16 Temmuz 2015 Yengeç Burcunda Yeniay

16-temmuz-2015-yengec-burcunda-yeniay

 

 

 

 

 

16 Temmuz 2015 Perşembe sabaha karşı 04:25 civarı Yengeç Burcunun 23 derecesinde bir Yeniay gerçekleşecek.

Bugün, Bayram vesilesi ile teknik detaya girmeyeceğim :)  Uranüs’e kare bir Yeniay yaşıyoruz. Birşeyler canımızı sıkıyor, birşeyler yolunda gitmiyor. Oldurmaya çalışıyoruz karınca kararınca. E bildiğimiz kadarıyla oldurmaya çalışıyoruz tabi. Bildiğimizi bildiğimiz gibi uygulamaya koyuyoruz fakat randıman alamıyoruz ne süreçten ne sonuçtan. Bir şeylerde terslik var ama neyse! edalarındayız bir çoğumuz. Ne zaman bitecek , ne zaman sular durulacak ve ne zaman rahat edeceğiz diyoruz hep bir ağızdan.

Bildiğimiz ama sıklıkla unuttuğumuz birşey var, o da: ” Hayatın dengesi ” Hep birlikte hatırlayalım o vakit. En büyük zaferler çetin mücadelelerden sonra kazanılıyor. Ne kadar dibe çakılırsak, o kadar yükseğe çıkıyoruz sonrasında. Bazen dibi görmemiz gerekiyor en tepeye çıkmamız için. Aslına bakarsanız dipteki süreç yükseğe sıçratıyor bizi. Belki de bunu kabul edemiyoruz.

Ebeveynlerin başarılı çocuğunu sahiplenip, istediği başarıya ulaşamamış, çok sık tökezleyen çocuğunu sahiplenmemesi gibi bir durum olabilir mi? Ya da kendisine daha çok benzeyen çocuğuna ayrıcalık tanıması ahlaki midir? Gelin itiraf edelim kendimize bugün bunu. Anne-baba olmuş olanlarımız, çocuklarımıza torpil geçiyor muyuz? Yoğun bir karne dönemi geçirdik. Malum Sosyal paylaşım sitelerinde ebeveynlerin çoğunun, pıtırcıklarının üstün başarı belgelerini, onur belgelerini paylaşarak ne kadar gurur duyduklarını ifade ettiklerine şahit olmuşsunuzdur illaki! :))))

Oğlunun ya da kızının orta halli karnesini paylaşarak, karne bu olsa da çocuğumla gurur duyuyorum diyen paylaşımlara rastladınız mı hiç? Görmediniz değil mi? Çünkü böyle bir durumla karşı karşıya kalındığında yapılacak ilk iş, genelde falancanın oğlunun karnesinin, feşmekancanın kızının karnesnin başarısız evlada örnek gösterilmesidir. Bu nedenle gencecik fidanlar yarış atı haline getiriyoruz :) İşte toplumun başarısızlık olarak nitelediği değerleri de sahiplenmeyi becerebildiğimiz vakit birşeyler değişecek ve biz en dibe inmek durumunda kalmayacağız kim bilir?

Belki de bildiklerimiz, farkında olduklarımız eksiktir kim bilir? En başta da değindiğim gibi ” Bildiğimiz kadarıyla ” yapıyoruz birşeyleri. Ya bildiklerimiz yanlışsa? Ya bildiklerimiz eksikse? :)

Bu Yeniay evveliyatı olan problemli aile ilişkileri, evlilikler, birlikteliklerin problemleri gündeme gelebilir, kazanmaya, almaya odaklı, durumları zorlamaya meyilli olabiliriz. Mars Pluto karşıtlığı var gökyüzünde. Pluto Vega sabit yıldızı ile kavuşumda, torpil geçtiysen bu güne kadar birşeylere ve torpil geçtiğin şey başka birinin geleceğini etkiliyorsa ( ki torpilin hüküm sürdüğü yerde bunun olması kaçınılmazdır) karşılığı neyse onu görürsün. Pluto öldürmeden de bırakmaz, ya ölür küllerinizden yeniden doğarsınız ya da sürünürsünüz bu nettir! Sahip olduğumuz kudreti nasıl kullanıyoruz? İşte kullanma biçimimize göre bir Yeniay sürecindeyiz. Gücünü, varlığını olumlu tesir ettiren birinin başına gök taşı düşmez dostlarım. Başımıza düşen birşey varsa ya birşeyleri sahiplenmiyoruzdur ya da fazla sahipleniyoruzdur.

Bir Fransız Atasözünü hatırlamak yararımıza olacaktır ” Her şey üstüne üstüne geliyorsa belki de sen yanlış yoldasındır”

Hayatımızdaki tökezler bazılarımız için yalnış yolda olduğumuzun göstergesi olabilir. Durumları fazla zorlamak, olmazı oldurmaya çalışmak başımıza dert açabilir. GÜCÜMÜ TEST ETMEYİN (töbe gülme geldi birden :)))) diye gerim gerim gerilmeyelim derim ben. Bir sonraki anda neye ihtiyacımız olduğunun bilincinde değiliz. Çıkması gerekenleri Evrensel sistem tek tek ayıklayacaktır hayatımızdan. Ben bırakmammmmmm demek bu yeniayda çözüm getirmez haberimiz olsun. Bırakmazsak yeniye yer açamayız, yer açmadan da ihtiyaçlarımızı karşılayacak olanakları hayatımıza çekemeyiz.

Misal uykumuz varsa, illa bayram sabahı orada olacağım diye uykusuz yola çıkmayalım. İkinci gün orada olursak ölmezyiz emin olun.

Hareket etmekte, ani karar vermekte acele etmeyelim. Göklerin mesajı: ”Sistemin önünden çekil ki, işini yapsın”

Hepinize sağlık, sevgi, huzur, mutluluk, ve hoşgörü dolu bir bayram dilerim. Sevgilerimle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 + 6 =