19 Nisan 2019 Terazi Burcunda Mavi Dolunay

19 Nisan 2019 Cuma günü saat 14:13 gibi 29° Terazi burcundaki Ay ile 29° Koç burcundaki Güneş karşı karşıya gelecekler. Aynı zamanda bu yıl gerçekleşen ikinci Terazi burcu dolunayı niteliği taşıyacak. İlki 21 Mart’ta 0° üzerinde gerçekleşmişti.

Ankara merkezli haritayı kriter alarak incelediğimde:

Dolunay haritanın üçüncü evinde 9.evdeki Güneş ve Uranüs’ün  tam karşısında. Beşinci evdeki Satürn ve Pluto ise Ay’a kare açı ile bağlanmış. Ay – Güneş/Uranüs – Pluto ve Satürn gerilimli bir T-kare oluşturuyor.

Dolunay anında birçok gösterge var fakat benim burada en çok önem verdiğim kısım Pluto bağlantıları. Ay Pluto bağlantıları derine işlemiş, belki üstü örtülü olan ya da farkında olunmayan duygusal ya da iç güdüsel eğilimlerle doğrudan ilişkilidir. Bu dolunay ortaya çıkabilecek konular ve kavramlar, bu gömülü içgüdüleri açığa çıkaracak cinsten bir dolunay. Etki süresi bir sonraki yeniaya kadar gibi görülse de bu dönemde belirginleşen durumların tamamlanması ya da oturması Ağustos ayını bulacaktır.

Pluto’nun olduğu yerde dönüşüm vardır arkadaşlar. Yıkım ve yeniden doğum vardır. Buradaki yıkımdan kastım: insanın yıkıcı olay ve durumlarla karşılaşması değil, şu an karşılaştığı olaylar aracılığıyla bugüne kadar inşaa ettiği, bilinçle ele almadığı ve geride kalmasına sebep olan eğilimleri yeniden yapılandırması durumudur. Her insan zindanını kendi inşaa eder aslında. Bu dolunay bir şekilde inşaa ettiğimiz zindanlarımızı ufaktan dürtecek konuları gündeme getirebilir. Bazılarımız o zindanda mutlu mesut(!) yaşamayı tercih edecek belki; bazılarımız da o zindandan çıkmak isteyecek.

Erdemlerimizi, yeteneklerimizi, başarılarımızı, takdir toplayan eğilimlerimizi çok kolay sahipleniriz de söz temsili kıskançlığımızı, fırsatçılığımızı, dikkatsizliğimizi ya da hatalarımızı çok sahiplenmek istemeyiz. Oysa dünya denen gezegende isek  üzerine bir de insan olarak bedenlenmişsek öncelikle iyicilliğin yanında kötücüllük de taşıdığımızı kabul etmek gerekir. Bu doğamızda var Doğamızdaki herhangi bir negatif eğilimi, bir kötücül yanımızı fark etmek ve bu potansiyel negatif eğilimleri beslemeyecek davranışları geliştirmekle mükellefiz. Ancak nedense içimizdeki negatifi görmezden gelmek, yok saymak ya da yokMUŞ gibi göstermek daha kolay gelir.

Ne var ki yok sayılarak üstü örtülen her şey uygun göksel koşullar belirdiğinde ortaya çıkmaya mahkumdur.

Bu dolunay ilişkiler ortaklıklar alanında olgunlaşma, sonuca varma, var olan konuların belirginleşmesi niteliği taşıyor. Terazi burcunun 15°’si ile Akrep burcunun 15°’si arasında kalan bölgeye, yanan yol, ateşten gömlek gibi tabirler kullanılır. Bu bölge üzerinde bulunan gezegenler yoğun dönüştürücü etki taşırlar. Az önce bahsettiğim gibi kendi zindanımızı inşaa ettiğimiz ve yine dönüştürücü olaylar neticesiyle o zindandan çıktığımız yerdir.

Bu dönemde ortaya çıkan duygusal reaksiyonların farkında olmaya gayret gösterin. Bastırmayın, yok saymayın, sadece duygunuzun ve yansıma şeklinin farkında olun.

Dolunay anaretik derece üzerinde gerçekleşecek ve bir dönem bir şekilde kapanışa geçecek diyebiliriz. Terazi burcu ortaklık ve ilişkilerle doğrudan etkili olduğundan, dolunay döneminde ortaya çıkan konular yaklaşık olarak Ağustos ayına değin her çeşit ortaklık ve ilişkiyi de güncelleyecektir. Aynı zamanda kadersel bitiş ve yine kadersel yeni başlangıçlar da söz konusu olacaktır. Merkür Juno pozisyonları dikkat çekici. İlişkiler açısından fikir ayrılıklarının oldukça belirginleşeceği bir dönem olabilir.

Diğer yandan Juno Dolunay etkileşimleri bireysel haritası uygun olan kişilerin kadersel eşi ile karşılaşma sürecinin başlayabileceğini işaret ediyor. Önemli ilişkiler ve ortaklıklar yaz aylarına damgasını vurabilir.

Her ne kadar T-kareli bir dolunay yaşıyor olsak da destekleyici görünümlerde var. Güneş, Jüpiter ve yükselen arasında bir büyük üçgen oluşuyor. Durumları adaletli, vicdanlı şekilde değerlendirebilir, iletişimde dürüstlüğe önem verebilirsek, başkalarını kontrol etmek yerine kendi oto kontrolümüze odaklanabilirsek dolunayın taşıdığı etkiden daha kaliteli yararlanırız.

Esen kalın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 + six =