2016 YILLIK BURÇ YORUMLARI 1 (Koç-Boğa-İkizler-Yengeç-Aslan-Başak)

2016 yılı öncelikle hepimize kendimizi tekrarlamayı bırakıp, kendimizi aşmaya dönük koşullar getirsin hepimize.

Yıl geneline baktığımızda, uzun sürecek bir Mars Akrep burcu seyri var önümüzde ve 18 Nisan – 30 haziran gerileyecek. Bu gerileme ülkemizin haritasının Güneş’inin bulunduğu burçta olması sebebiyle önemli gelişmelere gebe diyebilirim.Mümkün mertebe yazılarımda öngörülmesi kuvvetli olan negatif olaylara çok değinmemeye gayret gösteriyorum. Bazılarımız korkuya kapılabiliyor ve negatif durumun etkisini uzunca bir zaman üzerinde taşıyabiliyor. Ancak Astroloji bir kehanet sanatından önce, zamanı en doğru biçimde ve en doğru enerjiyle kullanabilmektir. Pozitif kadar negatif etkiye de maruz kalabiliriz. İşte tam bu sırada, öngörülerimiz aracılığıyla sorun getirebileceğini söylediğimiz olay ve zamanlara karşı hazırlıklı olmuş ve en doğru şekilde  değerlendirmiş olmaz mıyız?

Şöyle bir düşünün bir Hastaneye gidiyorsunuz, tetkikleriniz yapılıyor ve Hekim size Diyabet hastalığına yakalanma olasılığınızın oldukça yüksek olduğunu söylüyor. Ne yapardınız bu durum karşısında?

– Hekime sinirlenip, ben hasta olmam deyip orayı terk edip, bir de üstüne hekimin, ne kadar kötü bir hekim olduğundan dem vurur muydunuz?

Hekim size bunu psikolojinizi bozmak için söylemez, işinin bir gereği olduğu için söyler. İnsan olarak çoğumuz zaman zaman dünyanın kendimizin etrafında döndüğü illüzyonuna kaptırabiliyoruz kendimizi. Ama dünya bizim etrafımızda dönmüyor. Kendinize dikkat edin de hastalığınız kronikleşmesin diye söyler, beslenmenizi yeniden düzenleyin diye söyler :)

Benim 2016 için aldığım kararlardan biri de budur. Ben elimden geleni yapıp karınca kararınca negatif şeylere dair de ipuçları vereceğim ülkemizi ilgilendiren konularda. Verdiğim ipuçlarını değerlendirme şekli ise size kalmış.

Mars Akrep burcu seyri Haziran 2015 tarihinden bu yana verdiğimiz kararların doğruluğu ya da yanlışlığıyla yüzleşmemizi sağlayacak olaylar taşıyacak hayatımıza. Bunlardan biri de Ekonomimizi olumsuz etkileyebilecek gelişmelerin olması. İthalat-ihracat dengesini etkileyebilecek durumlar açığa çıkabilir. Anlaşmalar bozulabilir. Üretimi ve üreticileri etkileyebilecek yeni kanunlar gündeme gelebilir.

Kolay yoldan ulaşmaya çalıştığımız herşey, sorumluluk almadan hareket ettiğimiz durumlar bazılarımız için ters tepebilir. Demin de değindiğim gibi, bunu bir fırsat olarak algılayabilir ve zamana rağmen ve zamanla birlikte hareket edebilirsek bakın ne büyük mucizeler olur o zaman :)

Mayıs ayının son haftası oluşabilecek olaylara lütfen genel ve bütün olarak bakabilelim zira duygularımızı, ani reaksiyonlarımızı tetikleyebilecek olaylar vukuu bulabilir.

Güç savaşları ezen-ezilen adına yapılan mücadeleler, suç oranlarındaki artışlar, öfke duygumuzu bir tık yükseltebilecek durumlar söz konusu. Din savaşlarını kızıştıracak, etnik köken tartışmalarını hararetlendirebilecek koşullarla mücadele etmemiz gerekebilir.

