2016 YILLIK BURÇ YORUMLARI 2 (Terazi-Akrep-Yay-Oğlak-Kova-Balık)

2016 yılı öncelikle hepimize kendimizi tekrarlamayı bırakıp, kendimizi aşmaya dönük koşullar getirsin hepimize.

Yıl geneline baktığımızda, uzun sürecek bir Mars Akrep burcu seyri var önümüzde ve 18 Nisan – 30 haziran gerileyecek. Bu gerileme ülkemizin haritasının Güneş’inin bulunduğu burçta olması sebebiyle önemli gelişmelere gebe diyebilirim.Mümkün mertebe yazılarımda öngörülmesi kuvvetli olan negatif olaylara çok değinmemeye gayret gösteriyorum. Bazılarımız korkuya kapılabiliyor ve negatif durumun etkisini uzunca bir zaman üzerinde taşıyabiliyor. Ancak Astroloji bir kehanet sanatından önce, zamanı en doğru biçimde ve en doğru enerjiyle kullanabilmektir. Pozitif kadar negatif etkiye de maruz kalabiliriz. İşte tam bu sırada, öngörülerimiz aracılığıyla sorun getirebileceğini söylediğimiz olay ve zamanlara karşı hazırlıklı olmuş ve en doğru şekilde  değerlendirmiş olmaz mıyız?

Şöyle bir düşünün bir Hastaneye gidiyorsunuz, tetkikleriniz yapılıyor ve Hekim size Diyabet hastalığına yakalanma olasılığınızın oldukça yüksek olduğunu söylüyor. Ne yapardınız bu durum karşısında?

– Hekime sinirlenip, ben hasta olmam deyip orayı terk edip, bir de üstüne hekimin, ne kadar kötü bir hekim olduğundan dem vurur muydunuz?

Hekim size bunu psikolojinizi bozmak için söylemez, işinin bir gereği olduğu için söyler. İnsan olarak çoğumuz zaman zaman dünyanın kendimizin etrafında döndüğü illüzyonuna kaptırabiliyoruz kendimizi. Ama dünya bizim etrafımızda dönmüyor. Kendinize dikkat edin de hastalığınız kronikleşmesin diye söyler, beslenmenizi yeniden düzenleyin diye söyler :)

Benim 2016 için aldığım kararlardan biri de budur. Ben elimden geleni yapıp karınca kararınca negatif şeylere dair de ipuçları vereceğim ülkemizi ilgilendiren konularda. Verdiğim ipuçlarını değerlendirme şekli ise size kalmış.

Mars Akrep burcu seyri Haziran 2015 tarihinden bu yana verdiğimiz kararların doğruluğu ya da yanlışlığıyla yüzleşmemizi sağlayacak olaylar taşıyacak hayatımıza. Bunlardan biri de Ekonomimizi olumsuz etkileyebilecek gelişmelerin olması. İthalat-ihracat dengesini etkileyebilecek durumlar açığa çıkabilir. Anlaşmalar bozulabilir. Üretimi ve üreticileri etkileyebilecek yeni kanunlar gündeme gelebilir.

Kolay yoldan ulaşmaya çalıştığımız herşey, sorumluluk almadan hareket ettiğimiz durumlar bazılarımız için ters tepebilir. Demin de değindiğim gibi, bunu bir fırsat olarak algılayabilir ve zamana rağmen ve zamanla birlikte hareket edebilirsek bakın ne büyük mucizeler olur o zaman :)

Mayıs ayının son haftası oluşabilecek olaylara lütfen genel ve bütün olarak bakabilelim zira duygularımızı, ani reaksiyonlarımızı tetikleyebilecek olaylar vukuu bulabilir.

Güç savaşları ezen-ezilen adına yapılan mücadeleler, suç oranlarındaki artışlar, öfke duygumuzu bir tık yükseltebilecek durumlar söz konusu. Din savaşlarını kızıştıracak, etnik köken tartışmalarını hararetlendirebilecek koşullarla mücadele etmemiz gerekebilir.

