19–25 Ağustos Haftası Gökyüzü

Üst Kısım görseli: rawpixel.com adlı kişinin Pexels ‘daki fotoğrafı

Arkadaşlar haftaya Ay Koç burcu seyrinde başlıyoruz. Bayram tatili sonrası hızlı, verimli bir şekilde hareket etmek gereken koşullar doğabilir. Birikmiş işleri düzene koymak ve yarım kalmışları tamamlama ihtiyacınız varsa 19 ve 20 Ağustos günleri aradığınız motivasyonu size ziyadesiyle verebilir. Ay’ın Jüpiter ile etkileşimi kolaylaştırıcı ve destekleyici etki verse de ufak tefek sakarlıklara karşı uyanık olmanızda fayda var.

21 Ağustos Çarşamba sabahı Ay yücelim yöneticisi olduğu Boğa burcuna geçiyor.  21 Ağustos sabah ile öğle arasında biraz tepkisel, değişken ruh haline de açık olacağız. Geçiş süresinde, hem burcunda ağırladığı Uranüs’le kavuşum yapacak hem de Başak burcuna geçen Venüs ve Mars ile üçgen açı kuracak. Bu üçgen Oğlak burcundaki Satürn ve Pluto’dan da destek alan konumda olacak.

Bu nedenle 21 Ağustos ile 23 Ağustos saat 18:00 arasında kalan süreçte verimli başlangıçlar yapabilir, kalıcı ve sağlam fikirler oluşturabiliriz. İşin içinde Uranüs olduğundan bu kez, daha sıra dışı ya da denenmemiş yol yöntem ya da uygulamalardan faydalanmamız gereken koşullar doğabilir. Ay Boğada değişen koşulları kabul etmekte, doğasının dışına çıkmakta biraz zorlanan bir yapıdadır. Ancak bu iki günü doğru değerlendirmek istiyorsanız alışkanlıklarınızı esnetin, her zamanki yöntemleriniz dışında kalan alternatifleri de bir düşünün derim.

20 ve 21 Ağustos günleri Merkür Jüpiter üçgeni Ay Boğa seyrine eşlik edecek. İletişim artacağı günler olmasının yanı sıra idrak kabiliyetinin artacağı günler olabilir. Pratik detayları kaçırmamak hem de geniş kapsamlı bakabilmek arasında denge kurabiliriz. Olayları, içinde bulunduğumuz durumu, çevreyi hem bir bütün olarak hem de detaylarıyla algılamak kolaylaşacaktır. Bu da içinde bulunduğumuz sürece etkili çözümler getirmemize yardımcı olacaktır.

23 Ağustos akşam saatlerinde Ay İkizler burcunu tarayacak. Geçer geçmez de Başak burcundaki Venüs ve Mars’tan kafa yiyecek J  Esasen kare açı çok sert etkiler vermez de tembelleştirebilir mesela. Sosyal ilişkileri arttırma isteğinin yanında, bazı konularda fazla istekli hissettirebilir. Uğraşmak istemediğimiz şeylere hasıraltı edebilir, dikkate almayabiliriz mesela. Uğraşmak yerine rahat hissetme halleri baskın olabilir. 23 Ağustos akşam saatleri ve 24 Ağustos sabah saatleri bu haller daha mümkün. Tembelliğe, yersiz yeme içme isteğine karşı uyanık olun derim. Bu tür isteklerin disipline edilmesi gereken bir iki gün var karşımızda.

Hafta başlangıcında Mars Başak burcunun ilk derecelerinde seyrediyor. 21 Ağustos’ta Venüs, 23 Ağustos’ta da Güneş Başak burcuna geçerek haftayı kavuşumda tamamlayacaklar. Detay gerektiren işler, disiplin isteyen koşullar, çözüm isteyen konular önem kazanabilir.

Bu hafta Başak burcu stelyumu açısından diğerlerinden biraz farklı olacak. Farklı çözümler, alışılmadık yöntemler, anlık gelen dahiyane fikirler sayesinde her zamanki Başak bilincimizle değil de daha farklı yapabileceğiz bir şeyleri. İçinde bulunduğumuz koşullara etkili çözümler bulmak açısından çok olumlu bir haftadayız. Beraberinde, tıkanıklık yaşadığımız konularla ilgili ani ve beklenmedik açılımlar yaşayabileceğimiz gibi, aklımıza gelen dahiyane fikirler sayesinde söz konusu tıkanıklığı çözen biz de olabiliriz.

19 Ağustos haftası bol sürprizli, koşulların akşamdan sabaha bir anda yön değiştirdiği bir hafta olacak.

Esen kalın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fourteen + three =