Şu sıralar patlak veren ODTÜ olayını, Mart – Haziran arası kızıştıracak şeyler olacak gibime geliyor. Fakat Mars gerilemesi evrenin hikmetini sunarak değil, kısarak terbiye etmesine benzer. Tıpkı Akrebin dönüp dolaşıp kendini zehirlemesi gibi, etkili olmayan eylemlerin sonucu bizim canımızı yakabilir buna toplumca dikkat etmeli ve ayrıştırmayı körüklemek yerine farklılıkları kabul etmeyi, farklılıklardan haz almayı denemeliyiz, en azından Ağustos ayına kadar :)

15 nisan – 31 Mayıs arası

12 – 20 Haziran arası ülkemiz açısından kritik olabilecek tarihler.

Nerede yanıldıysak işte o yanılgıyı, evrenin kendi gerçekliğiyle  görmemize olanak verecek olaylar yaşayacağız diyebilirim kısaca.

Gelelim burçlara. Açıklamalara başlamadan değinmek istediğim şey şu: Buradaki yorumlar Güneşinizin konumuna göredir. Yani yorumlar herkesin hayatında aynı olayları yaratmaz. Esas olan doğum anınızdaki bireysel haritanızın gezegen yerleşimleri ve birbirleriyle kurdukları ilişkiye göre biçimlenir. Venüs’ünüzün değişken burçtaki konumu Güneş burcunuzun size getireceği potansiyel iyi şansı azaltacaktır. Zaten burç burç yorumlara pek girmememin sebepleri de bunlardır.  Yorumları kurken Öz burcunuzla birlikte mutlaka  Yükselen burcunuzu ve Ay burcunuzu da okumanızı önerebilirim.

Koç Burçları ve Yükselen Koçlar

Koc-Burcu-evrenin-kizi

Koçlar genel olarak Satürn ve Uranüs döngüsünden destek alacaklar. 3 Ağustos’a kadar ortaklaşa gelirler, kredi, nafaka özellikle de mal paylaşımları- miras konularında durgunluk söz konusu. 4 Ocak’a kadar çözülmeyen işler için durumları zorlamamanızı öneririm. Mars’ın geri harekette olduğu 18 Nisan – 30 Haziran arası söz konusu durumları daha çok zorlamamanızda, akışla uyum içerisinde olmaya özen göstermenizde fayda var. Eş, anne, baba sağlığı kaynaklı finansal harcamalar ve koşuşturmalar olabilir. Borç almak ve vermek için uygun zamanlarda değilsiniz Mars 8.ev seyri boyunca. Harcamalarınızı sadeleştirmeye çalışın mümkün mertebe. Mars geri hareketi biraz koşturacak bazı koçları, bazılarınızın ise Eylemlerini sadeleştirmek için çalışacak.

Jüpiter 10 Eylül’e kadar 6.evinizde. Bazı Koçlar sağlık sorunlarını aşmak için operasyon geçirebilir. Beslenme alışkanlıklarınızla birlikte günlük rutinlerinizi yeniden düzenlemenize sebep olacak döngü var önünüzde. Bu döngü kilo aldıran ve alınan kiloları verme konusunda zorlayan bir döngü olduğundan dikkat etmenizde ve bol kalorili yiyecekleri kısıtlı tüketmenizde fayda var.Evcil hayvanları olan Koçlar evcil hayvanlarla ilgili gelişmelere açıklar. Sağlıklı olmayan hayvanlarınız varsa bakımı ve tedavi süreci söz konusu olabilir.