Şu sıralar patlak veren ODTÜ olayını, Mart – Haziran arası kızıştıracak şeyler olacak gibime geliyor. Fakat Mars gerilemesi evrenin hikmetini sunarak değil, kısarak terbiye etmesine benzer. Tıpkı Akrebin dönüp dolaşıp kendini zehirlemesi gibi, etkili olmayan eylemlerin sonucu bizim canımızı yakabilir buna toplumca dikkat etmeli ve ayrıştırmayı körüklemek yerine farklılıkları kabul etmeyi, farklılıklardan haz almayı denemeliyiz, en azından Ağustos ayına kadar :)

15 nisan – 31 Mayıs arası

12 – 20 Haziran arası ülkemiz açısından kritik olabilecek tarihler.

Nerede yanıldıysak işte o yanılgıyı, evrenin kendi gerçekliğiyle  görmemize olanak verecek olaylar yaşayacağız diyebilirim kısaca.

Gelelim burçlara. Açıklamalara başlamadan değinmek istediğim şey şu: Buradaki yorumlar Güneşinizin konumuna göredir. Yani yorumlar herkesin hayatında aynı olayları yaratmaz. Esas olan doğum anınızdaki bireysel haritanızın gezegen yerleşimleri ve birbirleriyle kurdukları ilişkiye göre biçimlenir. Venüs’ünüzün değişken burçtaki konumu Güneş burcunuzun size getireceği potansiyel iyi şansı azaltacaktır. Zaten burç burç yorumlara pek girmememin sebepleri de bunlardır.  Yorumları kurken Öz burcunuzla birlikte mutlaka  Yükselen burcunuzu ve Ay burcunuzu da okumanızı önerebilirim.

Terazi Burçları ve Yükselen Teraziler

terazi-burcu-evrenin-kizi

Teraziler kendi gelirlerini yöneten alan olan 2.evde Mars retrosu yaşayacaklar. Zam, terfi beklentisi içinde olanların bunlara ulaşmakta 30 Haziran’a kadar sorun yaşamaları mümkündür. Kaynaklara ulaşımda pürüzler çıkabilir, alacakların gelmesinde ertelenmelerle karşılaşabilirsiniz. Epey masraflı bir 6 ay var önünüzde buna bağlı olarak şimdiden bütçenizi düzenlemenizde fayda var.  İlişkiler boyutunda aşırı sahiplenme eğilimleri ortaya çıkabilir. Bu da ilişkilerinizi, ortaklıklarınızı olumsuz etkileyebilecek bir durum. Tartışma çıkarmamaya ya da çıkan tartışmaları büyütmemeye özen göstermenizde fayda var. Kredi, miras, nafaka gibi konularda beklentiniz varsa Temmuz ayına kadar bu alanda da gecikmeler olası. Borç alış-verişi yapılmaması gereken bir süreçtesiniz.

Jüpiter 12.evinizde duygusal ve zihinsel sınırlarınızı çözmek üzere çalışıyor. Her türlü bilinçaltı kaynaklı korku, kompleks, bağımlılık, fobilerden özgürleşmeniz adına destek veriyor. İçe bakış eğiliminin artacağı bir dönem olabilir. Dış dünyada başlayan ve sizde etki yaratan duygu salınımlarının üzerine giderseniz kazançlı çıkarsınız zira, bilinçaltının bilinçüstüne en yakın olduğu zamanlardasınız.

10 Eylül sonrası Jüpiter 1.evinize geçecek ve sizi kişisel gelişim açısından yenileyici bir etki olarak çalışacak. Dış  görünüşünüzü, tarzınızı değiştirebilir, ruhsal yaşamınızda size iyi gelecek tekniklerle tanışabilirsiniz. Kendinizi ifade ederken bencilleşmemeye dikkat edin derim. Aynı zamanda yeni tanışmalar için uygun durumdasınız. Bekar olanların  yeni tanışmalar ve evlilik potansiyeli yüksek bir ilişkiye açıksınız. Varolan ilişkinin durumunda düzelmeler, sorunların çözülmesi söz konusu. 23 Mart’ta burcunuzda gerçekleşecek son tutulma ilişkiler üzerinden test ve değişim sürecini sonlandıracak. Ben özellikle Eylül sonrası yalnız Terazilerin hayatında çok büyük olumlu değişiklikler olacağıı öngörüyorum. Artık stres yaratan durumlar Mart sonu itibariyle bitiyor ve taze bir enerji geliyor yaşantınıza.

