19 Ağustos 2020 Aslan Burcunda Yeni Ay

19 Ağustos Çarşamba sabahı gündoğumu esnasında 26°Aslan burcunda bir Yeni Ay oluşacak. Tan vakti vurgusunun yoğunlukla hakim olduğu bir Yeni Ay olacak bu. Biraz farklı, biraz sıra dışı, biraz da kuvvetli bir yeniay var önümüzde.

Yeni Ayın klasik yöneticisi Güneş ve Pluto; takım yıldız yöneticisi ise yine Güneş/GAD ve Mars olarak göze çarpıyor. Sabian semboller ve yöneticilerin konumunu değerlendirdiğimde göze çarpan şey Tan yeri enerjisi ve Güneş enerjisi baskın. Güneş ve Gad birbirleriyle uyum içinde; Mars/Lilith ve Eris Tan yerini aydınlatan Güneş’e destek veren konumda. Anın haritasında şans noktası çok önemli bir alanda Güneş’le birleşen Tan yeri noktasıyla kavuşumda. Her durumda çok enerjik başlangıçların yapılacağı bir süreç olacağını gösteriyor. Şans Noktası: herkes kendi kendinin şansıdır!

Şöyle ki:

Güneş’in pozisyonu çok egosantrik değil, aksine iyileştiren, dönüştüren, kendinden emin, kendi kaderinin sorumluluğunu alan bir enerjiyle çalışıyor diyebilirim. Yani gökyüzünde bir nevi şölen var diyebiliriz. Ancak her şey bu kadar kolay değil elbette. Güneş’in işaret ettiği nokta Oğlak semboliklerine 5. ve 6.ev enerjileri alanında bir düzenleme yapılması gerekliliğini gündeme getiriyor. Evet çok parlak bir enerji ve çok olumlu başlangıçlar vadediyor Lakin sorumlulukları da epey fazla.

Toplumun, ait olduğumuz çevrenin ya da etkileşim içerisinde bulunduğumuz insanların bizden beklentisi mi? Yoksa kendimizin mi? Sorunsalına takılacağız bu aşamada. Güç mücadeleleri, korkular, kontrol temalarıyla ilgili yaşadığımız deneyimlere daha bilgece yaklaşmaya yönlendiriyor gökyüzü bizleri. Önce kendi içimizdeki handikaplar, kabul edilmeyen özelliklerle ilgili güçlendirmelere gerekli önemi göstermemizi istiyor. Herkesin içinde potansiyel bir Lilith vardır ve süreç Lilithlerimizle bağlantı kurmamızı istiyor gibi. O nedenle dışsal şatafattan çok içsel bir aydınlanma dönemi olacak çoğumuz için.

Kontrol, güven sorunları, güç tanımımız üzerine bir parça eğilmemiz gerekiyor. Sadece psikolojik yapımız için değil bedensel farkındalığımız adına biraz çaba sarf etmek durumundayız.  6. Ev ruhun ete kemiğe bürünmüş yanıyla ilgiliyken, 12.ev ruhumuzun sağlık ve ihtiyaçlarıyla doğrudan ilişkilidir. Bu nedenle bu yeniay da en çok ihtiyaç duyduğumuz şey dışsal iyileştirmeler yerine içsel iyileşmelere odaklanmak.

Çok sevdiğim bir arkadaşım ailesi ile birlikte uzun süredir hedefledikleri ve gerçekten çabaladıkları bir şeye erişme şansı yarattılar. Yarattılar diyorum zira hiç de kolay olmadı. Sonrasında bir çok pürüzle uğraşmak durumunda kaldılar. En son artık tadını çıkarma safhasında birbirinden farklı son birkaç problemle daha burun buruna geldiler. İlk zamanlarda acabalarla boğuşan dostum, arkadaşım bana:

‘’Allah bu şeyi ne kadar istediğimizi test ediyor. Pes etmeyeceğiz’’ minvalinde bir cümle söyledi. Kendinden o kadar emin bir şekilde söyledi ki hem de 😊