Aynı zamanda İş çalışma ortamında, iş koşullarınızı daha etkili hale getirmek için zamanı kullanmanız 2017 sonrası Satürn Oğlak burcu seyrinde mükafat almanıza, yükselmenize olanak sağlayacaktır. Emek vermekten ve çaba sarf etmekten, en ince ayrıntıdan, en büyük parçaya kadar her şeyle bir bütün olarak ilgilenmekten kaçınmayın. İş yükünüz, telaşınız koşuşturmacanız artacak belki süreçte. Fakat bu süreç önümüzdeki yıllarda karşılaşmanız muhtemel olan sorumluluklara hazırlık süreci olduğundan, şimdi hemen somut sonuçlara ulaşamasanız da gelecek yıllarda yaşam kalitenizin artacağına emin olabilirsiniz. Jüpiter’in geri pozisyonda olduğu 8 Ocak – 10 Mayıs arası çok köklü başlangıçlar yapmamanızda (özellikle iş-çalışma hayatı ile ilgili) fayda var. Projelerinizi harekete geçirmek için değil, alt yapısını sağlamlaştırmak için süreci değerlendirip, başlangıcı Ağustos sonrasına bırakırsanız daha sağlam ilerlemiş olursunuz.

10 Eylül sonrası Jüpiter Terazi burcuna geçecek ve başkalarıyla iletişiminiz artacak. Karlı anlaşmalar, kazançlar elde etmeniz söz konusu. İş birliğinin önem kazandığı bir zaman dilimi bu. Yeni tanışmalar, bekar Koçların evlilik ihtimali yüksek olan bir ilişkiye başlamaları söz konusu. Evli olan çiftlerin ilişkilerinde var olan sorunların düzelmesi ve çocuk sahibi olmak isteyenlerin çocuk sahibi olması Terazi Jüpiter seyrinin hayatımıza taşıyabileceği konulardır. 10 Eylül itibariyle başkaları konusunda şanslı olacağınızı söyleyebilirim.

Satürn Yay burcu seyri 1 – 12 Nisan doğumlu Koçlara daha çok destek verecek, otorite ve büyükler konusunda iyi zamanlardasınız. Uzun vadeli projeleriniz için otoriteden destek alabilirsiniz.

Uranüs bu yıl 5 – 15 Nisan doğumlu Koçların hayatını değiştirecek. Bu olumlu bir değişiklikte olabilir, hazır olmadığınız mecburi bir çözülme de olabilir. Bunu doğum haritanız belirler.

Pluto Döngüsü 5-8 Nisan arası doğan Koçları biraz zorlayabilir. Fikir ayrılıkları, otorite ile ters düşmeler söz konusu. Pluto iradenizi yönetme biçiminizi arındırmak üzere ufak sorunlar yaratabilir. Tutku, arzu,yanlış güç kullanımı, gibi eğilimlerinizi ortaya çıkaracak gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kendinizi tahlil etmenizde yarar var.

Tutulmalara gelince: 23 Mart Terazi burcu tutulması ile birlikte yaklaşık 2,5 yıl süren ve ilişkilerinizi etkileyen tutulmalar son buluyor. Bir nevi ilişkiler üzerinden test sürecinin sonuna geliyorsunuz.

9 Mart tutulması içe çekilme yaratabilir bir çoğunuzda. 1 eylül ve 16 Eylül tutulmaları 6/12.ev ekseninde gerçekleşecek. Sağlık konuları önem kazanıyor. Bağırsaklar – baş ve troitle ilgili sağlık sorunları getirebilir. Tedavinizi aksatmadığınız sürece çok büyük sorunlar yaşamazsınız.

İş çalışma koşulları ile bu alanlara verdiğiniz veriminizi etkileyebilir tutulmalar. İş değişimi, pozisyon değişimine açık süreçtesiniz. Yeni iş arayışında olanlar bu süreçte alternatif bulmakta zorlanmayacaktır. Fakat rahat iş arayışında olanlar için aradıklarını bulamayacakları bir dönem olabilir. Hepinize farkında bir yıl dilerim.