Jüpiter döngüsü, Eylül sonrası, 23 Eylül-15 Ekim doğumlu Terazilere olumlu destek verecek.

Uranüs döngüsü 9-18 Ekim doğumluları özgürleştirecek.

Pluto döngüsü 7-11 Ekim doğumluların hayatını kökten etkileyecek.

Otoriteyle ters düşmeler, iradenizi yönetme biçiminizi değiştirmeye sevk edebilir sizleri. Ev hayatı, birlikte yaşadığınız insanlar ve ilişkileriniz testte. Değişemeyen Teraziler otorite ile ilişkileri aracılığıyla değişimi hayatlarında hissedebilecekler.

Tutulmalar 6/12 ev ekseni üzerinde olacağından hizmet alanlarınızı etkileyecek değişimler yaşamanız söz konusu. Bazı Terazilerin Eylül ayı sonrası Terfi etmeleri, yer değiştirmeleri söz konusu. Bu değişim, alt kadroların değişmesini, birlikte çalıştığınız insanların da buna paralel olarak değişmesini sağlayacak. Haritasında bireysel gezegenleri toprak grubunda olan Terazilerin daha kazançlı çıkabileceğini ve şanslı olduğunu söyleyebilirim. Her ne yaşarsanız yaşayın, değişimler kuşkusuz hep daha iyiye dönük olacaktır. Hepinize mutlu huzurlu bir yıl diliyorum.

Akrep Burçları ve Yükselen Akrepler

akrep-burcu-evrenin-kizi

Akrepler Mars retrosundan en çok etkilenecekler arasında. İlişkiler alanında gerginlik, tartışmalara açıksınız. Kendinizi oldukça güçlü hissetmeniz, çabuk ateşlenmeye  ve ilişkilerinizde rekabet dürtüsünü uyandırmanıza neden olabilir. Başkalarına karşı güç kullanmamaya dikkat edin zira ilişkiler ve arkadaşlıklar süreçte yara olabilir. Sinirlilik, kavgacılık ve cesaret diğer zamanlara göre biraz artış gösterebilir. Trafikte sinirliyken sorunlar yaşayabilirsiniz. 18 Nisan – 30 Haziran arası enerjinizi dengeli kullanmaya çalışın mümkün  mertebe. Süreç içinde uzlaşma yollarının tıkanma ihtimaline karşı ne kendinizi ne de başkalarını durum için zora koşmamaya gayret gösterin derim.

Jüpiter 11.evinizde 10 Eylül’e kadar. Değişik grup ve topluluklara girebilir, ufkunuzu genişletecek insanlarla tanışabilirsiniz. Jüpiter sizi ideallerinize ulaşmada şanslı kılıyor. Hamile kalmakta zorlanan Akreplere müjde: hem jüpiter 11.ev transiti hem tutulmaların bu evlere denk gelmesi çocuk sahibi olmada problem yaşayanların, çocuk sahibi olabilmesine destek verecek. İçinizdeki iyilik hali ve enerji artışının bu konuda psikolojik olarak çok büyük destek verebileceğini söyleyebilirim. 16 Eylül tutulması çok etkin bu anlamda. Tutulmaların her birinden olumlu destek alacaksınız. Zaten Satürn Akrep burcu süreci çok sıkıntı yaşatmıştı uzunca bir süredir, tutulmalar nefes almanızı ve birşeylerin rayına otumasını sağlayacak

Satürn 2.evinizde yıl boyu. Gelirlerle ilgili disipline olacağınız bir süreçtesiniz. İş, gelirler ve yatırımlarla ilgili aşırı risk içeren girişimlerde bulunmamanızı öneriyorum .Yatırım zorunlu olan hallerde biraz sabırlı olmanız biraz beklemeniz gerekebilir. Başkalarının kaynaklarına ulaşmada da aksaklıklar söz konusu.

