, insanları gücendirmemeye önem verin. İlişkileriniz gelişecek karlı ortaklıklar kurabileceksiniz.

10 Ekim sonrası Jüpiter 2.evinize geçerek finansal kazançlarınız üzerinde etkili olacak. Jüpiter 10 Ekim’e değin 2.evinizde ve gelirlerinizden gelen kazançlarınız üzerinde etkili oluyor. Bu konuda kaynaklara ulaşmada sorun yaşamayacaksınız. Ancak Satürn halen Yay  burcunda oluğundan harcalamalarınıza dikkat etmenizde fayda var. Zira geldiği gibi gider. Jüpiter’in akarken doldur prensibine uyanlar süreçten en çok karla çıkacak olanlardır. Parayla ilgili tüm alanlarda avantajlı olmakla birlikte, mesleki yatırımlardan iş görüşmelerinden kazanç sağlayabilecek durumdasınız ancak çok çalışmak kaydıyla. Maaş zammı, terfi, emekli aylığı ya da daha farklı mali yararlar alabilirsiniz. Tüm bu olasılıklar, evde kendinizi daha huzurlu, daha rahatlamış gibi hissetmenize sebep olabilir.

Satürn 20 Aralığa kadar 3.evinizde, kariyerle ilgili okul eğitim-öğrenim üzerinden test süreciniz devam ediyor. Bilgiye ulaşmakta, elde etmekte zarlanabilirsiniz. Ancak tutulmadan ve Jüpiter’den aldığınız destekle bu yıl daha kolay çözülmelerle karşılaşacaksınız. Ufak sorunlarla, önemsiz gibi duran konularla uğraşmaktan vazgeçmeyin. Mücadele ruhunuz mükafatını fazlasıyla almanıza sebep olabilir. Eğer kariyer alanında terfi yada daha iyi bir konumda olmanızı engelleyen bir bilgi eksiği varsa bunu tamamlamak adına elinizden geleni yapın, bir kursa gidin mesela. Bununla birlikte Eğitimini yarıda bırakmış bazı Terazilere okula dönüş söz konusu olacak gibi. Hadi hayırlısı.

Venüs bu yıl 7.evinizde gerileyecek. İlişki başlangıç ya da sonlandırma kararlarınızı Mayıs ve sonrasına erteleyin elinizden geldiğincde. Eski sevgili, eski bir ortakla yollarınız tekrar kesişebilir. Yine bu konuda da kat’i bir karar vermemenizde fayda var. Aynı zamanda beğenilerimizin de pek dengeli olmadığı zamanlar olduğu için dış görünüşünüzde, imajınızda değişiklik yapmak, estetik amaçlı geri dönülmez değişiklikler yapmak için yine uygun zamanda değilsiniz. Bunun yerine ilişki problemlerinizi fark etmek için süreci değerlendirmenizi öneririm, sağlık sorunlarınızı iyileştirmek için çalışmalısınız, karar vermek için değil.

Tutulmalar bu yıl 11/5.evlerinize düşüyor. Tutulmalar eğlence hayaller, umutlarınıza ulaşmada oldukça şanslı kılıyor sizleri. Bu konularla ilgili tamamlamalar ve yeni başlangıçlar taşıyacak hayatınıza. Terazilerin çoğu romantizme adeta kaptıracak kendilerini, yaşamın doyasıya tadını çıkaracaksınız adeta. Çocuk sahibi olmak isteyen Teraziler, bu konuda problem yaşayanlar, ya da erteleyenlere tutulma bebek sahibi olmada oldukça etkili etkiler taşıyor. Hazır değilseniz önleminizi ona göre alın derim. Ancak hazır olmayanlar bile bu fikre oldukça sıcak bakacak ve sorunsuz bir süreç geçirecek diyebilirim. Aynı zamanda çocuk sahibi olan Terazilerin çocuklarıyla ilgili durum değişiklikleri yaşanacak. Çocuklarının sağlık sorunları olan Teraziler süreçte müspet sonuçlarve geriye dönüşü olmaksızın iyileşmelerle karşılaşabilirler. Hayatınıza taze kan pompalanacak adeta.