Boğa Burçları ve Yükselen Boğalar

Boga-Burcu-evrenin-kizi

Boğa burçları, Mars Akrep sürecinde ilişkileri üzerinden sınanacak. Evlilik- ortaklık gibi konularda ufak tefek pürüzler ve aksaklıklar oluşabilir. Daha önceden fikir birliği sağlanmış iş birliklerini yeniden sorgulamanıza sebebiyet verecek gelişmeler söz konusu. Aksaklıklara dikkat edin ve tartışmak, zora koşmak inat etmek ya da hareket etmemek yerine durumu yeniden tahlil etmek üzere süreci değerlendirin. Zam, terfi, yükselme, emeklilik bekleyen Boğalar mecburi ertelemelerle karşılaşabilirler. Her ne kadar Mars planlarınızı erteleyici- kimine göre de bozan- bir etki yaratsa da Pluto genel olarak Boğalara destek verdiğinden, yolunuzdan çekilmesi gerekenleri ayıklamanız anlamında yardım edebilir süreç bir çoğunuza. Genel olarak tutulmalardan en olumlu etkilenen siz olduğunuzdan geçici aksaklıklar karşısında paniklememenizde yarar var. 5-10 Mayıs doğumlular Pluto’nun en çok olumlu desteğini alacak olan kişilerdir.

Jüpiter 10 Eylüle değin 5. evinizde, içinizdeki çocukla temasınızı kuruyor. Bekar Boğaların yeni tanışmalar ve ilişkiler yaşaması muhtemel. Ani hamileliklerle birlikte, hamile kalmada sorun yaşayan Boğaların, hem tutulmalar hem de Jüpiter desteği ile bebek sahibi olmaları mümkündür.  Tüp bebek aşılama gibi yöntemler deneyecek olanların şansında artış olabilir. 8 Ocak – 10 Mayıs arası geri Jüpiter süreci olduğundan köklü başlangıç ve bitişleri bu zamana getirmemeniz de fayda var. Zira şansın biraz azaldığı süreçlerdir Jüpiter geri zamanları. İlişki sorunlarını çözmek, neyim? ve neye ihtiyacım var? soruları kendinize sormak ve tüm bu sorularınıza cevap bulmak için uygun süreçtesiniz. Evlilikler, doğumlar ve boşanmaları gündeminize taşıyacak tutulmalar ve Jüpiter. Yaratıcılığınızın artması, yazar – akademisyen Boğaların önünü açacak. Farkında olmadığınız yetenekleriniz iyiden iyiye açığa çıkabilir. Bazılarının farkında olduğu ancak üzerine eğilmediği yeteneklerini geliştirme süreci olabilir 2016 yılı. Çevrenizin sık sık ” sana ne oldu? ne kadar değiştin, bravo” cümlelerine şimdiden hazır olun.

10 Eylül sonrası Jüpiter 6. evinize geçerek, iş çalışma koşulları, sağlık gibi konuları gündeminize taşıyacak. Sağlık sorunları olan Boğalar, sağlık sorunlarını aşmak için tedavi ya da operasyon sürecine girebilir. Beslenme alışkanlıklarınızla birlikte günlük rutinlerinizi yeniden düzenlemenize sebep olacak döngü var önünüzde. Bu döngü kilo aldıran ve alınan kiloları verme konusunda zorlayan bir döngü olduğundan dikkat etmenizde ve bol kalorili yiyecekleri kısıtlı tüketmenizde fayda var.Evcil hayvanları olan Boğalar evcil hayvanlarla ilgili gelişmelere açıklar. Sağlıklı olmayan hayvanlarınız varsa bakımı ve tedavi süreci söz konusu olabilir. Bazılarınız ise bir hayvan sahiplenebilirsiniz.

Satürn 8.evinizde yıl boyu, yeni yatırımlar ve ortaklıklar için çok uygun değilsiniz. Var olan ödemeler ve borçları temizlemek üzere çalışırsanız daha kazançlı olabileceğinizi söyleyebilirim. Özellikle yükselen Boğaların başkalarından gelen gelirler, kredi- miras-nafaka konularında gecikmeler olabilir. Bu nedenle çok riskli kararlar almak için uygun bir zaman değil. Ancak, süreç kaynaklarınızı paylaşıma açma konusunda sizi etkileyebilir ve Güvenlik temalarınızı değiştirebilir Satürn 8.ev süreci.