Paraya önem vermeyen bir Akrep bu dönemde paranın önemini anlarken, paraya aşırı önem veren bir Akrep, bu dönemde paranın herşey olmadığını kavramasına olanak sağlayacak gelişmeler yaşayabilir.

Bekarlar evleniyor, çocuk sahibi olmak isteyenler oluyor bu yıl. Her ne kadar Mars retrosu pürüzler yaratsa da Akrepler, tutulmalardan avantajla faydalanıyor. Hepinize sağlıklı, mutlu, çoğul ve paylaşımcı bir yıl dilerim.

Yay Burçları ve Yükselen Yaylar

yay-burcu-evrenin-kiziYaylar Satürn döngüsünden sorumlu bu yıl. Mars 12.evde gerileyecek 18 Nisan-30 Haziran arası. Bastırılmış duygular, eskiye ait deneyimlerde fark edilmemiş ayrıntılar ya da geçmişte kızgınlık yaratan yaşanmışlıkların tekrar kafanızı meşgul etmeye başlaması söz konusu. Kadın erkek ilişkilerinde agresif tecrübeler yaşayabilirsiniz. Bilinçaltı için zor bir dönemdir, genelde öfke ve akıldaki şeyi biran evvel çözme isteği yaratabilir sizde fakat retro süreci çözüm ve sonuçlanmalar için uygun değildir. Birlikte çalıştığınız insanlar, takım arkadaşlarıyla yapılan ortak çalışmalar kızgınlık yaratabilir. Daha çok çalışmak durumunda kalabilirsiniz. Günlük yaşam ve zorunluluklarınızın artması zaman zaman öfke getirebilir. Sağlık, beslenme konularına dikkat etmelisiniz. Devam eden bir Sağlık sorunu olanlar tedavi gerektiren bir sürece girebilir. Bu devrede bir çok şey ters gitmeye başlar, sebepsiz gerginlikler ve iç sıkıntıları yaşayabilirsiniz. Bilinçaltınızı fark etmek için iyi bir dönem. Sadece kesin sonuç için acele etmeyin yeter.

Jüpiter 10.evde Eylüle kadar. Kariyer hayatınızda tanınma getiren durumlar olsa da Satürn baskısı nedeniyle çok dikkatli olmalısınız. Yay genel olarak yönetici gezegenin Jüpiter olması sebebiyle şanslı bir burçtur. Nasıl diyeyim, hep dört ayağının üzerine düer. Fakat Satürn Yay burcu seyri bu şansta azalma yaratacaktır. Bu nedenle kariyer hayatınızda çok zıplamamanızda, riskli işlere enine boyuna düşünmeden  girmemenizde fayda var. Ortaklıklarında sorumlulukla hareket etmeye gayret gösterenler süreçten zarar görmeden yararlanabilirler. Çoklu iş yapan Yaylar çok dikkat etsinler Ekim ayına kadar. Başlattığınız projeler çökebilir ve maddi külfet ve dağ gibi borç getirebilir. Ufak ufak, emin ilerleyenler kazanır, ancak 2-3 işe yatırım yapanlar için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Öyle ya da böyle Satürn büyümenizi, olgunlaşmanızı istiyor. Gözünü kapatarak hareket etmeye meyilli Yayları da epey disipline edecek gibi görünüyor. 1-13 Aralık doğumlu Yaylar Satürn’ün bu yıl en çok disipline edeceği ve olgunlaştıracağı kişilerdir.

Jüpiter 10 Eylül itibariyle 11.evinize geçecek ve yeni gruplarla etkileşiminizi arttıracak. Yan gelirlerden gelen kazançları artacak bazı Yayların. Aynı zamanda idealleriniz, umutlarını, hedefleriniz değişim gösterecek.

8-16 Aralık doğumlu Yaylar Uranüs’ten aldığı destekle hayatlarının temelini etkileyebilecek potansiyelde çok ani fırsatlarla karşılaşma şansına sahip olacaklar. Satürn baskısını kolaylıkla aşmanızı sağlayacak bu Uranüs desteği. Ani hamilelikler, doğumlar evinizi şenlendirmenize neden olabilir.