Satürn Oğlak burcuna geri döndü, Pluto zaten halen Oğlak burcunda. Satürn Oğlak’ta hak etmediğimiz hiçbir şeyi vermez arkadaşlar. Sorun çıkartır, pestilimizi çıkartır, tabiri caizse eşşek gibi çalıştırır ve olmamız gereken forma gelene kadar sınar. Eğer sürecin bize taşıdığı zorluklara savaş açmak yerine, süreçle etkili baş etme yollarını keşfedebilirsek, yani sorun yerine sürece odaklanırsak daha kolay ilerleriz.

Bu tarz döngüler, bir enerji seviyesinden başka bir seviyeye atlamaya olanak sağlayan olaylar taşırlar ve bu tarz olaylar ya da geçişler epey sancılı olabilir. Biz insanoğlu sürecin bizden istediği şey yerine soruna odaklandığımızdan burnumuzun ucunu göremeyiz çoğu kez. Ve evet değerli dostumun da dediği gibi ”istediğimiz şeyi gerçekten isteyip istemediğimizi ve neyine ne kadar razı olabileceğimizi test ediyordur’’ Evren…. Satürn….

Aslan yeniayı bu anlamda sorumluluk almaya yönlendirecek çoğumuzu. Bakış açımızı değiştirmek, duygu ve düşüncelerimizin gücünü fark etmek, gerekli düzenlemeleri de evvela içimizde başlatmak ilk yapacaklarımız olabilir. 

karşılaştığımız insan, durum, olay ya da sorunları yargılamadan kabul etmek

-Sabırlı olmak, gerekirse sıkı çalışmayı göze almak (yani uğraştığımız şeyle mücadelemizi önce kendi içimizde yapmaya zaman ve enerji ayırmak)

İtinalı hareket ve otokontrol!

Kendi içimizdeki öldürücü duyguları, deprese eden inançları, potansiyel bir yaşam kaynağına çevirme fırsatımız var şimdi. Uğraştığımız şeylerin, yol boyunca önümüze çıkan engellerin bir nevi bizi geliştiren, olgunlaştıran aracılar olarak çalıştığını idrak etmemizi istiyor belki de.

Şimdi kendinize sorun: Kimsiniz? Temeliniz ne? Temelinizdeki eksikler ne? Şimdi tam zamanı. Ayağa kalk ve yeniden başla diyor adeta gökyüzü. Kendini keşfetmeye var mısın?

Kökeni çocukluk dönemlerine dayanan bilinçdışı enerjiler hakim gökyüzünde. Yoğun güç savaşlarının yaşandığı aile geçmişlerinden gelen kişiler ile önceki yaşamlarında bu tarz güç odaklı karmalardan gelen kişiler arasında daha yoğun yaşanacağını öngörüyorum bu çatışmaların. Sürekli bastırılan, istekleri engellenen, kişilerin bu tarz yanılsamalara düşmesi daha yüksek olasılık. Bilinçdışı enerjiler de devrede olduğundan mümkün mertebe kendi güç tanımımızla ilgili düşüncelerimizi masaya yatırmak durumunda kalacağız. Bu enerjileri baskılamış da olabiliriz, bunu da fark edeceğiz bir şekilde. Her durumda yapılması gereken isteklerimizi elde etme biçimimiz üzerinde çalışmaktır.

Chiron da Koç burcunda… Üstelik Aslan yeni ayıyla açı kurmasa da 8.evden olumlu bakış açısında.

Yaralarımız…

‘’Ben de varım’’ diye bağıran,

varlığını bir şekilde göstermek isteyen yanımız,

istenmeyen, kabul görmeyen taraflarımız,

kulak verilmemiş, görmezden gelinmiş, hakkını öne sürmede yetersiz kalmış çocuk kimliğimiz,

kayıplarımız belki de… Mars yaralarımızı kaşıyor bir parça.