Tutulmalar hayatınızı, hayallerinizi, hedeflerinizi yenilemeniz üzerinde etkili. Boğalar daha sosyal, daha yaratıcı, daha paylaşımcı bu yıl! Arkadaş gruplarınız değişim gösterebilir. Çeşitli grup aktiviteleri, dernek çalışmaları gibi faaliyetlere katılabilir, ufkunuzu genişletebilirsiniz. Mars geri pozisyonunu hesaba katmazsak bana göre yılın en şanslı burç grubu Boğalardır. Hepinize korkularınızdan özgür bir yıl dilerim.

İkizler Burçları ve Yükselen İkizler

ikizler-burcu-evrenin-kizi

İkizler burçları Satürn Yay burcu döngüsünden en çok etkilenecekler listesinde başta. İkinci dekant İkizler burçları (31 Mayıs -10 Haziran doğumlular) Satürn’ün 7.ev seyri ile birlikte, ilişkiler üzerinden test sürecindeler. Merkür’yen İkizler burcu bir nevi susmayı öğrenecek bu yıl. Otorite desteği bir süre kaybolabilir. Sık sık eleştiri ile karşılaşabilirsiniz. İlişkilerinizin boyutu değişebilir. İlişki ve diğer koşullar kendinizi kısıtlanmış hissetmenize sebep olabilir. Süreci bir zorunluluk süreci yerine, yeniden düzenleme süreci olarak algılamanız çok önemli. 7 yılda bir yaşadığınız bu döngüde bile isteye ya da istemeden, farkında olmadan neden olduğunuz karma borçlarının ödenme zamanı olabilir. Öyle yada böyle bir şekilde kendi kayığınızı kendinizin çekmesi gereken bir süreçtesiniz. Çatışmak, sadece işi içinden çıkılmaz bir hale getirecektir. Bu nedenle derin bir kendini tahlil sürecine girmeniz çok fazla yarar getirecektir. Büyükler, patronlar, otorite desteği, toplumla olan ilişkileriniz istediğiniz gibi gitmeyebilir. Bu en çok ev-iş dengeniz ile duygularınız,temelleriniz – toplum dengenizi disipline edecek bir süreçtir. Bazı İkizler’in evlilik ve ortaklık ilişkileri sonlanabilir. Tutulmalarında 4/10 ev aksında olacağını hesaba katarsak yaşadığınız kısıtlamaların hayatınızın temel alanlarında köklü değişim yaratacağı kesindir. Bazı İkizler yol ayrımına girerken bazıları farklı yapılara dahil olabilirler.

Mars 6.evinizde seyredecek ve geri hareket edecek. İş çalışma koşulları, sağlık alanlarında aksaklıklarla mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz. Süreç tohum ekme süreci olduğundan hemen sonuç beklememenizde yarar var. Günlük yaşam ve zorunluluklarınızın artması zaman zaman öfke getirebilir. Sağlık, beslenme konularına dikkat etmelisiniz. Devam eden bir Sağlık sorunu olan İkizler burçları yeni bir tedavi sürecine girebilir. Aynı zamanda çeşitli kişisel gelişim teknik ve uygulamalarıyla yollarınız kesişebilir.

Jüpiter 10 Eylül’e kadar 4.evinizde. Ev ve eve ait konularla fazlasıyla haşır neşir olabilirsiniz. Bazı İkizler tadilat  ve zorunlu yer değişimi içerisinde olurken, bazılarınız zorunlu ülke ya da şehir değişiklikleri içerisinde olabilir. Durum her ne olursa olsun ev ve eve ait uğraşılardan ve kendi kendinize kalmaktan keyif duyacağınız bir süreç olabilir.

10 Eylül sonrası Jüpiter 5.evinize geçecek ve nispeten kendinizi daha iyi anlayabilecek ve bunu doğrultusunda daha iyi ifade etme yollarına daha açık olabileceğiniz şartlara yakın olabileceksiniz. Eylül’e kadar zorlansanız da Eylül sonrası belirgin bir rahatlama süreci olabilir bir çok İkizler için. 31 Mayıs – 10 Haziran doğumlu İkiler ilişkilerine, kendilerine azami dikkat göstersinler. Kendini eleştiri süreci yarar getirebilir. Çatışmayın, tutturmayın, durumları daha çok zorlamayın. Unutmayın Doğanın desteği arkanızda değil!

