16 Ocak 2014 Yengeç/Oğlak Aksında Dolunay

16 Ocak 2014 Perşembe günü TS ile yaklaşık olarak 06:53 civarı Yengeç/Oğlak aksının 25 derecesinde bir dolunay gerçekleşecek. Ankara merkezli dolunay anı haritasında 20 derece Oğlak burcu yükselmekte, 20 derece Yengeç burcu alçalmakta. Başkalarını temsil eden 7.ev giriş kaspı Castor sabit yıldızı ile kavuşumda ve Ay Pollux ve Procyon sabit yıldızı ile kavuşurken, Güneş ve Ay Spica ve Arcturus sabit yıldızına kare çekiyor. Dolunay civarı hayatınızla ilgili çok keskin net kararlar verirken iki kere düşünün, özellikle ilişkiler ortaklıklar konusunda. En azından verdiğiniz karar, üzerinde uzunca bir süre düşünülmüş, getirisi götürüsü hesaplanmış, yararlılığı su götürmez olsun. En azından bu doğrultudaki kararlarınız uygulamaya konulsun. Zira üzerinde yeterince düşünülmemiş, sorunlar çözülmeden yeni aşamaya geçen işlerden dolayı, Haziran ayının son haftası ile Temmuz ayının ilk haftası arasında kalan süre ile, Ağustos ayının ikinci yarısı civarı üzerinde tam düşünmeden verdiğiniz kararın ciddi kayıplar getirdiğini görebilirsiniz.İlişkiler ve ortaklıklar konusunda tamamlanmalar etkin. Güneş ve Ay, Akrep burcunda transitini sürdüren KAD noktasına kare çekerek, sorunlu ortaklıklara, sorunlu devam eden beraberliklere dikkat çekiyor.  Güneş iradeyi temsil eden 1.eve düşerken Ay başkalarını temsil eden 7.eve düşmüş ve Lilith ile kavuşumda. Ay lilith kavuşumu gerçek duyguların, başkalarına ifade edilememesi ya da bilinçli olarak bastırılması konusunda enerjiler barındırır. Eleştirici ya da duygulara saygı duymayan anne arketipinin bireyin ileri yaşlarda duygularını ifade edemeyen yapıyı kendine hal edinmesine ve bunun da değişken ruh hali  ile hayatında sorunlar yaşamasına neden olur. Birey ilerleyen yaşlarda bu eğiliminin farkına varmalı ve dönüştürmek için seferber etmelidir kendini. İşte dolunay bunu farketmenizi ve hayatınızı daha nitelikli hale nasıl getirebilirsinizin eylemini istiyorolabilir sizden.

Dolunay civarı anne, kayınvalide, büyükanne ya da kadınlarla ilgili rüyalarınıza dikkat ediniz. Her bir rüya, bilinçaltınızda hüküm süren yanlış yargı ve inançlarınızı dönüştürmek üzere rehberlik ediyor olabilir. Başkalarının ki – bu kişi anne, yakın kız arkadaş, kız kardeş, teyze, hala da olabilir hiç farketmez- duygusal davranışlarından, özellikle kendinize, ilişkinize dair yargılarından etkilenerek zamansız kararlar vermenize neden olabilir. Verdiğiniz kararların geri dönüşü olarak MAĞDUR edebiyatı yaparken basabilirsiniz kendinizi. Kendinizi ifade edemediğiniz her durum, iradenizi yerli yerinde kullanmanızın önünde bir engel teşkil ettiğinden MAĞDUR zihniyetini üzerinize yapıştırmanızı da beraberinde getirir.

İlişkilerinizde, ortaklıklarınızda,

-Aşırıcı ya da zorlayıcı davranışlar

-Zevk ve konfor konusunda aşırı rahatlık ve kaynakların bu konuda kontrolsüzce kullanımı

-Kararların hırs, haz ve tatmine odaklı olması,

-Kendi huzursuzluk ya da eksikliklerin boşluğunu, başkalarının dikkatini çekerek doldurma eğilimi,

-Aşk hayatının duyguların ve arzuların kontrolünde olması ve arzuların yerine getirilmesi için, başkalarının kaynaklarını fütursuzca harcama eğilimi,

-İç gözlemi bırakıp başkalarına odaklanmalar

-Dediğini yaptırmak için manipülatif ya da duygusal eğilimler

-Anlık kararlar

-Denge ve ılımlılıktan yosunluk,

-Güç, kontrol, başarı arzusu nedeniyle olmayanı olmuş gibi göstermek için, yeteneklerine fazla güvenmek, gibi  etkiler varsa üzerinde tekrar düşünün. Çünkü bu eğilimlerle alınan kararlar, Dolunay anı Sabit yıldızların etkisiyle başarısızlık getirecektir ilerleyen süreçte. Sevgili dostlar, irade arzuların kontrolünde şu sıralar. O yüzden verdiğiniz her kararı ince eleyip sık dokumak ve mümkün mertebe ÖZ kimliğiniz doğrultusunda karar vermek zorunda olduğunuz bir süreçte olduğunuz gerçeğini gözardı etmeyin ki yarın öbür gün ahlanıp vahlanmayasınız. Çünkü çok ağır bedeller getirir bu etki.

İlişkilerinde, ortaklıklarında,

*** İnancını koruyanlar, dengesini bozmadan ilerleyenler

***Hayatının sorumluluğunu almış ve bir başkasından tamamlama ya da tamamlanma beklemeyenler

***Mutlluluğun özden akan bir enerji olduğunun farkında olanlar,

***Samimiyetle, adaletle, dürüstlükle ve temkinle yola devam edenler,

***Kendine güvenen, duygusal dengesi oturmuş ve öz denetimi devrede olanlar,

***Kibirden ve duygusal bağımlılıktan özgürleşenler,

***Hayatı olumlu eylemlerle destekleyenler, ise bu dönem verdikleri kararların başarı ve talih getirdiklerini ilerleyen süreçte farkedecekler.

İlişkileriniz ortaklıklarınız hangi enerjiler doğrultusunda ilerliyor? İşte bu dolunay döngü sonunda hakedişinizin ne olacağının cevabını verecektir. Sevgilerimle… Öperim hepinizi :)

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one + five =