19 Eylül 2013 Balık/Başak Aksında Dolunay

485647_329485357106558_352180495_n
sana söyledim ve tekrar söylüyorum
sahile inme
sahilde fırtına olur
ve seni alır ve götürür…

19 Eylül 2013 Perşembe günü TS ile yaklaşık olarak 14:14 civarı Balık/Başak aksının 26 derecesinde bir dolunay gerçekleşecek. Anın haritası 28 derece Yay burcunda yükselirken 28 derece İkizler burcunda alçalmakta.Meali ilişkiler testte…. Balık burcu 3.evde yerleşirken tam karşıt kutbu 9.evde Başak burcu konumlanmış. Ağırlıklı olarak değişken grup hakimiyeti zeminin kayganlığını gösteriyor adeta. İnançlarınız ile aşina olduklarınız – kendinize uzak gördüklerinizle, yakınınızdaki emin olduklarınız kaygan zemin üstünde sallantı geçirebilir ya da her iki kutup arasında seçim yapmak durumunda kalabilirsiniz. Merkür ve Uranüs’ün de Dolunay ile birlikte 3/9.ev aksında karşıt açı oluşturması, içinizde olanla, kendinize uzak olanın karşıtlığının serseri mayın misali dile gelip, dahası şelaleler gibi dilden dökülebilmesine olanak sağlamakta. Ya teslimiyet ya red! Jüpiter Pluto karşıtlığı Dolunay ve takipeden 1 hafta boyunca etkisini devam ettiriyor olacak. Uranüs Merkür karşıtlığını da hesaba katarsak Öncü gruplarda fikirsel tartışmalar ve kim kimi bastıracak vari ortamlar ve durumlar cereyan edebilir. Ağzınıza ayar verin, boğaz 9 boğumdur, 9 düşün bir konuş!

Venüs Akrep burcuna geçti. Venüsün genişleten doğası Akrep burcunda zarar görür ancak para ile ilişkilerinizdeki olumsuz kalıpları çözmek, sevgi alışverişinizin kökenindeki sorunlarını halletmek için çok uygun bir dönemdir. Dolunay zamanı Akrep burcundaki K.A.D – Venüs ve Satürn’ün kavuşumu, bu tarz sorunların çözümü için gerekli enerjileri taşıyor hayatımıza. O yüzden bu dönemde atacağınız adımlar çok uzun süre etkisini hissettirecektir. Diyalog biçiminiz, kişisel yeterlilik ve yetersizlikleriniz odak noktanız olsun. Acaba kişisel yetersizliklerinizi örtmek için diyalog biçiminizi değiştiriyor olabilir misiniz? Ya da ağzınızdan çıkanın karşınızdakine, ağzınızdan çıktığı gibi gittiğine emin misiniz?  Söylemek istediğinizi tüm saflığınızla dile getiriyor musunuz? Yoksa maskeleyerek farklı bir forma mı sokmaya çalışıyor sunuz? Böyle davranmanızın altında negatif inançlarınız mı var? Peki içinizdekileri, kimin ne düşüneceğini hesabetmeden, çere çöpe kulak asmadan, içinizdeki şekliyle dile getirmeyi denediniz mi? Ayıplanma, kınanma, acaba şöyle mi bir görüntü çizerim kaygılarına kapılmadan?

Venüs Neptün trinesi var gökyüzünde, üstelik Jüpiterden de güzel bir destek almış Venüs. Fakat ayın bu bağlantıya eşliği, çözümleri beklenti tuzağına düşürerek sekteye uğratabilir. Beklentiler…. Beklentiler sadece üzer! Beklentilerinize bi sus deyiverin ;) Koç, Aslan ve Yay burçları aşk aşk deyiverecek durumlara hazır olsunlar. Sorunları olanların sorunlarını çözümü için, birliktelikleri olanlarında bir sonraki platforma taşınması için uygun zamanlardalar, ani ve şaşırtıcı şekilde hemide. Su grubunda oluşan trineler yine Balık, Yengeç ve Akrep burçları için de sağlam ilerlemelere açıklar kişisel ilişkilerinde. Ancak Akrepler Satürn’ün etkisi ile kavram kargaşası arasında bu enerjiden tam olarak faydalanamayabilirler. Etkisi daha ağır gelişebilir bazı Akrepler için. Merkür’ün konumu itibariyle İkizler burcu mensupları daha olumlu anlamda etkilenebilirler. Ancak Kova için aynı şeyi söyleyemeyeceğim, zira Mars’ın Aslan burcundaki konumu biraz agresiflik ve ben-sen kavramları arasında dengesizlik verebilir. Başak haricindeki toprak grubu burçları relaks olsunlar çok fazla etkilenmezler. Daha doğrusu olumsuz etkiler almazlar.

5 Eylül Başak yeni ayında harman yerindeki hasata razı olmayan herkes önce harmandakine Razı olup kabule geçsin. Sonrasında hasatı verimsizleştiren faktörü bulup, o faktöre çare bulsunlar. Çareyi bulup hayata geçirsinler. İşte bu Dolunay Böyle bir dolunay! Ruhsal olgunluğa geçişe gebe, ya kabul / ya red dolunayı! Olanı kabul mu ediyorsunuz? Yoksa yok sayıp sıradaki maskenize mi bürünmek istiyorsunuz? Peki sırada hangi maskeniz var?

Öperim hepinizi… Sevgilerimle cancanlar….

Sana söyledim ve tekrar söylüyorum
sahile inme
sahilde fırtına olur
ve seni alır ve götürür

Yarın burç burç detay yayınlayacağım :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ten − five =