17 Aralık 2013 İkizler Burcunda Dolunay

17 Aralık 2013 Salı günü TS ile yaklaşık olarak 11:29 civarı İkizler/Yay aksının 25 derecesinde 2013 yılının son Dolunayı gerçekleşecek. Koç burcundaki Uranüs, Terazi burcundaki Mars ve Oğlak burcundaki Pluto arasında olan T-kare Dolunaya eşlik etmekte. Yengeç burcundaki Jüpiter, Oğlak burcundaki Plutoya karşıt açı oluşturmuş. Karşıtlıkların tamamı ise Öncü Grupta oluşuyor. Dolunay gergin olmakla birlikte, keskin tamamlanmalara gebe.  İkizler/Yay aksındaki Dolunaylar değişken niteliklere dikkat çekmeye çalışır. Durumun içindeki oluşuma göre kişinin fırsatçı mı yoksa faydacı mı olduğunu ortaya çıkarmaya çalışan durumlar yaratır ve tabiiki bunu dönüştürmesini ister.

ikizler_burcu_dolunayi
Eğri cetvelden doğru çizgi çıkmaz

Dolunay anı T-kare etkin ve hakedişler söz konusu. Hakedişlerin belirleyicisi ise faydacı mı fırsatçı mı olduğunuz? Hazır Mars Terazi burcuna girmiş ve Uranüsle karşıt açı oluşturmuşken, konuyu biraz daha anlaşılır kılmak adına açalım. Mars Terazi burcunda güçsüzdür ve Uranüs’le kurduğu zıt açıdan dolayı irade arzuların kontrolündedir.  Hal böyle olunca, arzuların tatmini kişi için önem arzeder ve tatmin için her yol mübahtır anlayışı nefse hoş gelebilir. Olanı görmek istediğimiz gibi algılamak için senaryolar yazılabilir, düz giden işi sırf işimize gelmediği için bozabilir, kısacası bir çuval inciri berbat edebiliriz.

Havada zıtlaşma kokusu var, havada senlik benlik var, havada ölçüsüzlük, havada haddini aşmaya meyyal enerjiler var. Havada sonuç için yörünge değiştirmek var ;) Fırsatçılar iş başında!!!!

Peki nedir bu bir anda yörünge değiştirmemize neden olan şey? Yukarıda söylediğim gibi, irademizin arzularımızın denetiminde olması demiştim. Peki irade arzuların kontrolüne neden girmiştir? Cevap: yeterince güçlenmediği için.

Yetersizlik, yetersizlik, yetersizlik… Jüpiter retro harekette ve hızla Pluto ile tekrar karşıtlık oluşturmaya koşuyor. Ağustos ayından bu yana atladığınız alanlara tekrar ayar çekmek ve gecenin öteki yüzünü göstermek için retro harekette.  Evren hatada ısrar kabul etmiyor artık ve hakedişler oldukça keskin, oldukça net kendini gösteriyor. Mars’ın Terazi burcuna geçerek Koç burcundaki Uranüs’le zıtlaşması da işin içine girince, ya gör bak, düzelt – ya da arkanı dön ve alt üst et mantığında seyrediyor. Jüpiterin Pluto’nun, Mars’ın da Uranüs’ün yörüngesinden çıkması epey bir süreç alacağından Evrensel sistem her bireyin İradesinin güçlenmesinin önündeki engelleri ortaya sermek adına epeyce uğraşacak gibi….  Yetersizliklerinizi kapatmaya uğraşmayın…. Arzularınızın boyunduruğu altına girmeyin… Kazanmak için her yol mübahtır demeyin…. Tüm bunlar sizi olmamanız gereken yerlerde çakılı kalmış olmanıza sebep oluyor olabilir.

Dolunay Yay ve İkizler burçlarının ikili ilişkiler ve ortaklıklar alanında gerçekleşiyor. Yay, İkizler, Yengeç ve Oğlak burçlarının kariyer hayatı, ilişkileri ya da evlilikleri ile ilgili tamamlanma takiben yeni başlangıçlar söz konusu. Elbette haketmişliğinize göre.

Koç , Terazi, Aslan ve Kova burçları ilişkiler alanında net dönüşümdeler ve kararlar gündemlerini epey meşgul edebilir.

Balık,  Başak, Akrep ve Boğalar ilişkilerinde bitişler ve başlangıçlar yaşayabilirler.

Dolunay ve takiben 1 ay boyunca enerjiler sert olabilir. Kurban kurtarıcı yanılsamalarına kapılmayınız, Özellikle ayın son haftası karşılaştığınız durumlara, başladığınız işlere titizlikle yaklaşınız ve ani, ölçüp biçömeden verilmiş kararlar almaktan kaçınınız.

Hepinizi öperim… Sevgilerimle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × three =