17 Haziran 2019 Yay Burcunda Dolunay

17 Haziran Pazartesi Ay gününde 25°Yay burcunda Ay ve Güneş karşı karşıya gelecek. Yay dolunayı tutulma öncesindeki son dolunay. Yengeç burcunda ilerlemeye başlayan Mars, Haziran ayında tutulma semboliklerini tetikleyerek, hayatımızda köklü değişimlerin habercisi olan bir dönemi de başlatmış oldu. Yay burcu dolunayı ile bu süreç belirginleşerek devam edecek.

Dolunay 4.evde gerçekleşecek ve retro Jüpiter Dolunayın hem yöneticisi hem de anın haritasının lordu konumunda. Beraberinde dikkat çeken şey haritada 18° üzerinde gezegenlerin aktifleşmesi konusu. Çok fazla teknik teferruata girmeden değerlendirecek olursam:

Dolunaylar, olgunlaşma ve tamamlanma zamanlarıdır. Bir durumun netleşmesi, olayların belirginleşmesi, ”bu budur” demeye başladığımız dönemlerdir. Dolunay döneminde açığa çıkan ya da belirginleşen her neyse, dolunay enerjisinin niteliğine göre bir şeyleri oturtmaya bitirmeye, tamamlamaya odaklanır; takip eden yeniayda da dolunay döneminde belirginleşen şeye göre adımlar atar, başlangıç yaparız.

Yay burcu dolunayı özellikle tutulum ana temalarıyla ilgili konuları gündemimize oturtacak gibi görünmekte. Jüpiter, dolunayın yöneticisi aynı zamanda haritanın lordu konumunda, üstüne bir de retro olduğundan, Jüpiter’i çalıştırma şeklimize göre şekillenecek önümüzdeki süreç.

Ev, aile, köklere ait konular ile yer değiştirme, kariyer hayatında yön değişimlerinin hız kazanacağı bir süreç olabilir. Ne yöne gitmem daha doğru olur? sorusunun önem kazanacağı bir dolunaydayız.

Anın haritasında Başak burcu yükseliyor. Ayrıntıcı, eleştirel bakış açısıyla ve bardağın boş kısmıyla ilgilenmeye meyilli değerlendirmelere karşı uyanık olmakta fayda var. Mükemmelliyetçilik ile tek yönlü düşünmek arasında gidip gelebilir, büyük resmi kaçırabiliriz. Bize düşen mükemmeli yakalamak değil, elimizden gelen ne ise onu en iyi şekilde ortaya koymaya çalışmaktır, elimizden gelmeyeni oldurmak adına kasmak değil. Aksi takdirde yargısal değerlendirmelerde bulunup hatalı adımlar atabiliriz.

Süreç içinde varsayımlar, muhtemel, olanlarla değil, mevcut durumla ilgilenmek yapılabilecek en iyi işlerden biri.

Jüpiter’in dolunaydaki gölgesi KİBİR ve ABARTI’dır. Bir durumun, bir halin, bir duygunun dozajından daha kuvvetliymiş gibi algılanması şu zaman diliminde her zamankinden daha kolay. Algının kuvvetine göre, tepki kuvvetlenir unutmayın. Algı sıkıntılıysa, algının karşılığında atılacak adım da kuvvetli olarak sıkıntılı olacaktır.

Bu nedenle endişeler, korkular ve ters giden durumlara güç vermek yerine korkularımızı anlamaya çalışalım misal. Eğer bunu başarabilirsek, öğreniriz, kendimizi eğitebiliriz.

Geçmiş olaylara takılmayalım, geçmişte yaşadığımız tecrübenin dersine odaklanalım. Siz hiç elini sobaya yapıştırdığı için ısınmaktan vazgeçen bir çocuk gördünüz mü? Çocuğun sobaya elini yapıştırmasından kasıt, sobaya belli bir mesafede durmayı öğrenmesi gerektiğindendir.

 

Bu dolunay, yanlış bildiklerimizi, hatalı öğrendiklerimizi, abartılı hallerimizi açığa çıkaran kavramlarla ilgili sonlanmalar getirecek. O nedenle ters giden durumlar karşısında paniğe kapılmayın, hele hele yok sayıp, olmayan şeyleri varmış gibi göstermeye çalışmayın. Doğrusunu öğrenmek, işlerliği olanı fark edip, öğrendiğimiz şeyle yepyeni başlangıçlar yapmak da var. Seçim bize ait.

Bizler her an öğreniyoruz…. Bu dönemde karşılaştığımız birçok şey, eksik öğrendiklerimizi tamamlamak, hatalı öğrendiklerimizden özgürleşip, yerine doğrusunu koymak içindir. Yaşamış olmak için yaşamak yerine, yaşadıklarınızdan öğrenin diyor gökler….

Esen kalın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nineteen + seventeen =