20 Mart 2015 Balık Burcunda Güneş Tutulması

20 Mart 2015 Cuma günü TS ile yaklaşık olarak 11:46 civarı Balık Burcunun 29 derecesinde senenin ilk güneş tutulması gerçekleşti. Anın haritasında, 15 derece Yengeç burcu yükselirken, 15 derece Oğlak burcu alçalmış. Tutulma 10.evde gerçekleşiyor ve 5.evdeki Satürn ile üçgen açı kurmuş. Güneş ve Ay SCHEAT sabit yıldızı ile kavuşuyor, ayrıca yükselen Sirius ile kavuşumda.

Güneş Tutulmaları Yeniay vazifesi görürler. Başlangıçların, yeniliklerin tohumlarının atılma zamanıdır. Normal yeniay enerjisel olarak 1 birimse, Güneş Tutulmaları 10 birim yüklü enerjiyle yansır hayatımıza. Dolayısıyla bu Güneş tutulmasında da başlangıçlara yoğunlaşacağız. Ancak senenin bu ilk tutulmasının farklı bir özelliği bulunmakta. Tutulma sonrası Koç burcunun ilk derecesinde bir Süper ay  ve Ekinoks başlangıcı yaşayacağız :) Yani 20 Mart sadece bir tutulma değil, yeni Astrolojik Döngü başlangıcı aynı zamanda da bir süper aya eşlik ediyor. Bu nedenle Balık/Başak aksında gezegeniniz olsun olmasın, hepiniz/hepimiz için yeni bir süreç var önümüzde ve hepimiz nasibimizce bir parça etkileneceğiz süreçten.

Son günlerde sosyal medyada 17 Mart’a ilişkin astrolojik değerlendirmeler yapılıyor. Satır aralarında Uranüs ile Marsın ilk defa kavuşacağına ilişkin yorumlar yapılmış. Uranüs Zodyak bir tam turunu yaklaşık 84 yılda yapar. Koç burcundaki seyrine 29 Mayıs 2010 tarihinde başladı ve 0 derecede gerilemeye başladığından 15 Ağustos 2010 tarihinde tekrar Balık burcuna geriledi. Koç burcundaki seyrine 13 Mart 2011’de başlamış oldu aslına bakarsanız.

Bahsedilen ilk Uranüs Mars kavuşumu 4 Nisan 2011, ikincisi 23 Mart 2013, üçüncüsü de 12 Mart 2015 tarihinde gerçekleşti. Yani 17 Mart, Mars Uranüs ilk kavuşumu olarak bahsedilen, aslında Mars’ın Uranüs’le üçüncü kavuşumu, tarihi de 17 Mart 2015 değil 12 Mart 2015’tir. Bir sonraki kavuşum 26-27-28 Şubat 2017’de son kavuşum da 13-14 Şubat 2019 gerçekleşecek. Bu kavuşumlardan en önemlisi elbette ki 12 Mart’ta başlayan ve 20 Mart 2015 Güneş tutulmasına kadar süreç. Zira daha önceki kavuşumlar ve bundan sonra gerçekleşecek kavuşumlara Pluto tam açıyla kare çekmeyecek.

Bu nedenle Mart ayı hepimizin bireysel hayatında aynı zamanda içinde yaşadığımız topraklar açısından önemli dönüşümlere gebe olabilir. Yaşanacak olan her şey olumlu ya da olumsuz olmasına bakılmaksızın bir nedenle olacak ve bir sonuca götürecek her birimizi.

Mars Uranüs kavuşumu ve bu kavuşuma Pluto’nun dar orbla eşliğinin ayak sesleri kendisini hissettirmeye başladı bile.