Merkür, Jüpiter, Venüs ve Mars, Satürn ve Uranüs’ü Ateş ya da Hava burçlarında olanlara Tutulmalar daha büyük fırsatlar taşıyacak. Pluto’su Ateş ve Hava burçlarında olanlar için de oldukça köklü bir dönüşüm yılı olacak gibi görünüyor.

akrep

 

 

 

 

Akrepler ve Yükselen Burcu Akrep Olanlar

Akrepler 10 Ekim sonrası daha iyi durumda görünüyorlar. Zira Jüpiter kendi burçlarına geçecek. o zamana kadar Jüpiter 12.evlerinde. Jüpiter 12.evdeyken bilinçaltı eğilimleri, korkular, fobiler, bağımlılıklar, zaaflar gibi size zarar veren alışkanlıklarınızı bilinç üzerine çıkaracak. Tüm sorun kaynaklarının adeta bir bardak suyun içine dökülmüş zeytinyağı misali bilincinize çıktığını farz edin. İşte Jüpiter kendinizi iyileştirmeniz adına bir çok eğiliminizi fark etmenizi ve bunları ustalıkla dönüştürmenizi sağlayacak. Jüpiter’in zodyaktaki son burç ziyareti bu ve ardından (10Ekim’de) 12 yıllık bir döngüyü sonlandıracak. Bu dönemde karşınıza çıkan eğilimleriniz sizi korkutmasın, ürkütmesin, deli falan değilsiniz, aksine fark edebildiğiniz için çok şanslısınız. Biraz içe çekilme, çevreden uzaklaşma yaratır bu transit. Kendi içinize bakmaya çalışın. Olumsuz bir duygunuzu bastırmayın aksine kabullenin fakat devam ettirmeyin. Rakipler, zorluklardan çok fazla etkilenmeyeceksiniz 10 Ekim’e değin.

10 Ekim sonrası ise Jüpiter 12 yıllık bir tam turunu tamamlamış ve yeni bir döngüyü 1.evden tekrar başlatmış olacak. Jüpiter 1.evinizde giyim kuşamdan, kendini ifade etme şekline kadar tepeden tırnağa yenileyecek sizleri. Övgüler, terfiler, beğenileri saygı ve sevgi tüm Akreplerin kapılarında. Jüpiter, ilişkilerinizi daha verimli kılmak için çalıştıracak sizleri. Arzularınızın çok az dirençle karşılaştığı ya da hiç karşılaşmayacağı bir dönemdesiniz. Güçlü, etkili insanlarla iş birliği kurmaya çalışın. Terfi bekleyenlere terfi, hayatının aşkını arayanlara, hayatının aşkını bulmalarını kolaylaştıracak Jüpiter’in bu desteği. Yalnız bu her şeyin yolunda zamanları egonuzu fazla şişirip kibre götürebilir sizleri, kalp kırmamaya, insanları gücendirmemeye önem verin. İlişkileriniz gelişecek karlı ortaklıklar kurabileceksiniz.

Satürn de Yay burcu seyrini tamamladıktan sonra oldukça destek olacak Akreplere. Satürn ve Jüpiter’in etkileşimi birkaç yıldır adeta enerjinizi sömüren şeyleri bıçak gibi kesecek. Ancak o zamana kadar 2.evde mücadeleye devam. Yeni yatırımlar, terfi, zam beklentileri bazı Akrepler için biraz bekleyecek. Gerçekleşenler ise çok fazla kazanç beklemesinler derim, zira Satürn 2.evde fikir satmada sorun yaşamanıza sebep oluyor. O anlamda yatırım yapmadan mevcut statükoyu korumak en temel gayeniz olsun.