Neyim? Topluma nasıl katkıda bulunuyorum sorularıyla haşır neşir olabilirseniz ve genel yapınızdaki esnekliğinizi toplum ve bireysel ilişkilerinizi iyileştirmeye yönlendirebilirseniz kazanırsınız.

Hepinize kendinizle barışık bir yıl dilerim.

Yengeç Burçları ve Yükselen Yengeçler

yengec-burcu-evrenin-kiziYengeçler 5 ev. Mars retro sürecine dikkat etmeliler. Yaşam enerjisi 18 Nisan – 30 Haziran arası düşebilir. Çocuğu olan Yengeçlerin çocuklarla ilişkileri mücadele gerektirebilir.  Şans oyunları konusunda çok etkili fırsatlara sahip değilsiniz bu nedenle durumları zorlayıp var olan şartları hoyratça kullanmamaya dikkat edin. Çocukların durumları ile ilgili mücadele gerektiren koşullar doğabilir. Elinizden  gelenin en iyisini yapmak uzun vadede hem çocuklarınıza, hem size, hem de ilişkinize yarar getirebilir. Farklı bir gerçekliğe uyanabilirsiniz. Durumları zorlamamak, yapıcı davranmak çözümü kolaylaştırabilir. Öyle ya da böyle çocuklarınızla ya da içinizdeki çocukla haşır neşir olmazı gereken bir süreçtesiniz. Öğretmen olan Yengeçler biraz daha yorulabilir bu sene. Sınıf değişimi, öğrencilerin değişimi söz konusu olabilir.

Satürn 6.evinizde ve biraz çalıştıracak ve belki de yoracak sizleri. Elinizden gelenin en iyisini yapmak mükafatları kat be kat almanıza neden olacak. 6 – 10 Temmuz arası doğumlu Yengeçler Pluto Güneş karşıtlığı yaşayacak bu yıl. Fikir ayrılıkları, otorite ile ters düşmeler söz konusu. Pluto iradenizi yönetme biçiminizi arındırmak ve dönüştürmek üzere ufak sorunlar yaratabilir. Tutku, arzu,yanlış güç kullanımı gibi eğilimlerinizi ortaya çıkaracak gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kendinizi tahlil etmenizde yarar var. 9 Mart Balık burcu tutulması ile 16 Eylül tutulması bir çok Yengeç’in hayat koşullarını değiştirebilir. Yer değişimi – ülke ve şehir değişimleri etkin. Bu değişimler iş amaçlı olabileceği gibi daha farklı sebeplerle de olabilir. Yolculuklar ve seyahatlerin artması hayat temponuzu artırabilir. Bazı Yengeçler yol ve yolculuklarla ilişkili olarak otorite  figürleriyle masaya oturabilir.

Uranüs döngüsü ise en çok 8-19 Temmuz doğumlu Yengeçleri etkileyecek. Ezber bozduracak Yengeçlere bu döngü. Otorite ile ters düşme, sesi çıkmayanların sesinin yükselmesi, sesi çokça çıkanların ise biraz sus pus olacağı bir dönem olabilir. Çocuklar ile ilgili işleri olan- özellikle öğretmen- Yengeçlerin ilişkileri ufak tefek sorunlar getirebilir. Ancak endişelenmeyin, 9 Mart ve 16 Eylül tutulmaları, söz konusu sorunları aşmanıza yardımcı olacak. Kendinizi dayandırdığınız temeller değişim gösterebilir.

Jüpiter 10 Eylül’e kadar 3.evinizde ve arkadaşlar, komşular ve kardeşlerle ilişkilerinizi hareketlendiriyor. Bununla birlikte yakın ve uzak çevreye yolculukların hareketlenmesi söz konusu olabilir. Bazı Yengeçler Leyleği havada görecek anlaşılan.