14 Mart’ta Van Merkezde şiddet gördüğü için boşanma davası açıp ayrı yaşamaya başlayan ve şiddet gösteren kocasının barışma tekliflerini kabul etmediğinden mütevellit, kocası tarafından sokak ortasında yaylım ateşine tutulan kadının durumuna o an şahit olan kişilerin toplanarak tepki göstermesi bunun göstergesi. Kaçıp yakındaki bir işyerine sığınan adamı linç etmek isteyen çevre sakinlerinin attığı sloganların artması ve kalabalığın büyümesi üzerine güvenlik güçlerinin müdahalesi ile sığındığı yerden çıkarabildi. Sanırım bu, emsal teşkil edecek bir durum . Söylenmemiş sözler, verilmemiş tepkiler bir şekilde verilmeye başlanacak. Linç girişimini onaylamak ya da meşrulaştırmak değil buradaki değinmek istediğim :) eeee ne olmuş diyebilirsiniz. Bazı kaynaklara göre 4, bazısına göre 5 kurşun yemesine rağmen bir kadın hayatta kaldı. Belki onu ölüme götürebilecek bir sonraki kurşun, çevrenin duyarlığı sayesinde silahtan çıkamadı. Neyse ki kadıncağız hayati tehlikeyi atlatmış.

-Kabullenememe

-Kibir

-Hırs

-Sorumsuzluk

-Suçlama

Bazen bazı şeyler programladığımız gibi gitmeyebilir. Ortak alanımızda olan birileri, bizim bakış açımızdan, bizim tasarladığımız yerden bakmayabilir duruma. Haklı olmak mı istiyorsunuz yoksa çözüm bulmak mı? Adama-adanma, ayrıştırma-ayrıştıramama konuları çözüm ve çözümsüzlüğün şifresi olabilir. Scheat sabit yıldızı  diktatör eğilimleri, akışla uyumu değil tepkiselliği tetikleyerek  başarısızlıkla sonuçlanacak anlık adımlar atmamıza neden olabilir. Öfkeye kapılıp ağzımızın yayı atabilir. Fakat bu tutulma etkisiyle yapılan kontrolsüz sıçrayışlar dimyata prinç ekmeye giderken evdeki bulgurdan edebilir hasılı.

Yaşadıklarımızın tecrübesiyle hareket edebilir, suçlamayı, zorlamayı, ağzımıza geldiği gibi konuşmayı bırakmayı başarabilirsek belki hayatımızda aksayan işleri bir parça yoluna koyabiliriz. Maksadınız üzüm yemekse bunları yapmak zorundasınız. Acak maksat üzüm yemek değil, bağcıyı dövmekse bu kez hevesiniz kursağınızda kalabilir. Ağız ishaline dikkat! Hırslarımıza dikkat :) O hırs ki yargı gücümüzü alaşağı eder, mantık ve ruhsal bütünlükten uzaklaştırabilir bizleri. Bazen kaybetmeyi, bazen bırakmayı, bazen kabullenmeyi göze alabilmeliyiz daha yeni yarınlara ulaşabilmek için.

Çatışmada kalanlar, kriz odaklı yaklaşımlar, kabullenememe, kendi ile yüzleşmemekten dolayı suçlamalar, durumu kurtarmak için eleştiri yapmak gibi eylemler, fazla zorlayanlar, hırsına kapılıp kabalaşanlar toplum önünde ancak ve ancak uzun süreçte temizlenebilecek bir yaftayı üzerlerine yapıştırarak kendi kendilerine edebilirler. Çünkü scheat projektörü eylemlerinize tutuyor. Bu nedenle projektör altındayken yaptığımız her şey bizim değer sistemimize yada değer yargılarımıza göre değil, evrensel kanunlar nispetinde değerlendirilir.

Hata yaptıysanız ilk adım bunu kabul edin. Kabul ettikten sonra doğru adımı atın, ben – sen ayrıştırmasına takılı kalmayın :)

Öfkelendiyseniz savaş açmayın, duygularınızı içinde bulunduğunuz durumu dengeli bir şekilde ifade edin :)

 

Öperim hepinizi sevgilerimle…

 

Tutulmadan Olumlu Etkilenecekler

21-22-23 Mart doğumlu KOÇ burçları

23-24-27 Temmuz doğumlu ASLAN burçları

22-23-24 Kasım doğumlu YAY burçları

20-21-22 Temmuz doğumlu YENGEÇ burçları

18-19-20 Mart doğumlu BALIK burçları

19-20-21 Kasım doğumlu AKREP burçları

Tutulmadan Zorlanabilecekler

20-21-22 Eylül doğumlu BAŞAK burçları

19-20-21 Aralık doğumlu YAY burçları

19-20-21 Haziran doğumlu İKİZLER burçları

23-24-25 Eylül doğumlu TERAZİ burçları

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 + 17 =