Venüs bu yıl 6.evinizde gerileyecek. Mart ve Nisan ayları kritik zamanlar. Özellikle bir işe para yatırmayın. Ayrıntılara takılmamaya özen gösterin. Kendinizi yıprattığınız, değersiz bulup, değiştirmeye çalıştığınız bir süreç olabilir. Oldukça didikleyici, eleştirisel davranabilirsiniz.  Altıncı ev Venüs’ün doğasıyla uyumsuzluk gösterir. İçinde bulunduğunuz şartların gerektirdikleri yüzünden eğlence isteğinizi ikinci plana atmak zorunda olabilirsiniz. İlişkilerinizde daha önce üzerinde durmadığınız sorunlarla yüzleşmek durumunda kalabilirsiniz. Bu durumda kesin başlangıç ve sonlanma yapmaktan kaçının kararlarınız Mayıs ve sonrasına kalsın. Aynı zamanda beğenilerimizin de pek dengeli olmadığı zamanlar olduğu için dış görünüşünüzde, imajınızda değişiklik yapmak, estetik amaçlı geri dönülmez değişiklikler yapmak için yine uygun zamanda değilsiniz. Bunun yerine ilişki problemlerinizi fark etmek için süreci değerlendirmenizi öneririm, sağlık sorunlarınızı iyileştirmek için çalışmalısınız, karar vermek için değil.

Tutulmalar bu yıl 10/4 ev aksına düşüyor. Yer değişiklikleri, ev değişiklikleri, alım-satım konularında başlangıç ya da sonlanmalar yaşayacaksınız. Bir kısın Akreplerin işleri oldukça açılacak. Ev alım-satım, imal işleriyle uğraşanlar bireysel haritasına göre olumlu bir süreç içerisine girebilecekler. Paylaşım, dağıtımla ilgili tamamlanmalar bu yıla damgasını vuracak. Bir kısım Akrepler de ev sahibi olacak gibi görünüyor. Ancak bu kararı Aralık ayı sonrasına ertelemenizde yarar var. O zamana kadar borca girmek yerine sermaye oluşturmak için süreci değerlendirebilirsiniz.

Merkür, Jüpiter, Venüs ve Mars, Satürn ve Uranüs’ü Ateş ya da Hava burçlarında olanlara Tutulmalar daha büyük fırsatlar taşıyacak. Pluto’su Ateş ve Hava burçlarında olanlar için de oldukça köklü bir dönüşüm yılı olacak gibi görünüyor.

yay

 

 

 

 

Yaylar ve Yükselen Burcu Yay Olanlar

Jüpiter 10 Ekim’e değin Yayların 11 evinde. İdealler, umutlar, dilekleri evinde hareket halinde.  Bazı umutlarınızı, ideallerinizi gerçekleştirme şansınız çok yüksek. Özellikle sadık kaldığınız idealleriniz gerçekleşmesi en muhtemel olanlardır. Sosyal çevrenizde bir hareketlenme, yeni insanlarla karşılaşmaya oldukça açıksınız. Katıldığınız gruplarda yeni ilişki fırsatlarına oldukça açıksınız. Organizasyonlar, toplantılar, ortaklıklar ve halka açık alanlardaki faaliyetlerinizde şanslısınız. Arkadaşlarınızın desteği 10 Ekim’e kadar sürecek ve onlarla her zamankinden çok etkileşimde bulunmakla birlikte etkileşimlerin size çok memnuniyet vermesi söz konusudur. Kendinizle, amacınızla ve hedeflediklerinizle ilgili köklü reform süreci var önünüzde. NEyi değiştirmek istiyorsunuz? Sihirli soru bu :) İşte oraya bakış açınızı, Jüpiter’in de desteğiyle değiştirebilecek ve fark edemediklerinizi fark edeceksiniz.