Tutulmalar 4/10 ev aksında gerçekleşiyor. Ev iş dengeniz tutulmalardan oldukça etkilenecektir. Bu esnada gerek kariyer hayatında gerek ev yaşamında yol ayrımına girecek bazı Yaylar.  İnsanlara kulak verin, çevrenizden gelecek eleştiriler biraz umurunuzda olsun. Kabul etmemek, direnmek, aynaya bakmamak, kendine aşırı hassasiyet, çok insan kaybetmenize sebep olabilir.

Haklı olarak şımarıktır Yaylar, yakışır da onlara. Ancak şu süreçte şımarık bir çocuk gibi davranmamanız, sık sık aynaya bakmanız ve kendinizi yenilemeniz gerekiyor.

Haritasında Satürn’ü Yay burcunda ve Güneşine 5 derece mesafede olanlar için geçerli değil bu yazdıklarım. Onlar nerede şımarmaları, nerede olgun bir kimlikle hareket etmeleri gerektiğini zaten biliyorlar. 2016 yılında Yayların arasında süreci en rahat geçirecek olanlar da onlardır. Hepinize değişim dolu bir yıl diliyorum.

Oğlak Burçları ve Yükselen Oğlaklar

oglak-burcu-evrenin-kziOğlaklar Mars geri hareketini 11.evlerinde yaşayacaklar. Grup faaliyetleri ve ortaklaşa çalışmalar önem kazanabilir. Fakat ortaklaşa çalıştığınız gruba uyumlanma konusunda ekstra çaba sarf etmeniz gerekebilir. Bu nedenle arkadaş çevreniz, aynı amaçla biraraya geldiğiniz kişiler ve çocukları olanlarınızın çocuklarıyla 18 Nisan-30 Haziran arası tartışmamaya dikkat etmeniz yararınıza olur. Merkeze amacınızı koyun, kendinizi değil. Popülaritenin azaldığı bir süreçtir Mars 11.ev retro süreci. Bu nedenle çıkar tartışmaları ve bireysel eğilimler yarardan çok zarar getirebilir. Siz kontrollü olsanız da çevrenizdeki insanlar tarafından bu tip durumlara maruz bırakılabilirsiniz. Çözüm için Haziran sonunu beklemeniz gerekecek. Oluşabilecek aksaklıkları 30 Haziran itibariyle çözebilirsiniz.

10 Eylül’e kadar Jüpiter 9.evinizden destek veriyor sizlere. Hem zihinsel, hem felsefi sınırlarınızı genişletmek ve geliştirmek amaçlı çalışabilirsiniz. Yabancılarla olan iletişiminiz artar bu süreç içinde ve uzaklarla olan temasınızdan fayda sağlayabilirsiniz. Reklam, tanınma getiren durumlar söz konusu. Yayın yazım işiyle uğraşanlar, öğretmenlerin bu dönemde yaptıkları işten avantajla çıkmaları ve uzun vadede hayatınıza etki edecek yeni insanlarla tanışması, aynı zamanda bu dönemde başlayan işlerden uzun vadede verim almanız mümkündür. Reklam-organizasyon işleri için verimli bir süreçtesiniz.

10 Eylül sonrası Jüpiter kariyer evinize geçerek yeni iş birlikleri ve ortaklıklarla karşılaşma şansınızı artıracak. Kariyerde ilerleme, yeni planlar için uygun şartlara daha yakın olacaksınız. Bu gelirlerinizi de büyük ölçüde etkileyecek. Bolluk bereket Eylül sonrası evinize adeta yağabilir. Küpü akarke doldurmanızda fayda var.

5-8 Ocak arası doğumlu Oğlaklar Pluto döngüsüyle yepyeni bir yaşama doğru yelken açacaklar.

