2 Haziran 2015 Yay Burcunda Dolunay

2-haziran-2015-yay-burcuda-dolunay

2 Haziran 2015 TS ile yaklaşık olarak 19:20 civarı Yay Burcunun 11 derecesinde  10 numara 5 yıldız bir dolunay gerçekleşecek. Anın haritasında, 2 derece Yay yükseliyor. Yükselen yöneticisi ile Dolunay yöneticisi aynı, Uranüs’le trine açıda, Ay ve Güneş’le de uyumu iyi. Dolunay Neptün’den T-kare alıyor. Ancak haritada oluşan 2 adet uçurtma, hayatımızdaki inançlara bağlı yanılgılarımızın çözümünü de bulabileceğimize dair sinyalleri veriyor.

Evrenle bağımızın önemli bir parçası ilişkiler… Eşimiz, dostumuz, arkadaşımız, ortaklarımız vs. Bu dolunay daha çok ikili ilişkilerimiz ve ortaklıklarımıza yönelik durumlarımız tahlile açık halde. Dolunay anı oluşan Neptünyen T-kare en çok ilişkilerimize dair geliştirdiğimiz inançsal yanılgılarımızla yüzleşmeye davet ediyor bir çoğumuzu :)

Hepimizin ortak hayali, ideal, mutlu mesut, sevgi dolu, pırıl pırıl parlayan bir lişki. Genel olarak diyorum yani :) Ayrıntılar bazında hepinizin kafasında daha farklıdır elbette. Kimi maddi ve toplumsal gücü diler, kimi huzur ve ahenksel uyumu o ayrı. :)))

Yaşamımızda öğreneceğimiz en temel ders kendimizi bilmek. Şimdi hep bir ağızdan biz kendimizi biliyoruz nidalarını duyar gibiyim, kendi içimde de :)))))  Hangimiz zaafımızın farkındayız? Hangimiz öğrendiklerimizin hatalı olabilme payının farkında? Kaçımız ilişkilerimize cevap vermeyen eğilimlerimizin farkında?

Yaşadığımız hayal kırıkları, kayıpların çoğu eğilimlerimizin bir sonucu olarak soframıza konuluyor. Peki kaçımız, hayatımızdaki tatmin etmeyen sonuçları, öğrenmek için bir fırsat algılıyor ve geçmişte tekrarlamaktan vazgeçmediğimiz hatalarlaı ile vedalaşabilmeyi göze alabiliyor? Önemli olan bu.

Bu Dolunay esas işimiz, Merkür gerilemesinin de etkisiyle geçmişten hammal gibi taşıdığımız ve ayağımıza tökez vuran inançlarımızı farkederek ayıklamak. Bazılarımızın önüne gayet açık bir şekilde konulacak içinde bulunduğumuz GERÇEK…

-Sırf istediği olmadığından dolayı ”psikolojim bozuk” diye diye hayıflanan ve kendinizi -öyle yada böyle- o istediği şeyi yerine getirmek için türlü türlü duygusal tepki veren hayat ortağınıza, neden kendini iyi hissettirmek zorunda olduğunuzu kendinize bir sorun mutlak?

– Aslında duygusal açıdan pek mutlu etmeyen, haz duygusunu unuttuğunuz ancak toplumsal açıdan kendinizi özel olarak hissemenize neden olan koşulları sunan ilişkinizi daha ne kadar ”özel biri imaj” için devam ettirebilirsiniz.

Neptün dokunduğu tüm kavramları yüceltmek ister. Yüceltirken de bir parça bulanıklaştırır. Bu bulanıklaşma gerçeklerden uzaklaştırır dokunduğu alanı. Ayar tutturmakta sorun yaşamak bu kombinasyonun temel prensibidir. Bir Astrolog olarak söyleyebilirim ki; üçlü ilişki yaşayanların %90’ının haritasında Neptünyen kombinasyonlar vardır.

” Karşılaştığınız erkek/kadın evliliğinde mutsuzdur. Kimi çocukları için devam ediyordur, kimi toplumsal nedenlerden, kimi ortaklık bağlantısından…. Senaryo hep aynıdır! Kurban konumunda ve kurtarılmayı bekleyen kadın/erkek. Ve siz kuşanır zırhınızı kurtarıcı oluverir ve o kadın/adama yaşayamadığı birçok şeyi sunuverirsiniz….”
 
”Ya da hayatın acımasızlığından, uğradığı haksızlıkların derin dehlizlerinde alkole boğulmuş kocanızı, acılarından kurtarmaya çalışırsınız. Aman çıt çıkmasın, aman sorun olmasın, aman o kadar derdin arasında bir de ben üzüntü vermeyeyim dersiniz”

Tüm yaptıklarınıza rağmen sonuç hala değişmiyor. Uğraştığınız konuda yol olamıyorsanız. Önünüzdeki gerçeğe göre hareket etme zamanınız gelmiş olabilir. Hiç birimiz kurban değil, hiç birimiz de kurtarıcı. Kişinin içinde bulunduğu koşullardan kendini kurtarabilecek tek kişi KENDİSİDİR. Toplum olarak önce bunu öğrenmemiz gerekiyor sanırım :) Evrende acıma diye bir duygu yoktur aslında, bu tamamen zihnin bir yanılsamasıdır. Eğer çok kötü bir hayat yaşıyorsam sorumlusu BENİM ve bunu düzeltecek tek kişi de BEN….!