10 Ekim sonrası Jüpiter 12.evinize geçecek. Jüpiter 12.evdeyken bilinçaltı eğilimleri, korkular, fobiler, bağımlılıklar, zaaflar gibi size zarar veren alışkanlıklarınızı bilinç üzerine çıkaracak. Tüm sorun kaynaklarının adeta bir bardak suyun içine dökülmüş zeytinyağı misali bilincinize çıktığını farz edin. İşte Jüpiter kendinizi iyileştirmeniz adına bir çok eğiliminizi fark etmenizi ve bunları ustalıkla dönüştürmenizi sağlayacak. Jüpiter’in zodyaktaki son burç ziyaretiyle birlikte 12 yıllık bir döngüyü sonlandıracak. Bu dönemde karşınıza çıkan eğilimleriniz sizi korkutmasın, ürkütmesin, deli falan değilsiniz, aksine fark edebildiğiniz için çok şanslısınız. Biraz içe çekilme, çevreden uzaklaşma yaratır bu transit. Kendi içinize bakmaya çalışın. Olumsuz bir duygunuzu bastırmayın aksine kabullenin fakat devam ettirmeyin. Rakipler, zorluklardan çok fazla etkilenmeyeceksiniz 10 Ekim sonrası.

Satürn 20 Aralığa kadar 10.evinizdeki transitini sürdürecek. Karakteriniz, içsel uyumunuz, şahsiyetiniz üzerinden test süreci devam edecek . Dünyevi meseleleri çözme ve sonuca ulaştırmada zorlanma devam edecek ancak 2016 yılı kadar olumsuz değil. Zira Jüpiter desteği de var üzerinizde. Karşılaştığınız her direnç, her muhalefet, güdülerinizi ve bireyliğinizi derinlemesine incelemenizi ve sorumluluk almanızı istiyor. Sorumluluk alanlar, evrenle işbirliği yapanlar 20 Aralık sonrası mükafatlandırılacak Satürn tarafından. Yaparım, ederim, giderim demeyin, yapın, edin, gidin, ne istiyorsanız onun için mücadele verin. Bu konuda çevrenizden ya da karşınızdakilerden destek beklemeyin zira gelmeyecektir. Ancak Jüpiter desteği en azından ruhsal ve zihinsel olarak daha rahat olmanızı sağlayacak. Bu da uğraştığınız konuları daha kolay ve etkili çözmenize neden olacak diyebilirim. Sonuçlar için 20 Aralığı beklemeniz yararınıza olur.

Venüs bu yıl 5.evinizde gerileyecek. Aşk ilişkiler, çocuklar, yaratıcılık konusunda aksaklıklarla karşılaşmanız olası. Yeni ilişkilere başlamayın. Karar vermeyin. Ancak devam eden konularınızda tekrar irdeleme, düşünme, tekrar değerlendirme yapmanız yararınıza olacaktır. Günü birlik ilişkilere çekilmemenizde fayda var. Bu konuda azami dikkat gösterin derim. Aynı zamanda beğenilerimizin de pek dengeli olmadığı zamanlar olduğu için dış görünüşünüzde, imajınızda değişiklik yapmak, estetik amaçlı geri dönülmez değişiklikler yapmak için yine uygun zamanda değilsiniz. Bunun yerine ilişki problemlerinizi fark etmek için süreci değerlendirmenizi öneririm, sağlık sorunlarınızı iyileştirmek için çalışmalısınız, karar vermek için değil.

Tutulmalar bu yık 9/3.ev eksenine kayıyor. Tutulmalar ani yolculuklar, uzaklarla ve yakın çevredeki pürüzlü işlerin çözülmesine neden olacak gibi görünüyor. Bazı Yaylar şehir ya da ülke değiştirecek. Bazılarının da uzaklarda bekleyen işleri bir sonuca ulaşacak. Tüm bu değişimler iç dünyanızda çok bürük farlılıklar yaratacaktır. Bazı yayların trafikte dikkatli olmaları gerekiyor. 15 Ağustos tutulması civarı dikkatli olun derim. Öğrenci Yaylar eğitim ve öğretimle ilgili değişimler yaşayacaklar. Bu sene en azından diğer seneye oranla daha huzurlu gibi. Bazı yayların yarım bıraktıkları eğitime tekrar dönmesi ya da mezun olması gibi durumlar yaşayabilirsiniz.