Kabul görmeyen yanlarımızı ve belki de kabul görmek için ortaya koyamadığımız yönlerimizi fark etmemizi istiyor. Başkaları tarafından kabul görmeyen yönlerimizi biz gerçekten kabul ediyor muyuz peki? Oğlak burcundaki Pluto vurguyu buraya yapıyor

Süreç uzun ve oldukça karmik. Mücadeleyi içeride verenlerle dışarıda verenlerin kazanımları elbette çok farklı olacak. Çünkü ortada chiron denen bir hadise var. Tüm atarlanmalarımız, rekabetlerimiz, acılarımız, kabuslarımız, bırakmamalarımız aslında kabul görmek isteyen yaralı eril tarafımızdan geliyor. Bunun yolu da kendi içimizdeki kabul görmeyen, mükemmelleşmeye çalışan tarafları fark etmek ve en yalın haliyle kendimizi sarmalamak, kendimize sahip çıkmaktır. Her halimizle.. Her tavrımızla…. Dönüşümün ilk ayağı, en azından Ağustos ayındaki temaları buradan başlıyor arkadaşlar.

Şans noktasının işaret ettiği şey, herkesin kendi şansını yaratacağıdır arkadaşlar. Yani gökten zembille inen müjdeler yok. Herkes kendi hikayesinin kahramanı aynı zamanda figüranı olacak diyor. Bu anlamda Mars’ın etkisiyle, ihtiyaç duyduğumuz mücadele ruhunu daha kolay bulacak/oluşturacağız. Bu anlamda ben bu yeni ayı çok kuvvetli ve çok enerjik olarak değerlendiriyorum. Çok olumlu bir süreç var önümüzde. Ve bu dönemle birlikte yapılan başlangıçlar Mars Retro hareketi süre zarfında da tekrar tekrar sınayacak her birimizi.

Gelelim yeniaydan en çok etkileneceklere:

Aslan, Yay, Koç burçlarının son 10 günlük diliminde doğmuş kişiler ile aynı burçların 20° – 29° si arasında kişisel ya da kolektif gezegenleri olanlar, önemli asteroid midpoint gibi noktaları olanlar açısından oldukça verimli olacaktır.

İkincil olarak: Terazi, Kova, İkizler burçlarının son 10 günlük diliminde doğmuş kişiler ile aynı burçların 20° – 29° si arasında kişisel ya da kolektif gezegenleri olanlar, önemli asteroid midpoint gibi noktaları olanlar da ilgili hayat alanlarında yeni başlangıçlara açıklar.

Bireysel haritası müsait olan bazı kişilere çok büyük fırsatlar taşıyacak bu yeni ay. Hani binde bir olan türden şeyler olacak bunlar. Hak edişe bağlı gelişmeler olabilir.

Kolektif düzlemden değerlendirdiğimde: Eylül ayında başlayacak olan Mars retrosunun ayak seslerini epey duyacağımız sürecin başlangıcı olacak ve yeni ayla birlikte uluslararası restleşmenin artacağı bir döngü olacak. Şu an sahnede olamayan iki ülke de Mars retrosu sürecinde sık sık adından söz ettirecek. Rusya ve İran… Ayrıntılı değerlendirmeyi Mars retrosuna ilişkin hazırlayacağım yazımda paylaşacağım.

Ülkemiz açısından değerlendirdiğimde bu yeni ay, sağlık çalışanları konusunu gündeme getirecek. Mevcut şartların güncellenmesini gündeme getirecek talepler artabilir. Son altı aydır canla başla çalışan sağlık görevlilerine kulak vermek durumunda kalacağız süreç içerisinde. Yaşam şartlarının ya da çalışma şartların iyileştirilmesini talep eden toplu olaylar gündeme gelebilir.

Esen Kalın

Görsel: Yogendra Singh – Pixabay

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 − 3 =