Dolunay anı geçmişten getirdiğimiz tüm bu yaralı ilişki rollerine dönüşüm imkanı sağlıyor. Bu dönüşüm özellikle ilişki ve ortaklıklarımızda bireysel haklarımızı ileri sürmekte zorlanmamıza neden olan bilinçaltı ya da öğrenilmiş eğilimlerimizin şifalanmasına yardım edecek. Bunun için geçmişte ve şuanda yaşadığımız hayal kırıklıklarına tüm gerçeklik algımızla bakmaya gayret gösterelim. Jüpiter desteği normalde yüzleşmesi bize acı veren durumlarla başedebilme gücü sunuyor.

Tam da yanıbaşımızda, kısık bir sesle hatta kendimizden bile saklamaya çalıştığımız bir çok durum kendini gösterebilir. Ve biz tüm bu yakınmaları bir kenara koyarak kendi sorumluluğumuzu alabiliriz.

-Acılara duyarlılık nedeniyle ne yapmamız gerektiğini göremeyebiliriz.

-Olan biteni kendi gerçekliği içerisinde kabul etmeyerek , durumu istediğimiz gibi görmeye devam edebiliriz bunda bir problem yok. Ancak daha sonrasında kararlarımızın sonucuna razı olmak durumundayız.

-Gerçekte hissetmediğimiz şeyleri hissediyormuş zannına düşebiliriz.

Eğer hayata, kurban-kurtarıcı düzleminden bakmakta özgürleşebilirsek, sorun yaşadığımız konularda ivme kazanabiliriz.

Dolunay anı Venüs Satürn trinesi oluşuyor. Sevgi alma ve vermedeki sorunlar (ki- buradaki sevgi evrensel eşit sevgi-) sebebiyle farkına varmadan içine çekildiğimiz tuzak ilişkileri farketmemizi sağlayabilir. Kimi zaman abartılı bir şekilde maddeyle ilişkimizin, kimi zaman hiçbirşeyin sorumluluğu yüklenemeden geri çekilerek hareketsizliğimizin frekansmızı düşürdüğünü farkedebiliriz.

Bugün kendiniz için birşey yapın içinde bulunduğunuz gerçekliği farketmeye çalışın.

Bugün, farkettiğiniz gerçeklikleki kendi kişisel payınızı kabul edin.

Bugün farkettiğiniz gerçeklik içinde kendinizden başka bulunan kişileri o veya bu nedenle suçlamayı bir kenara bırakın.

Bugün, denemeye korktuğunuz şeyleri denemeye cüret edin.

Bugün, hiç gitmediğiniz ya da  gitmeye uzun süre direndiğiniz yola koyulun.

Bugün, yaşamın bir bütün olduğunu ve tüm zıtlıkların belli bir oranda karışarak hayatı oluşturduğunu anlamaya çalışın.

Bugün, sadece inancın gitmek istediğimiz bir yol için yeterli olmadığını anlamaya çalışın. İnançlarımız akılla dengelendiğinde içimizdeki yaşamsal enerjinin, iyileştirici bir simyasal etkiye dönüştüğünü görmek için kendinize izin verin.

Bugün, abartı duygusallıklar, arabesk avuntulara, acıların çocuğu triplerine veda edin.

UNUTMAYIN: İnançlarımız her zaman elimizdeki gerçekleri desteklemeyebilir. Bu durumda olanı kabul etmek yerine temelsiz inançlarımızın peşinden gidersek sonucun hayal kırıklığı olması da kaçınılmaz olacaktır.

Bazılarımız artık sesini çıkarmaya başlayacak. Yani nerede hata yaptığımızı farkedebilir olacağız. Sadece farketmekle kalmayıp, dile getirmeye cesaret edemediklerimizi, korkmadan ifade edebileceğiz etrafımızdakilere. Sadece ifade etmekle kalmayıp, öğrendiğimiz dersleri de yanımıza alarak yaşamaya başlayacağız.

Bazılarımız sesini çıkarmayan ortağımıza kulak vermeye çalışmak durumunda kalacak. Sadece kulak vermekle kalmayıp, yanımızdaki insanın kendi gerçeğini bulmasına ve bu doğrultuda yaşamasına yardım edeceğiz.

Dolunay bireysel haritası uygun olan birçok kişinin ikili ilişkilerinde yeni fırsatlara açık olacağı muhteşem bir Dolunay! Evlilik, tanışma, ortaklıklar, iş imkanları konusunda yeni başlangıçlar olası. Her zamanki yerden, her zamanki şekilden beklemeyin fırsatları, korkularınızın ya da bilmiyorum duygusunun sizi esir almasına izin vermeyin, sunulanı kabul edin. Bu dönemki başlayan ya da gelişme gösteren eskiye ait konuar Haziran ayının son iki haftasında görünür yada anlaşılır olacaktır. Tabi ki gelişerek :)

yavaşla
acele etme
yoluna girecek
GERÇEKLERE İNANMAYA KARAR VERİRSEN
kafana takma

 

1998 yapımı Sliding Doors tam da bu dolunaylık bir film! Acı veren sonun kurtuluşa dönüşü :))) Öperim hepinizi, sevgilerimle…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four + twelve =