Merkür, Jüpiter, Venüs ve Mars, Satürn ve Uranüs’ü Ateş ya da Hava burçlarında olanlara Tutulmalar daha büyük fırsatlar taşıyacak. Pluto’su Ateş ve Hava burçlarında olanlar için de oldukça köklü bir dönüşüm yılı olacak gibi görünüyor.

oglak

 

 

 

 

Oğlaklar ve Yükselen Burcu Oğlak Olanlar

Jüpiter 10 Ekim’e kadar 10.evinizde. Kariyer, toplumdaki yeriniz, başarılar ve kazançlarınız konularında şanslı kılıyor sizleri. Statünüzün yükseleceği, terfi, profesyonel taahhütlerin yerine geleceği bir süreç var önünüzde. Bir çok Oğlak burcunun kariyer yaşamında popülaritesi artacak. Jüpiter herhangi bir konuda önünüze çıkabilecek engel ya da kısıtlamaları engelleyecek, çok efor sarf etmeden bir şeylere kavuşacaksınız gibi görünüyor. Aynı zamanda saygınlığınız da bu durumla doğru orantılı olacak artacaktır. Bu anlamda Oğlakların itibar yılı diyebilirim. Yeni girişimler yapmak için oldukça uygun zamandasınız lakin en çok mükafatı, bu konu için çabalayanlar alacaktır. Amaçlarınız revize olacak gibi. Aile bireyleri ya da eşle ilişki problemlerini çözmeye yoğunlaşmanızda fayda var Çünkü onlardan yana da şanslı olduğunuz bir dönemdesiniz.

10 Ekim sonrası Jüpiter 11.evinizde idealler, umutlar, dilekler evinde hareket halinde.  Bazı umutlarınızı, ideallerinizi gerçekleştirme şansınız çok yüksek. Özellikle sadık kaldığınız idealleriniz, gerçekleşmesi en muhtemel olanlardır. Sosyal çevrenizde bir hareketlenme, yeni insanlarla karşılaşmaya oldukça açıksınız. Katıldığınız gruplarda yeni ilişki fırsatlarına da oldukça açıksınız. Organizasyonlar, toplantılar, ortaklıklar ve halka açık alanlardaki faaliyetlerinizde çabalamanızda fayda var. Arkadaşlarınızın desteği 10 Ekim’e kadar sürecek ve onlarla her zamankinden çok etkileşimde bulunmakla birlikte etkileşimlerin size çok memnuniyet vermesi söz konusudur. Kendinizle, amacınızla ve hedeflediklerinizle ilgili köklü reform süreci var önünüzde. Neyi değiştirmek istiyorsunuz? Sihirli soru bu :) İşte oraya bakış açınızı, Jüpiter’in de desteğiyle değiştirebilecek ve fark edemediklerinizi fark edeceksiniz.

Satürn 20 Aralığa kadar 12.evinizde, bağlılıklar, ego, önemsiz bireysel tercihler üzerinden test süreci devam ediyor. Süreç içinde en derin ruhsal ve sezgisel kaynaklarınıza baş vurmaya itiyor Satürn sizleri. Daha içe çekilme, kimse beni anlamıyor gibi düşünceler bu yıl da devam edecek fakat bir yıl öncesi kadar sıkmayacak sizleri. Çocukluktan ve bazen geçmiş yaşamdan gelen tüm psikolojik sorunları , kompleksleri, takıntıları, fobileri, zaafları ve en derin duygusal eğilimlerinizi fark etmek ve özgürleşmek için biraz daha çalıştıracak sizleri. Ruhunuzu, özünüzü bir düzene oturtma zamanı sizler için.

Venüs bu yıl 4.evinizde gerileyecek. Yaşam alanınızla ilgili değişiklik tadilat gibi işlerden Mart Nisan aylarında uzak durmanızda fayda var. Bu dönemde bir mobilya alırsanız muhtemelen en ergonomik olmayanı, sonradan pişman olabileceğiniz eşyayı almış olursunuz. Aynı durum ev içi tadilatlar için de söz konusu. Her hangi bir tadilat işine girişirseniz Venüs düz pozisyona geçtikten sonra yapılan işte arızalar baş göstermeye başlar. Yine alım-satım için uygun olmayan zamanlar. Tabi bu haritasında Venüs’ü düz olanlar için geçerli. Haritasında Venüs’ü düz olanlar yukarıda saydığım şeyleri yapabilirler. hatta yapmalarında fayda bile var. Aynı zamanda beğenilerimizin de pek dengeli olmadığı zamanlar olduğu için dış görünüşünüzde, imajınızda değişiklik yapmak, estetik amaçlı geri dönülmez değişiklikler yapmak için yine uygun zamanda değilsiniz. Bunun yerine ilişki problemlerinizi fark etmek için süreci değerlendirmenizi öneririm, sağlık sorunlarınızı iyileştirmek için çalışmalısınız, karar vermek için değil.