4-19 Ocak arası doğumlular Eylül ayına kadar Jüpiterden çok olumlu destek alacaklar. Kamu ve hukuk davaları olanlar ile, geçtiğimiz 3 yıllık döngü içinde hukuk konularında engele takılanların bu yıl o engeli aşması söz konusu. Hakimler, savcılar, avukatlar ve davacılardan yana şanslı olduğunuzu söyleyebilirim

22 Aralık-12 Ocak arası doğumlular Eylül’den sonraki iş ortaklıklarına dikkat ederek başlangıç yapsınlar. Enine boyuna hesap etmediğiniz ya da her şeyi konuşmadan girdiğiniz işlerde hayal kırıklığı yaşamak istemiyorsanız, her şeyi baştan konuşun.

7-15 Ocak arası doğumluların ev dengesi değişiyor. Boşanmak, evlenmek, taşınmak, mülk almak ya da satmak gibi etkilere açıksınız. Tüm bunlar aile ve eve verdiğiniz veriminizi dönüştürücü rol oynayacak.

Satürn 12.evde olduğundan yıl boyu sağlığınıza dikkat edin.

9 Mart ve 16 Eylül Tutulması yakın çevre ve kardeşler alanında etkili olacak. Yakın çevredeki ve kardeşlerin durumundaki şartlar değişim gösterebilir. Bu amaçla sık sık uzak ve yakın çevreye seyahatler gerçekleşebilir.

1 Eylül tutulması size bir hediye verecek gibi görünüyor. Bu gerçekten ihtiyacınız olan birşey olabilir. Tabiri caizse ”İlaç gibi geldi” diyebilirsiniz. Hepinize bol seyahatli bol tanışıklı bir yıl dilerim

Kova Burçları ve Yükselen Kovalar

kova-burcu-evrenin-kiziKovalar Mars gerilemesini 10.evlerinde yaşayacaklar. Otorite konumunda olan kişiler, yaşlılar, aile büyükleri ile uyuşmazlık ve ani uyuşmazlıklarla karşılaşabilirsiniz. Sözünüzü dinletme konusunda avantajlı değilsiniz. İş bırakma ve işten çıkartılmalar söz konusu olabilir. 18 Nisan – 30 Haziran arası otorite ile tartışma ve yarışşa girmemenizde fayda var.Unutmayın bu herkes için sıkıntı yaratacak bir dönem. Bu nedenle egonuzu dengelemek süreci rahat geçirmenize sebep olabilir. İş beklentisi içinde olan kovalar istedikleri standartlarda bir iş bulmakta 30 Haziran’a kadar zorlanabilirler. Ya var olan standart dışı işle Haziran sonuna kadar ilgilenin ya da bekleyin. Sadece durumları zorlamayın yeter. Bazı Kovaların ikamet ettiği evde ya da eşyalarında sıkıntılar çıkabilir. Tadilat-yenileme gereken durumlar belirebilir.

Jüpiter 10 Eylül’e kadar 8.evinizde ve başkalarının kaynaklarından yana şanslı hale getiriyor sizi. Ancak bu avantajı Mars retrosu ve Jüpiter retrosu sonunda yani 1 Temmuz itibariyle daha rahat hissedersiniz yaşamınızda. Ortaklaşa gelirlerdeki blokaj ve engellerin ortadan kalkması yine Temmuz ayını bulabilir.

10 Eylül sonrası Jüpiter 9.eve geçecek. Hem zihinsel, hem felsefi sınırlarınızı genişletmek ve geliştirmek amaçlı çalışabilirsiniz. Yabancılarla olan iletişiminiz artar bu süreç içinde ve uzaklarla olan temasınızdan fayda sağlayabilirsiniz. Reklam, tanınma getiren durumlar söz konusu. Yayın yazım işiyle uğraşanlar, öğretmenlerin bu dönemde yaptıkları işten avantajla çıkmaları ve uzun vadede hayatınıza etki edecek yeni insanlarla tanışması, aynı zamanda bu dönemde başlayan işlerden uzun vadede verim almanız mümkündür. Reklam-organizasyon işleri için verimli bir süreçtesiniz. Tatil ve gezileriniz için bavulunuzu her daim hazır bulundurun bence çünkü yolculuklarda hareketlenme söz konusu.