10 Eylül sonrası Jüpiter 4.eve geçiyor. Taşınma, tadilat, dekorasyon için uygun  bir sürece  giriyorsunuz. Bazı Yengeçler mecburi, bazı Yengeçler ise tamamen keyfe keder bir yer değişimi, taşınma içerisine girecekler.  Ev alma- ev satmayı düşünenler için tutulmalar ve 10 Eylül sonrası destek veren etkiler söz konusu. Acele etmeden hareket edenin kazançlı çıkabileceği bir dönem. Bazı Yengeçler yan gelir kaynakları yaratabilecek olanaklara sahip.

Tutulmalara gelirsek, 3/9.ev eksenindeki tutulmalar yol ve yolculuklar konusunda hareketlenmelere gebe enerji taşıyor. İnançlarınızı, hayata bakış açınızı değiştirebilecek yolculuklara katılmanız söz konusu. Geze geze değişmek deyimi bu yıl tam sizin için söylenmiş söz olsa gerek. Eğer tutulmalar 3.evin son 5 derecesi ile 9.evin son 5 derecesi içinde gerçekleşiyorsa, tutulma ülke ya da şehir değişimini tetikleyebilir.

Aslan Burçları ve Yükselen Aslanlar

aslan-burcu-evrenin-kşzşAslanlar hem Satürn hem Uranüs desteğini arkalarına alıp yürüyor bu yıl, hem değişiyor, hem yürüyor.

Mars 4.evinizde kalacak ve gerileyecek uzunca bir süre. Aynı ortamı paylaştığınız kişilerle ev içi şartlarda oluşan durumlar hayatınıza gerginlik taşıyabilir. Örneğin sağlık sorunları gibi durumlar ekstra çaba sarf etmenize sebep olabilir. Ev dekorasyon, tamirat işlerinde 18 Nisan – 30 Haziran arası pürüzler çıkabilir. Tamirat tadilat ve dekorasyon işlerinizi mecbur olmadıkça 30 Haziran ‘dan sonraya ertelemeniz faydalı olabilir. Aynı durum bozulması muhtemel ev gereçleri için de geçerli. Hani üst üste bozulmaya başladı deriz ya, işte onun gibi. Bence bu işler için şimdiden bir bütçe ayırırsanız daha az gerilirsiniz her açıdan.

Jüpiter 10 Eylül’e değin 2. evinizde gelirlerinizi artırabilecek pozisyonda. İş proje ve planlarınızı harekete geçirmek için uygun süreçtesiniz. İş arayışında olanların uygun ücretli yerler bulmaları söz konusu. Akarken küpünüzü doldurmaya çalışın. Çünkü gelirleri artırırken giderler de artmaya başlar. Gereksiz harcamalar yerine birikime odaklı olanlar süreçten karla çıkar. Öte yandan bu süreçte çok cimrileşenler de görülmüştür. Öyle bir alma vermesi kurun ki ne kendinize ne bir başkasına zararı olmasın.

10 Eylül sonrası Jüpiter Terazi burcuna 3.evinize geçecek. Yakın çevre, akrabalar,kardeşlerle ilişkilerde iyileşme, yazı, basın-yayın işinde çalışanların durumlarında iyileşme söz konusudur. İnsanlarla etkileşiminizin artacağı bir süreç olabilir.

Satürn 5.evinizde ancak genel olarak burcunuza yapacağı açının olumlu olması sebebiyle çok büyük aksilikler, terslikler ve otorite ile ilişkilerde sizi zorlayan unsurlar yaşamak zorunda kalmayacaksınız. Ancak enerjinizde bir tık düşüş yaratabilir süreç, endişelenmeyin. 30 Temmuz- 14 Ağustos doğumluların otorite ile ilişkileri olumlu sonuçlar getirebilir. Doğa önünüze engel koymayacak bu sene Mars ger ve Jüpiter geri hareketi dışındaki zamanlarda plan ve projelerinizi uygulamaya geçirmenizde fayda var.