Tutulmalar bu yıl 8/2.ev eksenine düşüyor. Kendi kazançlarınız ile ortaklaşa alandan gelen konular önem kazanıyor. Uzun süredir bekleyen miras, nafaka, tazmin gibi işleriniz varsa tutulmalar takibinde sonlanmalar ve başlangıçlar yaşayacaksınız. Hukuksal bir durumu olanlar ve uzun zamandır bekleyenlerin işi, hukuksal düzlemde çözülecek ya da anlaşmalar tekrar düzenlenmesi gündeme gelecektir. Ne aldım, ne veriyorum sorularını sıkça gündeme getirecek tutulmalar, bu anlamda paylaşımlarla ilgili sorunların çözüm yılı olabileceğini rahatlıkla söyleyebilirim. Bazıları çok avantajlı tamamlanmalar yaşarken ufak bir azınlık mücadele vermek durumunda kalacak. Kariyer, iş değişimi ya da çalıştığınız kurumdaki otorite figürlerinin değişmesi ya da ortaklık yapısının değişmesinin, hayatınızda değişim yaratması gibi olaylar olası görünmekte.

Merkür, Jüpiter, Venüs ve Mars, Satürn ve Uranüs’ü Ateş ya da Hava burçlarında olanlara Tutulmalar daha büyük fırsatlar taşıyacak. Pluto’su Ateş ve Hava burçlarında olanlar için de oldukça köklü bir dönüşüm yılı olacak gibi görünüyor.

kova

 

 

 

 

Kovalar ve Yükselen Burcu Kova Olanlar

Jüpiter 10 Ekim’e kadar 9.evinizde seyredecek. Sınırlarınızı genişletme zamanı, yollar ve yolculuklar tutulmaların da Jüpiter desteğiyle epey hareketlenecek gibi görünüyor. Uzak  yollarda çözüm bekleyen işlerinizi çözüme kavuşturmak için epey fırsat geçecek elinize. Uzak yollardan her türlü fayda sağlamada oldukça avantajlısınız. Junosu Terazide olanlar kadersel eşleriyle karşılaşabilir. Bu karşılaşmalar tamamen tesadüfi ve eş zamanlı  olabilir. Bir nevi kalp ve zihin arasında bağlantı kurulduğunu hissedebilirsiniz bu yıl.

10 Ekim sonrası Jüpiter 10.evinize geçerek kariyer hayatınızı hareketlendirecek. Kariyer, toplumdaki yeriniz ve başarılar ve kazançlarınız konularında şanslı kılıyor sizleri. Statünüzün yükseleceği, terfi, profesyonel taahhütlerin yerine geleceği bir süreç var önünüzde. Bir çok Kova burcunun kariyer yaşamında popülaritesi artacak. Jüpiter herhangi bir konuda önünüze çıkabilecek engel ya da kısıtlamaları engelleyecek , çok efor sarf etmeden bir şeylere kavuşacaksınız gibi görünüyor. Aynı zamanda saygınlığınız da bu durumla doğru orantılı olacak artacaktır. Bu anlamda Kovaların itibar yılı olacak 10 Ekim sonrası. Yeni girişimler yapmak için oldukça uygun zamandasınız lakin en çok mükafatı bu konu için çabalayanlar alacaktır. Amaçlarınız revize olacak gibi. Aile bireyleri ya da eşle ilişki problemlerini çözmeye yoğunlaşmanızda fayda var Çünkü onlardan yana da şanslı olduğunuz bir dönemdesiniz. Aynı zamanda otorite figürlerine ulaşmada oldukça avantajlısınız.