Maddi kaynaklar, gerek kendi gelirleriniz, gerek başkalarından gelen gelirler alanında, tutulmalar tetiklenme yaratacak. Şu an çözüm bekleyen ya da sonradan gündeme gelebilecek olaylar Eylül ayı itibariyle kökten çözülecek. Jüpiter’i hava grubu burçlarda olan ve geri olanların bekleyen işleri Mart ayında Terazi burcu tutulmasıyla birlikte çözülecek bu grupta olmayanlarınsa Eylül’ü beklemesi gerekebilir. Plan programınızı buna göre yapmanızı öneririm.

Bazı Kovalar hayatlarında çok önemli dönemeçlere girecekler. Bu dönemeçlerin olumlu dönemeçler olması ve hayat kalitelerinin yükselmesine sebep olması çok mümkündür. Kardeşler, akrabalar, yarın arkadaşlarla oluşabilecek sorunlara objektif yaklaşanlar kazanacak. Bazılarının kardeşlerin durumundaki bir değişiklikle haşır neşir olması söz konusu.

Yılın ikinci yarısında Teraziden sonra en şanslı burç sizsiniz. Hepinize bolluk bereket dolu bir yıl dilerim.

Balık Burçları ve Yükselen Balıklar

balik-burcu-evrenin-kiziBalıklar mars retrosunu bu yıl 9.evlerinde karşılayacaklar. 8 Ocak itibariyle Mars 9.evinize girecek ve yollarla bağlantılı işlerinizde gerilimler, aksaklıklar yaratmaya başlayacak. Rezervasyonunuzun onaylandığından emin olmadan yola çıkmayın. 18 Nisan-30 Haziran Uçağı en çok rötar yapacak olanlar Balıklardır. Bindiğiniz otobüsteki kliması bozuk tek koltuğun size çatması mümkündür. Aynı zamanda kamu ile işlerde, adli makamlarda olan işlerde aksaklık olması çok mümkündür. Etik ve ahlaki davranmak sıkıntıları en aza indirmenize sebep olabilir Ama Temmuz ayına kadar müspet bir sonuç beklemeyin derim.

Jüpiter 7.evinizde 10 Eylül’e kadar. Bu yıl bir çok bekar Balık evlilik potansiyeline kavuşacak.  Tutulmalar 1/7.ev aksında gerçekleşecek ve tutulmalar eşlik edecek Jüpiter bir çok bekar Balığı yeni tanışmalara açık hale getirecek.

10 Eylül sonrası 8.eve geçiyor Jüpiter bu yine başkalarından yana şanslı kılıyor sizleri. Yine de ortak paylaşımlarda adil olmanın yollarını arayarak hareket ederseniz, işlerinizin kolaylıkla aktığını görebilirsiniz.

Sadece gönül ilişkisi değil, ortaklıklar ve ilişki kurma biçiminizi etkileyebilecek durumlar yaşamanız söz konusu bu yıl. Ben nerede başlıyorum, nerede bitiyorum? Sınırlarım nerede başlıyor? Başkalarının sınırlarının farkında mıyım? sorularını sık sık kendinize sorarsanız daha verimli sonuçlar elde etmiş olursunuz.

Satürn 10.evinizde ve burcunuza gergin bir açı veriyor, otoriteyle ilişkileri zorlayan, onay konusunda problem yaratan bir etkidir bu. Bazı planlarınız engellenebilir, bazıları değişebilir. Durumları zorlamayan, evrenle iş birliği içinde hareket edenler süreçten kazançlı çıkarlar. Biraz yorulmanız ,biraz emek ve mücadele vermeniz gereken durumlar olabilir.

Bu anlamda 28 Şubat- 12 Mart arası doğumluların otoriteyle mücadelesi çetin bir hale gelebilir. Satürn biraz yoracak, biraz disipline edecek sizleri. Aldığınız tepki ve eleştirilere kulak verin. Kulak vermeyenler tutulmadan olumsuz etkilenebilir çünkü. Hepinize mutlu bir yıl dilerim.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 + 15 =