Uranüs Döngüsü, 9- 17 Ağustos doğumlu Aslanları, germeden, sorunsuz bir şekilde değişim, özgürleşme döngüsüne sokacak. İç ve dış tarzınızı yenileyebilir durum ve kendinizi rahatlamış hissedebilirsiniz bu yıl. geçtiğimiz 3 yıldan sonra taze bir nefes almanızı ve rahatlamanızı sağlayacak 2016.

Tutulmalara gelirsek, 2/8 ev ekseninde gerçekleşiyor. Alma verme dengesi, kendi gelirlerimiz-başkalarından gelen kaynaklar, kendi yararlarımız çıkarlarımız ve güvenliğimiz – başkalarından beklentilerimiz, onların durumları ve ihtiyaçları ikilemlerini dengelemek üzere biraz çalışacaksınız. Evli olanların eş gelirlerinde değişiklik olabilir, bazı Aslanların da kendi gelirlerinde. 9 Mart ve 16 Eylül biraz daha başkaları için çaba sarf etmeniz gereken koşullar oluşabilir. Hepinize coşku dolu bir yıl dilerim.

Başak Burçları ve Yükselen Başaklar

basak-burcu-evrenin-kiziBaşaklar Mars transiti ve geri hareketini 3. evde yaşayacaklar. Yol ve yolculuklar, yakın çevre ile etkileşimler 18 nisan – 30 Haziran arası sorun getirebilir. Kardeşler, yakın çevre ve akrabalara karşı tutumunuza dikkat edin. Tartışma ve kavgayı körükleyen bir etki yaratabilir süreç. Bazı durumlarda da söz konusu kişilerden kaynaklı sorunlar gelmeye başlayabilir. Aracı olan (özellikle) yükselen başakların araç bakımlarını aksatmamasında ve trafikte dikkatli olmalarında fayda var.

Jüpiter 1.evinizde ve sizi kişisel gelişim açısından yenileyici bir etki olarak çalışmakta. Dış  görünüşünüzü, tarzınızı değiştirebilir, ruhsal yaşamınızda size iyi gelecek tekniklerle tanışabilirsiniz. Kendinizi ifade ederken bencilleşmemeye dikkat edin derim. Aynı zamanda yeni tanışmalar için uygun durumdasınız. Bekar Başak burçları yeni tanışmalar ve evlilik pootansiyeli yüksek bir ilişkiye başlayabilecek durumdalar. Satürn sürecinde boşanmaya çalışan ancak sorun yaşayan Başakların bir uzlaşmaya varmaları söz konusudur. Bazıları boşanıp, ardından yeni bir ilişki içerisinde girecekler.

10 Eylül sonrası gelirlerde bir artış olması söz konusu, terfi,zam bekleyen Başaklar tutulmalarında etkisiyle buna kavuşabilir. Yeni iş arayışında olanlar, muhtemelen çok zorlanmayacaklar.

Jüpiter döngüsü 6- 22 Eylül doğumlu Başaklara, ihtiyaç duyduğu iyileşmeyi  getirecek.

Satürn döngüsü 1-14 Eylül doğumlu ev ve aileye ait konularda disipline etmek üzere çalışacak.

Pluto döngüsü 7-11 Eylül doğumluların hayatını kökten dönüştürecek .Bu dönüşüm her ne yaşamış olursanız olun daha iyi yöne doğru götürecek sizleri.

Neptün döngüsü 30 Ağustos – 4 Eylül doğumluları yanılgılarıyla yüzleştirmek üzere çalışacak.

Tutulmalar geldiğimizde, 1/7.ev aksında gerçekleşecek tutulmalar. Sona gelinmiş fakat sonlanmayan ilişkiler ve ortaklıklar tutulmalar ile sonlanacak. Bunun yanında yeni ilişkiler yaşayacak Başaklarda oldukça çoğunlukta. Oturmuş ilişkiler, belli bir aşamaya gelmiş ortaklıklar gelişerek, büyüyerek keyifle devam edecek. Ancak miyadı çoktan dolmuşlar, Satürn baskısıyla birlikte artık nihai sonuca ulaşacak. Hepimize uyumlu bir yıl dilerim.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nine − 1 =