Satürn 20 Aralığa kadar 11. evinizde. Temel hayat vizyonunu yapılandırma  üzerinden test süreciniz devam ediyor. Genel olarak şanslısınız, Çünkü yönetici gezegenleriniz çok iyi etkileşimde bulacak. Eğer doğum haritanızda uygunsa bu yıl, mutluluk, tatmin, ideallere kavuşma anlamında sonuçlara varma zamanı gibi. Bu anlamda hayatı, zorunluluklardan çok bir şans ve fırsat olarak algılamayı deneyimleyeceksiniz. Bu durum, yaşam vizyonunuzu desteklemeyen her şeyi bırakmanıza ya da nasıl bırakacağınız öğrenmenize vesile olacaktır. Bu dönemde bazı arkadaşlar hayatınızdan geri dönüşü olmaksızın çıkabilir. Ya da siz birilerine mesafe koyabilirsiniz. Her durumda hayatınızdan çıkan ya da çıkacak olan kişilere ihtiyacınız olmadığını bilin. Satürn bir nevi ayıklama yapar bu evde ve fazlalıklardan arındırır. Açılan boşluk evren tarafından doldurulacaktır merak etmeyin.

Venüs bu yıl, 3.evinizde gerileyecek. Mart, Nisan aylarında kulağınıza gelen şeylerin doğruluğunu teyit etmeden hareket etmeyin derim. Zira yalan hberler, çarpıtılmış hikayelerle ayartılmaya oldukça açıksınız. Kardeşler, yakın çevre ile komşular arasında bu tarz laf söz olayları olabilir. Siz siz olun her duyduğunuza inanmayın. Mümkün mertebe yasal sözleşme imzalarınızı Mayıs sonrasına bırakın. Bırakamadığınız durumlarda metni iyice okuduğunuzdan emin olun. Yine telefon ya da bankacılık dolandırıcılığına karşı uyanık olmanızda fayda var. Bununla birlikte, beğenilerimizin de pek dengeli olmadığı zamanlar olduğu için dış görünüşünüzde, imajınızda değişiklik yapmak, estetik amaçlı geri dönülmez değişiklikler yapmak için yine uygun zamanda değilsiniz. Bunun yerine ilişki problemlerinizi fark etmek için süreci değerlendirmenizi öneririm, sağlık sorunlarınızı iyileştirmek için çalışmalısınız, karar vermek için değil.

Tutulmalara geldiğimde, oldukça şanslı zamanlarda olduğunuzu belirtmek isterim. Tutulmalar çok kuvvetli destekler alıyorsunuz. Tutulmalar Kovaların 7/1 ev aksına kayıyor. Aşk aşk aşk … Tanışmalar, birliktelikler, kutlamalar havada uçuşacak ve çevremizdeki Kovaların çoğundan evlilik haberi alabiliriz. Özellikle Jüpiter, Mars ve Venüs’ü ateş ve hava burçlarında olanlar bu konuda daha şanslı. Sadece aşk ve iişkiler değil, her çeşit ortaklık ilişkisinde avantajlı durumdasınız. Bu döngüde başlayan ortaklık ve ya ilişki Satürn’den destek aldığından, ciddi bir beraberlik ya da ciddi bir ortaklık ilişkisi olması oldukça muhtemel.

Merkür, Jüpiter, Venüs ve Mars, Satürn ve Uranüs’ü Ateş ya da Hava burçlarında olanlara Tutulmalar daha büyük fırsatlar taşıyacak. Pluto’su Ateş ve Hava burçlarında olanlar için de oldukça köklü bir dönüşüm yılı olacak gibi görünüyor.

balik

 

 

 

 

Balıklar ve Yükselen Burcu Balık Olanlar

Jüpiter 10 Ekim’e değin 8.evinizde ortaklaşa alandan gelen gelirler konusunda şanslı kılıyor sizleri. Ortaklaşa alandan gelen her türlü kazançlara açıksınız. Bekleyen miras, nafaka, ikramiye gibi işleriniz varsa, muhtemelen 10 Ekim sonrası bu alanlarda hareketlenme ve tamamlanmalar başlayacaktır.8.ev aynı zamanda paylaşımın evidir. Paylaşmanın hazzını yaşayacaksınız. Her türlü ortaklaşa kazançtan yarar elde etmekle birlikte, ruhsal bir yenilenme yılı olabilir sizin için. Bu anlamda korku, nevroz, bağımlılık, komplekslerinizden özgürleşeceğiniz bir süreç yaşayacaksınız.

10 Ekim sonrası Jüpiter 9.evinize geçecek. Sınırlarınızı genişletme zamanı, yollar ve yolculuklar tutulmaların da Jüpiter desteğiyle epey hareketlenecek gibi görünüyor. Uzak  yollarda çözüm bekleyen işlerinizi çözüme kavuşturmak için epey fırsat geçecek elinize. Uzak yollardan her türlü fayda sağlamada oldukça avantajlısınız. Katıldığınız yolculuklarda yeni bir şey öğrenmeniz söz konusu. Bir nevi kalp ve zihin arasında bağlantı kurulduğunu hissedebilirsiniz bu yıl. Yurt dışı gezisi planlayan Balıklar çok sıra dışı şeyler yaşayabilirler.

Satürn 20 Aralığa kadar 10.evinizde hareket ederek kariyer yaşamı üzerinden test süreci devam ediyor. Canla başla çalışanlar, olumlu tohum ekenler bu yıl ve yılın sonunda ödüllendirilecek. Ancak enerjisi olumsuz şeyler için harcayan ya da tembellik edenlerin pozisyonunun düşürülme yılı olacak 2017. Bu anlamda ne yapmak istediğinizi, hangi alanda kariyer yapmak istediğinizi de belirlemiş olacaksınız. 2016 yılına nazaran daha iyi bir yıl bekliyor sizler. Satürn bu evdeyken iş yükü oldukça ağırlaştırılır. Amaç kişiye mücadele ruhu kazandırmaktır. Mücadele ruhu kazananlar, amaçlarını yapıcı bir şekilde takip edenler Satürn tarafından tahmin edemeyeceğiniz kadar çok ödül taşıyacak hayatınıza.

Venüs bu yıl 2 evinizde geriliyor. Harcamalarınıza dikkat edin. Mümkünse zaruri ihtiyaçlar dışında alışveriş yapmayın. Gelmesi muhtemel alacaklar gecikebilir. Mevcut nakit akışını korumaya çalışın, kredi kartlarına dayanmayın derim :)) Beğenilerimizin de pek dengeli olmadığı zamanlar olduğu için dış görünüşünüzde, imajınızda değişiklik yapmak, estetik amaçlı geri dönülmez değişiklikler yapmak için yine uygun zamanda değilsiniz. Bunun yerine ilişki problemlerinizi fark etmek için süreci değerlendirmenizi öneririm, sağlık sorunlarınızı iyileştirmek için çalışmalısınız, karar vermek için değil.

Tutulmalar bu yıl Balıkların 6/12.evine kayıyor. Balıkların bazısının iş ortamı değişirken, bazısının gündelik koşulları alanında tamamlanma ve başlangıç yaşayacaklar. Sağlık biraz daha önem kazanacak. Mide, bağırsak, bronşit, soğuk algınlığı, grip ve sinüzite dikkat. Tedavi gerektiren durumları titizlikle takip edin lütfen. Bu arada gizli şeylere merakınız biraz artabilir. Sizden saklanan gerçeklerle ilgili olaylar yaşayabilirsiniz veya gizlerin üzeri açılabilir.

Merkür, Jüpiter, Venüs ve Mars, Satürn ve Uranüs’ü Ateş ya da Hava burçlarında olanlara Tutulmalar daha büyük fırsatlar taşıyacak. Pluto’su Ateş ve Hava burçlarında olanlar için de oldukça köklü bir dönüşüm yılı olacak gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × 3 =